Koniec pobłażliwości?

Podnosi się histeryczna, medialna zawierucha po informacji o rozpoczęciu procedowania przez TSUE nad „zapytaniami prejudycyjnymi” skierowanymi doń przez Izbę Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (prezes Józef Iwulski) polskiego SN.
To bicie piany będzie nam towarzyszyć przez najbliższe tygodnie, utwierdzając obywateli w powszechnym przekonaniu, że obecna władza nie potrafi nic zrobić, by zdusić w zarodku postępujące bezprawie ze strony niektórych prominentów sądowych i opłacanych pod stołem awanturników spod znaku Obrońców i Ubywateli (dziś dołączył do nich rektor SGGW, choć jak się okazuje – jedynie chwilowo: Policji udało się wejść do budynku ok. 11.30).
 
Gowin: integracji UE zagrażają ci, którzy próbują unieważnić porządek państw narodowych, zastępując podlegające demokratycznej kontroli rządy narodowe rządami niekontrolowanej biurokracji brukselskiej.
Wymiar sprawiedliwości stał się obszarem najbardziej ostrego i niebezpiecznego dla Polski sporu. Jakiekolwiek rozwiązanie byśmy przyjęli jedna część opinii publicznej uzna, że stało się nieszczęście. Argumenty prawne po jednej i po drugiej stronie wyczerpały swą moc. A tam gdzie kończy się możliwość uzgodnienia stanowisk na płaszczyźnie prawa, pojawia się zadanie dla polityków. Mówiąc krótko, musimy rozpocząć pracę nad nową konstytucją. Zmiany, które wprowadzamy obecnie w sądownictwie, mają charakter przejściowy - one są pomostem, który ma nas doprowadzić do nowego ładu wymiaru sprawiedliwości ufundowanego na nowej konstytucji. Im szybciej to się stanie tym lepiej.
 
Te zdecydowane słowa umknęły uwadze mediów i PT Publiczności z prostego powodu – to się im „w pale nie mieści”, bo jak to? Zmieniać Konstytucji nie można! Tak jest zapisana, że nie można (i o to okrągłostołowym komuchom i ich TW chodziło przecież) – nawet Sam Pan Prezydent chciał jedynie coś tam dopisać, ale przecież nie zmieniać, w żadnym razie, Prawo nie pozwala!
 
A tu jednak „myśli się o zmianie” i to „szybkiej”!
 
Wielokrotnie o tym pisałem. A skoro ma to być Szybka Zmiana, to może, bo jest wyjątkowa okazja - wybory samorządowe (ew. wybory do PE) – zapytać przy niej: „czy jesteś za zmianą obecnej konstytucji?” – i zarzucić PT Publiczność całą masą info o tym, jak „pod rządami” obecnej niszczone jest poczucie sprawiedliwości, jak szerzy się prawnicze sobiepaństwo umożliwiające przekręty na niekorzyść szarego obywatela.
 
Zmiana, szybka zmiana!, konstytucji jest konieczna, jeśli chcemy utrzymać obecną chwiejną niezależność od ulicy i zagranicy:
głośniej niż dziś już się nie wydrą.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

27-08-2018 [14:03] - Darek65 | Link:

POśpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Trzeba robić konsekwentnie swoje i kontrolować dyskretnie przeciwnika. Nie wolno iść na zwarcie, bo wtedy zrobi się rozróba. Tak można było zrobić na początku, ale Duda zaprzepaścił szansę. Teraz musi działać metoda salami, systematycznie plaster po plasterku likwidować, odcinać. Tzw. opozycja sama sobie szkodzi. "Zwykli" ludzie, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z wymiarem sprawiedliwości dobrze czują bluesa, wiedzą, że chodzi o obronę przywilejów, oszustów, itp. Trzeba pamiętać, że za progiem wybory samorządowe, a tam to dopiero stajnia Augiasza.

Obrazek użytkownika damascen

27-08-2018 [16:18] - damascen | Link:

Szef Centrum Analiz Strategicznych w KPRM prof. Waldemar Paruch powiedział niedawno:
konstytucja nowa powinna być stanowiona w inny sposób, powinna być napisana przez określoną grupę prawników na podstawie założeń podyktowanych, przejęta przez konstytuantę i wówczas poddana referendum – co oznacza, że starania o zmianę konstytucji są już prowadzone i to drogą „niekonstytucyjną” (jedynie możliwą). Na ile ten proces jest zaawansowany – nie nam rozstrzygać, ale dzisiejsza wypowiedź Gowina wskazuje, że może się zakończyć szybko. Zatem - gdybyśmy obaj mieli starać się o stanowisko doradcy rządu – liczyłbym na wygraną.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-08-2018 [21:15] - Goral Supreme | Link:

Zaraz,zaraz !!!
niech mi pan przypomni kto stoi za tym "sadodowniczym chaosem" ?
Nie czasem ten ktory w grudniu ub.roku zawetowal w calosci Ustawe zwiazana z Reforma Sodownictwa ?
Czy moze ten, ktory namascil Gersdorf i zostal ojcem chrzestnym jej politycznej kariery...
Jakze sie oni nazywaja i w jakim celu strzelaja sobie a przede wszystkim nam,Polakom w przyslowiowa stope ?...
 

Obrazek użytkownika Jabe

28-08-2018 [15:13] - Jabe | Link:

Musi być ruch w interesie.

Obrazek użytkownika damascen

28-08-2018 [15:49] - damascen | Link:

Goral, Jabe:
"Marzenia jak ptaki szybują po niebie jak nie pada . A jak pada, to nie szybują"