Jaśkowiak Panu Krzysiu, Salonu i na pohybel trzeźwo myślącym

Postkomunistyczne jaczejki co i rusz wpadają w nostalgię za starymi, dobrymi (dla nich) czasami, gdzie ustami awangardy klasy robotniczej spijano ten sowiecki koniak…
Innym hasłem tej demokracji (ludowej) – ale tym razem już tylko ludu pracującego miast i wsi - było: „wszyscy mamy te same żołądki”. Nie pamiętam za dobrze, ale to się z ruska zwało chyba urawniłowką? W tym właśnie rzecz. Jak wynika ze statystyk, „wszyscy” mamy IQ= ok. 106 (noga stołowa ma chyba ok. 12) i to nas złącza w jeden, braterski organizm.
 
Z tego wyszedł ten Jaśkowiak (który dziwnym zrządzeniem losu został prezydentem dużego miasta) i zaproponował swoim mieszczanom kolejną, po wywieszaniu tęczowych flag, „akcję”:
Prawo do poszanowania godności osobistej gwarantuje każdemu człowiekowi konstytucja.
Wszelka dyskryminacja jest łamaniem tego prawa, prowadzi do bierności i braku reakcji. Kampanią "My Poznań 36,6" chcemy przypomnieć, że wszyscy jesteśmy sobie równi, a szacunek jest niezbywalnym prawem każdego człowieka - powiedział.
 
Powiedział to zatem – skoro wszyscy jesteśmy sobie równi – także panu Krzysiu i Salonu!
 
W tym świetle – co ja gadam świetle – w tym prożektorze rzeczywistości wielkomiejskiej, należy rozumieć gwałt na prawach człowieka, jakiego dokonał Salon na Panu Krzysiu i ogrom jego żalu, który wraz ze zrozumiałym potępieniem nam przekazał był właśnie.
 
Pozostaje tytułowy pohybel:
każdy bowiem, kto się nie uważa za durnia, na durnia wyjdzie – urawniłowka nie znosi trzeźwo myślących. Jaśkowiaki górom!
 
A my – jak zwykle: doliną…
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-12-2017 [23:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

"który dziwnym zrządzeniem losu został prezydentem dużego miasta" Nie dziwnym zrządzeniem losu tylko pyszałkowatością Grobelnego i jego otoczenia. PiS obecnie robi też wszystko, by Tęczowy Jacek nadal był Prezydentem Poznania.

Obrazek użytkownika damascen

18-12-2017 [10:04] - damascen | Link:

Ja ci to chętnie wytłumaczę (bo widzę, że też jesteś 36.6), co miałem na myśli pisząc: dziwnym zrządzeniem losu został prezydentem: cudzysłów; ón ci jest przecież kolegą Jasia Burego (tego ze wsi)! Łapiesz? No.
A od PiS-u się odpieprz (bo przecież pieprzysz) - zajmij się swoimi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-12-2017 [10:39] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Na temat przyczyn  kariery Jaśkowiaka w Poznaniu nic nie wiesz.
2. PiS jest utrzymywany miedzy innymi z moich pieniędzy, z nich pochodzą również pensje ministrów i innych celebrytów pisowskich. W związku z tym mam pełne prawo do "pieprzenia" o PiS