Prezydenci, Romaszewscy i ważne ustawy

  W grudniu 2006 na stronie internetowej Radia Maryja ukazał się artykuł Wojciecha Wybranowskiego "Lustracyjny powrót do przeszłości" {TUTAJ}.  Można w nim przeczytać, że:

  "Propozycje prezydenta Lecha Kaczyńskiego zablokują lustrację i ujawnienie agentów SB
W najbliższych dniach prezydent Lech Kaczyński złoży w Kancelarii Sejmu projekt nowelizacji do ustawy o udostępnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa komunistycznego. Najważniejszą zmianą, jaką chce wprowadzić prezydent, jest obowiązek udowodnienia agenturalnej przeszłości danej osoby na drodze postępowania karnego. A to oznacza „powrót do przeszłości” – ciągnące się latami procesy i zahamowanie ujawnienia agentów SB pełniących stanowiska państwowe. Nie wiadomo jednak, czy projekt prezydencki zyska uznanie choćby parlamentarzystów PiS, z których część mówi nieoficjalnie o: zdradzie ideałów prawicy, odejściu od obietnic wyborczych i „kolesiostwie” prezydenta. Nowelizacja zawiera postulaty senatora Zbigniewa Romaszewskiego i marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, zagorzałych przeciwników ostatnio przyjętej ustawy. Przyjęcie proponowanych zmian sprawi, że w dalszym ciągu będziemy świadkami gry teczkami.".

  Przewidywania red. Wybranowskiego w pełni się sprawdziły.  Zaproponowana m.in. przez senatora Zbigniewa Romaszewskiego nowelizacja ustawy lustracyjnej została przyjęta i stała się podstawą dla uznania przez TK całej tej ustawy za niekonstytucyjną.  Lustracja została uniemożliwiona.  Przyczynił się do tego bardzo zasłużony działacz opozycji demokratycznej, czyli Zbigniew Romaszewski.  Minęło prawie 11 lat.  Lech Kaczyński i Zbigniew Romaszewski już nie żyją, ale mimo to sytuacja się powtórzyła.  W dniu 24 lipca 2017 roku wywodzący sie z PiS prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS mające doprowadzić do reformy sądownictwa.  Jak sam przyznał - uczynił to pod wpływem wdowy po Zbigniewie Romaszewskim, Zofii Romaszewskiej {TUTAJ}.

  Przedwczoraj [25.09.2017] prezydent Duda zaprezentował swoje projekty ustaw w sprawie SN i KRS, a wczoraj trafiły one do Sejmu.  Jak podano {TUTAJ}:

  ""Nie zniszczyłam obozu 'dobrej zmiany', tylko go uratowałam przed reformą, która nie byłaby do końca reformą" – powiedziała Zofia Romaszewska, gość Porannej rozmowy w RMF FM. Była działaczka opozycji w czasach PRL, dziś doradca prezydenta będzie reprezentować Andrzeja Dudę podczas prac na projektami ustaw reformujących sądownictwo w komisji sejmowej. O propozycjach Andrzeja Dudy mówi: "To jest świetna reforma".".

  Gołym okiem jednak widać, że ta "świetna reforma" utrudni i spowolni zmiany w sądach.  Nie sądzę, by Zofia Romaszewska tego nie dostrzegała.  Dlaczego wiec wchodzi w buty swego zmarłego męża i staje się hamulcową reform?  Mój ulubiony komentator UPARTY, wysunął {TUTAJ} ciekawą hipotezę:

  "Głównym doradcą PAD jest Zofia Romaszewska, która ma wielki żal do J.Kaczyńskiego o to, że w ostatnich za życia jej męża wyborach parlamentarny, jej mąż Zbigniew Romaszewski dostał okręg,w którym kandydat Pis`u nie miał szansy wygrać, bo był to okręg czerwony. W rezultacie umierał jak "zwykły emeryt". Dodatkowo duże problemy ma ona ze swoją córką Agnieszką. Otóż obecnie jest ona redaktorem naczelnym Bielsatu, ale MSZ postanowił wycofać dofinansowanie tej stacji a w związku z tym Zarząd Telewizji postanowił ją zlikwidować. Od połowy zeszłego roku Z.Romaszewska szuka odpowiedniej pracy dla swojej córki i nikt jej nie chce. Doszła widać do przekonania, że w ramach obecnego układu politycznego nic jej nie załatwi, więc postanowiła zmienić układ polityczny, by na starość jej córka nie została z niczym.
Podpuściła więc PAD do działań jakie widzimy. Ona chce umocnienia roli Urzędu Prezydenta by móc znaleźć miejsce dla Agnieszki. Mylę, że jak się jej coś zaproponuje, to bardzo szybko odstąpi od Prezydenta a ten zostanie za dorożką.".

  Wbrew pozorom jest ona dość prawdopodobna.  Gdy miłość matki do córki przekracza granice rozsądku - dziać się mogą dziwne rzeczy.  Wydaje się, że przykładem tego jest prof. Jadwiga Staniszkis.  Jej córka, Joanna Staniszkis wystartowała w wyborach parlamentarnych z listy Nowoczesnej.  Nie dostała się do Sejmu {TUTAJ}.  Od tego jednak czasu jej matka, prof. Jadwiga Staniszkis,  zaczęła gwałtownie atakować PiS przy każdej możliwej okazji.  Nie był to chyba tylko zbieg okoliczności.

  "

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

27-09-2017 [17:08] - Czesław2 | Link:

Gdyby ktoś nie wiedział, gdzie komunizm ma najgłębsze korzenie:
http://niezalezna.pl/204379-se...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-09-2017 [18:35] - Imć Waszeć | Link:

A czym oni będą tę młodzież edukować? Będą ich uczyć sposobów żonglowania paragrafami, żeby wyszła założona teza, jak Rzepliński i paru pomniejszych Milewskich? Nauczą ich uniewinnić mafiozów i skazywać na bezwzględne więzienie babcie, które przez sklerozę nie zapłaciły za batonik, albo ludzi, którzy nakarmili bezdomnego? Będą pokazywać jak angażować się politycznie po jedynie słusznej stronie będąc sędzią? Przedstawią sposób na kradzież traktora od jakiegoś wiejskiego frajera przez komornika z kolegami i jak pozostać bezkarnym? To oni ich nie będą uczyć prawa, tylko psuć im charaktery i łamać kręgosłupy moralne. Młodzież wyjdzie z tych zajęć z przekonaniem, że nic zrobić się nie da przeciwko kupie, że kupa karmi i grzeje, wreszcie że powinni wyemigrować, a nie próbować wykorzeniać przestępczość bolszewicką i relatywizm marksistowski, którymi mają psi obowiązek nasiąknąć i nie oponować k..a jego mać (parafrazując ustawionego tatę Bolca z "Chłopaki nie płaczą"). Gdyby kaściarze nie uczyli tej młodzieży oszustw i złodziejstwa na immunitet i paragraf, to przypadkowo kilkoro z nich mogłoby dorosnąć ze świadomością, że świat można zmienić i może być w Polsce sprawiedliwość. A to już jest zbrodnia.

Obrazek użytkownika Czesław2

27-09-2017 [20:46] - Czesław2 | Link:

Proszę zauważyć, że to SZKOŁA podpisała umowę. Marksiści dobrze wiedzą, gdzie wygrywa się swoje poglądy i gdzie łamie się kręgoslupy moralne. Właśnie dlatego w szkole najważniejszy jest uczeń. Ale nie do nauki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-09-2017 [22:15] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie słucham jak rodzynek ze stajni Ziobry połamał kości Międlara w sądzie. Marksizm pełna gęba i to już pod flagą PIS. Oni będą teraz właśnie w ten sposób przenikać, sublimować, wsiąkać w "dobrą zmianę", by perkolacja doprowadziła niechybnie do nierozróżnialności PIS-u od PO na następne wybory. Słynne hasło "Banda czworga" i "POPIS" znów będą w obrocie. Zobaczy Pan, bo ja mam w te klotzki nosa.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-09-2017 [17:49] - HenrykHenry | Link:

Cieplo , cieplo ... ale jeszcze nie goraco

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-09-2017 [18:52] - zbieracz śmieci | Link:

Też się zgadzam,przeczytałem i uważam ,że nalezy być w prawdzie...!

Obrazek użytkownika xena2012

27-09-2017 [20:31] - xena2012 | Link:

Pani Romaszewska udzielila wywiadu w RMF FM.Nie może się doczekać rekonstrukcji rządu i wywalenia Ziobry,który jej zdaniem nic nie robi.Powiedziała,że ni zdradzi o które ministerstwa jej chodzi,ale można się domyśleć,że oczekuje podporzadkowania MON prezydentowi i usunięcie Macierewicza,podobnie oczekuje też podporzadkowania MSZ.Na szczęście była łaskawa dla premier Szydło.Ten wywiad na stronie wpolityce.pl.

Obrazek użytkownika Dorota M

27-09-2017 [20:59] - Dorota M | Link:

Zastanawiam się dlaczego wszyscy ludzie tak nienawidzący PIS, JK i min. Macierewicza, znajdują miejsce jako doradcy przezydenta. Kto ich tak dobrał? Sam PAD, czy ktoś inny o to zadbał, a prezydent, który nie panuje nad niczym w swojej kancelarii i w BBN, "bezrefleksyjnie", jak pani Gersdorf, to przyjął. Jeżeli jest z nami, to dlaczego się na to zgadza? Stąd wypływa wniosek, że nie jset z nami i zapewne pan premier JK, zadajac to pytanie, juz o tym wiedział. Co z tym zrobimy? Mówię my, bo uważam sie za członka tej wielkiej rodziny dobrej zmiany, chociaż osobiście nie mam zadnej mozliwości pomocy, poza modlitwą.

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2017 [10:51] - xena2012 | Link:

No cóż ,J.Kaczyński ,A.Macierewicz od lat są wygodnymi chlopcami do bicia.Przecież nawet najbardziej ordynarne ataki na nich pozostają bezkarne,to nic nie kosztuje,nikt nie poda do sądu,wiekszość przyjmie ze zrozumieniem co widać z sondaży.Nieprzypadkowo jednak podałam wypowiedzi pani Romaszewskiej,która jest doradcą prezydenta. Atak na Ziobrę pod pozorem jego lenistwa(stwierdziła że nic nie robi) jest absurdalny,a ona jako doradca żąda jego zwolnienia.Podobnie zapewnie wyglada sytuacja w innych resortach w tym w MON bo pani Romaszewska nie chce zdradzić w których ale daje do zrozumieniaże stoi za tą rekonstrukcja czy likwidacją.

Obrazek użytkownika michnikuremek

28-09-2017 [11:17] - michnikuremek | Link:

Najpierw PAD wetuje ustawy uniemożliwiając rozpędzenie tej komunistycznej hołoty w togach, a za chwilę doradczyni prezydenta żąda zwolnienia ministra sprawiedliwości, bo "nic nie robi". Kuriozalne - chyba łykają to już tylko największe durnie nie odrywające wzroku do TVN.
Niech się lepiej pani Romaszewska zajmie wnukami, a nie polityką....

Obrazek użytkownika michnikuremek

28-09-2017 [10:47] - michnikuremek | Link:

Wyraźnie widać, że babcia Zosia jest przez kogoś umiejętnie rozgrywana i prowadzona. Legenda podziemia, Radio "Solidarność" - taka osoba jest na wagę złota dla służb... Wielu uwierzy, bo skoro KTOŚ TAKI  nie lubi Ziobry, to na pewno ma rację......

Obrazek użytkownika Domasuł

28-09-2017 [15:06] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Wymiana Ziobry i Macierewicza to najlepsze co "dobrą zmianę" może spotkać. Ze względu na wewnętrzne układy koalicyjne nie sadze jednak, żeby szybko doszło do zwolnienia Ziobry. Predzej Macierewicza. Przez blogosfere przejdzie wtedy skowyt potepionych prawicowych dusz. Bardzo zabawny zresztą.

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2017 [16:04] - xena2012 | Link:

A dlaczego ,można wiedzieć?Tylko o poważne argumenty proszę!

Obrazek użytkownika Domasuł

28-09-2017 [16:18] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To proste. Sa zbyt kontrowersyjni. I - uprzedzając Pani pytanie - nie ma znaczenia, czy na taka opinie faktycznie zasłużyli czy nie. Z podobnego powodu pan prezes musial siasc na tylnym fotelu. Czasami kontrowersje sa potrzebne, ale nie w przypadku PiS-u, któremu swego czasu skutecznie udało się przylepić łatkę partii oszolomow (i znow to bez znaczenia czy to jest sprawiedliwe czy nie).

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2017 [16:58] - xena2012 | Link:

Czyli kontrowersyjność to cecha negatywna? I czy tylko w przypadku PiS-u?

Obrazek użytkownika michnikuremek

28-09-2017 [20:59] - michnikuremek | Link:

Xena2012 - proszę Cię.... Nie dyskutuj z przemądrzałym dzieckiem.... To smarkacz jest, któremu ojciec w odpowiednim czasie nie spuścił lania i nie wyrzucił z pokoju za mądrowanie się kiedy przyszli goście....

Obrazek użytkownika Florentyna

28-09-2017 [00:13] - Florentyna | Link:

Leninowski mechanizm działa nadal: ktoś, zazwyczaj nie byle PiS-owiec,ośmielił się wychylić, mieć własne zdanie, to dawaj go opluwać,podejrzewać o najgorsze, przeważnie o kierowanie się jakąś osobistą zemstą.Dosięgnął ten młot także samego prezydenta, tak przez wszystkich szeregowych PiS-owców do niedawna jeszcze chwalonego za to, że był prezydentem wszystkich PiS-owców i bezwględnie posłusznym Oberprezesowi Polski, choć przez niego często upokarzany. Ciekawe czy ten młot wyląduje kiedyś na głowie np.premierki, którą trzeba będzie zmienić..?

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-09-2017 [13:39] - Imć Waszeć | Link:

LOL wygląda na to, że chyba nie wiesz, pani POdstępna, co to jest mutex w systemie operacyjnym ;)

Obrazek użytkownika Florentyna

28-09-2017 [21:43] - Florentyna | Link:

Kochany ImćWaszeciku! Bądź łaskaw oświecić nie co to takiego ten multiplex, czy jakoś tak, będę niezmiernie wdzięczna.

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Obrazek użytkownika Domasuł

28-09-2017 [15:09] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ja bym proponowal Florentynie zmienić ten stachanowski styl, bo to wygląda raczej komicznie. Gadki o "oberprezesie" mogly robic wrazenie na ludziach 10 lat temu, ale teraz brzmia jak parodia. Postarajcie się bardziej, towarzyszko.

Obrazek użytkownika Florentyna

28-09-2017 [21:50] - Florentyna | Link:

Panie domaSułku kochany! O jaki stachanowskim stylu mówisz?  Przecież ja tu nie wyrabiam normy w wydobywaniu węgla czy w jakiejś fabryce guzików, może nie wiesz kto to był nasz umiłowany towarzysz Stachanow - co?  Jak teraz należy tytułować Oberprezesa? Może tak jak jego najbliższe otoczenie czyli Naczelnik Państwa - czy tak będzie dobrze?

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2017 [02:20] - Jabe | Link:

Sytuacja wcale się nie powtórzyła. To są różne sytuacje.

Tekst pani Elig jest w istocie atakiem nie tyle na Zbigniewa Romaszewskiego, co prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tyle że jego nie wolno atakować, więc trzeba było jakoś to ubrać w słowa.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

28-09-2017 [15:00] - ...Trzy kropki... | Link:

...Wychodzi na to że mamy teraz " NAD-prezydentową" a nie prezydenta !!!...Tylko ciekawe z czyjego ona jest nadania...że PAD  tak chętnie jada jej z ręki ???...Obie te panie stara i młoda  swym wyglądem przypominają  jadowite jaszczurki !!!...

Obrazek użytkownika Domasuł

28-09-2017 [15:25] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Śmiesznie, śmiesznie, coraz śmieszniej.

"parlamentarzystów PiS, z których część mówi nieoficjalnie o: zdradzie ideałów prawicy, odejściu od obietnic wyborczych i „kolesiostwie” prezydenta". Nie dziwne ze za rok PiS przegral wybory majac takich parlamentarzystów. Na szczęście mamy kolejna dekade i mysle, ze w kadrach PiS jest lepiej.

Mamy cytaty kolejnego komentatora/blogera. I tak to się krecimy we własnym blogerskim kółeczku...