Festiwal Tomasza Piątka

  Dziś [18.09.2017], jak co poniedziałek, ukazały się nowe numery tygodników "Sieci' oraz "Do Rzeczy".  Zdumiały mnie ich okładki.  Na okładce "Sieci" mamy zdjęcie Antoniego Macierewicza i napis: "Ujawniamy tajny raport służb.  Operacja: wrobić Macierewicza - głośna książka oskarżająca szefa MON o rzekome powiązania z Rosją to w rzeczywistości prowokacja na rzecz Kremla".  Na okładce "Do Rzeczy" widnieje zdjęcie Tomasza Piątka z jego książką "Macierewicz i jego tajemnice" oraz napis "Tomasz Piątek i jego tajemnice - co się kryje za atakiem na Antoniego Macierewicza".

  Trochę się zdziwiłam - po co prawicowe tygodniki tak usilnie reklamują Piątka i jego "dzieło"?  Poprzednio tylko "Newsweek" poświęcił mu okładkę.  Co ciekawe pismo to opublikowało także krytyczny artykuł Pawła Reszki {TUTAJ}.  Oba prawicowe tygodniki zamieściły obecnie po dwa krytyczne teksty, dowodzące, że książka Piątka to stek kłamstw.  W "Sieci" są to artykuły Wojciecha Biedronia i Piotra Gontarczyka, a w "Do Rzeczy" - Wojciecha Wybranowskiego i Dominika Smyrgały.  Szczęśliwie nie muszę ich streszczać, bo zrobił to już za mnie portal Polonia Christiana, Pch24.pl , w tekście "Czy "polszczyzna na poziomie 12-latka" może zagrozić państwu? Tygodniki o książce Tomasza Piątka" {TUTAJ}.  Należy tam zajrzeć.

  Jednak, jak zauważył zresztą Wojciech Wybranowski, najlepszą reakcją na paszkwil Piątka są pozwy sądowe pomówionych osób.  Wybranowski wspomniał o dwóch.  Można mieć nadzieję, że będzie ich więcej.  Nie należy jednak zwiększać rozgłosu wokół Piątka.  Cały Antypis, a szczególnie "Gazeta Wyborcza" grzeje temat tej książki już od końca czerwca, angażując zaprzyjaźnione zagraniczne redakcje.  Ułatwił życie swoim wrogom sam Antoni Macierewicz, składając doniesienie do prokuratury.  W efekcie Piątek przedstawia się teraz jako "prześladowana ofiara reżimu".  .To oczywiście zwiększyło popularność jego książki.  Portal Natemat.pl twierdził {TUTAJ}, że:

  "100 tys. - tyle egzemplarzy książki "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasza Piątka sprzedało się w ciągu nieco ponad miesiąca – ustaliło naTemat. To czytelniczy rekord roku, jeśli nie lepiej. Cały czas trwa dodruk, by zaspokoić zainteresowanie czytelników. "Cztery drukarnie pracują dzień i noc" – mówi nam Piątek.".

  Wydaje mi się, iż nic na to nie da się poradzić [poza pozwami].  Najlepiej zastosować zasadę: Psy szczekają - karawana idzie dalej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2017 [21:53] - Jabe | Link:

To wspaniała okazja do tak lubianej w Popisie medialnej nawalanki. Ciekawe, że gdy w końcu to dotarło do redaktorów pism tzw. prawicowych, zareagowali synchronicznie.

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-09-2017 [22:18] - michnikuremek | Link:

Spakowałeś już tornister? Jutro trzeba iść do szkoły.......
Dziecko - idź stąd.... Proszę....

Obrazek użytkownika OLI

19-09-2017 [00:09] - OLI | Link:

Temu dziecku wczytali taki program i on tak musi. Czasem podejrzewałam, że to ofiara Korwina, skrzywiona już we wczesnym dzieciństwie i wychowana na uniwersalnym programie politycznym "PiS, PO - samo zło". I albo się bardzo nudzi, albo mu za to płacą. Obstawiam pierwszą możliwość.
 

Obrazek użytkownika Domasuł

19-09-2017 [00:22] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Przynajmniej Jabe nie ulega panującej tu poprawności politycznej. A to wartość bezcenna.

Obrazek użytkownika michnikuremek

19-09-2017 [10:13] - michnikuremek | Link:

Adminie - proszę - zrób coś z tymi dwoma dzieciakami... Moja propozycja - złapać za ucho i wyrzucić za drzwi.

Obrazek użytkownika admin

19-09-2017 [10:26] - admin | Link:

Na kłopoty (w argumentacji) Admin? Nie ma tak lekko 

Obrazek użytkownika michnikuremek

19-09-2017 [11:19] - michnikuremek | Link:

Jak można "argumentować" w przypadku tych dwóch dzieciuchów? Jeden ciągle bełkocze o "prawicowej politycznej poprawności", a drugi czepia się słówek, a nawet przecinków?

Obrazek użytkownika mmisiek

19-09-2017 [00:53] - mmisiek | Link:

To już jakaś całkiem pokrętna talmudyczna logika - z jednej strony wychwalanie Putina i palenie z namaszczeniem zniczy sowietom, a z drugiej straszliwy zarzut prorosyjskości.
A najzabawniejsze, że odbiorcą tych przekazów jest stale ten sam leming zaczytany w Wyborczej, zaiste trudno pojąć jaka sieczka musi być w jego głowie, że to wszystko ze sobą godzi i nie widzi żadnej sprzeczności.
 

Obrazek użytkownika szara_komórka

19-09-2017 [09:52] - szara_komórka | Link:

" Wydaje mi się, iż nic na to nie da się poradzić [poza pozwami]."
- I żądanie kar takich, żeby to co zarobiono na sprzedaży książki nie wystarczyło na ich spłatę.
To może ostudziłoby "wyobraźnię" autora oraz wydawcy i na drugi raz zastanowiliby się, czy warta "skórka za wyprawkę".