List bojarów moskiewskich do cara Timmermansa

Wasze Wieliczestwo, Najjasniejszy Panie i Władco serc naszych  i dusz. My bojarzy Księstwa Moskiewskiego prosimy Ciebie  pokornie Miłościwy Carze byś w obronę nas i nasze rodziny wziąć raczył. Przybądź Najmiłościwszy Carze, kiedy tylko kra Berezyną spłynie - byś suchą stopą czółnem przeprawić się mógł - do stolicy Księstwa naszego, Moskwy. Opiece Waszej się polecamy i o ratunek prosimy. Dwie srogie zimy już przeszły, dwa razy kuranty moskiewskie nowy rok obwieściły, od kiedy władzę nad nami wziął najgorszy z najgorszych opryczników Maliuta - Skuratow Kaczenko. Knut jego srogi, siecze plecy nasze niemiłosiernie. Gwałt i trwoga w miastach, wsiach i pasiołkach księstwa naszego. Nie znamy  dnia ni godziny, ni my, ni dzieci nasze, ni żony. Urzędy przynależne  nam z urodzenia odbiera i uposażenia ustanowione przez Wasze Błogorodije obniża. Żyć nie sposób. A co bardziej znanych i krewkich bojarów do ciemnicy wtrącić się nie waha. Pół roku minęło jak bojar Staszko Gawełko do wieży zawleczon był i nikt o nim od tej pory więcej nie słyszał.
A bojar Giertychow wie, ale nie chce powiedzieć. O los jego bardzośmy niespokojni. Nie masz na niego psubrata Kaczenkę - Skuratowa ni słów ni określeń, które okrucieństwo jego i bezwzględność wobec nas bojarów opisać by mogło. Nahajki jego nie spoczną póki ostatniego tchnienia i umiłowania wolności z piersi  naszych nie wyduszą. Przeto prosimy Ciebie Panie, przybądź z ratunkiem  o ile miłe Ci dalsze istnienie Księstwa Moskiewskiego i nasze tu trwanie w imię prawosławia i konstytucji. 

Który z bojarów zdatny był podpisać i przy umyśle przytomny był ten i podpisał, a który w przytomności pełnej nie był za tego my bojarzy moskiewscy podpisaliśmy w pełnym zaufaniu i za każdego przed Waszym Błogorodijem ręczyć możemy. 

Bojarzy moskiewscy : 
Leontij Wałensow
Alieksandr Kwasko - Filipinskij
Grigorij Schetynko 
Włodimir Cimoszko 
Daniłko Stakanczik - Tuhajbej 
Bronko Japoniec 
Kazko Londoniec 
Wład Frasynko - Kajdaniuk 
Darko  Rosatko
Andriej Oleszko - Must 
Radko Siskowoj 
Zbyszko Celnik 
Lieokadij Mielnik 
Adam Krasnopolec

Szanowni totalniacy i ich progenituro. Jestem bardzo mocno rozczarowany całkowitym zanikiem waszego poczucia humoru. Po wczorajszym niefortunnym przeniesieniu - przez Timmermansa - naszej stolicy do Moskwy spodziewałem się gejzerów memów i wodospadów podśmiechujków. A tu cisza jak po śmierci organisty ( copyright by Władek Pawlak ) Zawiedli wszyscy, nawet słynna telewizja Tefuan. Nic żadnej reakcji. A jeszcze niedawno było tak miło. Jeszcze mi w uszach pobrzmiewa słynny San Escobar. Ech ! były czasy świetności. Nic z dawnej wielkości nie zostało, wszystko w prochu legło. Czy doczekam czasu, kiedy pojmiecie wreszcie poziom własnego zmanipulowania, opętania  i ogłupienia ? Poziom informacyjnej mamałygi wlewanej co dnia do waszych łbów  przez medialnych opryczników Michnika i słynnego bojara Tefuana Wiertnika. Słabizna jakaś teraz, no wprost nie ma z czego jaj sobie porobić od kiedy ten Waszczykowski odszedł. Czasem jakiś byt zbłąkany wspomni jeno San Escobar, ale kudy mu do Moskwy - stolicy naszej. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

14-06-2018 [09:13] - Zofia | Link:

Przywitajmy Timmermansa hasłem :" UNIO-NIE PRZENOŚ NAM STOLICY DO MOSKWY"! czego bez uniżenia żądają Polacy!

Obrazek użytkownika Siukum Balala

14-06-2018 [14:22] - Siukum Balala | Link:

Super klasyka, prawie jak nie przenoście nam stolicy do Krakowa. Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika xena2012

14-06-2018 [16:03] - xena2012 | Link:

A car Timmerman Dupiasty łaskawie potoczył okiem po bojarach (pewnie oczekując darów) i przyrzekł dozgonną przyjaźń i opiekę.