Jak drzewiej nad Wisłą football fetowano


A ja tam kibicuję " Nieznanym bohaterom Gazety Wyborczej " Tu na Olimpiadzie w Berlinie 

No i mamy kolejną wojenkę. Tym razem futbolową. To żaden precedens, bo historia odnotowała już takie wojny. I to całkiem poważne. Mnie chodzi o naszą prywatną, naszą nadwiślańską wojnę futbolową. Okazuje się, że michnikowy zaciąg kompletnie pozbawiony jest dystansu do świata, do zdarzeń wg niego niepojętych, do sportu i polityki. Ale czy można się temu dziwić kiedy na przestrzeni zaledwie 6 lat ( zakres pamięci leminga to 7 lat ) funduje się lemingowi tak skrajne oceny tego samego zjawiska ? Przecież on to powinien pamiętać ? To dystans zaledwie 6 lat !!

Głosy prasy polskiej przed i podczas trwania w Polsce Mistrzostw Europy AD 2012 

Gazeta Wyborcza - " ... w największe sportowe spektakle – igrzyska, mundiale i Euro – ludzkość zabawia się ponad sto lat, ale Polska nie zorganizowała żadnego. Ba, dużego turnieju futbolowego nie gościł żaden kraj byłych demoludów. Jesteśmy z Ukrainą pierwsi, Euro 2012 symbolicznie podsumowuje proces wydziwigania się z komunistycznej zapaści " 
Redaktor naczelny „Polityki” - „Euro 2012 to także największa operacja wizerunkowa nowej Polski, w której, chcąc nie chcąc, uczestniczyć będzie bezpośrednio spora część naszego społeczeństwa: organizatorzy rozgrywek i stref kibica, wolontariusze, hotelarze, taksówkarze, kelnerzy, kierowcy, kibice reprezentacji, przechodnie. Przecież Euro to jest narodowa impreza. Ma być naszą wizytówką. I przy tej okazji powinna być na masową skalę reklamowana w takich telewizjach, jak właśnie BBC czy CNN. Przecież ich programy, ich reklamy oglądają setki milionów ludzi. Ktoś w rządzie mógłby pomyśleć, żeby promować Polskę jako nowoczesny, zmieniający się kraj” 
... i dalej niezawodna „Gazeta Wyborcza " na swoim ulubionym koniku - " Piłka nożna to piękna gra, jest wyprana z ideologii. Żąda rywalizacji według jasnych reguł, wynagradza długotrwały wysiłek treningu. I stanowi pretekst, by choć na chwilę zjednoczyć ostro podzielonych – w czasie gry nawet lud smoleński i ci, którzy zdradzili o świcie, będą mieli wspólne marzenia " 

Newsweek Polska, wstępniak redaktora naczelnego " Teraz fajna Polska "  

 " Nie mielibyśmy tego święta gdyby nie ukraiński bogacz, który według ludowych podań kupił od UEFA odpowiednią ilość głosów. Pozdrawiam w tym miejscu pana Surkisa i mu dziękuję " ( ! ! ! jakaż piękna pochwała korupcji w ustach dzisiejszego obrońcy państwa prawa i konstytucji ) 
 " Nowoczesne stadiony, gościnni mieszkańcy, piękne dziewczyny, a do tego 

rozpływające się w ustach pierogi i żur” – tak wyglądała wówczas Polska 
" Wszyscy jesteśmy drużyną narodową " 
16 czerwca 2012 - lanie spuszczone przez Czechów - " Polacy nic się nie stało ! Polacy nic się nie stało ! " 

Co zostało dziś z tej atmosfery ukochana dziatwo karmiona mlekiem z piersi Michnika ? 

" Nic nie zostało ! Polacy, nic nie zostało ! " 

Jandy jeno ból i jęk się niesie nad losem opłakanym naszej umęczonej Ojczyzny
 " Ja mówię o polskich kibicach, którzy przy byle sukcesie dostają irracjonalnego obłędu i manię wielkości, ja tego nie mogę słuchać. Zwycięstwo jest dla mądrych, gdybyśmy zwyciężyli, to nie dałoby się wytrzymać już dalej w tej euforii zwycięstwa " 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2018 [10:30] - xena2012 | Link:

Janda zamiast szlochac nad losem Ojczyzny umęczonej (wg niej obowiazkowym) oglądaniem Mundialu powinna stanąć przed lustrem.Też obowiazkowo,bo usta od ciągłego kłapania juz się rozlazły i błagają o interwencję chirurga plastycznego. To nie bedzie chyba jakis znaczący wydatek finansowy,bowiem od ministra Glińskiego wydębiła wreszcie dofinansowanie swojego teatrzyku więc bedzie jak znalazł i na te usta i inne mankamenty urody.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-06-2018 [21:54] - Marek1taki | Link:

Dla mnie to powtórka propagandy sukcesu EURO2012.
Tamten hurraoptymizm przykrył afery ze śledztwem smoleńskim, autostradowe, bo Amber Gold wybuchła dopiero w sierpniu 2012r.
Teraz też lepiej się zająć emocjami pozytywnymi, skoro nie można mieć negatywnych po okiwaniu zawodników "białoczerwonej ekstraklasy politycznej" przez internacjonałów z TelAviwu, New Jersey i Brukseli.