Dziadowskie państwo?

Taki przekaz płynie z łże medialnych wrzutek i od totalnej opozycji, że niby tym już jest lub powoli się staje Polska pod rządami Obozu Patriotycznego. No to przyjrzyjmy się Ojczyźnie. Nie przez pryzmat łże propagandy czy przemówień obecnej władzy. Popatrzmy na dolę i niedolę Polaków, uczciwie, z prespektywy ostatnich 10 lat.

1. Ponad 50% Polaków żyje poniżej polskiego minimum socjalnego, w tym, prawie połowa poniżej minimum egzystencji. Ten problem dotyczy głównie ludzi starszych i przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Bieda piszczy głównie na prowincji. (a pisowski rząd się chwali że zlikwidował biedę wśród dzieci). Kolejne ok.30% Polaków ma dochody w granicach 1800 zł brutto.

2. Pisowski rząd się chwali, że podobno najniższa renta wynosi ok.1000 zł. Mogę przysłać tysiące odcinków rent z sumą na rękę poniżej 700 zł, łącznie z ostatnią tak szumnie reklamowaną podwyżką. Dlaczego kłamiecie?!
Stan zastany po rządach sitwy PO/PSL był jeszcze gorszy, wystarczy spojerzeć w statystyki GUS. Przez ostatnie 2 lata Obóz Patriotyczny zrobił kilka kroków by ulżyć najbiedniejszym: Minimalna płaca, 500+, Mieszkanie+, Leki dla Seniorów .... itd. wymienię tylko te sztandarowe. Odsetek biedy wyraźnie spada, ale ... TO ZA MAŁO ! To nie usprawiedliwia Cię kochana władzo z niczego, zwłaszcza z zaniechań!

Tak więc ...

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla miliardów złotych wydawanych przez lokalne władze na prowincji na swoje uposażenia i inne apanaże. TAK - MILIARDÓW ZŁOTYCH! Państwo Tuskie nadal kwitnie i ma się dobrze! Pensje lokalnych urzędasów są często wielokrtonie wyższe niż dochody Premiera i Przezydenta RP. Kochana władzo, czas z tym skończyć! Tu są pieniądze z których możesz finansować wsparcie dla polskiej biedy.Przypomnę Polakom kto rządzi w Polsce powiatowej: Nadal głównie rządzi tam sitwa PO/PSL. To oni zrobili z Polski dziadowski kraj. To na tych urzędasów musicie się składać. Na ich agencje towarzyskie, domki w Chorwacji czy wysokie pensje w lokalnych spółkach. Przykładowo, tatuś jednego z posłów PO, lekką ręką wypłacił 6 mln zł. nagród swoim przydupasom, a w Warszawie było podobnie, nie licząc tego, że tysiącami wyrzucali Was z mieszkań na bruk rabując wasze domy i grosz publiczny. Patryk Jaki zrobi tam porządek? Jeśli Patryk nie wygra wyborów, to Komisja niewiele naprawi. W najbliższych wyborach możemy ostatecznie pokonać sitwę PO/PSL, to ostatni ich bastion przy korycie.

Wniosek:

Zacznij władzo od siebie: począwszy od Premiera i Prezydenta, Posłów, Senatorów itd. w dół do władzy lokalnej i samorządów. Armia urzędasów jest zbyt wielka i zbyt kosztowna. To rak który wysysa nasze siły. To głównie tam, na dole, generują się wszelkie patologie na styku biznesu i polityki i to głównie tam, produkuje się "Lipców i Gawłowskich".

Dziękuję za uwagę.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-05-2018 [17:04] - zbieracz śmieci | Link:

Droga Pani trzy lata temu nie było państwa ale prącie ,d...pa i kamieni kupa dziś nie mamy jeszcze państwa bo ono jest na początku budowy i to by beło na tyle ale jak na trzy lata to sporo zrobiono,nieprawdaż ...!?

Obrazek użytkownika gorylisko

15-05-2018 [17:21] - gorylisko | Link:

niestety, śmiem wątpić czy powyższy apel dotrze do władz PiS... trzeba się jakoś urządzić... to co widzę teraz to jakiś horror niemożności i jakiego tumiwisizmu...(?)

Obrazek użytkownika minimax

15-05-2018 [20:11] - minimax | Link:

Szanowna Gospodyni, szanowni Goscie

Nie ma sie co ludzic, ze ten ZONT popusci sruby systemowej. Wszystkie te "pincetplusy" to kropelki oliwy udzielane skapo i w ostatecznosci by maszyneria rzniecia i strzyzenia baranow sie do reszty nie zatarla i nie wybuchla zbiorowym buntem, co by sie przydalo, nawiasem mowiac.
A przekonalo mnie o tym obstawanie przy absurdalnie wysokich stawkach VAT i rownie absurdalnie niskich kwotach wolnych od podatku, pomimo nadwyzek w budzecie.
Bo powinno byc dokladnie na odwrot. No ale ktory bankier pusci kase ktora raz zlapal w lapska?
RAZ ZDOBYTEJ KASY NIE ODDAMY NIGDY!
Tak powinno brzmiec haslo po "smarowaniu" za dobrej zmiany Premier Szydlowej.
A swoja droga, ciekawe GDZIE ten ZONT transferuje nadliczbowe miliardy, skoro nam ich skapi.

Pozdrawiam
MiniMax

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2018 [10:36] - xena2012 | Link:

Minimax nie wie ,że rząd większość środków musi przeznaczyć na rozwój gospodarki? Jeżeli na poważnie myślimy o inwestycjach ,tworzeniu polskich firm,zakładów,banków to trzeba w takie przedsięwzięcia inwestować,same i za darmo sie nie zrobią. 

Obrazek użytkownika minimax

16-05-2018 [15:08] - minimax | Link:

Te bujdy to ja juz slyszalem za gierka , za jaruzela i za mazowieckiego, i za nastepnych, podatki nigdy w dol, zawsze w gore, bo teraz trzeba oszczedzac/inwestowac za to JUTRO....
Tyle ze z tym jutrem to jak z marchewka dla osla. Na wedce :>
Moje pokolenie zostalo pozbawione w imie rozwoju tego panstwa wystarczajacych pieniedzy. Zainwestowalismy i czas, i srodki. Oczekujemy teraz wysokiej stopy zwrotu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-05-2018 [15:38] - zbieracz śmieci | Link:

Idz do tuska i ferajny po zwrot tego co zainwestowałeś!

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2018 [15:58] - xena2012 | Link:

Pretensje proszę kierować do Balcerowicza.To on ,,schłodził''Polskę,rozwalił przemysł i zakłady pracy,doprowadził do wyjazdu za pracą miliony Polaków. Towarzyszył mu w tym ,,dziele'' niejaki Janusz Lewandowski nagrodzony za krecia robotę posada europosła.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-05-2018 [17:05] - Imć Waszeć | Link:

Proszę nie zapominać o ekonomiście Tuska panu Bieleckim, bo ktoś może to potraktować jako antysemityzm.

Obrazek użytkownika minimax

16-05-2018 [17:10] - minimax | Link:

Na tej zasadzie kazdy moze miec pretensje do Pana Boga, no bo "widzi i nie grzmi" :]]
Nie tak to dziala. Jedni ponosza wine, za to inni odpowiedzialnosc, dlatego zdrajcy sa potrzebni - a szkody - czesto niepowetowane.
Z mocy prawa odpowiedzialnosc ponosi panstwo, czyli jego skarb. A sprawiedliwosc domaga sie praworzadnosci.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-05-2018 [14:37] - zbieracz śmieci | Link:

Ruszył program cela 500 i na już potrzeba kasy i to dużej bo wszystkich nie da rady zapędzić do przekopu przez mierzeję.Jedna osoba tam na pewno będzie a to Evita Szpadel"Minimummetr" bo zna się na robocie.     
Tobie nikt miski ryżu nie poskąpi bo my nie tacy czy będziesz w pierdlu czy na przekopie.   
Za chwilę ruszy akcja poszukiwania gdzie to ten twój zond poukrywał kasę z przewałów vatowskich      

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-05-2018 [19:06] - Imć Waszeć | Link:

Evita Pieron rozkręci się dopiero na jesieni, kiedy znów totalni zaczną pod sejmem kopać okopy Cwanej Trójcy.

Obrazek użytkownika angela

16-05-2018 [08:59] - angela | Link:

O czym tutaj dyskutawac, znamy sprawy z zewnatrz, nie wiemy przeciez o  innych uwarunkowaniach, wg ktorych musi poruszac sie rzad, dobrze wiemy natomiast, ze musi respektowac zdanie prezydenta, a otrzymali panstwo po 27 latach dewastacji.
Przerost biurokracji dobrze znaja, ale musza pamietac, ze jest to tez gigantyczny elektorat, ktory liczy sie w wyborach. Wiemy tez, ze w samorzadach siedza ludzie z dawnego rzadu i wcale nie ulatwiaja dobrej zmianie.
Doradcow jest wielu, a dobrymi checiami jest i pieklo wymurowane.
Punkt widzenia, zmienia sie w sytuacji, kiedy sami musimy zabrac sie za zmiany.
Pozwolmy rzadzacym, dzialac samodzielnie, wkrotce wybory.

Obrazek użytkownika minimax

16-05-2018 [19:16] - minimax | Link:

Napoleon bardzo dobrze poradzil sobie z zarzadzaniem panstwem, na prowincji przezartym korupcja nie gorzej niz w stolicy.
Jego reforma stanowila dokladne przeciwienstwo ustroju obecnych samorzadow. Sa one wrecz ustrojowo od narodzin przystosowane do korupcji, nepotyzmu itp rozrywek tubylcow.
Natomiast Napoleon rdzen lokalnej administracji sprowadzal z najodleglejszych stron panstwa, by miejscowe uklady/ukladziki nie oslabialy lojalnosci urzednika wobec panstwa.  Do tego bardzo dobre zarobki oraz rotacja w trakcie sluzby/kariery.
Tak sie to robi do tej pory, a nie funduje lokalnych krolikow, co to po kilkanascie i wiecej lat burmistrzuja w tej samej miescinie

Obrazek użytkownika angela

17-05-2018 [05:37] - angela | Link:

Minimax, to rzad funduje lokalnych krolikow???
czy spolecznosc wybiera. Zlituj sie minimax.
 

Obrazek użytkownika krystal

17-05-2018 [11:46] - krystal | Link:

A szefa rządu i prezydenta kto funduje? Czy może społeczność wystawia do wyborów i wybiera?

Obrazek użytkownika krystal

17-05-2018 [11:50] - krystal | Link:

Minimax, nie masz ci u nas Napoleonów. A ci, co byli odważni i propolscy, zostali usunieci w cień. I kto to zrobił? Nie społeczeństwo przecież.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-05-2018 [13:27] - zbieracz śmieci | Link:

Ten twój napoleon to był wybitnym wodzem i strategiem i dał prawo oparte zresztą o prawo rzymskie ale nie politykiem i dlatego wszystko przegrał a kraj zostawił w nędzy i pod okupacją .Watpliwą jego zasługa która bokiem wychodzi Francji było stworzenie administracji która kontroluje wszystko .
Tam jeśli nie ukończyłeś jednej z dwóch uczelni jak Science Po Paris czy Ecole Nationale d,administration to kariery w administracji nie zrobisz a jeśli tak to ci których tam poznałeś nigdy nie pozwolą umrzeć z głodu niezależnie od poglądów.
Science Po Paris od 1872 roku ukończyło zaledwie 5600 osób w tym wszyscy prezydenci z komuchem Mitterandem na czele.
Ta nowa a prawie 200 lat rządąca "arystokracja"doprowadziła do tego ,ze Francja jest żywym trupem chociaż rżnie" mocarstwo,takie "mocarstwo" na ile im niemcy pozwalają przez zamknięcie na dopływ świeżej krwi i wpływy Fundacji Rotschlidów na Science Po Paris ,stąd tylu prermierów czy prezydentów ,ministrów pochodzenia żydowskiego