Smerf Maruda i strażacy

  Okazuje się, że bardzo trudno jest zacząć urlop od blogowania.  Oto dziś [24.07.2018] przeczytałam najnowszą notkę Coryllusa [Gabriela Maciejewskiego] i znalazłam w niej następujące zdania:

  "W co, wobec faktu, że nie można promować Polski w sporcie, angażuje się nasze państwo? W ratowanie szwedzkich lasów. Wczoraj dowiedziałem się, że 140 samochdów strażackich wraz z ekipami ratowniczymi pojechało na północ, żeby gasić pożary. Wiadomości pełne są entuzjazmu, wypowiedzi strażaków podnoszą wszystkich na duchu, mamy jawny dowód, że Polska jest krajem, który stać na poświęcenie się dla innych. (...)  Proszę państwa, jeśli komuś się zdaje, że służby, nawet jeśli chodzi o strażaków, to państwo, ten jest w błędzie. Newsa o strażakach nie można powtarzać w nieskończoność. Ja oczywiście wiem, że to świetnie, Polacy pomagają Szwedom, ale tacy Francuzi też pomagają, tyle, że w wymiarze nieco mniejszym i bardziej zaawansowanym technologicznie. To znaczy wysłali tam chyba z pięć śmigłowców. (...) Występy zaś strażaków w Szwecji, po raz kolejny obnażają deficyty zbiorowości, do której należymy, deficyty łatwo rozpoznawalne i proste do wykorzystania." {TUTAJ}.

  Nie jest jasne, skąd to przyszło do głowy naszemu Smerfowi Marudzie, czyli Coryllusowi.  Znalazł on jednak sprzymierzeńca w blogerze o nicku Matka Kurka [Piotr Wielgucki].  Okazał się on drugim wcieleniem Marudy, pisząc w swej dzisiejszej notce {TUTAJ}:

  "Daję sobie głowę uciąć, że 80% społeczeństwa wie o pożarze w Grecji i nieco mniej o bezsensownej akcji posyłania do Grecji polskich strażaków, którzy mają do przejechania 2300 km.".

  No cóż, z Australii do Tajlandii jest chyba jeszcze dalej.  Nikt w Australii nie uznał jednak, iż wysłanie australijskich nurków na pomoc tajskim chłopcom uwięzionym w zalanej wodą jaskini było bezsensowne.  Wręcz przeciwnie - dowiedzieliśmy się dziś, że:

  "- Dziewięciu Australijczyków, którzy uczestniczyli w ryzykownej akcji ratowania 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera z zalanej jaskini w Tajlandii, otrzymało państwowe odznaczenia za odwagę - poinformowały władze we wtorek.
   Anestezjolog i nurek jaskiniowy Richard Harris oraz jego partner nurkowy, lekarz weterynarii Craig Challen zostali wyróżnieni oznaczeniem Gwiazdą Odwagi (Star of Courage) - poinformował w wydanym oświadczeniu gubernator generalny Peter Cosgrove (przedstawiciel królowej Elżbiety II, która jest formalną głową państwa).
   Jest to drugie co do ważności odznaczenie cywilne w Australii, przyznawane za czyny wyjątkowej odwagi w sytuacji wielkiego zagrożenia.
   Pozostali uczestnicy akcji ratunkowej w Tajlandii - sześciu policjantów i nurek wojskowy - otrzymali Medal Odwagi (Bravery Medal), trzeci w hierarchii australijskich oznaczeń cywilnych, również przyznawany za uratowanie życia lub mienia w niebezpiecznej sytuacji." {TUTAJ}.

  Wyraźnie widać, że australijskie władze wiedzą coś, o czym Coryllus i Matka Kurka nie mają pojęcia.  Nie ma lepszej [i tańszej] metody promocji kraju niż tego typu akcje.  Wystarczy przypomnieć, jak entuzjastycznie witali Szwedzi polskich strażaków.  To świetna odtrutka na antypolską propagandę.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

24-07-2018 [20:21] - xena2012 | Link:

Nie można na zaangazowanie strazaków patrzec wyłacznie przez pryzmat promocji.To świadczy,że Polska nie straciła swojej cechy pomocy ludziom w potrzebie.świadczy o naszym czlowieczeństwie.Wprawdzie nie zawsze pomoc Polaków i poświęcenie zostaje docenione i haniebnie nas sie traktuje jako zbrodniarzy nazistowskich robimy swoje.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-07-2018 [21:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

No i skąd Leszczynka zaczerpnęła informacje o 140 wozach strażackich wysłanych do Szwecji, skoro źródło niepodważalnej  prawdy http://niezalezna.pl/231432-po... podaje znacznie mniejszą liczbę - 44 wozy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-07-2018 [21:37] - Marek1taki | Link:

W tym jest - być może nieuświadomione - wyrachowanie polityczne. Współpraca ze Skandynawią jest czymś co trzeba hołubić -  najsilniejszym naszym sprzymierzeńcem na Bałtyku jest Szwecja. Wrogiem tej współpracy są lewica i jej narzędzie islamizacja. Wytrzebienie lasów spowoduje ekonomiczne, społeczne a później polityczne konsekwencje. Szwed bez lasu zmarnieje - śpieszmy się kochać Szwedów nim bezpowrotnie odejdą.
Susza suszą, a z mapy pożarów można podejrzewać mnogie podpalenia.

Obrazek użytkownika Teutonick

25-07-2018 [00:05] - Teutonick | Link:

Pozwoliłem sobie w dniu dzisiejszym nieco wyprzedzić Panią w zastosowaniu tytułowego określenia wobec nieco innego jegomościa, choć może bardziej adekwatnym porównaniem byłby tutaj raczej Smerf Ważniak:
http://naszeblogi.pl/51043-war... - przedostatni akapit
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika elig

25-07-2018 [01:17] - elig | Link:

  Trzaskowski zdecydowanie bardziej przypomina Smerfa Ważniaka :)))  On nie marudzi, tylko się nadyma.

Obrazek użytkownika Darek65

25-07-2018 [08:14] - Darek65 | Link:

Marudzenie, to nasza cecha narodowa :), może przywara. Nie umiemy się cieszyć z rzeczy małych, a przecież życie, to właśnieysiące małych rzeczy, epizodów, itp. , które składają się na całość.

Obrazek użytkownika Zunrin

25-07-2018 [17:11] - Zunrin | Link:

Coryllus powinien poszerzyć swoje horyzonty sportowe. Co z tego, że nasi kopacze pokazali, że są 100 lat za Murzynami. Ja po ostatnich występach naszych lekkoatletów nie mogę się doczekać nadchodzących mistrzostw w Berlinie.

Obrazek użytkownika Lektor

26-07-2018 [12:20] - Lektor | Link:

Pomagajmy, ale przedtem zastanówmy się dobrze !  Tak, wysyłanie strażaków do Grecji, to jeden z najgłuprzych pomysłów. Pomoc dla Grecji powinna polegać na pomocy polskim turystom w powrocie do kraju i ostrzeganiu polskich turystów przed dalszymi wyjazdami do tej greckiej biedy i beznadziejności.

Poza tym mam ciągle w oczach pomoc Sobieskiego Wiedniowi w 1683 roku.  Za tą pomoc austriacy odwdzięczyli się nam pierwszym rozbiorem Polski w 1772 roku , a następnie kolejnym rozbiorem w 1795 roku. Strzeż nas Boże od takiej pomocy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-07-2018 [13:36] - wielkopolskizdzichu | Link:

"ostrzeganiu polskich turystów przed dalszymi wyjazdami do tej greckiej biedy i beznadziejności."
Typowa dla wyznawców PiS głupota.