Kampania zbliża się ku końcowi

  Chodzi naturalnie o kampanię przed wyborami samorządowymi.  Do ciszy wyborczej pozostało dzisiaj [14.10.2018] jeszcze pięć dni, do samego głosowania - siedem.  Kampania owa była raczej nudna i przewidywalne, nie obfitująca w wydarzenia.  Z ciekawszych - na myśl przychodzi mi tylko publikacja Onet.pl na temat tzw. "taśm Morawieckiego" oraz wczorajsza awantura w Lublinie.

  Głównymi sposobami oddziaływania na wyborców okazały się plakaty rozwieszane w miejscach publicznych oraz spotkania z wyborcami.  W tych ostatnich celowali politycy PiS.  Ostatnio Wiadomości TVP składały się prawie wyłącznie ze sprawozdań z tych imprez.  Jarosław Kaczyński oraz Mateusz Morawiecki objechali praktycznie cały kraj, popierając kandydatów PiS.  Na tym tle kampania PO wypada blado.

  Dziś ogłoszono, że PO powróciła do pomysłu wielkich bilbordów wożonych za samochodami i mających zniechęcić elektorat do PiS.  Przedstawiają one wykrzywionego Mateusza Morawieckiego z napisem "Załatwiał stanowisko dla syna Czarneckiego" {TUTAJ}.  Można przypuszczać, iż PO dostała nowe dofinansowanie od Niemców {TUTAJ}.  Poprzednia taka akcja na początku kampanii [z wykrzywionym Jarosławem Kaczyńskim] wyraźnie poprawiła notowania PiS w sondażach.

  Ciekawe jest to, że zaniechano rozsyłania ulotek do domów.  W moim bloku, jak na razie, tylko jeden kandydat umieścił swe materiały w skrzynkach pocztowych.
  Moim zdaniem w obecnych wyborach samorządowych wyborcy mają tak naprawdę tylko dwie możliwości: albo głosować na kandydatów popieranych przez PiS, albo bezpośrednio lub pośrednio wesprzeć mafie zagnieżdżone w samorządach i rozkradające co się da.  Szczególnie wyraźnie widać to w Warszawie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2018 [19:01] - Jabe | Link:

A tam, gdzie już jest zagnieżdżony PiS, jak głosować?

Obrazek użytkownika angela

14-10-2018 [23:23] - angela | Link:

Najlepiej nie iść,  skoro się nie umie głosować. 

Obrazek użytkownika Lektor

15-10-2018 [11:20] - Lektor | Link:

Dobrze że się kończy, bo zrospatrzeni PO-wcy już czują, że dostaną po jądrach i zaczynają chwytać się faszystowskich metod propagandy (G. Schetyna , G. Furgo). Lepiej będzie jak odejdą gdzieś, gdzie wkoło jest zielono, a zamiast wody płynie mleko i miód. Są takie zakątki i na wschodzie i na zachodzie.

Mamy obowiązek odzyskać samorządy  !!! 

Jestem dumny z was - zwolennicy PiS.  Boście najpiękniejszą częścią narodu polskiego.  Najpiękniejszą, bo przechowujecie marzenia. Marzenia o Polsce: wielkiej, solidarnej, sprawiedliwej, prawej, uczciwej. Jesteście więc piękni, bo jesteście depozytariuszami tego co najcenniejsze - wielkiego marzenia, ideału, który jeśli zostanie stracony z oczu, to wszystko się rozpada, bo nie sposób budować życia wyłącznie na podstawie egoizmu i  żądzy zysku.