Klip Ruderman Family Foundation i fight the smears c.d.

Dwa dni temu, w związku z nagonką na Polskę i Polaków napisałem notkę ‘Fight the smears czyli demaskować oszczerstwa’. Notka była apelem o powołanie grupy, zespołu do walki z oszczerstwami. Chodziło o oszczerstwa związane z oskarżaniem Polski i Polaków o współudział a wręcz spowodowanie Holokaustu. Słówko się rzekło i kobyłka u płotu. Taki zespół istnieje, działa i prostuje oszczerstwa. A nazywa się Reduta Dobrego Imienia. Oczywiście mój apel nie był przyczyną sprawczą jej powstania. Reduta Dobrego Imienia istnieje już od dawna. Najzwyczajniej w świecie przeoczyłem ten fakt (być może większa aktywność Reduty by się przydała). W związku z powyższym naprawiam swój błąd. I zamieszczam poniżej stanowisko Reduty w sprawie ostatnich oszczerstw. Wszyscy wiemy, jak było naprawdę. Ale wstawiam, tak dla przypomnienia, jakby ktoś miał wątpliwości.
A to, że oszczerstwa przekroczyły już ludzkie granice świadczy klip Ruderman Family Foundation również sprzed dwóch dwóch dni. Jest takie określenie - człowiek o miedzianym czole. Oznacza osobę, która bezwstydnie i publicznie kłamie. Ludzie, którzy wystąpili w tym filmiku na YouTube, to byli ludzie o miedzianym czole. Chwała organizacjom żydowskim, które zaprotestowały przeciwko głoszonym w filmie kłamstwom. YouTube też się opamiętał i film zdjął z sieci. To dobrze. Bo świadczy o tym, że mimo wszystko przyzwoitość jeszcze istnieje na tym świecie.
A poniżej stanowisko Reduty. Nie w sprawie filmu. Bo w tej sprawie jest tylko jedno zdanie - Antypolski film z USA jest prowokacją. Stanowisko Reduty dotyczy wypowiedzi premiera M.Morawieckiego w Monachium. I dodaje trochę informacji, rzetelnych i wyważonych o tym jak było z Holokaustem. Podaję linka:
http://www.anti-defamation.pl/rdiplad/aktualnosci/stanowisko-reduty-dobrego-imienia-w-sprawie-slow-premiera-wygloszonych-na-konferencji-w-monachium/ 
I sam tekst oświadczenia również.
=====================================================================
Stanowisko Reduty Dobrego Imienia w sprawie słów Premiera wygłoszonych na konferencji w Monachium
Holokaust to ludobójstwo zorganizowane i przeprowadzone przez III Rzeszę Niemiecką w czasie II wojny światowej, w wyniku którego straciło życie ok. 6 mln Żydów z całej Europy, a w tym ok. 3 mln obywateli Polski. Tego podstawowego faktu nie należy nigdy zapominać.
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom stoi na stanowisku, że prawda historyczna powinna stać się podstawą do budowania tożsamości i odpowiedzialnego kształtowania przyszłości. W kontekście historii Zagłady Żydów, jest rzeczą konieczną, by nie doprowadzić do pomieszania sprawców z ofiarami niemieckiej nazistowskiej zbrodni. Stąd wynika m.in. prowadzona przez nas walka z nadużywaniem fałszywego sformułowania „polskie obozy śmierci”.
Mamy świadomość, że historia w ogóle, a zwłaszcza historia II wojny światowej nie jest czarno-biała. W czasie Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium premier Polski Mateusz Morawiecki potwierdził, że nie będzie karane stwierdzenie, iż istnieli indywidualni „polscy sprawcy”, pomagający Niemcom w popełnianiu zbrodni Holokaustu. Ważne, by pamiętać o tym, że poszczególne jednostki w warunkach okupacji niemieckiej były, bez względu na ich narodowość, pomocnym narzędziem niemieckich sprawców Zagłady. Stąd oprócz „polskich sprawców”, szef polskiego rządu wymienił zgodnie z prawdą także sprawców rosyjskich, ukraińskich i żydowskich.
Jeśli dyskusja o historii nie ma być jałowa, musimy przyznać, że niestety w czasie II wojny światowej w każdym społeczeństwie, w każdym narodzie, zdarzały się zachowania niegodne, a nawet zbrodnicze. Nie zmienia to jednak faktu, że podział ról w czasie brutalnej okupacji niemieckiej na ziemiach polskich był jasny: to Niemcy byli twórcami przedsięwzięcia jakim był Holokaust i to oni byli jego sprawcami, korzystając dzięki terrorowi z „pomocy” jednostek wielu narodów europejskich. Po stronie ofiar terroru niemieckiego byli Żydzi i Polacy.
Margines ludności polskiej czy żydowskiej w warunkach bezwzględnego terroru został wykorzystany przez III Rzeszę np. jako formacje policyjne, takie jak stworzona spośród Polaków „granatowa” policja, czy działająca w gettach, żydowska Jüdicher Ordnungsdienst. Żydowski ruch oporu w gettach i Polskie Państwo Podziemne w miarę swych możliwości na zdemoralizowanych funkcjonariuszach tych formacji, a także innych donosicielach i kolaborantach wykonywały wyroki śmierci. To świadczy najlepiej jak naród polski i żydowski podchodził do ludzi, którzy z różnych powodów przechodzili na stronę niemieckich oprawców.
Chcemy, aby w Polsce i poza jej granicami mówiono o historii naszego narodu w sposób prawdziwy i obiektywny. Zapewne takie same życzenia wyraża naród żydowski. Jeśli chcemy poznać prawdę o przeszłości, musimy pamiętać zarówno momenty godne chwały, jak i te, które zasługują na potępienie.
Podstawowe fakty nie mogą jednak ulec zatarciu. Zamieszanie związane z nowelizacją ustawy o IPN pokazuje, że nigdy dość przypominania, iż to Niemcy były państwem, które zorganizowało Holokaust na Żydach i zbrodnie na Polakach. Próba zamiany ról to niedopuszczalny rewizjonizm historyczny.
Przypominamy:
1. Polska była pierwszą i jedną z największych ofiar drugiej wojny światowej.
2. Obozy zagłady, w których wymordowano kilka milionów ludzi, nie były polskie. Były to niemieckie (nazistowskie) obozy na terytorium Polski okupowanej przez hitlerowskie Niemcy.
3. Polacy jako pierwsi alarmowali europejskich i amerykańskich przywódców o Holokauście.
4. Polska nigdy nie kolaborowała z hitlerowskimi Niemcami.
5. Polska była jednym z nielicznych krajów okupowanej Europy, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci.
6. Setki tysięcy Polaków z narażeniem własnego życia pomagały Żydom przetrwać wojnę i Holokaust.
7. Polacy stanowią największą grupę w gronie „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, czyli obywateli różnych państw, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu.
8. Podobnie jak w innych państwach, także w Polsce zdarzały się w czasie wojny przypadki haniebnych zachowań wobec Żydów – był to jednak margines w skali całego społeczeństwa.
9. W czasie wojny dokonywane były masowe egzekucje ludności polskiej, zwłaszcza polskiej inteligencji i elit politycznych, gospodarczych, kulturalnych itp.
10. W okresie powojennym pojawiły się próby fałszowania historii Holokaustu, w tym stosunku Polaków do Żydów w czasie wojny.
11. Od wielu lat publicznie używane są określenia „polskie obozy śmierci”, co jest fałszowaniem historii, w tym pamięci o Holokauście.
12. Na początku lutego 2018 r. najważniejsi niemieccy politycy kilkakrotnie publicznie przyznali, że pełną odpowiedzialność za Holokaust ponoszą Niemcy.

« Antypolski film z USA jest prowokacją

Tekst stanowiska w języku angielskim
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2018 [07:59] - rolnik z mazur | Link:

Jak to dobrze, że mamy taką Redutę. Czy ona już zakupila zapas kredek i swieczek? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

23-02-2018 [09:04] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ rolnik z mazur
Żarty żartami ale Reduta, bez zbędnego hałasu robi dobrą robotę. Namawiam do udziału w akcjach Reduty.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2018 [09:48] - rolnik z mazur | Link:

A co konkretnie? Jest problem to zróbmy fundację. Przy okazji da się wypic i zakasic vide Owsiak. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

23-02-2018 [10:05] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ rolnik z mazur
Konkretnie wiele sprostowań w zachodniej prasie (dotyczących używania pojęć sugerujących współsprawstwo Polski w Holokauście) było wynikiem akcji Reduty.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2018 [09:23] - Marek1taki | Link:

Język jest plastyczny, naturalne są zapożyczenia. Problem pojawia się gdy pojęcia zaklęte w słowach rzeźbią w mentalności jak w plastelinie.
Holokaust jest takim słowem. Nie należy go używać. Jest narzędziem propagandy. Widać dobitnie jak jest używane w ostatnim czasie - czasie antypolskiej nagonki. To jest słowo klucz zamykający usta. Bez tego słowa przez lata mówiono o mordowaniu Polaków, Żydów, Cyganów i innych ludzi przez Niemców. Nie mówiono o mordowaniu w sowieckiej Rosji. Nie mówiono o mordach na Wołyniu.
Bardziej oględnie mówiono o "zagładzie Żydów". To wystarczało do komunikacji, do świadomości jaka jest prawda historyczna.
Określenie Holokaust służy monopolizowaniu cierpień i śmierci przez propagandę żydowską. To prowadzi do dzielenia ofiar na lepsze i gorsze. Oprócz etycznych widzimy też konsekwencje w zakłamywaniu historii, w konflikcie politycznym jako narzędzie podważania suwerenności oraz jako narzędzie propagandy do wysuwania roszczeń finansowych.

W tej sytuacji dziwi dostosowywanie się do potrzeb wrogiej propagandy przez polskie gęsi.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2018 [09:45] - rolnik z mazur | Link:

Holocaust i getto to słowa wytrychy. Mało kto wie, że getta budowali Żydzi za swoje pieniądze, by oddzielić się od polskiego motłochu i zyskać niezależne państewka w Polsce. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

23-02-2018 [10:18] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Marek1taki - 'polskie gęsi'
Skąd taka niska samoocena?

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2018 [11:07] - Marek1taki | Link:

Skąd tak talmudyczne wnioskowanie?

Wracając do tematu:
Holokaust jest elementem hagady, czyli opowieści, w której prawda nie gra roli, tylko cel propagandowy
http://www.bibula.com/?p=100036
Pisał o tym niedawno Rolnik z Mazur
https://naszeblogi.pl/49652-ha...
Coryllus wyśmiewa holokaust, który już okazał się być polskim. To też doba metoda na wroga.
https://coryllus.pl/zydowskie-...
 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

23-02-2018 [13:08] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ marek1taki
Odnośnie 'hagady' - ponieważ my, nasze racje przedstawiamy w dobrej wierze, toteż zakładam że druga strona też przedstawia swoje w dobrej wierze.
A w sprawie 'talmudycznego wnioskowania'. Bardzo mnie rażą obraźliwe określenia w stosunku do Polaków. Nawet używane z ironią. Stąd była moja zgryźliwa uwaga.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2018 [12:54] - Imć Waszeć | Link:

W sprawie talmudycznego wnioskowania: http://www.bibula.com/?p=84983

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2018 [21:05] - Marek1taki | Link:

Z mojej strony była intencja uszczypliwości, ale nie obrażania. Powodem było uleganie modzie na obce zwroty, co i mnie się zdarza. Słowo holokaust mnie raziło, trochę się przyzwyczaiłem, a od miesiąca jesteśmy nim chłostani całkiem metodycznie.
Dobra wiara jest niewątpliwie po obu stronach, ale obiektywizm nie. Racja strony żydowskiej jest oparta subiektywnym pojęciu prawdy. I relatywizowaniu wartości ofiar. Stąd wypłynęła sprawa Żwirowiska i doświadczenie w kwestii porozumienia.