Szach i Mat

1.
Myślał Duduś o niedzieli,
Plany miał na wiele lat.
W nocy ogon mu obcięli ...
I usłyszał: Szach i Mat!

(autor: "Drago")

2.
Czym się charakteryzuje współczesny opozycyjny rycerz, totalny obrońca demokracji? Odpowiedź jest banalna:To bohater walczący wyłącznie z kobietami,a cecha charakterystyczna, to prymitywny zakuty łeb. Unijne władze zaproponowały krajom członkowskim radykalne posunięcia w takich przypadkach:

Gdy moralność względną bywa
Taka płynie dyrektywa:
Wsadzać! Lać! Pałować!
I niczego nie darować!

W myśl unijnej propozycji,
Przy okazji jakiejś draki,
Spuścić łomot opozycji
I powsadzać ich do paki?!

(autor: "Drago")

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2017 [12:56] - Jabe | Link:

Na tym obrazku pani premier przedstawiona jest jako gracz, nie jak królówka promowana na piona.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-12-2017 [18:36] - Ula Ujejska | Link:

@Jabe
Myślałam że ten mem będzie zrozumiany nawet przez kumatych z Krakowa i nie tylko - pomyliłam się :) 
Trzymając się szachowej terminologii: Beta Szydło nadal jest rozgrywającą Królową - nikt Jej nie odwołał ze ścisłego kierownictwa PiS. Bo to tam zapadają właściwe decyzje i to tam się rozstrzygają losy prezydenckich planów. Beata Szydło pozostała w rządzie z pakietem kontrolnym. Rozumie już Pan czy za trudne?

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2017 [18:34] - Jabe | Link:

A więc Beata Szydło jest graczem (bo ma pakiet kontrolny), którego ostatnim ruchem był gambit królówki. Ja prawdę mówiąc myślałem, że ścisłym kierownictwem PiS-u jest Jarosław Kaczyński. Nie wiedziałem, że prezydent jest jego (tego kierownictwa) marionetką. Dobrze, że zostało to wyjaśnione.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-12-2017 [18:56] - Ula Ujejska | Link:

Prezydent Duda jest lub był członkiem zwycięskiej drużyny. A w drużynie każdy miał swoją rolę i zadania. Tak działa partia - nie wie Pan o tym?

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2017 [19:10] - Jabe | Link:

To pachnie trybunałem stanu.

Obrazek użytkownika Dorota M

14-12-2017 [12:03] - Dorota M | Link:

Także na 2020 rok? Oby decyzja wtedy była w tych samych rękach co teraz.

Obrazek użytkownika smieciu

13-12-2017 [13:35] - smieciu | Link:

Duda to pionek. Choć teraz może nawet jakiś skoczek. Ładnie go Smoleńskiem zglebił Solorz na gali. To było jak rytuał. Publiczne upokorzenie z jednej strony a z drugiej publiczna pokora przed Układem. Zawarcie przymierza czy też raczej feudalnego poddaństwa.
Ok nie zmienia to jednak faktu że Szydło nie ma nic. Nic za nią nie stoi i nie będzie stać. Nie odegra już żadnej większej roli. Siedzi w tym samym układzie bo gdyby miała więcej pomyślunku to wystąpiłaby z niego. No jest może szansa że Macierewicz oderwie się z jakimiś akolitami i tam zaczepi się Szydło. Ale nie zmieni to istoty rzeczy.
Duduś sprzedał się jawnie, na oczach wszystkich i dzięki temu odegra jeszcze jakąś rolę. Choć nie wykluczone że wydadzą go kiedyś na żer.
Natomiast Szydło pozostanie już tylko pionkiem, twarzą zasłaniającą drugi szereg. A jeśli nie będzie do tego potrzebna to nawet tyle nie będzie mieć do roboty. Ok może to i lepsze od roli Dudusia ale całkiem drugorzędne.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-12-2017 [18:28] - Ula Ujejska | Link:

Panu także napiszę krótko w temacie niby marginalizacji Beaty Szydło: Pani Premier to członek ścisłego kierownictwa PiS - ze wszystkimi tego konsekwencjami. To tam zapadają wszelkie decyzje i to tam kreuje się wszelkie plany na przyszłość. Czy teraz zrozumiał Pan sens mojego mema?

Obrazek użytkownika smieciu

13-12-2017 [18:35] - smieciu | Link:

Pani była premier nie jest członkiem ścisłego kierownictwa PiS. Tym bardziej dlatego że znajduje się ono gdzie indziej niż pani uważa.
Gdyby Duda wierzył w pani kierownictwo nie bratałby się Solorzem itd. Kto wie zresztą czy nie wykonał tego kroku ze względu na woltę Morawieckiego, którego kontakty to coś więcej niż owe kierownictwo. Wzorem Mateusza po prostu ruszył świat szukając prawdziwych źródeł władzy.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-12-2017 [18:49] - Ula Ujejska | Link:

Ścisłe kierownictwo PiS
Prezes

Jarosław Kaczyński
Wiceprezesi:
Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Joachim Budziński, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, Adam Lipiński.

Coś jeszcze mam dodać czy to już wystarczy?
 

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2017 [15:16] - xena2012 | Link:

No cóż,Gala Polsatu to była pułapka na prezydenta. Niby splendor zasiadywania w jednej loży z miliarderem ale jeszcze większe upokorzenie jakim było wysłuchiwanie ,,kupletów'' Górskiego drwiacych ze Smoleńska i kolegów prezydenta którzy tam zginęli.Ciekawe ile Polsat zapłacił Górskiemu za jego chamstwo,ile śpiewajacemu liderowi partii Kukiz15,zabraklo tylko pani Joanny Muchy (cóż za niepowetowana strata której zdolnosci wokalne mieliśmy podziwiać w sejmie rok temu .

Obrazek użytkownika smieciu

13-12-2017 [15:52] - smieciu | Link:

Tak, pewnie był to rodzaj pułapki choć ja bym nazwał może kinder niespodzianką. Duda myślał że już jest w towarzystwie i nie wiadomo co. A tu mu zrobili psikusa. A ponieważ “Adrianek” nie zareagował to znaczy że wszedł do zabawy na ich warunkach i już tego nie odkręci.
Został załatwiony ale z drugiej strony został w jakiś sposób zaakceptowany. Tak to prostu działa w takich środowiskach. Upokorzenie jest wstępem do kariery. Większość z nich przechodziła ten etap. Oni to rozumieją. Mimo wszystko człowiek taki ustawia się w jakiejś roli. Może dalej być miękką pupcią na usługi. Ale może stać się twardszą ale jednak dziwką by próbować wejść na jakieś kierownicze stanowisko. No i ostatecznie może tego wszystkiego nie wytrzymać psychicznie i zostać przeruchany i wypluty gdy już nie będzie do niczego potrzebny.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-12-2017 [18:34] - Ula Ujejska | Link:

Czyli jak w tytule: Szach i Mat ... itd.  Wyborcy PiS na pewno tego nie zapomną.

Obrazek użytkownika smieciu

13-12-2017 [18:37] - smieciu | Link:

Czyli raptem paru ludzi z twardymi zasadami.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-12-2017 [10:50] - Ryszard Surmacz | Link:

Opisanie mechanizmów władzy prawidłowe, z jedną poprawką - te klocki zaczynają się zmieniać. Do głosu zaczyna dochodzić społeczeństwo, które jeszcze o tym nie wie, ale jego siła będzie rosła. Tak więc  Beata ma przed sobą przyszłość - w każdych wyborach. Odnoszę wrażenie, że ona dopiero teraz staje się politykiem z prawdziwego zdarzenia. A  Duduś... Ten człowiek naprawdę uwierzył w swoją wielkość i że jest Panem Prezydentem. Cierpi na tym majestat Rzeczypospolitej. Paternalizm, na który pozwolił sobie podczas nominacji nowego rządu, stawia go poza obszarem "dobrej zmiany". On nie zna swojego miejsca i swojej roli. Na dobrą reprezentację Rzeczypospolitej ma szanse Mateusz Morawiecki. Zobaczymy co on pokaże. Ale kierownictwo PiS wykazuje się coraz większą inteligencją. I to jest najlepsza wiadomość.