Co "przykryła" zmiana premiera Polski

  Czwartkowa [7.12.2017] dymisja premier Beaty Szydło i powołanie na szefa rządu Mateusza Morawieckiego skutecznie wyparły wszystkie inne informacje.  Nie zwróciło niczyjej uwagi uchwalenie w piątek przez Sejm prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS [z poprawkami PiS].  Demonstracje zwoływane przez "totalną opozycję", a w szczególności przez Obywateli RP były nieliczne.  Klęskę frekwencyjną rekompensowano rosnącą agresją.  Obrzucano jajkami limuzyny Kancelarii Prezydenta {TUTAJ} oraz atakowano dziennikarzy TVP {TUTAJ}.

  Warto zauważyć, iż owa agresja skutecznie odstrasza ludzi.  Im jej więcej - tym trudniej mobilizować zwolenników.  Wszyscy mają dość awantur.  Zmiana na stanowisku premiera Polski nie była jednak najważniejszym wydarzeniem na arenie międzynarodowej.  Tutaj palma pierwszeństwa należy się deklaracji prezydenta USA, Donalda Trumpa, o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela [patrz {TUTAJ}].  Kazimierz Sikorski napisał w "Polsce" [nr z 7.12.2017]:

  "Jako pierwszy zapowiedź uznania Jerozolimy za stolice Izraela wyraził Bill Clinton.  Potem każdy kolejny lokator Białego Domu wykazywał się ostrożnością, co pół roku przekładając termin ogłoszenia takiej deklaracji.  W końcu Donald Trump się na to zdecydował.".

  Oczywiście reakcją na to był wybuch gniewu w świecie arabskim oraz zamieszki w Palestynie, a także w Izraelu.  Wydaje się jednak, że było to przewidziane.  Muzułmanie mają obecnie fatalną prasę i tak naprawdę - mało kto om współczuje.  Fala zamieszek przeminie, a stolica w Jerozolimie pozostanie.

  Z innych wydarzeń - warto wspomnieć o samobójstwie chorwackiego generała na sali sadowej w Hadze.  Usłyszał on wyrok za zbrodnie wojenne.  Na Ukrainie aresztowano Michaiła Saakaszwilego  {TUTAJ}.  Był on prezydentem Gruzji, a potem gubernatorem ukraińskiej Odessy.  Ostatnio wypowiedział wojne prezydentowi Ukrainy, Poroszence.  Wbrew temu, co mówił ostatnio Jan Parys - sytuacja na Ukrainie jest ważna dla Polski.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2017 [21:13] - Jabe | Link:

Czyli w akcję przepychania ustaw sądowniczych włączył się sam Donald Trump.

Jan Parys chyba nie mówił, że sytuacja na Ukrainie nie jest ważna dla nas, tylko że w imię ratowania jej przed Rosją nie powinniśmy przymykać oczu na fałszowanie historii, szykanowanie polskiej mniejszości, nazywanie nas okupantami takimi jak hitlerowcy, itp. Powiedział, że istnienie Ukrainy nie jest niezbędnym warunkiem istnienia Polski. I ma rację.

Obrazek użytkownika mmisiek

11-12-2017 [16:18] - mmisiek | Link:

No dokładnie.
W sumie to powiedział po prostu oczywistość - gdyby to było jasno wyartykułowane już od samego początku to nie zabrnęlibyśmy w takie postawienie wzajemnych relacji na głowie jak obecnie.
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-12-2017 [21:19] - RinoCeronte | Link:

No to co w końcu przykryła?

Obrazek użytkownika Lektor

11-12-2017 [11:13] - Lektor | Link:

Autorka już kilkakrotnie udowodniła, że nie potrafi napisać adekwatnego tytułu do jej notki. W tym przypadku autorka usiłuje nam wmówić, że kilka pierdół zostało "przykryte" zmianą premiera Polski. Pani elig, dla nas czytelników nasz nowy premier jest stukrotnie ważniejszy niż opisane przez panią inne informacje.  Ot ciekawostka ?!

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2017 [09:52] - xena2012 | Link:

Zmiana premiera niczego nie przykryła bo i nie miała przykryć.To sprytne posuniecie Pałacu Prezydenckiegoby zmarginalizować znaczenie PiS,dorobek premier Szydło uznac jako własny ,usunąć nie lubianą przez siebie ale popularną premier Szydło i to wszystko zrobić jeszcze rękami Kaczyńskiego.To przecież na niego zwalił się gniew elektoratu a w ślad za tym pójdą słupki.No chyba jasnowidz Jackowski trafnie przewidział ,,że prezes Kaczyński zaniknie''....Teraz pójdzie już z górki:mój premier podpisze każdą decyzje prezydenta ,nie będzie wnikać w personalne obsadzanie ministrów i ich usuwanie od Ziobry i Macierewicza poczawszy.Chylę czoła przed geniuszem pana Zybertowicza i pani Romaszewskiej.. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-12-2017 [10:32] - Jabe | Link:

A może jest na odwrót? Może prezydent zgodził się na protegowanego prezesa i ustawy sądownicze np. w zamian za głowę Antoniego Macierewicza.

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2017 [11:13] - xena2012 | Link:

Wydaje mi się,że apetyty Pałacu Prezydenckiego są większe i nie wchodzą tu w rachubę żadnego negocjacje czy targi o tę czy inną głowę. Przypuszczam,że nowi ministrowie już są wyznaczeni przez prezydenta i siedzą niecierpliwie na walizkach czekając na gabinety .

Obrazek użytkownika Jabe

11-12-2017 [11:23] - Jabe | Link:

Nie może być tak, że prezydent postawił na swoim we wszystkim. W czymś musiał ustąpić. W czym?

Może Mateusz Morawiecki miał być premierem od początku, tylko popularność i poparcie prezydenta sprawiło, że została nim Beata Szydło. Pytajmy więc, co prezydent dostał w zamian.

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2017 [16:48] - xena2012 | Link:

Ależ prezydent w niczym nie musiał ustępować mając takie głowy jak doradcy Romaszewska,Zybertowicz. Kto jak nie Romaszewska rozprawiała się w TOK>FM czy RMF 24 z Beata Szydło i rządem?

Obrazek użytkownika Jabe

11-12-2017 [17:09] - Jabe | Link:

System mamy taki, że to większość parlamentarna rządzi. Jeśli Pani twierdzi, że pan prezydent przejął rząd, to ja pytam, co za uległość wobec niego większość parlamentarna (czytaj: Jarosław Kaczyński) dostała? Proszę mi tu nie bajać o jakiejś pani, co była w radiu i telewizji.

Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby Mateusz Morawiecki był pupilem prezesa. Jeśli tak, to sensownie jest spytać, co prezydent dostał za głowę Beaty Szydło. Jeśli się uważa, że jest inaczej, to wypadałoby uzasadnić.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-12-2017 [17:11] - RinoCeronte | Link:

Miała być głowa Jana a nie Antoniego...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-12-2017 [10:43] - Kazimierz Kozio... | Link:

"przykrycie" nie kojarzy sie z czyms uczciwym. w tej grze dyplomatycznej chcac nie chcac PBS tez bierze udzial. o co chodzi to wkrotce wyjdzie szydlo z worka