Kilka trudnych pytań do Premiera Morawieckiego

Panie Premierze

Kiedy rządziła Beata Szydło, nikt nie miał wątpliwości jakie są polskie priorytety, racja stanu i z czego jest dumny polski Premier. Po ostatnich roszadach i innych dziwnych ruchach, wielu Polaków zastanawia się czy przypadkiem nie został Pan "kapciowym" Prezydenta Dudy, tworząc poza koalicyjny obóz prezydencki w kontrze do PiS. No i czy nasze zobowiązania wobec przyjaciół nadal obowiązują? Pan jest inteligentnym człowiekiem i zrozumie doskonale te "między wierszami".Wobec tego, mam kilka trudnych pytań do Pana Premiera:

1. Czy przywróci Pan certyfikaty dostępu do tajnych informacji WSIokom w kancelarii Prezydenta?

2. Czy synonimem zgody wszystkich Polaków będzie powrót do Klubu PiS zdrajcy partyjnego posła Mężydło?

3. Czy w Pańskich rozmowach unijnych, "kartą przetargową" nie jest przypadkiem zmiana naszego podejścia do spornej "rury bałtyckiej" oraz podanie na tacy "głów" wykoszonych z Rządu niepoprawnych patriotów?

4. Media zachodnie wiele piszą o szukaniu kompromisu między Polską a Komisarzami UE. Co chce Pan jeszcze poświęcić dla tej "zgody": może reformę medialną która tak niepokoi Niemców?

5. Co jeszcze Obóz Patriotyczny musi zrobić aby Prezydent nie szkodził Dobrej Zmianie?

6. Czy ma Pan zamiar współtworzyć z Prezydentem jakiś okrągły stoliczek z totalną opozycją? Bo tak wiele ostatnio mówi Pan o jakimś ogólnym narodowym porozumieniu.

7. Co z Polską Armią, czy nowy Minister będzie kontynuował reformy Antoniego Macierewicza?

8. Reforma Wymiaru Sprawiedliwości może otworzyć furtkę do sprawdzenia uczciwości wszystkich reprywatyzacji od początku polskiej transformacji. Czy przypadkiem nie obiecał Pan Komisarzom że to będzie tylko "na papierze"?

9. Co dalej ze śledztwem smoleńskim po dymisji szefa MON który był gwarancją rzetelności w tym temacie?

Wiem, że jako syn niezłomnego opozycjonisty, być może poczuje się Pan obrażony takimi pytaniami, ale to Pan swoimi decyzjami, zwłaszcza ostatnimi, sprowokował  mnie do tego, bym je zadała. Ja kiedyś miałam podobne przeczucia w przypadku Prezydenta Dudy - i wtedy razem z Niepoprawnymi Blogerami zadałam mu kilka trudnych pytań. Nie odpowiedział - dzisiaj wiemy dlaczego. Mimo wszystko, ja jednak życzę Panu samych sukcesów w realizacji programu Dobrej Zamiany - bo dobrze życzę Polsce i Polakom. Mam 100% zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego, a Panu wystawię kiedyś rachunek przy urnie za dokonania i przyszłe efekty Pańskich rządów.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2018 [12:54] - Jabe | Link:

ad 2. Co premier ma do klubu?

ad 8. „Reforma” wymiaru sprawiedliwości nie jest potrzebna do prowadzenia śledztw. Prokuratorem generalnym od dwóch lat jest pan Ziobro.

ad 9. Przecież prowadzenie śledztw jest sprawą prokuratury. Ministra Ziobrę też zwolniono?

Tak generalnie: to już prezes Kaczyński nie zarządza Dobrą Zmianą™, tylko pan Morawiecki, skoro jego Pani pyta? Andrzeja Dudę wystawił do wyborów prezes Kaczyński. Pomimo sławnej polityki kadrowej wciąż 100% zaufania?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-01-2018 [15:54] - Trotelreiner | Link:

Na pytania od 1 do 9 Pan premier odpowie...pomidor!
Dwa lata Polski i Polaków z podniesioną głową...wystarczą.
Ważne,że Juncker poklepał po plecach...
Aaaa! Ustawę medialną juz schowano...PR 1 Gowin : Nie potwierdzam,nie zaprzeczam....rano w w radiowej jedynce.
Pzdr

Obrazek użytkownika kat

11-01-2018 [16:58] - kat | Link:

Witaj Ula , rozumiem Twoje zdenerwowanie.....pytania jak najbardziej słuszne .Poczekajmy trochu i zobaczymy...... nie jesteśmy przy tworzeniu tzw,polityki więc trzeba spokojnie poczekać na owoce..... jak będzie to faktycznie ZDRADA to jedziemy z nimi do podszewki.....pozdrówka przesyłam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2018 [18:53] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Kacie
Dobrze że znów jesteś aktywny. Czasy niespokojne i trzeba ostro patrzyć na ręce braci. Drugiej szansy na zbudowanie wolnej Polski już mieć nie będziemy jeśli teraz nie wykorzystamy wszystkich możliwości. A popatrz tylko jak się rozszczekały putlerki i pieski Makreli, nawet tu na NB.  Oj ten niezawodny Antek, musiał mocno chwycić ich za ryjki :) Ale jest i dobra wiadomość w sprawie Antka: Znów rządzi w smoleńskim śledztwie, a putlerki wyją. No bo nie do końca udało im się pozbyć tego wojownika.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Zdzichu

11-01-2018 [18:34] - Zdzichu | Link:

Dodałbym jeszcze pytania:

- Ponieważ odmienia się teraz przez wszystkie przypadki Brukselę i Berlin, co dalej ze Stanami Zjednoczonymi? Teraz Berlin jest naszym najważniejszym partnerem?
- Jeśli tak, to co z zakupem uzbrojenia w USA (w tle dymisja A. Macierewicza - kto teraz będzie to pilotował, w końcu A.M. cieszył się zaufaniem w Stanach).
- Jeśli głównym partnerem mają być Niemcy, to chyba oczywiste że to koniec z projektem Trójmorza. Co na to USA?
- Czy Stany będą zainteresowane sprzedażą ropy i gazu po rozsądnych cenach państwu które ich "olało"?
Podsumowując: czy zmieniamy sojusze?

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2018 [18:11] - Jabe | Link:

Jeszcze przed dymisją Antoniego Macierewicza była mowa o zaporowych cenach.

Obrazek użytkownika alchymista

12-01-2018 [07:09] - alchymista | Link:

@Pani Ula
Jeśli wolno, pojęcie "zdrajca partyjny" wyjątkowo źle mi się kojarzy. Ja bym raczej przypomniał, że pan Mężydło gorąco optował za mostem energetycznym z Królewca, i to w programie Pospieszalskiego, a więc skierowanym raczej do prawicowej widowni. No ale potem Putin zaatakował Ukrainę i jakoś pan Mężydło przycichł. Na razie.
Przede wszystkim warto zapytać, czy polityka rządu będzie prorosyjska, jak wyraźnie sugeruje świetlana skądinąd postać pana Kornela. Ale nawet świetlani ludzie miewają wyjątkowo głupie pomysły, a nikt nie jest święty za życia. Czy pan premier podąży tropem myśli swego Ojca?
I drugie pytanie: na czym ma polegać ogłaszana polityka poprawy relacji z UE? Pytanie podsumowuje większość Pani pytań, pozwalając jednak premierowi na szerszą wypowiedź. Natomiast Pani pytania, bardzo konkretne, mogą sugerować odpowiedź i skłonić premiera do uników. Raczej pozwoliłbym mu mówić, mówić jak najwięcej. Jeśli rzeczywiście jest prorosyjski, to nawet bardzo się z tym kryjąc w końcu coś chlapnie. A więc dialog i słuchać, co mówi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-01-2018 [13:36] - Ula Ujejska | Link:

@Alchymista
Dziękuję za rozwinięcie tematu. Niektóre decyzje już świadczą o tym, że nie chcemy drażnić Rosji :( Dlatego zapytałam o posła Mężydło, a Pan rozwinął. A na czym ma polegać poprawa relacji z UE?  Myślę że na rezygnacji z kilku reform: niektóre zostaną uchwalone tylko na papierze? Nie wiem, ale trzeba przypilnować aby tak nie było.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

12-01-2018 [16:22] - Piotr Węcław | Link:

Dzięki za poruszenie tych zasadniczych kwestii. Pozdrawiam.