Nowy rząd we Włoszech podejmuje bezprecedensowe kroki ...

Nowy rząd we Włoszech podejmuje bezprecedensowe kroki w sprawie nielegalnej imigracji

1. Jak poinformowały wczoraj włoskie media wicepremier, jednocześnie minister spraw wewnętrznych nowego włoskiego rządu i jednocześnie przywódca Ligi Północnej Matteo Salvini zdecydował o nieprzyjęciu statku organizacji pozarządowych, na pokładzie, którego znajduje się blisko 630 imigrantów.

Statek „Aquarius” jak wiele podobnych pływających na Morzu Śródziemnym, zbierał imigrantów z mniejszych łódek wypływających z portów Libii i chciał ich dostarczyć do jednego z włoskich portów, ale tym razem organizatorzy tego przedsięwzięcia nie dostali na to zgody.

Także wczoraj Salvini napisał na jednym z portali społecznościowych „od dzisiaj Włochy zaczynają mówić „nie”- przemytowi istot ludzkich i „nie” - biznesowi nielegalnej imigracji”.

I dodał „moim celem jest zagwarantowanie spokojnego życia młodzieży w Afryce i naszym dzieciom we Włoszech.

We włoskich mediach „szok i niedowierzanie”, bo do tej pory statki organizacji pozarządowych zbierające imigrantów na Morzu Śródziemnym bez żadnego problemu dostarczały ich do wybranych włoskich portów.

2. Przypomnijmy, że ponad tydzień temu na skutek radykalizacji nastrojów społecznych we Włoszech po wyborach, które odbyły się marcu tego roku, prezydent Mottarella zdecydował się zwrócić do wcześniejszego kandydata Ruchu 5 Gwiazd i Ligi Północnej profesora Conte, a ten zaproponował skład rady ministrów.

Dwaj przywódcy ugrupowań, które będą zapleczem tego rządu zostali wicepremierami: przywódca Ruchu 5 Gwiazd- Luigi Di Maio także ministrem rozwoju gospodarczego, a przywódca Ligi Północnej - Matteo Salvini, także ministrem spraw wewnętrznych.

Żeby było ciekawiej profesor ekonomii Paolo Savone, którego wcześniej zablokowano jako kandydata na ministra finansów, teraz został ministrem do spraw europejskich, co zapowiada ciekawe dyskusje na posiedzeniach Rady Unii Europejskiej w której zasiadają ministrowie zajmujący się tą problematyką.

3. Przypomnijmy także, że jak zapowiedział premier Conte rząd pod jego kierownictwem, będzie realizował przedsięwzięcia zawarte w dokumencie programowym pod nazwą „Kontrakt dla rządu zmian”, podpisanym tuż po powstaniu koalicji Ruchu 5 Gwiazd i Ligi Północnej.

Na przykład w zakresie polityki zagranicznej dokument podkreślał, „że musi być ona oparta na centralnej roli interesów narodowych i zasadzie nieingerowania w sprawy wewnętrzne poszczególnych państw”, potwierdza także „przynależność do NATO z USA, jako uprzywilejowanym sojusznikiem, ale jednocześnie konieczność otwarcia na Rosję postrzeganą nie jako zagrożenie, ale jako partner ekonomiczny i handlowy”.

Z kolei w zakresie imigracji „należy dążyć do zdecydowanego ograniczenia napływu migrantów i rozbicia biznesu przemytu ludzi”, ale także wydalenia z Włoch około 500 tysięcy nielegalnych imigrantów, „których odesłanie do ich krajów musi być nieodwołalne i priorytetowe”.

W relacjach z UE „konieczne jest przedyskutowanie traktatów unijnych”, ale także „podniesienie poziomu demokracji w UE poprzez zaangażowanie i kontrolę demokratyczną obywateli nad instytucjami europejskimi”.

Kolejny ważny zapis tego dokumentu brzmiał „należy także zmniejszyć kompetencje UE w stosunku do państw narodowych, a także przedyskutować wysoką włoską składkę wpłacaną do budżetu UE”.

Do umowy wpisano także sztandarowy postulat z kampanii wyborczej Ruchu 5 Gwiazd, czyli wprowadzenia tzw. dochodu gwarantowanego w wysokości 780 euro miesięcznie dla osób najuboższych, co jak oszacowano będzie wymagało dodatkowych wydatków budżetowych w wysokości przynajmniej 17 mld euro rocznie, co przy włoskim długu publicznym wynoszącym ponad 130 % PKB, było dużym wyzwaniem dla nowego rządu.

Okazuje się, że w sprawach imigracyjnych nowy rząd we Włoszech musi podejmować decyzje niejako z marszu i pierwsze z nich powodują szok w establishmencie włoskim i europejskim.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-06-2018 [20:07] - Zygmunt Korus | Link:

Tylko przyklasnąć. Jedyne ale, to interesy z Putinem, czyli z diabłem. Zobaczymy, kto na tym wyjdzie jak Zabłocki na mydle... Berlusconi był jako taki, dopóki nie zaczął z tym mordercą wspólne bunga-bunga. Wołodia każdego pociąga na dno.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-06-2018 [23:33] - Marek1taki | Link:

Trzy lata opóźnienia w działaniu jest miarą sprawności "europejskich demokracji". Zagrożenie znane było od 2015r. Szczegóły tej inwazji znane były z TV od lata 2016r.

Obrazek użytkownika minimax

13-06-2018 [15:37] - minimax | Link:

Dzień dobry

Forza Italia!, chciałoby się zawołać...

Wydawałoby się że co to jest PRZYNAJMNIEJ 780E dla każdego... Ale proponuję porównać ceny artykułów PODSTAWOWYCH u nas i tam, za minimum socjalne, czyli 390zł

Włoskie minimum pozwala nabyć miesięcznie, ALTERNATYWNIE:
ok~. 440 litrów paliwa [benzyna/ON]
860 kg mąki
156 kg. najtańszego sera żółtego podpuszczkowego
975 l mleka 1.5% w kartonie
70 kg swieżych ryb
390 kufli piwa 0.5 przy plaży
156 średnich pizz
15 kolacji w restauracji na 2os
20 noclegów dwugwiazdkowych dla 2ch osób ze śniadaniem

Polak za polskie minimum dostanie od państwa polskiego na swoje potrzeby, ALTERNATYWNIE:
78 l paliwa
195kg mąki
26 kg sera żółtego
196 l mleka
19 kg świeżych ryb
55 kufli piwa w osiedlowym pubie
15 pizz
3 kolacje
​4 noclegi

A ceny tych art./usług w Italii takie same lub niższe niż u nas.
Dodatkowo renta klimatyczna w najuboższych-POŁUDNIOWYCH regionach - nie używa się praktycznie ogrzewania.
Do tego jeździ się skuterem, bo taki klimat, a nie autem jak u nas - bo taki klimat.
Ceny znam z autopsji z Neapolu, Kalabrii, Sycylii i Sardynii.

Pozdrawiam
MiniMax