PiS - punkt zwrotny?

Pęka cienka nić łącząca pisowską drużynę w parlamencie. Najpierw zawirowania z Macierewiczem, teraz w Senacie z głosowaniem. Dwuznaczna postawa nowego szefa MSZ w sprawie reparacji od Niemiec korygowana przez Prezesa czy nie do końca znana postawa Premiera wobec kancelistów Prezydenta ... itd.

1.
Zacznę od Senatu. Kolesie ratują Koguta ojca, ale mały Kogucik jednak już siedzi - i to za drobniejsze zarzuty. Prezes jest zbulwersowany. Utrata wizerunkowa Dobrej Zmiany bardzo duża. To pierwszy objaw pęknięcia w PiS - dotyczy drużyny.

2.
Na Twitterze przeprowadziłam wśród najaktywniejszej części żelaznego elektoratu PiS krótką sondę. Zadałam pytanie: Kto byłby najlepszym kandydatem na Prezydenta z Obozu Patriotycznego w przyszłych wyborach prezydenckich? Zdecydowanie wygrała Beata Szydło 70% przed Andrzejem Dudą 22% i Mateuszem Morawieckim i Jarosławem Kaczyńskim, którzy uzyskali po 4%. Inną ciekawą informacją z tej sondy jest 60% nieobecność, a to świadczy o tym, że żaden kandydat z sondy nie będzie dla tego elektoratu faworytem. Jeden z uczestników sondy napisał to wprost. To drugi objaw pęknięcia w PiS - dotyczy najwierniejszych wyborców.

Jeśli w następnych sondażach PiS zacznie tracić, to nikogo to nie zdziwi. Panie Prezesie, czas na powrót do korzeni! Wywalić Koguta i uważnie przyjrzeć się senackiemu i sejmowemu drobiowi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-01-2018 [19:45] - Trotelreiner | Link:

Pni Ulo! 
Senat tylko nie pozwolił na aresztowanie i zatrzymanie starego Koguta,ten zaś zrzekł sie immunitetu i jest do dyspozycji prokuratury.
Duda wg.Dziennika Polskiego [krakowska gazeta] ma etat na tylko jedną kadencję i pozwolenie od żony..."tylko jedna i wracamy do Krakowa"
Nawet....to Duda przerżnie wybory w stylu Komorowskiego...a tego jego  ego by nie zniosło.
PiS wystawi albo Szydło,albo Macierewicza....Duda ze swoim BBN i Kancelarią....będzie złym wspomnieniem.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-01-2018 [19:58] - gorylisko | Link:

Macierewicz będzie premierem, prezydentem zostanie p. Beata Szydło... macierewicz nie może być z wyboru łooobywateli bo ma juz niezłą gębę...  trzeba by wlożyć wiele kasy i wysiłku aby to jego promować na prezydenta...

Obrazek użytkownika xena2012

19-01-2018 [20:18] - xena2012 | Link:

Antoni Macierewicz raczej nie może startowac na prezydenta.Co rusz w mediach pojawiaja się wypowiedzi tak szkalujace i ośmieszające go,że nie miałby zadnych szans w wyborach.Codziennie ktoś od lewa do prawa w mediach udziela krytycznych wywiadów -dziś jest to generał Polko,o blogerach piszacych ,,basnie''juz nawet nie wspomnę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [20:39] - Ula Ujejska | Link:

Xena
Szczekanie kundelków na Antka trwa nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat - a Antek wygrywa wszelkie wybory i czyści ze zła wszelkie instytucje. Antoni wróci do Rządu,wcześniej czy później i będzie wspierał Dobrą Zmianę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [20:33] - Ula Ujejska | Link:

Gorylisko
Antoni najlepiej się sprawdzi w MON a Beata Szydło rzeczywiście będzie najlepszym Prezydentem :)

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2018 [20:01] - Jabe | Link:

Beata Szydło za dwa lata będzie jedynie mglistym wspomnieniem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [20:30] - Ula Ujejska | Link:

Trotelreiner
No właśnie, Senat nie pozwolił na aresztowanie. Czyli senator Kogut teoretycznie: może mataczyć i ustawiać świadków jak chce lub kombinować nowe dowody w swojej obronie. A tyle się nagadali o równości wobec prawa ... no i wyszła kicha! A zrzeczenie się immunitetu to przymus, bo w tej sprawie byłoby 100% ZA w Senacie, więc łaski nikomu nie zrobił.

Obrazek użytkownika Dorota M

19-01-2018 [20:44] - Dorota M | Link:

Jakoś inaczej to widzę. Jeżeli kandydatem Kaczyńskiego, czyli naszym, będzie ktoś inny niż Duda, wtedy on sam sie wydeleguje na prezydenta, podobnie jak Tusk i te wybory wygra, bo za nim murem będzie cała lewica, w tym wszystkie partie poza PIS, także gowinowcy, żeby było przeciwko Kaczyńskiemu. Nie docenia pan żądzy władzy Dudy Taka wygrana zobligowałaby go do już jawnego przejścia na stronę opozycji. Jednak warunkiem takiego rozdania będzie słaba wygrana PIS w wyborach parlamentarnych. Jeżeli by PIS wygrał w wielkości konstytucyjnej, Duda nie jest straszny i wtedy byłaby inna roszada.  

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [21:29] - Ula Ujejska | Link:

Pani Doroto
Duda nie ma już szans w pisowskim elektoracie, a takie wpadki jak z Kogutem, wetami, ministrami itd. tylko wzmacniają to przekonanie. Przewiduję natomiast wyłonienie się z Obozu Patriotycznego prawdziwej opozycji wobec PiS z Gowinem na czele, ale nie z Dudą, choć ten właśnie o tym marzy :)

Obrazek użytkownika Dorota M

19-01-2018 [22:46] - Dorota M | Link:

"Wyłonienie sie z Obozu Patriotycznego opozycji wobec PIS z Gowinem na czele". Nie rozumiem tego zdania pani Ulu. Czyli byłby rozłam, niezwykle szkodliwy w sytuacji wyborów, które są bardzo blisko.Bez Gowina nie ma większości. Zresztą nie wiem co pani ma na myśli. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [23:19] - Ula Ujejska | Link:

Pani Doroto
Ten podział już się dokonał, dlatego paru ludzi jest w odstawce rządowej. Obóz prezydencki przekształci się po następnych wyborach w opozycję, a ta dzisiejsza zasili jej szeregi. Oczywiście do wyborów pójdziemy jeszcze razem, chyba że wcześniej parlamentarna opozycja przestanie istnieć, wtedy PiS wystartuje sam i być może tylko z ziobrystami. Gowin już gra nieczysto i układa się w terenie z POpłuczynami i  z PSL. Prawdopodobny scenariusz jest taki: PiS vs Obóz Prezydencki, bo reszta już się nie liczy.

Obrazek użytkownika Dorota M

20-01-2018 [11:40] - Dorota M | Link:

W tej sytuacji promowanie rządu Morawieckiego zaciemnia sytuację i działa myląco na wyborców PIS. Przyciąganie elektoratu centrowego do kogo? Bo według mnie do prezydenta i Gowina. To się zemści w przyszłych wyborach parlamentarnych na PIS, także z powodu zamętu w szeregach twardego elektoratu i zniechęcenia, być może trwałego do głosowania w ogóle. Poza tym następuje marginalizacja ruchów społecznych, popierających PIS. Czarno to widzę.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

19-01-2018 [23:39] - Goral Supreme | Link:

Morawiecki 'zajumal" Spolki Skarbu Panstwa ....   https://wpolityce.pl/gospodark...
a "patrioci" dywaguja o Kogucie..Ot cala Polska ..rzygac sie chce...najwazniejsze ,ze z kranu leci ciepla woda :-))
ps.Kiedy PIS wezmie sie za tych co inwigowali dziennikarzy i miliony Polakow ?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-01-2018 [00:19] - Goral Supreme | Link:

Kiedy PIS wezmie sie wreszcie  za likwidacje Faszystowskich i Sowieckich agentur BND i FBS w Polsce,czyli konsulatow ??

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-01-2018 [21:01] - zbieracz śmieci | Link:

Ponieważ nie znasz zarzutów wobec senatora Koguta a już wydałaś wyrok to dalsza dyskusja z takim osobnikiem nie ma sensu .Od miesiąca mogła mu prokuratura postawić zarzuty a ewentualny areszt miał zapobiec mataczeniu to jest tak śmieszny ,że zajady mi popękały ,zarzut mataczenia osobie która od dawna wie o co chodzi.
Taki areszt nazywa się aresztem wydobywczym a na tamtym terenie senator ma wrogów wśród ziobrzystów którzy z nim przegrali sromotnie ,jeden z przegranych nazywał się ziobro.
Odwołanie ministra Macierewicza wyglądało jak sąd kapturowy bo idąc na zaproszenie do pałacu nie wiedział ,że jest odwołany i to mu zakomunikował szczerski -nawet Prezes nie był łaskaw mu zakomunikować.
Decyzja senatorów to objaw braku zaufania wobec i Prezesa i jego ludzi.
Dziś już gołym okiem widać ,że trzech odwołanych ministrów niby miało ułatwić kontakty z bliską zagranicą ,kto kumaty to wiedział ,że to pic na wodę.Przyszło nowe ale stare jak polityka PO -całować w dupę i morda w kubeł,to nie była pomyłka nowego szefa MSZ ale potwierdził kierunek w jakim to idzie
Odwołanie ministra Szyszki bo niby puszcza i inne podobne głupoty to tylko wymyk dla ciemniaków.
Wróciła sprawa budowy atomówki i zapewne będą budowali żabojady bo im wcześniej obiecał tusk ,publicznie i w obecności ich prezydenta.
Skoro atomówka to zakopuje się forsowany przez Szyszkę program wykorzystania wód termalnych dla energetyki i ogrzewani -czysty i odwracalny program ekologiczny ,to oznacza rezygnację z budowy montowania w rejonach gdzie jest brak energii elektrycznej a koszty doprowadzenia linii napowietrznych bardzo wysokie turbin gazowych o wielkości busa do tira wykorzystując nasz gaz marnej jakości.Atomówka to koniec z dofinansowaniem nawet symbolicznym mającym wspomóc montowanie paneli słonecznych do ogrzewania wody i centralnego ogrzewania w budynkach od jednorodzinnych po duże jak szkoły.
Dlaczego taka wielka miłość do chłamu francuskiego -helikoptery ,okręty podwodne z nie sprawdzonymi w boju rakietami i atomówka -to nie jest bezinteresowna miłość ale kasa i to taka ,że wystarczy na wiele pokoleń dla bardzo wielu rodzin.
Amerykanie spowodowali ,że nieloty zostały u handlarzy złomem ,poczekam co z resztą zakupów.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [21:22] - Ula Ujejska | Link:

zbieracz śmieci
Gdzie wypowiadam się o winie Koguta? Napisałam tak: że senator może teoretycznie mataczyć i ustawiać sobie nowe dowody - nic więcej. O aresztowaniu decyduje Sąd nie prokuratura. Pytam więc: Omamy masz jakieś?
I na tym skończę, bo dyskusja z omami nie ma sensu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-01-2018 [21:38] - zbieracz śmieci | Link:

Teoretycznie może mataczyć ,teoretycznie może ale iść do pierdla za teoretyczne winy to można,nieprawdaż...!? 
Tam od lat Pan Kogut ,prosty człowiek wygrywał dla PIS wybory i sam Prezes osobiście nie raz nie dwa mu dziękował ale łaska pańska ...dziś ważniejszy jest ziobro i ziobrzyści -puczyści i ku niemu skierowane jest ucho Prezesa a to co szepcze to prawda objawiona.Senatorowie dobrze zrobili bo akta prokuratury są podobno mocno dęte.
Będzie okazja się pozbyć tych co jakoś niespecjalnie wierzą w  c.d dobrej zmiany.Na dziś papatki Marianno co na barykady ze sztandarem i odkrytą piersią iść gotowa.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-01-2018 [21:45] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Lubiłem wpaść czasami do Tomaszowa bo cisza tam tak była, była ale od czasu jak szaleje tam Ula o ciszy zapomnij ,więc nie ma i po co tam wpadać.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [21:59] - Ula Ujejska | Link:

zbieracz śmieci
Od dawna tam nie szaleję - nie ma potrzeby - rządzi PiS :) Teraz jestem w delegacji na innym terenie, bo w następnych wyborach PiS musi mieć konstytucyjną większość. No i prawdziwą propolską opozycję.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [21:48] - Ula Ujejska | Link:

O winie i areszcie decyduje SĄD  a nie Ziobro - znów masz jakieś zwidy? Czego się bali senatorowie skoro akta dęte? Jak dęte, to Sąd by uwalił, więc tym bardziej by ośmieszyli Ziobrę :))))
Czy widzisz misiu jak sam się podkładasz?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-01-2018 [22:26] - zbieracz śmieci | Link:

Od kiedy to ptaszyno u ciebie taka wiara w sądy? Bo dla mnie ci ze starego nadania jako członkowie kasty Koguta by wsadzili bez zaglądania do akt.
Jesteś naiwna i zmienna jak dziecko we mgle a w mieście mówia żeś duża ,rączęta jak małe kowadła ,ubierasz sie w stylu militarnym i cala wydziarana,nawet na wygolonej na łyso głowie,

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2018 [23:30] - Ula Ujejska | Link:

Kogut to podobno anioł i dobroczyńca na tamtym terenie. Wszyscy go lubią i szanują - to wręcz patriarcha czuwający nad całym stadem. Czy taki lans nie przypomina Ci bohatera pewnego amerykańskiego filmu?
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi: Dzieciaku próbujesz mnie obrazić? Czerpiesz ze złych wzorców. Już raz Radek od robienia łaski tak do mnie pisał, po Marszu ... a Ty za krótki jesteś by uderzać w ten ton :)

Obrazek użytkownika Jan1797

21-01-2018 [09:06] - Jan1797 | Link:

Szanowna Pani.

Nić pisze pani. Raczej nic, nie jest w stanie nas podzielić. Na świecie jak w cytacie, wilcy silni są
silni tak, że w enerdefenie przetłumaczono na niemiecki znaczenie słowa szmalcownik i ZDF przeprosił
za insynuacje. Dobrze, że nastąpiło chwilowe otrzeźwienie. Dalej wg cytatu, jeżeli z elektoratu obozu
naszego ktoś wypadnie, bo chwilowo nie jarzy się, wróci. Gdyby tak przy okazji, walonki komuś tam
spadły, to tylko korzyść liczyć można.
Pozdrawiam serdecznie.