Senat RP posłuchał mojej "światłej rady" :)))

  Prawie półtora miesiąca temu, 13.06.2018, napisałam notkę w której odniosłam się do propozycji pytań w referendum konstytucyjnym przedstawionej przez prezydenta Andrzeja Dudę.  Zakończyłam ją słowami:

  " Innym problemem jest termin owego referendum.  Prezydent Duda uparł się, by odbyło się ono 10 i 11 listopada 2018.  Jeśli tak się stanie - cisza referendalna źle wpłynie na obchody stulecia niepodległości Polski, a kampania przed wyborami samorządowymi przykryje kampanię przed referendum.  Senat RP nie powinien się na to zgodzić." {TUTAJ}.

  Wczoraj [25.07.2018] z przyjemnością dowiedziałam się, że Senat RP podzielił moje zdanie.  Według portalu Niezalezna.pl {TUTAJ}:

  "Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta Andrzeja Dudę konsultacyjnego referendum ogólnokrajowego ws. zmian w konstytucji. Za podjęciem przez Senat takiej uchwały [za referendum] opowiedziało się 10 senatorów, przeciw było 30, od głosu wstrzymało się 52, w tym 50 senatorów PiS.".

  Zadecydowała właśnie sprawa terminu owego referendum.  No cóż - każdy przejaw zdrowego rozsądku cieszy.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

26-07-2018 [13:09] - xena2012 | Link:

A nie dziwi Panią ten pośpiech Kancelarii Prezydenta w celu przeforsowania tego całkowicie niedopracowanego projektu? I o co w nim tak naprawde chodziło?Tylko jedno pytanie bylo celem -pytanie o zwiekszenie prerogatyw prezydenta i zdobycie wiekszej o ile nie calkowitej władzy przy wprowadzeniu systemu prezydenckiego.Reszta pytan to tylko zaslona dymna bez znaczenia,tak na odczepnego. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-07-2018 [13:20] - Jabe | Link:

Poprzednie referendum odbyło się w innym terminie, lecz trudno je nazwać udanym.

Obrazek użytkownika Lektor

26-07-2018 [23:11] - Lektor | Link:

Jabe, jest lato, ładna pogoda, więc idź gdzieś w plener, połóż te twoje zwłoki na trawie i daj temu twojemu mózowiu aby trochę odpocząć, a nie zawracaj nam tzw. tylnych części z których zbudowane są nasze organizmy. Kapito ?!

Obrazek użytkownika Darek65

27-07-2018 [08:53] - Darek65 | Link:

Zgadzam się, że całe to referendum, to zasłona dymna. Tylko, co było jej celem rzeczywistym ? Co miało przykryć ?

Obrazek użytkownika xena2012

27-07-2018 [09:17] - xena2012 | Link:

Co miało przykryć? Może wpisanie później do nowej konstytucji przyjaźni polsko-izraelskiej,albo wiodacą role Knesetu w Polsce?