Benefis Jana Pietrzaka

  Wszystkie media Antypisu stają na głowie, by pokazać, jak wielką klapą był wczorajszy [16.09.2017] benefis Jana Pietrzaka na festiwalu w Opolu.  Powielają one ten sam "przekaz dnia":  Nikt tego nie oglądał, widownia nie była nawet wypełniona w połowie , a do końca dotrwało tylko 200 osób [patrz - {TUTAJ} i {TUTAJ}].  Ja oglądałam ten koncert w telewizji i miałam inne wrażenia.  Propagandziści Antypisu tlumaczą to tak:

  "Widzowie przed telewizorami nie zauważyli, że amfiteatr na sobotnim benefisie Jana Pietrzaka świecił pustkami. To zasługa operatorów TVP, którzy nie pokazywali wszystkich sektorów, tylko skupili się na wybranych przez siebie zapełnionych ławach, gdzie ludzie rzeczywiście klaskali i dobrze się bawili.".

  No cóż, to zręczny zabieg propagandowy, bo nie sposób tego sprawdzić.  Koncert zaczął się o 22:30 i trwał do pierwszej w nocy.  Padał deszcz i było zimno.  To rzeczywiście mogło wyludnić amfiteatr.  Pozostają jednak widzowie przed telewizorami.  Ilu ich było?  Wszystkie te ujadające szmatławce nawet się o tym nie zająknęły, poza "GW", która napisała w tytule "Rekordowo niska oglądalność benefisu  Pietrzaka", ale gdy chciałam sprawdzić, jaka ona była, znalazłam informację: "Artykuł tylko dla prenumeratorów".  Dopiero w portalu Media2.pl {TUTAJ} znalazłam dane:

  "W rzeczywistości średnia oglądalność koncertu Maryli wyniosła 3,5 mln widzów, z kolei drugi koncert debiutantów oglądało już tylko 1,8 mln widzów. Średnia oglądalność za pierwszy dzień festiwalu wyniosła ponad 2,6 mln widzów. Sobotni koncert premier oglądało 2,4 mln widzów, a koncert Jana Pietrzaka 0,9 mln widzów.".

  Dziewięćset tysięcy widzów oglądających benefis Jana Pietrzaka, to wcale nie jest taki tragiczny wynik.  Trzeba pamiętać, że piosenka satyryczna i kabaretowa to raczej twórczość kameralna, a nie masowa,  Nie można tego porównywać n.p. z disco-polo.  Tysiące ludzi otrzymało krótki przegląd historii Polski, ilustrowany piosenkami [patrz - {TUTAJ}].  To właśnie te historyczne komentarze wywołały atak furii Antypisu i jego chęć zniszczenia Pietrzaka.

  Mnie osobiście ten koncert się podobał, zwłaszcza piosenka "Wierzę" zespołu "Zayazd", a także występy młodego zespołu "Świt".  Przede wszystkim jednak podobał mi się optymistyczne nastrój przekazu.  Nie było martyrologii i opiewania klęsk.  Najbardziej było to widać w piosence "Polskie Sierpnie" i komentarzu do niej.  Obejrzałam to z przyjemnością.  Nagranie benefisu Jana Pietrzaka zapewne ukaże się w sieci.  Warto będzie go poszukać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-09-2017 [21:35] - Marek1taki | Link:

Skąd wiedziałem, że Pani napisze o tej Sesji Historycznej Towarzystwa Patryotycznego Polskiego pod przewodem Jana Pietrzaka?
Cierpliwie czekałem:-)
Była świetna. W tym i Zayazd.
 

Obrazek użytkownika Natura Polaca

17-09-2017 [21:59] - Natura Polaca | Link:

To właśnie te historyczne (?) komentarze wywołały atak furii Antypisu i jego chęć zniszczenia Pietrzaka.
Jeśli chodzi o ataki furii i chęć zniszczenia  kogoś, kto ma odmienne od niego poglądy, to temu starcowi nikt już dzisiaj nie dorówna, zwłaszcza gdy występuje on nie tylko na estradzie, ale np. w rządowej TVP Kultura (kultura!).

Obrazek użytkownika xena2012

18-09-2017 [10:24] - xena2012 | Link:

No jeśli chodzi o ataki furii i nienawisci skierowane na Pietrzaka to nikt chyba nie dorówna internautom skupionym na Onecie,Fakcie a nawet jak widac i na NB.

Obrazek użytkownika Natura Polaca

18-09-2017 [23:58] - Natura Polaca | Link:

A gdzie p. Xena słyszała te furiacko-chamskie słowa: gnidy,pomyleńcy i t.p. - może teraz na NB? Czy Pani musi zawsze tak zmyślać, żeby się komuś tu odciąć? To przecież żałosne...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-09-2017 [11:32] - zbieracz śmieci | Link:

Pewnie bys wolał kulturkampf czy nowyje kultiura ,za poprzedniego nierzadu to pasaowała ci TVP Kultura bo ona te dwie co wymieniłem propagowała !
Musisz sie pogodzicć i z tym żyć ,że to się nie vrati.

Obrazek użytkownika Natura Polaca

19-09-2017 [00:02] - Natura Polaca | Link:

Ty zapewne nie tylko zgadzasz się, ale i pochwalasz takie  prostackie prymitywne chamstwo, jakim się popisuje Pietrzak w TV,a już zwłaszcza w TVP Kultura. Jakoś mnie to nie dziwi...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-09-2017 [01:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tak się składa że na koncertach opolskich znacznie cięższe deszcze padały, a widownia była. Pietrzak byłą gwiazdeczką teraz jest czymś na podobieństwo Maryli, z tą różnicą że Maryla  lepiej od niego śpiewała. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-09-2017 [11:38] - zbieracz śmieci | Link:

Ty zdzichu wiekopolski a ja zdzichu karkonoski i tobie zdrastwuj !
W mieście mówią ,ze jak jest szklanka i scianą to słuch masz bardzo dobry aby usłyszeć co za ścianą mówia,niestetety słuchu muzycznego ani za kopiejkę . 

Obrazek użytkownika Natura Polaca

19-09-2017 [00:06] - Natura Polaca | Link:

Co za prymityw komentarzowy! I takie durnowato aroganckie wpisy są tu tolerowane?

Obrazek użytkownika Domasuł

18-09-2017 [05:04] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Benefis Pietrzaka był znakomity. Przede wszystkim zwraca uwagę swietna forma, błyskotliwość i intelekt pana Janka. Podobaly mi się tez wystepy zaproszonych przez niego gosci. Swietnie to wygladalo muzycznie. Kto nie ogladal niech zaluje.

Obrazek użytkownika Natura Polaca

19-09-2017 [00:18] - Natura Polaca | Link:

@Domasuł
Pan ma wyjątkowe poczucie humoru. Albo słuchu...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-09-2017 [07:12] - zbieracz śmieci | Link:

Problem z Pietrzakiem tkwi w samym Pietrzaku bo on mentalnie  ze swoim przekazem tkwi jak opoka w roku 1980 i stanie wojennym i od tego czasu nie ma nic nowego do zaproponowania,te same triki ,mizdrzenie sie do publiki jest żenujace.Dziś o wiele wiecej maja do powiedzenia i o Powstaniu  i nie tylko mają raperzy i kibole {baner na stadionie Legii].
Co do występu wiecznie młodej marylki ,w zeszłym roku jej występ to było oszustwo a w tym roku to juz mega a jej wierni słuchacze no cóż albo udaja albo nie maja pojęcia.
Podobnego szustwa dopuściła się i izabel trojanowska.
Pierzaka ,marylke ,izabel łączy jedno -pazury wbite w deski sceny no i zwiazana z tym kasa !
Powinni juz odejść ,Pietrzak z powodu niemocy tw orczej a obie panie powinny sobie wreszcie uśwaiadomic ,ze od dawna nie potrafia spiwac a mówienie do sitka a u maryli to tez problem i podpieranie sie podkładem ,chórkami w zamian to jednak oszustwo.

Obrazek użytkownika Art

18-09-2017 [14:19] - Art | Link:

Marylka za rok w Opolu wejdzie na scenę i....stanie na głowie.A przecież można wziąć laskę (o kostur chodzi),pójść do parku i pokarmić gołębie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-09-2017 [16:07] - zbieracz śmieci | Link:

Ty mnie nie  strasz  bo świat nie byłby dla mnie juz taki jak przed !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-09-2017 [16:07] - zbieracz śmieci | Link:

Ty mnie nie  strasz  bo świat nie byłby dla mnie juz taki jak przed !

Obrazek użytkownika Natura Polaca

19-09-2017 [00:15] - Natura Polaca | Link:

Czyżby to sam Zbieraczek śmietnika napisał?!  Ależ to tekst całkiem rozsądnie podsumowujący to żałosne Opole z jeszcze żałośniejszym Pietrzakiem. I po co było tak na mnie napadać za  przypomnienie chamstwa tego zdemenciałego jubilata...?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-09-2017 [16:07] - zbieracz śmieci | Link:

Przyturlali cię czy wykiprowali z ciężarówki kawałku tak twardego betonu ,że granit przy tobie to plastelina ,niczgo ci nie bede wyjaśniał z powodu jak wyżej.
Jak cena za pokruszony beton pójdzie w górę to i tobą sie zajmę.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

18-09-2017 [16:45] - ...Trzy kropki... | Link:

...Zabrakło mi "Dziewczyny z PRL-u", która byłaby jednak na miejscu !!!...natomiast tak "spieprzonej ", pięknej  piosenki  "Pamiętajcie o ogrodach" nigdy nie daruję jej wykonawczyni !!!...Popsuła mi humor na resztę wieczoru !!!...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-09-2017 [17:11] - zbieracz śmieci | Link:

Jak sie wabi ta szansonistka bo nie śledziłem zbyt dokładnie!?
Ważne by  lo dla mnie ,że gra i trąbi zespół zommbi  z nowym sznasonistą ale równie przystojnym jak poprzedni  .
Pytam gdzie bajm i kaja a be nich opole to jak nie ma wody na pustyni,kajka dobrze zrobiła bo gdyby poleciała jakimś protest songiem to i tak poległa by z ręki Górniak brylant najwyższej próby.