„Drobna” zmiana

Otrzymuję ostatnio kolejne rachunki (od firm energetycznych, wodociągowych etc.) z prośbą o dokonanie zmiany w poleceniach wpłat, w związku ze zmianami rachunków bankowych tych firm – też tak macie? To utrudnienie łagodzi mi jednak fakt, że za zmianami numerów rachunków, dla wielu chyba niepostrzeżenie idą zmiany banków, jakie tymi pieniędzmi obracają – nie za darmo przecież!
Taka „drobna” zmiana generuje miliardowe obroty, których beneficjentami były na ogół dotychczas (tj. za poprzedniej władzy) banki zagraniczne – a teraz widzę: BGK, PKO BP…
 
Czy te wielkie firmy, obsługujące miliony Polaków, ktoś kiedyś zmuszał, by lokować swoje rachunki bankowe w zagranicznych bankach? No skąd! – prawda mr Vincent?
A teraz – satrapia i gwałt na demokracji, wolności gospodarczej…
 
Że też nikt się na to nie skarży do Brukseli – gdzie opozycja, obywatele i obrońcy, gdzie mnichniki i (czyżby farbowane?) lisy?  Przecież źle się dzieje w państwie polskim, ne c'est pas?
 
A tak na poważnie: to się nadaje nie tylko do prasy…
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

31-07-2018 [15:46] - Jabe | Link:

Może te zagraniczne były tańsze?

Obrazek użytkownika Czesław2

31-07-2018 [18:13] - Czesław2 | Link:

Wszystko zagraniczne jest tańsze, dopóki istnieje choć jedno Polskie.

Obrazek użytkownika damascen

31-07-2018 [17:27] - damascen | Link:

Jabe... na ciebie zawsze można liczyć... przypomniałeś mi dowcip o Leninie:

Pani kazała napisać wypracowanie o Leninie; Jasiu: pse Pani, a ja widziałem Lenina! To niemożliwe, Jasiu, przecież Lenin dawno nie żyje! Ale pse Pani, ja go naprawdę widziałem! A gdzie ty go widziałeś, Jasiu? A w lesie. W lesie? W lesie, pse Pani! A może to był jeleń?
A może...