Zamienił stryjek siekierkę na kijek

  Niedawno minęło 5 miesięcy od kiedy Mateusz Morawiecki został premierem [11.12.2017], a ponad cztery miesiące - od kiedy ostatecznie uformował się trzon jego rządu [9.01.2014, {TUTAJ}].  Miodowy miesiąc już dawno minął i czas zacząć oceniać efekty działalności nowej ekipy.  Zacznijmy od premiera.

  No cóż, nic na to nie poradzę, że ostatnio, gdy widzę premiera w programach informacyjnych TVP [pojawia się on w nich nieustannie], to przede wszystkim przychodzi mi na myśl powiedzenie " Krowa, która dużo ryczy - mało mleka daje".  Mateusz Morawiecki wciąż roztacza piękne wizje. np. miliona elektrycznych samochodów.  Potem jednak dowiadujemy się, że by ktoś zechciał je kupować, trzeba będzie dopłacić mu 25 tysięcy złotych z podatków nałożonych na ogół kierowców w cenie benzyny {TUTAJ}.  Poza tym, nie mamy wystarczającej ilości prądu elektrycznego do ich zasilania. Pan premier przechwala się nieustannie wspaniałym stanem finansów Polski.  Gdy jednak pojawiły się nieoczekiwane wydatki związane z opieką nad niepełnosprawnymi - premier ogłosił wprowadzenie nowego podatku od najbogatszych - tzw. "daniny solidarnościowej".  Jak widać, w budżecie nie było żadnych rezerw, a cała ta "propaganda sukcesu" mijała się z prawdą.

  Najgorzej wygląda sprawa polityki zagranicznej.  Od momentu zmiany rządu notujemy same klęski.  Próba szukania kompromisu z Brukselą tylko rozzuchwaliła naszych wrogów, a w szczególności Timmermansa.  Awantura z Izraelem to wina Netanjahu, ale nasza dyplomacja została całkowicie zaskoczona i nie miała pojęcia, jak zareagować.  Minister Kowalczyk zrezygnował z wycinki drzew zaatakowanych przez kornika w Puszczy Białowieskiej.  Wczoraj Niemcy i Rosja rozpoczęły budowę Nordstream 2, nie zważając na protesty Polski.  Wyciszono sprawę reparacji wojennych od Niemiec.  Gdzie nie spojrzeć - same porażki.

  Trudno się jednak temu dziwić, gdy MSZ kieruje pan Czaputowicz.  Robi on wrażenie chodzącej nieudolności, zaliczając wpadkę za wpadką.  Doszło do tego, ze w Internecie pojawił się sondaż "Czy Czaputowicz powinien zostać zdymisjonowany?" {TUTAJ}. Osiemdziesiąt procent z 894 respondentów odpowiedziało "Tak".  Mocno krytykowano Waszczykowskiego, ale w porównaniu z Czaputowiczem - to as dyplomacji.

  To samo można powiedzieć o większości nowych ministrów obecnego rządu.  Ich poprzednicy w rządzie Beaty Szydło byli po prostu lepsi.  Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Polak1985

16-05-2018 [18:36] - Polak1985 | Link:

Pełna zgoda. Mamy samą propagandę i wstawanie z kolan na leżąco. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2018 [19:12] - Marek1taki | Link:

Dwie osoby zwróciły moją uwagę w rządzie Morawieckiego. Czaputowicz, który jest już nam znany z najgorszej strony oraz Jerzy Kwieciński, o którym cicho sza. Tymczasem zaczynał pracę w rządzie Marcinkiewicza, kontynuował za Tuska i Kopacz, za czasów Szydło i teraz za Morawieckiego.
"W listopadzie 2015 roku został powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Wcześniej, w latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego." za https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bi...
Skończył też kurs MBA, czyli odpowiednik instytutu im. Lumumby na tzw. Zachodzie. Ciekawe jak nam ten człowiek bruździ i kiedy się dowiemy ile nas to kosztuje.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-05-2018 [19:21] - mmisiek | Link:

"Skończył też kurs MBA, czyli odpowiednik instytutu im. Lumumby na tzw. Zachodzie."
- niezłe :DDD
 

Obrazek użytkownika angela

16-05-2018 [19:28] - angela | Link:

O co chodz pani Elig, nie wiem.
Wciaz slysze, ze w PiSe zawodzi przekaz, informacja.
Rzad duzo robi, tylko spoleczenstwo jest niedoinformowane, nie wie co  rzad robi.
Szwankuje przekaz.
Teraz okazuje sie, ze  za duzo  premiera w mediach, i przycinek o krowie.
Szok.

Obrazek użytkownika gorylisko

17-05-2018 [13:47] - gorylisko | Link:

mnie niepokoi ta gadka o nowoczesności...zupełnie jak w prlu... wygląda mi to na eksperyment... jeżeli mamy dopłacać do elektrycznych samochodów i wiatraków budowanych przez niemieckie firmy ze wspomaganiem finansowym z tzw. ()uuujniii to mi to pachnie szwindlami finansowymi... nowinki techniczne jeśli są prawdziwe to oszczedzają czas i pieniądze, jeśli nie to trzeba do nich dopłacać... co skutkuje tym, że w razie braku dopłat wszystko idzie się... hmmm... pier***lić za przeproszeniem...

Obrazek użytkownika Lektor

16-05-2018 [21:56] - Lektor | Link:

Takie głupoty można przeczytać tylko i wyłącznie u "elig". Parę bezmyślnie nabazgranych zdań nie trzymających się ani kupy ani ...  Dla elig wszyscy są źli. Była Szydło - źle, jest Morawiecki - źle. Pani elig, a może gdy była Kopacz było dobrze ?!!!  Był Waszczykowski - było źle, jest Czaputowicz - jest źle. To co do jasnej cholery chce pani Sikorskiego ?!!
Czy pani nie potrafi zrozumieć, że w lewackiej Unii, lewaccy PO-wcy zdradzają Polskę i stąd tyle nieporozumień ?!!! Czy pani nie potrafi zrozumieć, że osamotniona Polska to zbyt mała siła przeciw NordStream2 ?!!! Czy nie potrafi pani zrozumieć, że walka z durnymi w Unii dot. kornika drukarza to bicie głową w mur ?!!!
I na koniec, Po tylu dobrych zmianach, po widocznym gołym okiem wzroście gospodarczym, pisze pani, że ta krowa .....  Pani elig, pani nie jest normalna.

Obrazek użytkownika Studentka

17-05-2018 [00:54] - Studentka | Link:

Nic bardziej nie dołuje otoczenia jak wieczny malkontent. Pani Elig i Pasierbiewicz to para nie do zastąpienia na tym polu.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

17-05-2018 [04:22] - Goral Supreme | Link:

re: "studentka"
Nic tak nie doluje jak osoby uciekajace przed rzeczywistoscia I jej zaklamywanie...
Takie postawy nalezy tepic lub leczyc..

Obrazek użytkownika krystal

17-05-2018 [12:01] - krystal | Link:

Otóż to, otóż to, Panie Góralu.
Odnosnie leczenia, to ono raczej odpada, bo dostep do lekarza na NFZ w Polsce coraz trudniejszy, a prywatnie, to trzeba mieć kasę.

Obrazek użytkownika Art

16-05-2018 [23:05] - Art | Link:

Ciaputowicz przypomina mi późnego Komorowskiego.Oni obaj grali/grają głupa,a są szkodliwi do Bulu.I po to zostali wystrugani z banana.Pozostaje tylko pytanie przez kogo?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2018 [00:06] - Imć Waszeć | Link:

Myślistwem to zdaje się od zawsze zarządzało jakieś wojsko. Jak nie powiatowe WKU, to LOK albo inne trepy. Zresztą niemal zawsze w danym lokalnym kole był jakiś dowódca, czy lekarz z WKU, albo ten od pozwoleń na prawko. Resztę wywnioskujcie sobie panowie sami. Żeby zrozumieć Polskę, trzeba rozejrzeć się po powiecie. Tam widać całą degenerację i chdikk.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2018 [08:31] - Czesław2 | Link:

Dokładnie. Na najniższym szczeblu bez podania nie podejdź. Decyzje czysto uznaniowe nawet przy pozwoleniu na pierdnięcie. Jednak obiektywnie biorąc winni są POLACY.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-05-2018 [07:48] - rolnik z mazur | Link:

Rząd jest świetny tyko społeczeństwo ślepe i nie dorasta. Nie pamieta jaka była bieda w II RP. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2018 [08:08] - Czesław2 | Link:

Właśnie jest info, że prezydent Duda spotkał się z palan... z Jersey. Ja chyba śnię? Rozumiem, gdyby sprzątaczka się spotkała, ale Duda?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-05-2018 [09:22] - rolnik z mazur | Link:

Jak nikt inny się nie chce ze s Padem spotykac ? Nie ma co obrażać sprzataczek. Większość miałaby z pewnością więcej honoru. Pozdrawiam ro z m
 

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2018 [10:26] - xena2012 | Link:

Po co ta złosliwość.Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim przez prezydenta to wręcz obowiązek.Nie wyobrażam sobie,że prezydent własnie teraz miałby w czasie swojej pięciodniowej wizyty w Stanach pominąć ten ważny aspekt.To że Fulop był tam obecny tez jest zrozumiałe-wystąpił tam przecież jako gospodarz Jersey City.Większym afrontem dla prezydenta Dudy byłaby jego nieobecność. Niepotrzebne moim skromnym zdaniem było spotkanie ze śrowiskiem żydowskim zwłaszcza ,że na sesji ONZ prezydent ma poruszyć kwestię stosunków Palestyńsko-izraelskich , takie spotkanie wskazuje więc na brak obiektywizmu i wyraźne opowiedzenie się po stronie Izraela.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2018 [11:16] - Czesław2 | Link:

Dostęp do pomnika jest wolny 24h na dobę. Okazuje się, że podobno razem kwiatów nie składali, spotkali się nieoficjalnie, czyli prywatnie. Czyli jeszcze gorzej.

Obrazek użytkownika OLI

17-05-2018 [15:32] - OLI | Link:

Kwiaty jak najbardziej składali razem, ale w takim stylu, że to wcale nie wyszło lepiej. System na NB nie puści mi linku do tweeta, więc daję link do artykułu, gdzie ten filmik jest ( na dole, poniżej innych tweetów):
Prezydent Duda złożył wieniec przed Pomnikiem Katyńskim. Zachowanie burmistrza Jersey City wywołało kontrowersje wśród internautów
https://wpolityce.pl/polityka/...
Żydowski harcownik ofiarował Dudzie miniaturę pomnika :
"Burmistrz Jersey City Steven Fulop podarował Dudzie miniaturę Pomnika Katyńskiego, którą jego twórca Andrzej Pityński wykonał w 1988 roku, pracując nad monumentem; w 1991 roku Pityński podarował ją miastu Jersey City."
Taki gest pod tytułem "pozbieraj swoje drobiazgi z biurka i spadaj".
"Ugoda" w sprawie nowej lokalizacji pomnika też nie wygląda dobrze, i nie była zawierana przez przedstawicieli Polonii, a Duda ją przyklepał, skoro tam był i niczego nie próbował zdziałać.
System nie puszcza linków do map google, ale warto poszukać samemu i zobaczyć na własne oczy, co to za lokalizację dla pomnika jedni żydzi z innymi żydami w New Jersey "wynegocjowali".
Polacy z New Jersey przywitali Dudę stosownie:
https://www.facebook.com/dorho...
Klimat nie był piknikowy, sadząc po minach:
http://niezalezna.pl/imgcache/...
I pomyśleć, że Kaczyński w resorcie spraw zagranicznych zrobił dla Dudy więcej miejsca w czasie słynnych negocjacji...
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2018 [15:54] - Imć Waszeć | Link:

Oni krzyczą (na Fakezbuk) nie do PADa tylko do Fulopa, żeby przeprosił.

Obrazek użytkownika OLI

17-05-2018 [21:34] - OLI | Link:

Przebieg wizyty w new Jersey miał skomplikowany przebieg, bardziej, niż można by sądzić ze skąpych relacji w mediach publicznych, albo wręcz z ich braku.
W publicznych nie ma, ale w niszowych coś jednak jest:
https://wrealu24.tv/na-zywo/pr...

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2018 [16:43] - xena2012 | Link:

Całość uroczystości pod pomnikiem wyglądała raczej na ,,odfajkowanie' niz złożenie hołdu pomordowanym w Katyniu.'Fulop nie złożył a raczej wieniec rzucił niedbale i pospiesznie choć w ostateczności mozna to wytłumaczyc deszczem.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-05-2018 [11:32] - rolnik z mazur | Link:

Ciekawe co im naobiecywal ? A.Foxman twierdzi, że były rozmowy o roszczeniach żydowskich a PAD nawet się nie zająknie  na ten drazliwy temat. Ot taka gadka szmatka się odbyła o walce z antysemityzmem w Pl i tyle
I to mnie drazni, bo mają nas za przyglupow. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2018 [13:40] - Imć Waszeć | Link:

To, że mają nas za przygłupów, to nie pierwszyzna. Za to my mamy trybunał stanu albo lepiej narodowy i będzie czas okazać kwitki z tych "negocjacji". Nie ma notatek? Ooooo zając, to tak się państwową politykę uprawia, na gębę i bez dokumentów? No to umowa jest nieważna, albo raczej wasza prywatna. Teraz będziecie spłacać to sami, panowie z PIS, bo ja nic nie żyrowałem i się nie poczuwam. Podobno rolnicy z Izraela potrzebują niewolników do zbioru mandarynek i oliwek, albo do pasienia kóz. Będzie jak znalazł. My się pozbędziemy mięczaków i kłopotu, a do tego nawet wasze pra pra pra pra pra wnuki nie wrócą już nad Wisłę, żeby knuć i znów oddawać obcym Polskę po kawałku, co widać macie w genach ;)

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2018 [13:48] - xena2012 | Link:

Bo to nie notatki a instrukcje i dyrektywy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2018 [14:06] - Imć Waszeć | Link:

Tjaaa a moja dyrektywa jest taka, że bardzo wielu parlamentarzystów jakieś 30 lat temu, z których niestety już nikt nie żyje, obiecało mi, że zostanę w 2020 królem Polski i na dodatek Litwy. Niestety nie ma żadnych notatek z tego obiecania, ale to przecież nie ma żadnego znaczenia, prawda?

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2018 [17:21] - xena2012 | Link:

Już wiadomo o czym rozmawiano w polskim konsulacie ze środowiskiem Żydów-poszukiwano ,,tkanki łączącej''.Jak zgrabnie i elegancko potrafiono ujać te 300mld dolarów które chca wyszabrowac z Polski.