Krasnodębski zamiast Czarneckiego, czyli nieskuteczność PO

  Wczoraj [1.03.2018] prof, Zdzisław Krasnodębski został wybrany przez Parlament Europejski na stanowisko wiceprzewodniczącego PE zamiast odwołanego z tej funkcji Ryszarda Czarneckiego.  Jerzy Jachowicz napisał {TUTAJ}:

  "Wielu z nas miało jeszcze świeżo w pamięci dywersyjną operację Róży Thun, która nie licząc się z interesami własnego kraju, dała upust instynktowi ślepego odwetu i doprowadziła do pozbawienia Ryszarda Czarneckiego funkcji wiceprzewodniczącego PE. Jednocześnie oczywiste było, że jej wniosek o ukaranie Ryszarda Czarneckiego był wymierzony także przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, traktowanemu wrogo przez europosłów Platformy. Nastawienie Róży Thun i jej politycznego środowiska w Brukseli było podobnie niechętne Krasnodębskiemu jak wcześniej Czarneckiemu. Od samego początku, kiedy tylko wysunięto prof. Krasnodębskiego jako polskiego kandydata na miejsce opuszczone przez Ryszarda Czarneckiego, europosłowie Platformy jawni podnieśli larum przeciwko niemu. (...)
  W zwycięstwie prof. Krasnodębskiego dostrzegam nie tylko jego osobisty sukces, ale także korzystną zmianę klimatu wobec Polski.".

  Sam profesor tak skomentował {TUTAJ} swój wybór:

  "Okazuje się, że PO jest nie tylko nieskuteczna w kraju, ale także jest nieskuteczna w PE. (…) PO próbowała wpłynąć na innych europosłów, aby nie głosowali na mnie. Cóż mogę powiedzieć o PO? Mogę powiedzieć, że nie jest to sprawa pierwszej wagi, ale poniosła ona dzisiaj dotkliwą porażkę".

  Matka Kurka [Piotr Wielgucki] napisał wczoraj na Twitterze :

  "W PE jest 14 wiceprzewodniczących. Podniecanie się wyborem Krasnodębskiego, to czysta murzyńskość. Poza dodatkiem do diety nic z tego nie ma, w każdym razie nic dla Polski." {TUTAJ}.

  Zupełnie się z tym nie zgadzam.  W maju 2014, przed wyborami do PE, opublikowałam {TUTAJ} notkę "Mój kandydat - profesor Krasnodębski" stwierdziłam w niej m.in:

  " Nie ma racji Coryllus w  notce "Abdyjasz Plwocina kontratakuje" wyśmiewając najpierw spoty wyborcze różnych kandydatów /ułatwił to sobie wybierając Ryfińskiego, Kalisza, Piskorskiego i Karskiego/, a następnie stwierdzając:
  "Wybory do PE nie mają jakiegokolwiek znaczenia. Służą jedynie maskowaniu poczynań gangów i lobbystów. A skoro tak, nie ma ani jednego powodu, żeby w nich uczestniczyć.".
  Jest wręcz odwrotnie.  Potrzebni są polscy eurodeputowani, ktorzy potrafią lobbować w interesie Polski i przeciwstawiać się wrogim nam gangom.  Jako wyborca mieszkający w Warszawie na pierwszym miejscu listy PiS mam kandydata, który wydaje się niemal idealny.  Jest nim profesor Zdzisław Krasnodębski, socjolog wykładajacy m. in. na uniwersytecie w Bremie.
  Z okazji 3-go maja wygłosił on świetną prelekcję o Konstytucji 3-go Maja w której powiedział, że:
  "swoją rolę posła do Parlamentu Europejskiego chce traktować szerzej, nie ograniczając się tylko do PE, skupi się właśnie na polityce historycznej, budowaniu wizerunku Polski, tworzeniu propolskiego lobby, szukaniu sprzymierzeńców i przyjaciół dla Polski, obronie wartości dla nas ważnych.".
  Co więcej nie należy on, jak można by podejrzewać, do "stronnictwa pruskiego".  W niedziele 11 maja wysłuchała w Niepoprawne radio.pl wykładu prof Krasnodębskiego wygłoszonego do Polaków w Berlinie.  Mówił w nim o braku równowago i prawdziwego partnerstwa miedzy Polakami a Niemcami, wyrażającym się n.p. w przejęciu przez Niemców większości prasy w Polsce.".

  Podobne poglądy wyraziłam w sprawozdaniu ze spotkania wyborczego prof. Krasnodębskiego {TUTAJ} oraz w omówieniu spotkania z profesorem [już jako europosłem] w lutym 2016 {TUTAJ}.

  Osobiście uważam, że zamiana Czarneckiego na Krasnodębskiego jest korzystna dla Polski i PiS.  Profesor jest postacią większego formatu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

02-03-2018 [18:10] - Jabe | Link:

Pan poseł Krasnodębski zasłużył na to stanowisko akcją wygaszania polskiego przemysłu futrzarskiego. Dzięki awansowi będzie mógł jeszcze bardziej lobbować w interesie Polski.

Obrazek użytkownika gorylisko

02-03-2018 [20:02] - gorylisko | Link:

ależ towarzyszu, spokojnie pańskiego futra nikt nie ruszy, chyba, że u szkopów zostanie reaktywowana tradycja z czasów II WŚ praktykowana w narodzie niemieckim a propos mydła, rękawiczek i innej galanterii ze skóry ludzkiej...
 

Obrazek użytkownika Jabe

02-03-2018 [20:09] - Jabe | Link:

Co to jest ten polski interes? Frazesy.

Obrazek użytkownika gorylisko

02-03-2018 [20:06] - gorylisko | Link:

co do nieskuteczności pełooo to nie nadymałbym sie zbytnio...nadal art 7 w ruchu jest...czyli jeszcze jakaś skuteczność jest... może by tak zagonić do roboty glińskiego, kurskiego tv, czy te wszystkie fundacje promocji Polski... za co oni q***a biora kasę ?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

02-03-2018 [21:53] - Zygmunt Korus | Link:

Nie tylko Gliński, Kurski... Gawin, Gowin... na różnych stanowiskach można by wymieniać cały alfabet nazwisk odrzeczownikowych, zwierzęcych, ptasich, miejskich etc. Robią co mogą, żeby nic nie robić w sprawie polskiej.

Obrazek użytkownika Adam66

02-03-2018 [22:27] - Adam66 | Link:

Proszę nie zapominać o Świrskim, dysponował potężną kasą mającą promować Polskę i bronić jej dobrego imienia - skutki widoczne...