Izrael wypowie Polsce wojnę?

  Patrząc na błyskawiczny rozwój konfliktu polsko-izraelskiego możemy przypuszczać, iż do tego dojdzie.  Wszystko zaczęło się w dniu 27,01.2018 od tweeta działacza izraelskiej opozycji Yaira Lapida.  Skrytykował on nowelizację polskiej ustawy o IPN.  Jego wypowiedź poparł premier Izraela Netanjahu, prezydent Izraela oraz inni izraelscy politycy {TUTAJ}.  W efekcie izraelskie MSZ nakazało pani ambasador Izraela w Polsce, Annie Azari, poruszyć ten temat podczas rocznicowych uroczystości w Auschwitz,  To wywołało powszechne oburzenie Polaków.  Potem nastąpiła seria oświadczeń polskich władz, które broniły ustawy.  Uchwalona przez Sejm w piątek, 26.01.2018, ustawa trafiła dziś [31.01.2018] pod obrady Senatu.  Według marszałka Karczewskiego - zostanie jeszcze dziś przyjęta:

  "Po południu Senat zdecydował w głosowaniu, że jeszcze w środę zajmie się ustawą. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie, że obóz rządzący jest zdeterminowany, żeby jeszcze w tym tygodniu zakończyć prace nad nowelizacją ustawy. - Jesteśmy zdeterminowani do tego, żeby przyjąć te przepisy i też wysłać jasny sygnał w świat, że nie zgadzamy się na to, żeby Polska była dłużej obrażana. Zbyt często Polska była "chłopcem do bicia". Najwyższy czas, żeby powiedzieć: dość. Będziemy walczyć o dobre imię Polski, bo to jest nasze zadanie, jako przedstawicieli tego państwa - podkreślił". {TUTAJ}.

  Izrael jednak również nie próżnował.  Dziś dowiedzieliśmy się , że:

  "61 deputowanych w 120-osobowym Knesecie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji - pisze w środę "Jerusalem Post". (...) Zgodnie z inicjatywą posłów Knesetu znowelizowana ustawa stanowiłaby, że przestępstwem jest nie tylko negowanie Holokaustu, ale też "negowanie lub pomniejszanie udziału w zbrodniach ludzi, którzy pomagali nazistom lub byli kolaborantami" - pisze "JP".{TUTAJ}.

  Polska nie ma obecnie innego wyjścia.  Musi szybko przyjąć ustawę o IPN, by pokazać, iż to nie Kneset stanowi w naszym kraju prawo, lecz polski parlament.  Zostanie pewnie potem oskarżona przez Izrael o negowanie Holocaustu.  I co z tego?  Izrael wywołał konflikt, w wyniku którego zapędził się w kozi róg.  Tylko wypowiedzenie wojny Polsce mogłoby wyciągnąć go z tej pułapki..  Inaczej ośmieszy i siebie i pamięć ofiar Holocaustu.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

31-01-2018 [21:32] - Adam66 | Link:

Nie jestem sympatykiem Kukiza ale jego odpowiedź tej szmacie Michalik to istny cymesik.

EM swierdziła: "Polacy mordowali swoich Żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli, chciwości i podłości. Nie tylko w Goniądzu i Jedwabnem, ale wielu innych polskich miejscowościach. Taka jest prawda, a nie taka, jak chcielibyśmy, żeby była."

A Kukiz na to:"Naprawdę? Ciekaw więc jestem, ilu swoich żydowskich sąsiadów wymordowali Pani polscy dziadkowie? Istnieje oczywiście opcja, że ma Pani korzenie żydowskie. Jeśli tak, to którym polskim sąsiadom Pani rodzina zawdzięcza ocalenie?"

I to powinna być oficjalna odpowiedź dla wszystkich szczekaczy!

https://wpolityce.pl/polityka/...
 

Obrazek użytkownika piotr36

31-01-2018 [21:45] - piotr36 | Link:

Popłynęła pani na całego....Skąd takie wnioski że Izraelowi pozostało tylko wypowiedzenie wojny...?
 

Obrazek użytkownika Obserwator_3

31-01-2018 [22:16] - Obserwator_3 | Link:

"elig", co do całości to zgoda, ale co do ostatnich trzech zdań to niestety miałabyś rację gdyby ktokolwiek po drugiej stronie oraz jeszcze po stronie widowni w postaci tłumów ze wszystkich krajów świata, miał choć cień zamiaru dochodzenia do prawdy. Problem nie polega na tym że jedni kłamią a drudzy łykają kłamstwo, bo wtedy przedstawiając fakty można by było próbować się jakoś bronić, ale na tym, że dla jednych i drugich w ogóle "prawda" nie istnieje, jest tylko narracja która budzi emocje, a wtedy "lepsza" jest taka, która budzi emocje bardziej. No a tu to jesteśmy w czarnej dziurze, bo nawet nie mamy narzędzi medialnych o zasięgu choćby europejskim, nie mówiąc o światowym... 

Obrazek użytkownika piotr36

31-01-2018 [22:25] - piotr36 | Link:

Tylko wypowiedzenie wojny może oczyścić twarz Izraela...??? Co za brednie....

Obrazek użytkownika elig

31-01-2018 [22:47] - elig | Link:

Czy słyszał Pan kiedyś o ironii?

Obrazek użytkownika piotr36

31-01-2018 [22:48] - piotr36 | Link:

O ironii pisze pani dopiero w odpowiedzi a w materiale jej nie widać....