Nowy rząd w Austrii i niepokój Niemiec

  Wczoraj [18.12.2017] został zaprzysiężony nowy rząd Austrii.  W Polsce fakt ten raczej zignorowano, szczególnie w blogosferze.  Znalazłam tylko krótką wzmiankę w ostatniej notce Traczewa {TUTAJ}:

  "Ze spraw zagranicznych. Nowa koalicja rządowa w Austrii (OVP i FPO) - Kurz kanclerzem, Strache wice, to dobra wiadomość. Prasa niemiecka już wyje z zaniepokojenia, bo przewiduje że Kurz będzie kontestował politykę Merkel w sprawach imigracji. Kurz i Strache zapowiedzieli to już zresztą. Nowy rząd austriacki może zbliżyć się do V-4, co będzie korzystne dla całej piątki.".

  Więcej szczegółów podał portal TVN24.pl:

  "Sojusz Austriackiej Partii Ludowej (OeVP) i prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) przedstawił swój program rządowy. Zdecydowanie opowiedział się w nim za pozostaniem Austrii w Unii Europejskiej. (...) W nowym rządzie, na którego czele stanął szef OeVP Sebastian Kurz, FPOe otrzyma sześć resortów, w tym MSW, MSZ i Ministerstwo Obrony. Poinformował o tym w sobotę szef FPOe Heinz-Christian Strache, który w nowym rządzie będzie wicekanclerzem. OeVP wystawi siedmiu ministrów, obejmując m.in. resorty gospodarki, finansów, sprawiedliwości i oświaty." {TUTAJ}.

  W przeciwieństwie do Polski, Węgry powitały entuzjastycznie nowy austriacki rząd.  W portalu Rp.pl {TUTAJ} czytamy:

  "Szef MSZ [Węgier] poinformował, że po powstaniu austriackiego rządu rozmawiał przez telefon z austriacką minister spraw zagranicznych Karin Kneissl i oboje zapewnili, że pełni oczekiwań myślą o przyszłej współpracy, a także zgadzają się, iż powstanie nowego rządu Austrii otwiera nową epokę w rozwoju strategicznych kontaktów austriacko-węgierskich.
Kneissl na początku 2018 r. złoży oficjalną wizytę w Budapeszcie – napisano w komunikacie.".

  Niemcy natomiast są pełni niepokoju.  Wczoraj Deutsche Welle omawiała {TUTAJ} reakcje prasy niemieckiej w artykule "Niemiecka prasa: Austria podąża kursem swoich sąsiadów, w tym Polski":

  "Europa, za którą opowiadają się niemiecka kanclerz Angela Merkel i francuski prezydent Emmanuel Macron, jest zasadniczo inna, niż Europa Węgra Viktora Orbána - i Austria może w przyszłości ustawić się znacznie bliżej Orbána niż Merkel/Macrona." - pisze "Sueddeutsche Zeitung".  Według "Heilbronner Stimme" - "Kto przyjrzy się umowie koalicyjnej, rozezna, że Austria odrywa się raczej w kierunku wschodu. I tak już surowe prawo azylowe zostanie jeszcze bardziej zaostrzone. Kurz podąża tym samym raczej kursem swoich sąsiadów z Polski, Czech czy Węgier. Ku dużej radości szefa FPOe Strache.".  Podobnego zdania jest też "Frankfurter Rundschau" - "Partnerzy koalicyjni w Wiedniu podzielili między siebie role. Prawicowa FPOe występuje jako narodowa spółka zabezpieczenia i ochrony osób i mienia: dowodzi żołnierzami na granicach i surową «policją cudzoziemską» wewnątrz kraju. Ubiegający się o azyl będą w przyszłości koszarowani; pieniądze zostaną im odebrane. Kto nie może być wydalony, dostanie tak mało pieniędzy, że musi kraść. Konsekwencje są jak najbardziej pożądane. Integracja to przeszłość.".

  Niepokój Niemiec jest jak najbardziej uzasadniony.  Jeśli dojdzie do ściślejszej współpracy  Austrii z Grupą Wyszehradzką, to powstanie zwarty blok pięciu państw, liczących w sumie ok 70 mln mieszkańców.  Taki twór może być skuteczną przeszkodą w rozszerzaniu wpływów niemieckich w Europie Środkowej.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

19-12-2017 [18:12] - xena2012 | Link:

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.Rząd Ausrii został zaprzysiężony dopiero wczoraj i nie wiemy jakie będą jego priotytety.Austriacy mogą się przestraszyć ścieżki zdrowia jaką funduje np.Polsce czy Węgrom UE.

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-12-2017 [21:17] - Józef Darski | Link:

tzn. że Putin przejął MSZ, MSW, MON, gratuluję radości.

Obrazek użytkownika anakonda

20-12-2017 [06:36] - anakonda | Link:

Panie Darski, my na zachodzie na Rosje patrzymy pragmatycznie i uwazamy, ze najwyzszy czas skonczyc z idiotycznymi sankcjami, ktore Rosji malo szkodza,
a na zachodzie przynosza gospodarce setki miliardow strat. Sami Amerykanie ( USA ) nie maja problemu ze wspolpraca z Putinem, patrz Syria, patrz wspolpraca sluzb,
patrz loty kosmiczne do ISS, o gospodarczej wspolpracy amerykanskich firm nawet nie wspomne.
Poza tym, Austriacka FPÖ ( Freiheitliche Partei Österreichs ) to partia o podobnym konserwatywno - mieszczanskim programie politycznym jak niemiecka AfD
czy francuska Front National. Pan jednak, Panie Darski zapewne woli bajdurzenie europejskich " socjal - komunistow " takich jak Macron czy Schulz o " Stanach
Zjednoczonych Europy ".

p.s.
To ze zachodni Mainstream w/w partie nazywa populistyczne, neonacjonalistyczne itp. jeszcze dlugo nie swiadczy o tym, ze ich czlonkowie i sympatyzanci tacy sa.
 

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-12-2017 [09:14] - Anna Borycka | Link:

Jak z Hitlerem, i ten pragmatyzm doprowadzi was do finału, jak z Hitlerem. I dobrze wam tak. Zbierać kasę zbierać, będzie mieć za co odbudować ruiny, jak po II wś. i na haracz dla islamistów. A ilu was zostanie w arabskim morzu - garsteczka? Większość ucieknie do nas.

Obrazek użytkownika anakonda

20-12-2017 [10:33] - anakonda | Link:

@ Anna Borycka
Poki co na dziesieciu Niemcow przypada jeden wyznawca Allaha, poza tym nie wszyscy jego wyznawcy sa terrorystami.
Zapewniam Pania, czas rzadow zwolennikow NWO w Berlinie sie konczy (  w Austrii sie wlasnie skonczyl ), a jedynymi ktorzy
beda z Niemiec do Was uciekac to bedzie Frau Kazimierczak ze swoimi pacholkami, chociaz i to nie jest takie pewne bo moga
wybrac inny kierunek, jak to zrobila Margot Honecker.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-12-2017 [11:19] - Anna Borycka | Link:

@Anakonda
Póki co, jak Pan zauważył, bo dzietność Arabów jest średnio 5 razy większa niż Niemców - załatwią te różnice "penisem", a jeśli ściągną rodziny, to ten wskaźnik będzie jeszcze większy. Za 10 lat będzie ich tyle co Niemców albo i więcej, bo jesteście narodem wymierającym. Na koniec rodzynka: będą wygrywać każde wasze wybory, będą wami legalnie rządzić z prawem szariatu w roli głównej. Kalifat niemiecki - taki będzie finał. Normalni Niemcy uciekną do nas :)

Obrazek użytkownika anakonda

20-12-2017 [11:57] - anakonda | Link:

@ Anna Borycka

Tja, zamiast sie martwic gdzie Niemcy beda uciekac, powinna sie Pani cieszyc, ze beda wogole uciekac, moze w koncu uzna Pani, ze Niemcow dotknela " sprawiedliwosc
dziejowa " za przyczyna polityki prowadzonej przez Pani rodaczke Frau Kazimierczak.
Tu chcialbym przy okazji Pania spytac czy Polska jest juz gotowa na przyjecie tych setek tysiecy Polakow aktualnie utrzymujacych swoje rodziny z pracy w Niemczech?
Pozdrawiam zyczac przyjemnego dnia.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-12-2017 [15:57] - Anna Borycka | Link:

@Anakonda
Będę się cieszyła jak nas usuniecie z UE :)  Żaden pociotek esesmański czy "posowieckie plemniki" nie będą nas uczyły demokracji ani nie będą nam układały życia. Żadne strachy procedurami nie wymuszą na Polsce odwrotu od Dobrej Zmiany.
Przy  okazji wywalenia nas z UE (oby jak najszybciej), usuniemy wasz kapitał  z polskich mediów, banków etc. USA już czekają by wejść w te ewentualnie zwolnione miejsca. Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie setek tysięcy Polaków z zachodu i nie tylko? Jeszcze nie, ale za 10 lat jak rozwiniemy programy socjalne: 500+, Mieszkanie+ i inne, będziemy gotowi. Was już nie będzie, w miejscu gdzie dzisiaj są Niemcy, Francja, Holandia itd. będzie Kalifat.

Pozdrawiam również i życzę miłego dnia.

Obrazek użytkownika anakonda

20-12-2017 [17:40] - anakonda | Link:

@ Anna Borycka
" Będę się cieszyła jak nas usuniecie z UE "

Szanowna Pani, ani UE nie bedzie Polski z Unii " wywalac " ani tym bardziej Polska sama z Unii NIE opusci.
Co do dalszej czesci Pani wypowiedzi, moge powiedziec tylko tyle, fobie ktore Pania drecza zatruwaja Pani codzienne zycie
i szkodza Pani urodzie.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-12-2017 [21:26] - Anna Borycka | Link:

@Anakonda

Mnie dręczą fobie???
No to popatrzmy na UE i co się dzieje w mojej okolicy. Prezydent klepnął podpis pod sądowymi ustawami, a pieski Merkel zawyły z bólu i straszą mnie odwetem.  I kto tu ma fobie - może my? Niemcy w NRD zrobiły nie taką czystkę w sądownictwie  z komuchami, ale nam nie wolno? Pan wie dlaczego nam nie wolno, bo akta naszych kapusiów są także w Berlinie. No i my nie możemy być wolni, bo kto na was będzie pracował  - no może te Araby co Merkel ściągnęła ? heheheh
I ja mam fobie niemieckie? T o raczej wy macie antypolskie od wieków. I nie ukrywam nigdy, że życzę wam zawsze jak najgorzej. Z historii dla nas płynie taka nauka, że im słabsi byliście tym więcej w Polsce było wolności.

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2017 [18:48] - Jabe | Link:

Jeszcze nie, ale za 10 lat jak rozwiniemy programy socjalne: 500+, Mieszkanie+ i inne, będziemy gotowi. – Za mniej niż 10 lat skutki programów rozdawniczych będą już bardzo widoczne. Dlatego właśnie nasi wrogowie mogą spać spokojnie.

Obrazek użytkownika Józef Darski

20-12-2017 [09:35] - Józef Darski | Link:

to z tego konserwatyzmu modły Strache do Putina