Art. 133 (k.k.)

Czego nie rozumieją ludzie na poziomie  (ale wykształceni nieprawniczo) jak np. Elig – tutejsza (i nie tylko) blogerka lub np. historyk Morawiecki (zawód aktualnie wykonywany – premier) rozumieją oczywiście znający literę prawa – tytułowa litera brzmi:
Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 
W parze np. Elig – np. Morawiecki, ten drugi jest jednak politykiem, zatem kimś, kto konstruuje hagady (propagandowe brednie), zatem wykonuje swoje publiczne zadanie. Jego partnerka w tym przykładzie „wykonuje” zaś bezrozumną (bo nie sprawdziła) i szkodliwą dezinformację.
 
Art. 133 nadal obowiązuje! I uwaga: także „badaczy naukowych” i „artystów”, których to polakożerców uchylone właśnie, a dopisane onegdaj paragrafy 55a i 55 b „wyłączały” z odpowiedzialności za łajdactwa wobec Polski ze znowelizowanej idiotycznie Ustawy o IPN!
 
To, że "bardziej efektywnym sposobem ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego, biorąc pod uwagę cel ustawy, będzie wykorzystanie narzędzi cywilnoprawnych" – jak tumanił dziś w Senacie Morawiecki, to przecież kłamstwo polityczne: art.133 nadal obowiązuje! A że polityk może postraszyć jakimiś milionami dolarów odszkodowania w procesie cywilnym ew. chętnych do lżenia Polski – to inna propagandowa zagrywka, bo w każdej, podkreślam w każdej chwili polski sąd mógł (dotąd) lub będzie mógł w przyszłości posadzić drani do mamra, jak mu się zachce.
 
Wprawdzie nie ma odważnych (i trudno liczyć na Kaczyńskiego), żeby posadził takiego Janka Grossa, ale kto wie, co kiedyś będzie?
 
Wycofanie się z idiotyzmu art. 55a,b należy uznać za przejaw zdrowego rozsądku, zwłaszcza po tym, jak to całe półroczne zamieszanie zrobiło dla oświaty historycznej na świecie sto razy więcej pożytku, niż można było to sobie winszować – i to za bezdurno (pieniądze z PFN będą mogły paść w już przeoraną glebę).
 
Krzyk, który się właśnie podniósł w blogosferze (a na mównicy sejmowej przez tego bezrozumnego Winnickiego) jest głosem pożytecznych idiotów i mile jest widziany za granicami: wszystkie chwyty są dozwolone, żeby tylko przerwać nasze pięć minut (a boją się tam, że może ono potrwać lata)…
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

27-06-2018 [20:43] - Jabe | Link:

Czy aby nie pomylił Pan zniewagi z pomówieniem?

Druga sprawa. Skoro ów artykuł był niepotrzebny, wręcz idiotyczny, po co go wprowadzono? Nie trzeba byłoby go znosić. Kto winny, Winnicki?

Takie to Pańskie „hagady”.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-06-2018 [21:39] - Marek1taki | Link:

Znowu troska o literę prawa. Akurat zbiegła się z intencją polityczną wymierzoną przeciw Polsce. Z powodu interesu politycznego Polski nie należało zmieniać ani przecinka, mimo znanych od początku i uzasadnionych wątpliwości, bo jesteśmy w trakcie wojny z Izraelem. Wycofanie się nie zakończy tej wojny, tak jak jej nie zakończyło ostatnie półrocze polityki na kolanach. Jeśli ustawa została przehandlowana to chyba nie za pół Izraela, nam Izrael niepotrzebny do niczego.

Obrazek użytkownika damascen

27-06-2018 [23:53] - damascen | Link:

no widzę, że nie tylko pożyteczni idioci, ale i bezprzymiotnikowi umią czytać (i pisać)... chyba, że mus - nie zazdroszczę, psia służba

Obrazek użytkownika Zunrin

29-06-2018 [18:05] - Zunrin | Link:

Cóż, biorąc pod uwagę medialność, to ja bym proponował użycie art. 212 kk.