Smoleńsk po raz ostatni

Ukazał się niedawno rewelacyjny artykuł* ukazujący pierwotne źródło „kłamstwa smoleńskiego”: źródło zupełnie nieznane opinii publicznej, skryte za medialną propagandową papką i zakłamane bezczelnie fałszywym oświadczeniem premiera ówczesnego rządu o rzekomo „zdobytej” przez polskich prokuratorów wiedzy.
 
Zanim jednak do tej „polskiej wiedzy” przejdę, muszę się wytłumaczyć z tytułu, jakim opatrzyłem niniejszy tekst: pewnie niewiele jest osób zdających sobie sprawę, że mimo upływu blisko dziesięciu lat od Tragedii – państwo polskie nie wydało z siebie oficjalnego, konkluzywnego stanowiska w jej sprawie! Nie jest tym stanowiskiem tzw. Raport Millera, bowiem żadna komisja badania wypadków lotniczych – nawet państwowa, nie może prawnie zastąpić śledztwa prokuratorskiego, zakończonego skierowaniem aktu oskarżenia do właściwego sądu (bądź też umorzenia postępowania)… a tymczasem ani prowadząca w latach 2010-2015 śledztwo prokuratura wojskowa, ani obecna prokuratura generalna (pod kierunkiem zastępcy Prokuratora Generalnego Marka Pasionka) postępowania w tej sprawie nie zakończyła. Ponieważ znany jest powód tego stanu rzeczy (oczekiwanie na wnioski wynikające z przeprowadzonych w Polsce ekshumacji oraz zagranicznych badań metalograficznych) - należy oczekiwać, że to zakończenie śledztwa się jednak zbliża, co być może zakończy ostatecznie tzw. śledztwo blogerskie; zatem omawiany niżej artykuł powinien być ostatnią cegiełką, którą prokuratura powinna wziąć pod uwagę: ostatnią, ale o wielkim ciężarze dowodowym. Co w nim ustalono?
 
Okazało się, iż wszelka wiedza o tym, co działo się na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku pochodzi z danych, które dostarczyło… FSB (Federalna służba Bezpieczeństwa Rosji)! Nie są to więc dane autentyczne, tylko „powstałe po specjalistycznej obróbce” made In Russia. Jakie to dane?
Nie chodzi o „zapis czarnych skrzynek” naszego Tupolewa (co do których Polska nie uzyska nigdy potwierdzenia ich autentyczności – a to z powodu niewydania nam oryginalnych nośników zapisu: mamy tylko kolejne wersje stenogramów, a to nie jest dowód dla jakiegokolwiek sądu). Chodzi o oryginalny zapis ruchu lotniczego na lotnisku: otóż ten, który mamy nie jest oryginalny! A – przypomnijmy – na jego podstawie premier Tusk wyznaczył „godzinę katastrofy” (wcześniej, w całej Polsce, dzwony biły o 8.56’)… I nie ten żenujący fakt - iż w obecności na lotnisku dwóch tuzinów polskich dyplomatów, polskiego generała i polskich pilotów potrafiono przy udziale polskich władz w Warszawie tak okpić społeczeństwo (nikt z tych „świadków zdarzenia lotniczego” nie miał zegarka!?) – jest tu najbardziej karygodny, tylko kolejność zdarzeń w tym matactwie; wygląda ona tak:
- polska ekipa dochodzeniowa zwraca się po przylocie do Smoleńska w dniu Tragedii o wydanie zapisu z tzw. wieży lotniska; Rosjanie odmawiają**;
- Edmund Klich, nasz główny przedstawiciel w Smoleńsku, prośbę ponawia i po ok. tygodniu ją wreszcie otrzymuje (jak wspominał – „wykrada zapis”);
- tymczasem już w dniu Tragedii taśma z magnetofonu z wieży zostaje skonfiskowana przez FSB i przez ten wspomniany tydzień fachowo „obrabiana” ;
- kiedy taśma trafia wreszcie w polskie ręce (prokuratury (wojskowej) w Warszawie, ta ją „bada”;
- po tym badaniu prokuratura wzywa do siebie Sławomira Wiśniewskiego i udziela mu instrukcji, jak ma oznaczyć czasowo swój słynny film z „miejsca upadku Tupolewa”;
- tego samego dnia Wiśniewski trafia do Telewizji Polskiej i pokazuje tam swój film z pospiesznie wklepanym przez siebie minutażem nagrania (jego oryginalny film nie miał minutażu!);
- trzy dni później premier Tusk ogłasza, że katastrofa mogła nastąpić o godzinie 8.41. Ale chcę podkreślić, że ostateczny werdykt wyda prokuratura;
W świetle powyższego trzeba skonkludować, że chodzi o prokuraturę… rosyjską.
 
Omawiany artykuł pokazuje skalę zaprzaństwa ówczesnych władz: wszyscy kłamali. Bezkarnie?
 
 
 
 
*http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/lopatologia-smolenska-5-wisniewski (polecam uważne zapoznanie się także z odnośnikami do tego artykułu)
**odmówili też uczestnictwa w oblocie lotniska po Tragedii oraz udostępnienia zapisu lotu rosyjskiego ił-a, który krążył wielokrotnie nad lotniskiem
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

03-10-2018 [13:20] - smieciu | Link:

Czas i pewnie wiele innych bardzo ciekawych rzeczy możnaby ustalić dzięki jednemu kluczowemu dowodowi, który znajduje się w polskich rękach a który z tego co kojarzę do dzisiaj pozostaje utajniony. Czyli czarnej skrzynce z Jaka-40.

Obrazek użytkownika damascen

03-10-2018 [15:56] - damascen | Link:

o zapisie z jak-a dowiemy się z przygotowywanego stanowiska prokuratury: nie wyobrażam sobie, żeby tego w nim nie było - i wielu, wielu innych danych. Nie gorączkujmy się niepotrzebnie.

Obrazek użytkownika christopher

04-10-2018 [00:40] - christopher | Link:

Kluczowy dowód , który nie znajdował się w rosyjskich rękach, został zniszczony przez komisję Millera. W czasie czynności kopiowania zerwał się nośnik pokładowego rejestratora samolotu JAK-40, tj. drut magnetyczny. Innymi słowami :  eksperci zespołu Komisji Badania Wypadków Lotniczych w czasie robienia kopii po prostu zniszczyli dowód rzeczowy. Z powodu ich działań został on zniszczony bezpowrotnie. I tak ze skrzynki, której Rosjanie nawet nie dotykali, a więc nie mogli w niej nic zmanipulować, niewiele można ustalić , zgrano jakieś dwa pliki ale nie wiadomo nic o brakującym fragmencie , samobójstwo technika z Jaka-40 , który twierdził co innego niż odczytujący zapis eksperci Millera definitywnie przzekreśla jakieś konkretne ustalenia.

Obrazek użytkownika damascen

04-10-2018 [14:01] - damascen | Link:

Teoretycznie nie jest tak źle, jak to Pan opisuje: cały drut (nośnik) jest długości ok. 5 km! (drut jest grubości 0,05 mm) - utrata zapisu (jeśli akurat w miejscu przerwania był jakiś zapis) związana z koniecznością zrobienia supła na drucie, zabiera ok. 2 cm, a szybkość nagrywania to 13 mm/sek. Nie wiadomo wprawdzie, czy w tym miejscu padło jakieś kluczowe słowo, ale to może wyniknąć z kontekstu, chociaż "praktycznie"... nie wiem, czy węzeł nie pochłonął o wiele dłuższego odcinka :) - to jednak dałoby się fachowo sprawdzić.   
Jest inny szkopuł: drut nie zawiera znaczników czasowych i do ustalenia czasu nagranych głosów potrzebny jest inny zapis (z innych rejestratorów, niekoniecznie z samolotu, bo np. z rejestratora na Okęciu).
Ciekawostką jest jednak, że wytrzymałość drutu na przerwanie (pęknięcie) jest określana na 300G - czyżby został przecięty? Acha: wytrzymałość związanych (węzłem morskim) po przecięciu/ pęknięciu końcówek to 200G.   

Najważniejsze jest, że nagrania następują samoczynnie (na ustalonym zakresie częstotliwości), a pojemność czasowa nagrań na całym drucie to ok. 4 godziny - z tego wynika, że na tym drucie są też nagrania z 7 kwietnia (wizyta Tuska także była obsługiwana przez ten samolot i także z Wosztylem jako pierwszym pilotem).

Zapis drutu nie ukazał się publicznie nigdy (nawet ów półgodzinny fragment o którym mówił min. Macierewicz, że jest zapisem z wieży, a nie z jak-a) - zobaczymy, czy zostanie opublikowany jako załącznik do postanowienia prokuratury.

Obrazek użytkownika Novalia47

03-10-2018 [13:49] - Novalia47 | Link:

Po tych niezwykle fachowych wywodach o katastrofie smoleńskiej godzi się chyba przypomnieć także obietnice wyborcze obecnej władzy czyli niezwłoczne odebranie Rosjanom wraku (do którego na oględziny przez ponad 2 lata nikt z Polski się nie pofatygował) i jednoznaczne wnioski (oraz finansowe rozliczenia kosztów „badań”) z ustaleń owych przesławnych zespołów Macierewicza, które ostatecznie – vide:
https://crowdmedia.pl/minister...
 
 

Obrazek użytkownika xena2012

03-10-2018 [15:27] - xena2012 | Link:

Ustalenia przesławnego zespołu Macierewicza-cóż za błyśniecie ironią! A cóż takiego i jak ustaliły komisje  przesławnej generałowej i Millera? Widzielismy te badania jak rozwalano samolot łomami ,wybijano szyby,pozwalano przypadkowym ludziom-złomiarzom zbierać metale i rzeczy na miejscu katastrofy Faktycznie jakie fachowe śledztwo kompetentnych ,,biegłych''.Wystarczy obejrzeć w telewizji na Discovery National Geografic serie dokumentalną ,,Katastrofy w przestworzach''żeby wyrobic sobie zdanie jak w dzisiejszych czasach wyglada prawdziwe śledztwo.Parodia którą zaprezentowała generałowa i Miller ma podtekst polityczny,bo aż trudno uwierzyć w tak niesłychane niechlujstwo i niekompetencję.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-10-2018 [15:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ustalenia przesławnego zespołu Macierewicza-cóż za błyśniecie ironią! A cóż takiego i jak ustaliły komisje  przesławnej generałowej i Millera?" 
Jak na razie to ustalenia komisji Millera są podstawą do działania prokuratury będącej pod światłym kierownictwem Ziobry. Ustaleniami antkowych specjalistów nikt, z wyjątkiem garstki dziennikarzy i blogerów wraz z Tobą się nie przejmuje, bo nie mają żadnej dochodzeniowej wartości, nawet dla Prezesa. 

Obrazek użytkownika damascen

03-10-2018 [15:53] - damascen | Link:

widzę pewien plus, Xena, że ambasada się zainteresowała i szczeka: musi boleć...

Obrazek użytkownika Novalia47

03-10-2018 [16:13] - Novalia47 | Link:

Oczywiście w wydaniu tego oszołoma Macierewicza to nie była parodia: te wszystkie pękające parówki, sztuczna mgła, elektromagnesy i t.p., co podatnika polskiego kosztowało kilka milionów nie rozliczonych przez nikogo pomimo zlikwidowania  tej sławetnej podkomisji przez Błaszczaka.. A ustalenia  polskich komisji czy prokuratury są - niestety - nie  do podważenia i rozmijają się z ustaleniami ruskiej generałowej. Ale co można mówić do takich zaczadzonych wyznawców religii smoleńskiej...?

Obrazek użytkownika Jan1797

03-10-2018 [21:01] - Jan1797 | Link:

03-10-2018 [16:13] - @Novalia47
Czy ktoś ci tu ubliża? Zachowuj więc fason, bo nie życzę sobie.
Czy jest tu admin ? Proszę przyjąć do wiadomości,że nie odpuszczę.
Jan

Obrazek użytkownika Novalia47

04-10-2018 [14:44] - Novalia47 | Link:

@Jan1797
Ooo! Jeszcze jeden zaczadzony się odezwał. I odgraża się...
Powodzenia życzy
gorszy sort,lewaczka (co to znaczy?),płatna agentka (przez kogo?),zdradziecka morda, łajdaczka - resztę z tej litanii proszę dopisać samemu zanim odpuścisz

Obrazek użytkownika Jan1797

05-10-2018 [18:49] - Jan1797 | Link:

03-10-2018 [16:13] - Novalia47 | Link: Oczywiście w wydaniu tego
 <Oczywiście w wydaniu tego oszołoma Macierewicza...
 kosztowało kilka milionów nie rozliczonych przez nikogo>
 Proszę przyjąć do wiadomości, że wystąpię na drogę prawną przy kolejnej próbie szkalowania przez panią
ministra Macierewicza.
Jeżeli chodzi o moje „zaczadzenie”, to czy nawiązuje pani do tekstu o importowanym mule węglowym?
 

Obrazek użytkownika Francik

03-10-2018 [16:09] - Francik | Link:

Cóż towarzyszko, poszukajcie bardziej wiarygodnych źródeł. Kakaja to sabaka te crowdmedia biez wodki nie razbieriosz. Jakoś mają problem, żeby się pochwalić kim są, ale zakładkę "wesprzyj nas" - oczywiście finansowo, a jakżeby inaczej - mają. A w zakładce "Wolne media" redaktor naczelna Kinga Górska (ktoś wie kto to?) przeprowadza wywiad sama ze sobą. Poziom intelektualny i profesjonalny taki jak innej Kini - tej od papieru toaletowego. Musicie się towarzyszko bardziej postarać.

Obrazek użytkownika Novalia47

03-10-2018 [20:14] - Novalia47 | Link:

Typowo merytoryczny komentarz  - zawsze taki sam od wszystkich zaczadzonych...A może chociaż ty wiesz co to takiego - lewactwo -  lewak -  lewacki? Chociaż wątpię...

Obrazek użytkownika angela

03-10-2018 [22:26] - angela | Link:

@Novalia, ktos ci kalke wkleil " merytoryczny".
W koncu sama zacznij byc merytoryczna.
A czy przypadkiem adresów nie pomylilas,? 
Piszesz po polsku, na polskim portalu, a bronisz Rosji,  przenies sie tam, skoro tutaj ci sie  nie podoba,  tam będziesz miała lepiej, i nie ublizaj polskim patriotom.
Wynocha do Rosji, na biale niedzwiedzie.

Obrazek użytkownika Novalia47

04-10-2018 [15:04] - Novalia47 | Link:

@Angelica
Anielciu ty moja, czytać ze zrozumieniem się naucz, albo nie myl tekstów z autorami! Kiedy i gdzie pisałam, że bronię Rosji? Już całkiem to zaczadzenie cię zaćmiło...I ty mnie zarzucasz jakieś pomylenie adresów,ty!?!?

Obrazek użytkownika angela

03-10-2018 [22:27] - angela | Link:

@Novalia, ktos ci kalke wkleil " merytoryczny".
W koncu sama zacznij byc merytoryczna.
A czy przypadkiem adresów nie pomylilas,? 
Piszesz po polsku, na polskim portalu, a bronisz Rosji,  przenies sie tam, skoro tutaj ci sie  nie podoba,  tam będziesz miała lepiej, i nie ublizaj polskim patriotom.
Wynocha do Rosji, na biale niedzwiedzie.

Obrazek użytkownika paparazzi

03-10-2018 [23:55] - paparazzi | Link:

Co WY wiecie o pękających parówkach? u was w głowie pękają neurony od wysiłku intelektualnego a jego nie chira nie najdziosz. Wy chiba znacie slang rosyjski.