Dyplomatyka i Łowy

A przed ucztą potrzeba dom oczyścić ze śmieci; 
Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci! 

Ksiądz Robak - „Pan Tadeusz”
 
Słowa księdza Robaka z Księgi IV Pana Tadeusza, choć wydawałoby się dzisiaj, jedynie literackie, zawierają przesłanie zgoła uniwersalne, ów imperatyw kategoryczny, bez wypełnienia którego niemożliwa jest radość i ogłoszenie zwycięstwa, bo to typowy zabieg PR-owski, gdy czerwony dywan skrywa cuchnące, stare śmieci, do dziś  niezlikwidowane stare bagno, na którym nie da się postawić nowego domu, ani nawet wyremontować, by był mocny i odporny na wszelkie kataklizmy  - zewnętrze i wewnętrzne orkany. I jedynie poeci mogą mieć przywilej budowania domu od dymu z komina; od  polityków wymagamy więcej – teren musi być zbadany i oczyszczony, by móc dobudować choćby kolejne piętro. W przeciwnym razie wyborcy, jako nadzór budowlany, odkryją błędy nakazując rozebranie zagrażającej ich bezpieczeństwu budowli, sami schylą się po cegły, a budowniczym wprowadzą  zakaz dalszego budowania.  Bo na próby, błędy i wypaczenia nie ma wiele czasu, gdy na nasz dom czyhają już w przedpokoju dzicy lokatorzy - wieloletni zarządcy i administratorzy złodziejskiej, aferalnej III RP  i „bracia przyjaciele” z zachodu i wschodu.

Dlatego, wobec widocznych zagrożeń, rolą mediów prawicowych,  nie może być  jedynie propaganda sukcesu, ale rzetelne informowanie o niebezpieczeństwach, których nie widzą, uśpieni socjalem wyborcy. Bo to media  przecież, wraz ze swoimi portalami internetowymi, szczególnie Gazeta Polska i jej kluby w Polsce i na świecie, odegrały wielką rolę w zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich oraz  Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach parlamentarnych. Ale mechanizm głosowania wyborców w obu sytuacjach był odmienny. O ile Andrzej Duda, (polityk wcześniej nierozpoznawalny przez większość Polaków, aż do filmu „Mgła”),  dlatego pokonał Bronisława Komorowskiego (skompromitowanego wieloma obyczajowymi i kulturowymi faux pas i głównie aferą marszałkową), że był rekomendowany przez PiS i każdy inny kandydat PiS na jego miejscu byłby zwycięzcą, o tyle wygrana  tej partii była konsekwencją nieudolnych i aferalnych rządów poprzedniej koalicji PO-PSL.
 
Co się stało z naszą - dobrą zmianą? Idziemy dobrą drogą, tylko ścieżki kręte? Chyba na własne życzenie, bo to nie tak miało być; dobra zmiana ustąpiła jedynie zamianie, która dobra nie jest, bo nie dotknęła  istoty, nie zlikwidowała źródła choroby, nie rozwiązała problemu rozliczenia się z III RP,  zlekceważyła zagrożenia, z którymi borykamy się od 1989 roku, po raz kolejny używając grubej kreski, przestawiając priorytety wyborcze i tym samym zanurzając się w bagnie coraz głębiej. Miało być rozliczenie złodziejskiej poprzedniej koalicji, a nadal wszyscy na wolności, miała być repolonizacja banków, a sprowadza się JP Morgan, obiecano repolonizację mediów, kara dla TVN cofnięta, a dwie  najwyższe osoby w państwie: prezydent i marszałek sejmu balują razem z TW Zeg na jego gali. Wyborcy oczekiwali oczyszczenia Polski z „Magdalenkowych” złogów, osądzenia winnych największych afer III RP i złodziejskich prywatyzacji, które wydrenowały Polskę z wielomiliardowego kapitału. Zamiast tego mamy sypnięcie groszem dla uspokojenia elektoratu, że jest dobrze, a nawet lepiej, gdy tymczasem, jak w roku 2007, budowa domu została powierzona nowemu-staremu  deweloperowi, czyli w rzeczywistości  opozycji. Nie, nie tej parlamentarnej, choć i to może nastąpić, bo kreowany na konserwatystę minister Gowin przytula do swej partii wyrzuconych i uciekinierów z PO i Nowoczesnej, a nawet z PSL-u,  bo w rzeczywistości jego „Porozumienie”, to taka druga Platforma, zbieranina ludzi reprezentująca różne nurty i tradycje polityczne, bardziej centrum niż prawica, a wszystko, w celu budowania bliżej nieokreślonych więzi wszystkich ze wszystkimi. A historia uczy, że oni i tak, wcześniej czy później zdradzą, mając zdradę wpisaną w kod genetyczny. Nie na aliansach z wrogami, komunistami i zdrajcami sprawy polskiej buduje się demokratyczne państwo prawa;  nie ma Polski wszystkich Polaków, bo patrioci nie dają zgody na stawianie ich na równi z renegatami  i donosicielami, którzy powinni siedzieć w więzieniu skazani na wieczną hańbę. A nawet, mimo ewidentnej winy, ustanowienie zarządu komisarycznego w Warszawie jest czynnością niewykonalną.

To, co skrywa nieopublikowany aneks WSI, co zachwiałoby bardziej polską gospodarką niż polityką, udowodnili już historycy, pisarze i dziennikarze. Próżno szukać w III RP afery, w którą nie byłyby zaangażowane służby, bezpośrednio jako beneficjenci, pomocnicy czy tylko ochroniarze. Niepublikowanie go jest najlepszym dowodem, że nadal istnieje parasol ochronny nad skompromitowanymi służbami, tymi od handlu bronią czy tylko od oscylatorów, którzy nawet od księgowości mieli dwóch zaufanych esbeków. Ale przecież WSI, choć zlikwidowane, nadal działają; komuna trzyma się mocno, nie ma siły na Frasuniuków, Mazguły i Farmazony, Tomasz Piątek za pomówienia i manipulacje nagrodzony Nagrodą Wolności Prasy, nadzwyczajna kasta nadal rozgrzana, Niemcy chwalą nowego szefa MSZ ze stajni Geremka, generał Dukaczewski organizuje pucz oficerów „złotego funduszu”, a MON został poddany  całkowitej utylizacji, zwanej rekonstrukcją; od najlepszego szefa od 1989 roku, wielkiego Polaka i męża stanu, zaangażowanego w wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej, po wszystkich, mających wiedzę o raporcie. Nie dla jakiejś kontynuacji, o której zapewniał nowy szef Mariusz Błaszczak, ale dlatego, by bezpieczeństwo narodowe, z rąk patriotów, wróciło pod zarząd BBN imienia płk. Juźwika, który był do 1990 r. oficerem komunistycznego kontrwywiadu wojskowego WSW i którego de facto odwołały  media.

Błazeńska czapka ABPOPY  tryumfuje.

Cała rekonstrukcja, od wymuszonej dymisji premier, która miała 62% poparcia społecznego, po zdemolowanie wielu ministerstw, z których wyrzucono fachowców na rzecz miernych, ale wiernych, a teraz TVP, jest  szokiem dla wyborców i dowodem na brak klasy i odwagi obecnych przywódców; także świętem dla unitów i Putina, oraz wielkim niesmakiem dla wielu ministrów, którzy o swej dymisji dowiedzieli się dopiero w Pałacu Prezydenckim. Wysiłek, który włożyli Polacy w zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości poszedł na marne, a nadzieje, coraz bardziej złudne. Rekonstrukcja rządu, poprzedzona półrocznymi przepychankami w sprawie ustaw o SN i KRS,  tłumaczona była nieporadnie i niewiarygodnie mitycznym nowym etapem nowych zadań. Dopiero teraz marszałek Karczewski tłumaczy, że PiS chce wygrać kolejne wybory, więc trzeba uspokoić nastroje w kraju i za granicą, co brzmi jak  wywieszenie białej flagi na zachodzie i wschodzie, a w kraju otwarcie się nie tylko na centrum, ale i na opozycję. Tylko czy wyborcy Prawa i Sprawiedliwości się na to nabiorą, bezskutecznie szukając w rządzie ilości PiS-u w PiS-ie?  Ani moralności, ani dyplomatyki. A zamiast sprzątania, tylko łowy.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-01-2018 [08:50] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie ! Nie wywiesza sie białej flagi przed przystąpieniem do negocjacji. Ale skoro  " drogi Bronisław " tak  przygotował kadry a nikt tego nie posprzątał ( ? )  to nie ma co się dziwić, że teraz będzie odwrót na całej linii. Jak już Niemcy zaczynają cieplej pisać o "lepszej zmianie " to." ... sth is rotten in the state of Denmark ". A J.P. Morgan to i tak był, jest i będzie w Pl - czy go ktoś zaprasza czy nie - jeszcze sporo można złupić.   Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

20-01-2018 [09:25] - Magdalena Figurska | Link:

JP Morgan był, ale na innych zasadach. Teraz możemy zadłużać się do woli. jak za Gierka. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-01-2018 [09:37] - rolnik z mazur | Link:

Za Gierka to mieliśmy zadłużenia na 20 miliardów baksow +odsetki. Dla Morgana zasady są jedne - łupić co się da. Pewnie wie pani jak z s.p.lehmanem rozłożyli gospodarkę Japonii. Do tej pory nie może się odnaleźć. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-01-2018 [09:47] - rolnik z mazur | Link:

Za Gierka to mieliśmy zadłużenia na 20 miliardów baksow +odsetki. Dla Morgana zasady są jedne - łupić co się da. Pewnie wie pani jak z s.p.lehmanem rozłożyli gospodarkę Japonii. Do tej pory nie może się odnaleźć. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

20-01-2018 [09:53] - Magdalena Figurska | Link:

Wiem też, co JP Morgan zrobił z Grecją.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-01-2018 [09:54] - rolnik z mazur | Link:

Teraz rocznie płacimy samych odsetek Ca 50 miliardów baksow tj. 2 x program 500+ mniej więcej i to pomimo bardzo niskich odsetek. Co będzie jak przyjdzie płacić nie 3 a 10% pa.pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika xena2012

20-01-2018 [10:10] - xena2012 | Link:

,,Kompromis tak-ustepstwa nie'' tak dumnie twierdziły media po spotkaniu nowego premiera z Jounckerem.A ja myślę,że szyk zdania w rzeczywistości okazał sie przestawiony.Nierealne wierzenia,że ,,z Polski wyjdzie iskra zbawiajaca Europę ''którą to własnie Polska będzie rechrystianizować,oderwane od życia przekonanie ,że wszyscy w Europie sa równi wobec prawa zostały sprowadzone właśnie do parteru.I ciekawa jestem opierając się na odpowiedzi Tajaniego na list polskich europosłów czy w tym roku 11-go listopada przejdzie ulicami Warszawy Marsz Niepodleglości.Podejrzewam ,że nie.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

20-01-2018 [10:13] - Magdalena Figurska | Link:

Przejdzie, choćby przez przekorę HGW, która da im zgodę.Ale to już będzie inny marsz, niż ten, sprzed roku.

Obrazek użytkownika Dorota M

20-01-2018 [10:50] - Dorota M | Link:

Zastanawiam się dlaczego min. Błaszczakowi przeszkadzali wiceministrowie którzy współpracowali z min. Macierewiczem. Czy to polecenie prezydenta? Od nich przecież mógł się dużo nauczyć, bo sam ma blade pojecie o wojsku. Ponadto pan wiceminister Kownacki był w trakcie negocjacji zakupu uzbrojenia zwłaszcza w polskich firmach zbrojeniowych. Kim ich zastąpił? Czy wybranych przez BBN? Zastanawiające jest tak wysokie sondażowe poparcie dla rządu premiera Morawieckiego, tak na wstępie ponad 60%. Kto go tak popiera? Nie widzę specjalnego entuzjazmu na forach patriotycznych, zwłaszcza po dymisji najbardziej dbających o polską rację stanu ministrów. Czuję w tym wszystkim jakiś kierunek, który jest nam obcy. Zupełnie mnie nie cieszy ewentualna wygrana w wyborach parlamentarnych nowego PIS bis, czyli jakiejś hybrydy prezydenta Dudy, z marginalizacją JK.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

20-01-2018 [11:28] - Magdalena Figurska | Link:

Myślę, że to nie Błaszczakowi przeszkadzali. Jeśli on sam przywróci Kraszewskiemu dostęp do info tajnych, to będziemy wiedzieć wszystko. A w sondaże nie ma co wierzyć. Kto płaci, ten wymaga. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-01-2018 [11:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

To nie Błaszczak się tym zajmuje tylko Mariusz Kamiński, człowiek który z cienia wychodzi rzadko, a który wiele Dudzie zawdzięcza.

Obrazek użytkownika Dorota M

20-01-2018 [12:11] - Dorota M | Link:

Zastanawiam sie ile by go kosztowało postawienie sie prezydentowi. Czy Duda zaryzykowałby konflikt z kolejnym ministrem ON? Ta zgoda Kaczyńskiego na pełną marginalizację jego osoby jest dla mnie czymś nie do zniesienia.

Obrazek użytkownika Dorota M

20-01-2018 [12:11] - Dorota M | Link:

Zastanawiam sie ile by go kosztowało postawienie sie prezydentowi. Czy Duda zaryzykowałby konflikt z kolejnym ministrem ON? Ta zgoda Kaczyńskiego na pełną marginalizację jego osoby jest dla mnie czymś nie do zniesienia.

Obrazek użytkownika xena2012

20-01-2018 [12:42] - xena2012 | Link:

Przypuszczam że minister Błaszczak tez będzie w MON marginalizowany,przecież jest z PiS.Nic w tym więc dziwnego ,że Kownacki już został odwołany.Ponieważ opinia publicna jest zdziwiona dymisją min.Macierewicza a niektórzy oburzeni postanowiono ,,uzasadnić''medialnie jego dymisję i sposób jej przeprowadzenia.Codziennie niemalże ukazuja sie wywiady w którym udzielający wywiadu okonuje krytyki Macierewicza. Wczoraj generał Polko oskarża go o ,,rozbijanie  armii,utrzymywanie nieefektywnego systemu dowodzenia upolitycznienie,niszczenie morale żołnierzy''.Wystąpienie generała ,,teskniącego zaj sam mówi za ciepłą wodą w kranie'' wyglada na swoiste okazanie lojalności i dziwnie współgra z artykułami Czuchnowskiego w GW czy na Onecie gdzie pod kątem ataku na Macierewicza wzieto się za ŻW . Czyżby pan Dukaczewski wizytujacy garnizony wojskowe i namawiajacy do przewrotu już go przekonał?

Obrazek użytkownika Dorota M

20-01-2018 [19:40] - Dorota M | Link:

Szeremietiew atakuje też gdzie się da. Faktycznie coraz trudniej, poza niezależną, znaleźć już obrońców Macierewicza, a tym samym prawdy co tak naprawdę sie stało z tą świetna wygraną, która została zmarnowana, chyba bezpowrotnie. Ci młodzi żołnierze, którzy tak zaufali min. Macierewiczowi, zostali rzuceni na pastwę układów PAD z WSI. Myślę, że skończył się taki spontaniczny nabór do WOT i w ogóle do wojska. Wielka szkoda, bo tego entuzjazmu już się nie da odbudować, a co za tym idzie także szansy na nasze bezpieczeństwo.

Obrazek użytkownika smieciu

20-01-2018 [11:01] - smieciu | Link:

Bardzo ładnie to pani ujęła. Myślę że wielu chciałoby napisać coś podobnego ale powstrzymywała ich myśl o słownictwie, którego użyją... Natomiast pani udało się to jakoś zgrabnie bez wulgaryzmów, zdrajców, sprzedawczyków, agentów, miernot, konformistów itd. napisać. Gratulacje!
Mam nadzieję że kiedyś to pani zostanie premierem :)
A poza tym no to cóż. Nie było, nie ma i nie będzie żadnej dobrej zmiany. I nawet nie ma co się wyżywać na PiSie. Po prostu wystarczy siebie samego postawić w roli kogoś w stylu szefa zarządu WSI. Wyobrazić że ma się w ręku te wszystkie pieniądze, haki, ludzi umieszczonych w kluczowych działach gospodarki, ma się media i bardzo dobre układy za granicą, a w ostateczności ma się nawet seryjnego samobójcę. Czy naprawdę potrzebowalibyście wiele by w takiej sytuacji kontrolować rzeczy? Kontrolować partie władzy i partie opozycji? Zamieniać to miejscami?
Warto chyba choćby przypomnieć sobie Kościół Katolicki. Organizację, której morale powinno być nieporównywalnie wyższe niż partyjnej zbieraniny. A mimo to wiemy przecież że Kościół nie zdobył się na ujawnienie prawdy o skali infiltracji, agentury w swoich szeregach. Jeśli są czyści to czemu tego nie zrobili? A jeśli nie to jak można im ufać? A skoro nie można im ufać, można śmiało podejrzewać że oni są do kupienia (a są wiem z własnego podwórka, mam tu na myśli bycie TW) to na jakiej zasadzie mamy przypuszczać że PiS się oparło. Zwłaszcza że trzon PiSu to ci sami ludzie od bardzo bardzo dawna. Było mnóstwo czasu na werbunek, na przejęcie kontroli.
Najwyższy czas na porzucenie złudzeń. Zwłaszcza że w grze są siły jeszcze wyższe niż nasze WSI.
Ciężko jednoznacznie stwierdzić co tu można zrobić ale być może coś jeszcze można, to już ostatnia chwila. By przestać zużywać swoją pozytywną energię na popieranie, łudzenie się projektami w stylu PiS. Zwłaszcza tymi na centralnym szczeblu. Trzeba działać inaczej to może wreszcie coś się zbuduje. Gdzieś gdzie bagno jeszcze nie sięga i może będzie szansa na dobranie się z czasem do bagna. Ok, może nie ma jakiejś wielkiej nadziei na powodzenie ale co innego nam zostało?

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

20-01-2018 [11:32] - Magdalena Figurska | Link:

Witam, specjalnie nie panowałam nad złagodzeniem słownictwa. Tak wyszło. Kobieca delikatność? Nieraz dosadne słowa szybciej trafiają do czytelników. Specjalnych złudzeń już też nie mam, a apel "ufajcie", po dwóch latach rządzenia, wydaje mi się śmieszny i nie na miejscu, szczególnie, gdy wycina się patriotów.Pozdrawiam serdecznie. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2018 [15:57] - Imć Waszeć | Link:

Tak, to nietrudna praca być takim szefem, zwłaszcza gdy się niezwykle tanio sprzedało tyłek niemieckim służbom wraz z wszystkimi kwitami. W takim przypadku trzeba tylko robić to, czego się w życiu najlepiej nauczyło w ramach edukacji w zawodzie - wykonywać rozkazy.

Przykładowo jak ten przekręt był możliwy bez zaciekłej współpracy "polskich" służb: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-01-2018 [11:24] - rolnik z mazur | Link:

Temu z kotem ( vide Targalski z kilkoma ) to bym tak  do końca nie wierzył. Choć trzeba przyznać, że dobrze się słucha obu. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika paparazzi

22-01-2018 [00:05] - paparazzi | Link:

Komu wierzyć,  Panie komu? Może prokuratorowi ale to tez świnia. I o to chodzi! Ruskie to maja opanowane do perfekcji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2018 [17:09] - Imć Waszeć | Link:

Tu nie chodzi o wiarę jemu, tylko o dokumenty i kompletnie miałką reakcję "polskich władz/służb" na potencjalną zdradę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-01-2018 [17:24] - rolnik z mazur | Link:

A to pierwszy raz. Już nawet zdrada stanu nikogo nie wzrusza. Pity składamy na drukach z niemieckiej firmy to dlaczego nie mogą nam dowodów drukować? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2018 [17:44] - Imć Waszeć | Link:

Wroński to wyjaśniał. Bo mają dostęp przez Internet do bazy PESEL wszystkich Polaków, a tam są zapisane takie dane, że te kradzione przez oprogramowanie szpiegowskie w Internecie to mały Pikuś. Są to dane wystarczające do tego, żeby komu trzeba przedstawić propozycję nie do odrzucenia. Oczywiście tylko w ramach dobrosąsiedzkiej współpracy, bo przecież nie w celach agentury, dywersji, sabotażu i kolonizacji, co to to nie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-01-2018 [11:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Cytat z Pana Tadeusza jak najbardziej na rzeczy. Wszak wiemy, a przynajmniej ci co czytają coś więcej niż nagłówki z Gapola, jak  to zagony zrozumiały.
2. Polityka wyborcza PiS polegała na pozyskaniu najmniej mobilnej części spoleczensta, tej śpiącej. Niech PiS się modli by nie było okazji do przebudzenia się śpiochów, bo nie skończy się to farbkami na biurach poselskich.
3. Jak ma wyglądać repolonizacja mediów to pokazuje TVP, która stała się biurem reklamowym dla prywatnych biznesów  Sakiewicza, Karnowskich i Rydzyka.
4. Pisząc o magdalenkowych złogach pisała Pani o Pawłowicz i braciach Kaczyńskich, również ?
 

Obrazek użytkownika OLI

20-01-2018 [12:30] - OLI | Link:

Gdy kiedyś Jagiełło pouczać zaczął o zmartwychwstaniu ciał, jeden ze Żmudzinów odezwał się:" Juści, ja wierzę, że zmartwychwstaniemy miłościwy królu, ale obaczysz, że nic z tego nie będzie."
Dziś chciałoby się rzec tak samo. Tak ładnie żarło i zdechło.
A może jeszcze powtórzyć za Archimedesem: "Dajcie mi punkt oparcia, a poruszę Ziemię." Ten punkt oparcia to raczej dla Polaków, Kaczyńskiemu nie powinno się dawać prezentów, z którymi nie wie, co zrobić.
Dr Targalski, moja ulubiona Kasandra, czarno to wszystko widzi, ale ostrzega, by nie ulegać emocjom, bo emocje zacierają jasność widzenia, co sprawia, że podejmuje się decyzje nieracjonalne.
GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 35) - Czy Polska skapitulowała przed Niemcami? https://www.youtube.com/watch?...
W porządku, mogę nie ulegać.
Nie chce mi się teraz pastwić nad Kaczyńskim, to by było jak w tej bajce Kryłowa o zdychającym lwie i odważnym ośle: "И я тоже его лягнyл ".
Więc komentowanie tego, że Kaczyński niczego się nie nauczył i już nie nauczy, sobie odpuszczam.
Miałam jednak cień nadziei, że - skoro wraz z bratem sfirmowali swoimi decyzjami nasze wejście do UE na żadnych warunkach i dopiero teraz się dowiadujemy, co w tym traktacie lizbońskim było (a wygląda na to, że JK także) - to przynajmniej postąpi teraz honorowo i nie podda reduty, na której ostatkiem sił bronić się usiłują resztki naszej suwerenności.
Niestety, wszystko to się rozpuściło w politykierstwie na miarę wewnątrzpartyjnych rozgrywek. JK nie jest Orbanem, i nie uciągnie takiego ciężaru, jak polityka międzynarodowa. Szkoda.
Nie zburzy też minionego systemu, bo do tego potrzeba determinacji i odwagi. Kunktatorstwo opłaciło się jedynie Quintusowi Fabiusowi Maximusowi Verrucosususowi Cunctatorowi, ale to całkiem inna historia.
We wszystkich mediach pełno chwalców tego, co się stało - każdy z nich pragnie pobiec jak najbliżej rydwanu zwycięzcy - taka to i była dobra zmiana.
Czyszczony MON, SKW,  Lasy Państwowe, TVP, i prawdopodobnie wiele innych miejsc, o których zapomniano nam powiedzieć. Ciekawe, jakimi siłami zamierza teraz JK kontynuować swój program.
Nie tak dawno na żądanie swoich śmiertelnych wrogów JK, i cały rząd piętnowali Macierewicza w związku z dętą sprawą Misiewicza. Nawet specjalny sąd partyjny powołano.
W ostatnich dniach PiS znów organizuje igrzyska dla motłochu: proces pokazowy i egzekucję senatora Koguta.
Nie zamierzam być adwokatem senatora Koguta, prawdopodobnie z powodu niedostatków wiedzy prawniczej uwikłał się prowadząc swoje fundacje czy pomagając zwracającym się do niego ludziom w załatwianiu różnych spraw. W końcu to jest prosty człowiek po jakimś technikum mechanicznym.
Ale przykrywanie upadku cyrkiem już raz było - w 2007 roku.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2018 [19:32] - Imć Waszeć | Link:

Sprawa senatora Koguta jest o dziwo i paradoksalnie traktowana jako zdrada ideałów "dobrej zmiany", bowiem wiemy jak oceniono dużo gorsze wyskoki Piniora, jak wożą się z Burym, jak wygląda osądzanie "zaniedbań" przy organizacji 10.04, jak nietykalna jest HGW i wreszcie jak bezkarni pozostają wszyscy inni aferzyści z POlszewii.

Ja wiem, że nie należy tłumaczyć jednego świństwa innym świństwem, ale najpierw należałoby udowodnić, że w ogóle reaguje się poprawnie na jakiekolwiek świństwo, zanim zacznie się zwalczać własną rodzinę dla idei i POklasku. Walka z własną rodziną to był pomysł bolszewików na trzymanie ludzi za mordę bez umieszczania szpiegów w każdej szafie. Walka z własnym układem politycznym to chyba jakaś hybryda.

Dopóki na wolności w glorii chwały (choćby jako "działacze antykomunistyczni") chadzają jawni zdrajcy i złodzieje, to nie ma co brać się za ludzi chodzących w gumofilcach po salonie, bo to mądre tak jak zamiatanie lasu z liści oraz igieł. To jest bezcelowe działanie, bo przykład zgnilizny oraz model bezkarności i tak działa na innych na rozmaitych stołkach, którzy może jeszcze nic nie wzięli, ale przecież do końca życia aż tak "głupi nie będą".

Ortodoksyjny PIS ostatnio przypominał takiego paniczyka w zgrai chłopstwa, które sobie z niego drwi, szydzi i pluje mu na plecy, ale on im ręki nie poda i nie będzie się zniżać, kląć, nie będzie rozmawiać z byle kim, bo ma zasady. Kłopot w tym, że w tym systemie takie chłopstwo ma większość. Bez dania największemu i najgłupszemu chamowi z grupy po prostu oficjalnie centralnie w ryja, wszyscy inni poboczni obserwatorzy odnoszą mylne wrażenie, że głupi to ten jeden w środku. Już kiedyś tu pisałem o syndromie Szymona Słupnika albo raczej syndromie Diogenesa tkwiącego w beczce.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-01-2018 [17:52] - rolnik z mazur | Link:

Chyba Diogenesa ? Choć pewnie i Dionizos od beczki z winem nie stronił. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2018 [19:33] - Imć Waszeć | Link:

Słusznie. Za szybko leciałem na obiad :)
Już poprawiłem.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

20-01-2018 [13:13] - Ryszard Surmacz | Link:

Nasza kultura ma charakter literacki. Tak zostało z okresu zaborów i do dziś ten język jest najbardziej skutecznym i przekonywującym. Niestety, ten piękny zwyczaj zaczął się załamywać już przed 1989 r.  Potem, załamał się niemal całkowicie. Język mówiony i pisany zdominował proletariacki bełkot,nawet  wielu pisarzy uwierzyło, że "mięso życia", to przekleństwa i wulgaryzmy... Kiedyś byłem na jakiejś sztuce Jandy... przyznaję, do wulgaryzmów prywykłem, ale nawet, ja czegoś takiego znieść nie byłem w stanie. To było gotowanie szamba w garnku. Garnkiem była sala teatralna. Wyszedłem, smród został za mną, niesmak we mnie. Z dzisiejszej sytuacji, którą Pani opisuje, niestety, wyjść nie można. I to jest problem. I tak oto wróciliśmy do Mickiewicza, Słowackiego, Sienkiewicza, Matejki itd.
Polska  scena polityczna w tzw. III RP została wysterylizowana (mniejsza o przyczyny), ale na samym środku pozostał jeden Kaczyński, którego uduszą jego wyborcy. Ale tak naprawdę pozostał tylko on jeden. Tylko on jeden jest władny jeszcze cokolwiek zrobić pozytywnego, mimo swojej łatwowierności. Załatwiono to wszystko w iście sowieckim stylu. Teraz pozostał już tylko neomarksizm i (daj Boże) cały lud UE. Dziękuję za styl. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

20-01-2018 [14:09] - xena2012 | Link:

To prawda Jarosław Kaczyński został sam.Nawet nie wiadomo czy w tej nowej Dobrej Zmianie jeszcze jest. Juz wczesniej były sygnały których pewno żeśmy nie zauważyli:najpierw medialnie jakies listy otwarte do Kaczyńskiego (prof.Andrzej Nowak) ,wzmożona działalność blogerska na prawicowych blogach sugerująca odejscie z polityki ( Sulejówek prezesa) po przepowiednie jasnowidza Jackowskiego ,że ,,Kaczyński zaniknie.Sprawdzona metoda drobnych kroków, a po drodze czyszczenie z elementów pierwotnej Dobrej Zmiany.Wyborcy już nie mają w tej sytuacji potrzeby dusić.Możemy tylko kiwac głową nad aktami lojalności szanowanych przez nas osób i szybkiemu podporzadkowaniu się nowym oczekiwaniom a może raczej rozkazom.Przykład? Prof.Antoni Dudek krytykuje ostro posła Mularczyka za jego popieranie polskich starań o reparacje wojenne z czasów II-iej WŚ.przyznając rację min.Czaputowiczowi i Niemcom, Czaputowicz w przemówieniu w Stanach nawołuje do odstąpienia od myślenia o sobie ratując świat czyli ipoświęćmy Polskę w imię cudzych interesów.O skandalicznych wypowiedziach gen.Polko juz tu wyżej pisałam, 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-01-2018 [14:41] - zbieracz śmieci | Link:

Ma Pani rację a mnie  cisną się na usta słowa co to je pik,pik,pik.Nie będę za Panią powtarzał wszystkiego ale "łowy" to słowo jak najbardziej pasujące do kociokwiku jaki widzimy we władzach PIS i żadnej refleksji dlaczego senatorowie zag losowali tak jak zagłosowali korzystają z możliwości jakie daje tajne głosowanie .Teraz trwa polowanie z nagonką na tych "odszczepieńców" co nie posłuchali polecenia Prezesa a to już jest schizma taka sama jak utrata wiary w nieomylność Papieża Nie głosując dali do zrozumienia ,że dość traktowania ich jak maszynki do głosowania czy jak wyborców bo i senatorowie stracili podmiotowość jak i wyborcy PIS ale to się musi skończyć i ja poczekam do kwietnia.
Jestem starym pisiorem ale tu chodzi o los mojej rodziny i mój i nie odpuszczę aby poza moimi plecami odbywała się Targowica bis.
W kwietniu Prezes musi udowodnić ,że jest gotowy mentalnie i fizycznie do dalszego sterowania dobrą zmianą .Co do nazwiska tego co mógłby go zastapić to poczekam bo sam musi byc na to gotowy ale od razu zastrzegam ,nie postawię na Szydło bo jest w serdecznym uścisku z dudaczewski i ryła pod Panem Macierewiczem wspierając dudaczewskiego jeszcze jako premier myśląć ,że to ja uratuje ,nie było litości bo postawiono na morawieckiego .
Dziś rano posłuchałem co do powiedzenia maja najmimordy w TVP info pod światłym kierownictwem karnowskiego -najmimordy które dla kasy powiedzą wszystko ,zakłamią ,będą kierować na manowce ale prawdy która znają nigdy nie powiedzą .Karnowski ,janecki pod niebiosa wynosili Szydło bo gazeciarze dostawali kasę ,teraz gdy kasa w ręku morawieckiego jego wynoszą bez mała na ołtarze i nie tylko oni całe zgraje w TVP jada na jedna nutę bo kasa misiu ,kasa a nie pryncypia czy zasady.
Rewolucja to zawsze krew i łzy niewinnych ale coraz bardziej zaczynam myśleć podobnie jak Targalski ,że bez rewolucji  na zawsze raby!.

Obrazek użytkownika Ptr

20-01-2018 [23:37] - Ptr | Link:

Niestety , patrząc na to wszystko, nie wydaje mi się , aby w wyborach prezydenckich dopuszczono, aby realnie liczył się ktoś nie sterowany - czysty kandydat suwerena. Jesteśmy idealistami.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-01-2018 [18:47] - Marek1taki | Link:

Samo sedno i czysta, prosta forma. Dziękuję.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

21-01-2018 [15:39] - Goral Supreme | Link:

Witam i dziekuje za jakze trafna analize..
.."po owocach Ich poznacie"...
Tu i owdzie w sieci oraz na NB czytam o Geniuszu i Strategu...Kraju Wislanskiego..Tak gdzies od cwierc wieku..
Caly ten okres w Polsce od czasow "jak padla komuna" do dzisiaj mozna podsumowac stwierdzeniem ,Wojna Geniuszy..!
Jeden z nich ,Geniusz nad-Baltycki prezentowal Genialna mysl polityczna ..."nie chcem ale muszem"..a drugi Geniusz i Machiawieli naszych czasow ( tak go widza i okreslaja niektorzy) prezentowal jakze Machaweliczna mysl "jestem za a nawet przeciw"..
Wojna Geniuszy polega na sporze o ustaleniu kto jest Autorem tych Genialnych  Mysli Politycznych..
Mam takie odczucie ,ze nie ustala i Wojna sie skonczy z Ich odejsciem...a wtedy niektore nasze dzieci beda probowac pozbierac to co z Polski i Narodu zostalo..
Memento Mori ,Moje Zycie...Serdecznie pozdrawiam..
 

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2018 [15:59] - xena2012 | Link:

Dobrze to Pan określi ,,niektóre'' nasze dzieci. Nie sądzę,żeby resortowe dzieci czy dzieci naszej opozycji zechciałyby cokolwiek zbierać co z Polski i Narodu i sklejać Rzeczypospolitą.No chyba że to co zebrać jeszcze da się zagarnąć dla siebie,a niepodległość podarowac obcym. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

21-01-2018 [17:24] - Goral Supreme | Link:

J.Kaczynski stracil moje zaufanie..i juz go nie odzyska..
Jak nie wyjdzie wkrotce ze swojej dziury w ktorej sie obecnie ukrywa i nie przeprosi Narodu za to co zrobil wraz  ze swoim "biurem politycznym",to straci moj Szacunek.
I pomyslec ,ze sprzedal nas dla  ratowanie wlasnego wizerunku jako Geniusza politycznego...a wystarczylo wyjsc publicznie do Narodu ,przyznac sie do bledu z Duda i przeprosic..Tak samo zrobil Walesa..konsekwencje wiadome..Serdecznie pozdrawiam.
Geniusze dla ktorych ochrona wlasnego wizerunku jest wazniejsza niz przyszlosc Panstwa i Narodu...Jedynym pozytywem jest fakt ,ze po tylu latach wkoncu wiemy kim jest..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-01-2018 [16:51] - rolnik z mazur | Link:

U nas we wsi sami porządne ludzie tylko jeden prokurator to świnia. Tak to zdaje leci. I proszę jak się sprawdza. Pozdrawiam ro z m