Wybory w roku 2017

  Od paru lat sadziłam, że rok 2017 będzie przełomowy.  Miałam nadzieję, że w Rosji dojdzie do załamania gospodarczego i przesilenia, a seria wyborów parlamentarnych w krajach Europy Zachodniej zmieni oblicze Unii Europejskiej.  Niestety, moje przewidywania się nie spełniły.  Rosja okazała się zdolna do przeprowadzenia wielkich manewrów wojskowych Zapad 2017 i odnosi sukcesy w Syrii.  Odbyły się wybory parlamentarne we Francji i Niemczech, a w ostatnią niedzielę, czyli wczoraj [15.10.2017], także w Austrii.  Nie spełniły one moich oczekiwań.

  We Francji zdołano wykreować metodami pijaru Emmanuela Macrona, który będąc w istocie klonem poprzedniego prezydenta, zdołał zauroczyć elektorat i wygrać zdecydowanie zarówno wybory prezydenckie, jak i parlamentarne.  To prawda, iż ostatnio stracił on popularność, ale co z tego?  Stara elita utrzymała władzę.  Podobnie w Niemczech.  CDU/CSU straciła milion wyborców, lecz jednak wygrała.  Koalicję będzie musiała tworzyć z FDP i Zielonymi, a pozycja kanclerz Merkel uległa osłabieniu.  Nie jest to jednak przełom, ale rodzaj korekty.

  Wreszcie wybory w Austrii {TUTAJ}.  Podobnie jak w Niemczech wygrała je chadecja [OVP] uzyskując 31,1% głosów, prawicowa FPO dostała 27,4 %, a socjalistyczna SPO - 25,7%.  Są możliwe dwie koalicje rządowe - albo OVP z SPO albo OVP z SPO.  Ta druga rządziła uprzednio i jej rządy doprowadziły do wewnętrznego konfliktu.  Przynajmniej w tej chwili bardziej prawdopodobna wydaje się więc ta pierwsza.  Oznaczałaby ona wyraźny zwrot na prawo, a jej efektem mogłoby być np. poparcie przez Austrię Grupy Wyszehradzkiej.  Nie wiadomo jednak jeszcze, czy tak się stanie.  Nawet to trudno byłoby nazwać przełomem.

    Europa Zachodnia potrzebuje bowiem radykalnej zmiany swej polityki.  Na to się jednak, jak widać nie zanosi.  Nawet takie wstrząsy jak kryzys euro, Brexit, czy inwazja "nachodźców" nie są w stanie zmienić sposobu myślenia i postępowania polityków zachodnioeuropejskich.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2017 [21:22] - Jabe | Link:

Czym się różnią te dwa warianty koalicyjne?

Obrazek użytkownika elig

16-10-2017 [23:58] - elig | Link:

Pierwsza to koalicja z prawicowcami z dawnej partii Haidera.  Może ona doprowadzić do zmiany polityki Austrii na mniej politycznie poprawną.  Druga to ta, co była poprzednio [koalicja z socjalistami].  Ona nic nie zmieni.

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2017 [09:29] - Jabe | Link:

albo OVP z SPO albo OVP z SPO

Obrazek użytkownika mmisiek

17-10-2017 [02:57] - mmisiek | Link:

"Od paru lat sadziłam, że rok 2017 będzie przełomowy.  Miałam nadzieję, że w Rosji dojdzie do załamania gospodarczego i przesilenia, a seria wyborów parlamentarnych w krajach Europy Zachodniej zmieni oblicze Unii Europejskiej."

Mogę się pod tym oburącz podpisać bo miałem identyczne nadzieje.
Niestety eurobolszewia po pierwszych porażkach błyskawicznie się pozbierała i na jakieś kolejne wypadki przy "wyborczej pracy" i liczeniu głosów nie ma co liczyć. Co gorsza zanosi się raczej na kontratak i aplikację lekarstwa w postaci "więcej europy". Francuski kogucik co chwilę o tym pieje.
Czerwoni, jak to mają w zwyczaju, raz zdobytej w UE władzy po dobroci już nie oddadzą - coraz bardziej skłaniam się do przekonania, że jednak musi tam nastąpić prawdziwy i głęboki realny kolaps aby pojawiła się szansa na jakąkolwiek pozytywną zmianę.
 

Obrazek użytkownika anakonda

17-10-2017 [09:46] - anakonda | Link:

" Europa Zachodnia potrzebuje bowiem radykalnej zmiany swej polityki. "
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak to prawda, w panstwach Europy zachodniej, a glownie w Niemczech i Francji musi nastapic zmiana polityki czyli nalezy odejsc od polityki dominowanej przez
tzw. " Willkommenskultur " polaczona z ideea internacjonalizmu i powrocic do polityki nacjonalnej w ktorej dobro wlasnych obywateli bedzie stalo na pierwszym
miejscu. Aktualnie po zwyciestwie wyborczym ÖVP pod wodza  Sebastiana Kurz´a ( Austriacka Partia Ludowa / Österreichische Volkspartei ) zaistniala mozliwosc
zawiazania klubu panstw preferujacych unie wolnych panstw narodowych jako przeciwwage do ideei europejskiego " super " panstwa, ktorego zwolennikami
jest Francja wraz z Niemcami.
Piszac o klubie wolnych panstw narodowych, mam na mysli takie kraje jak: Polska, Litwa, Lotwa, Estonia, Slowacja, Czechy, Austria i Wegry, a w przyszlosci takze
Bulgaria i Romunia.