To gorzej niż zbrodnia - to błąd

  Popełniło go właśnie PiS przepychając dziś [27.06.2018] kolanem przez parlament nowelizację ustawy o IPN {TUTAJ}.  W Sejmie uchwalano ją przez 4 godziny, potem od razu poszła do Senatu, a jeszcze dziś ma ją podpisać prezydent {TUTAJ}.  Dzisiaj na godzinę 18:00 zapowiedziana jest wspólna konferencja prasowa premierów Netanjahu i Morawieckiego {TUTAJ}.  Tempo zaiste ekspresowe, zwłaszcza, że obecne posiedzenie parlamentu zapowiadano jako poświęcone sprawie... śmieci.

  To porozumienie dyplomatyczne miedzy Izraelem, USA i Polską musiało być znane już wcześniej, o czym świadczy napisany dziś rano lizusowski artykuł Michała Karnowskiego {TUTAJ}.  Polska zapewne uzyska coś w zamian za uległość wobec żydowskiej hucpy.  Już dowiedzieliśmy się o porozumieniu z USA w sprawie importu amerykańskiego gazu skroplonego {TUTAJ}.  Mimo to uważam, że PiS popełniło dokładnie ten sam błąd, co rząd Ewy Kopacz, gdy pod naciskiem Niemiec zgodził się na relokację "uchodźców" i złamał solidarność Grupy Wyszehradzkiej.  Efektem tego posunięcia była istna furia w Internecie, oraz przegrana PO w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.  Teraz może być podobnie.

  Panowie politycy zapomnieli, że ich elektorat to Polacy, a nie Netanjahu i Trump.  Co gorsza Polacy najpierw musieli się pogodzić z klęską polskiej reprezentacji piłkarskiej na Mundialu.  Porem otrzymali jasny dowód, że rząd PiS nie działa w ich interesie, ale ulega naciskom żydowskim, a Polska bynajmniej nie jest suwerennym krajem.  Nikt już nie będzie uważał, iż rząd Morawieckiego jest polskim, naszym rządem.  Tryb uchwalanie tej nowelizacji i ,jak sądzę, konferencja Netanjahu i Morawieckiego tylko pogłębią to wrażenie.

  Inną sprawą jest zdezawuowanie Trybunału Konstytucyjnego.  Rząd dostał takiego popędu, ze nie zechciał nawet poczekać na jego wyrok.  Następnym skutkiem jest wzrost nastrojów antysemickich w naszym kraju, stwarzający dobry grunt dla wszelkich prowokacji.  W Internecie przeważają komentarze typu "Kneset rządzi w Polsce".  Innym problemem jest przejście do porządku nad ujawnionym ostatnio wręcz zoologicznym antypolonizmem większości środowisk żydowskich.  Wypowiedzi polityków tego nie zmienią.  W mojej notce "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" {TUTAJ} tak oceniłam politykę zagraniczną rządu Morawieckiego:

  " Najgorzej wygląda sprawa polityki zagranicznej.  Od momentu zmiany rządu notujemy same klęski.  Próba szukania kompromisu z Brukselą tylko rozzuchwaliła naszych wrogów, a w szczególności Timmermansa.  Awantura z Izraelem to wina Netanjahu, ale nasza dyplomacja została całkowicie zaskoczona i nie miała pojęcia, jak zareagować.  Minister Kowalczyk zrezygnował z wycinki drzew zaatakowanych przez kornika w Puszczy Białowieskiej.  Wczoraj Niemcy i Rosja rozpoczęły budowę Nordstream 2, nie zważając na protesty Polski.  Wyciszono sprawę reparacji wojennych od Niemiec.  Gdzie nie spojrzeć - same porażki.".

  Jak widać - jest coraz gorzej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-06-2018 [19:09] - Pani Anna | Link:

To, że masa ludzi przejrzała na oczy, jeżeli chodzi o żydów, to akurat dobrze w tym całym nieszczęściu.

Obrazek użytkownika ASPAL

27-06-2018 [19:41] - ASPAL | Link:

Z jednym tylko się pozwolę nie zgodzić...nie antysemityzm w Polsce narasta tylko "judeorealizm" ...

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-06-2018 [21:09] - Marek1taki | Link:

Zaczęło się od przekupywania społeczeństwa częścią jego własnych pieniędzy i propagandowego wykorzystania potrzeby naprawy kraju w oparciu o "solidaryzm społeczny" i hurrapatriotyzm.
W ten sposób zwiększono socjal uzależniający nas od zadłużenia, co czyni nas marionetką w rękach międzynarodówki finansowej. Odstąpiono od bilansu państwa i niezbędnych reform poprawiających suwerenność.
Konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, reformy sądownictwa były rozgrywane przez "złych" kreując bezalternatywność dla "dobrych". Opozycja brawurowo odgrywała swoja rolę, czasem przerysowywując. "Kelnerzy" wyłączali instalacje ochrony przestrzeni powietrznej. Ciekawe odkąd kelnerzy pracują w McDonaldzie.
Aktywność marksistów unijnych wzrosła jak na zamówienie.
Na dolnośląskiej flance zainstalowano Abramsy dla ochrony dotowanych tam inwestycji.
Od Trumpa dostaliśmy marchewkę, od "kelnerów" kij w szprychy reformy sądownictwa.
Okazyjnie kupiliśmy Patrioty, ale okazało się, że jednak nie, a potem tak. W międzyczasie stracił stanowisko min.obrony narodowej - przy okazji dobrej zmiany w rządzie na jeszcze lepszą.
Od razu nowy premier i min.spraw zagranicznych oraz sprawdzony już prezydent mieli okazję do jednomyślności w kwestii wrogich działań Izraela, a wkrótce amerykańskiej fabryki eksploatującej holokaust. 
Pod wyrazami uznania dla Polski i liczbą 447 podpisał się nasz przyjaciel Trump.
Biorąc pod uwagę dzisiejszą akcję legislacyjną parlamentu i prezydenta zaczynam się zastanawiać czy wyczyn piłkarzy był przypadkowy.

Obrazek użytkownika xena2012

27-06-2018 [21:24] - xena2012 | Link:

Zdumialo mnie dzisiaj nawet nie ekspresowe tempo w jakim nowelizowano i uchwalano ustawę,ale przemówienie premiera Morawieckiego.Zbyt płomienne,przeładowane zyczeniowymi chyba oczekiwaniami o wspolnej drodze z Izraelem,porozumieniu i kompromisie. Przypominał małego chlopczyka który wie że przeskrobał i usiłuje to zataić i przykryc nadmiernym  i sztucznym gadulstwem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-06-2018 [22:38] - Marek1taki | Link:

Dostał lek po Komorowskim.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-06-2018 [01:16] - Zygmunt Korus | Link:

Patrzyłem na twarze rządzących i widać było, że chcą się ze wstydu zapaść pod ziemię. Szydło szczególnie. A przy tym ta ciężka artyleria filosemickiej propagandy - nie do zniesienia. Zdrada! 27 czerwiec 2018 roku to dzień przecierania oczu ze zdumienia przez Polaków. Upokorzenie na całej linii. Wpisane w klęskę na mundialu. I w dywagowanie (p)osłów o Polsce jako śmietnisku.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-06-2018 [08:27] - zbieracz śmieci | Link:

Panie Korus obwinia pan rzad za mundial a niby co ma rząd do PZPN który jest częścią międzynarowych korporacji jak UEFA i FIFA a nasz rząd jak i inne rządy nie mają najmniejszego wpływu na jego działania ,,,,!?
Nienawiśc i odloty z powodu wieku prowadzą do pisania takich głupot.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-06-2018 [08:16] - zbieracz śmieci | Link:

To ,że pani elig od dawna juz nie ogarnia tego co dzieje sie w Polsce ,w jakim jest miejscu i dlaczego już mnie nie dziwi jak i pewnie by nie zdziwiła gastryka ,odlot całkowity a na dodatek pewnie nie uwierzy ,że sama osobiście przyłożyła do tego rękę już dawno temu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2018 [17:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Elig

Gratuluję celnej notki. Brawo! Wielkie brawo. Za uczciwość i odwagę.

Obrazek użytkownika Lektor

28-06-2018 [18:33] - Lektor | Link:

Pani elig, pani nie potrafi myśleć analitycznie. Pani należy do tych 70 % niby myślących, ale tak jak inni im to podsuną. Podobnie zresztą zachowuje się niejaki Pasierbiewicz -totalna patologia !!! Do was nie dotrą żadne tłumaczenia, fakty i normalność i właśnie dla was normalność będzie porażką - a pfujjjjj !!!