Rzecznik, czyli niedorzecznik. O Krzysztofie Łapińskim

  Krzysztof Łapiński został rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy w maju 2017.  Wystarczyło mu niespełna pół roku, by wzbudzić powszechną niechęć.  Na Twitterze powstał nawet specjalny hashtag #Lapinski MusiOdejsc {TUTAJ}.  Znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] nazwał go "Czerepachem" [od negatywnej postaci z serialu "Ranczo"] i tak o nim napisał:

  "Czerepach @kplapinski to klasyczny Misiek tyle, że głupszy. @AndrzejDuda sobie wystawia świadectwo takim "rzecznikiem". {TUTAJ}".

  Nie tylko internauci krytykują Krzysztofa Łapińskiego.  Oto wypowiedź marszałka Senatu, Karczewskiego na Twitterze:

  "– Jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno by je wyraził prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu – powiedział we wtorek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Była to odpowiedź na pytanie dziennikarzy o spekulacje medialne na temat interwencji Andrzeja Dudy w sprawie szefa MON Antoniego Macierewicza. Na reakcję nie czekaliśmy długo.
Tak na Twitterze słowa Łapińskiego skomentował marszałek Karczewski – Słowa @kplapinski o wpływie PBS na skład rządu świadczą o braku kompetencji albo złym wychowaniu. Gdybym był jego szefem zwolniłbym go –." {TUTAJ}.

  Komentator Stern406 stwierdził: "Rzecznik ma więcej do powiedzenia niż Duda. Podobnie było z Wałęsą,tam rządził Mietek Wachowski.".  Nie wiem, czy naprawdę tak jest, ale ta analogia brzmi niepokojąco.  Cytowana przez Karczewskiego wypowiedź to nie jedyna taka "perła".  W lipcu 2017 Łapiński wdał się w dyskusję z posłem Markiem Suskim i oświadczył:

  "– Nie jestem tak dobrym historykiem jak poseł Suski, więc nie będę wchodził w te dywagacje historyczne. Bo jak mówię, chyba poseł Suski jest większym ekspertem od historii ode mnie. Prezydent jest ponad te słowa. Prezydent nie będzie się przejmował takimi słowami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – to już słowa prezydenckiego rzecznika." {TUTAJ}.

  Przy innej okazji oznajmił zaś:

  "Nie wypada, aby wiceministrowie pouczali prezydenta. Jeśli któryś z wiceministrów osiągnie takie poparcie w wyborach i zdobędzie ponad 8 mln głosów, to wówczas będzie partnerem do rozmowy." {TUTAJ}.

  Jak widać z tych przykładów Krzysztof Łapiński robi, co może by wywołać i podsycać konflikt pomiędzy PiS i prezydentem Dudą.  Jaka może być przyczyna takiego postępowania?  Anna Dąbrowska zastanawia się nad tym w artykule "Kim jest człowiek, który broni prezydenta przed PiS?" {TUTAJ}:

  "W obu zwycięskich kampaniach PiS [Łapiński] pracował w sztabie wyborczym partii. W kampanii prezydenckiej Dudy nie odstępował go na krok. Po wyborach miał nadzieję, że prezydent weźmie go ze sobą do Pałacu, ale się rozczarował. Kierownictwo partii przekonywało Łapińskiego, że jest potrzebny w kampanii parlamentarnej. Był wielkim medialnym wsparciem Beaty Szydło.
– Krzysztof bardzo liczył na to, że Beata zabierze go ze sobą do Kancelarii Premiera, ale i ona się od niego odwróciła. On mocno to przeżył – mówi POLITYCE poseł PiS. Wszyscy ludzie ze sztabu Szydło dostali stanowiska: szef jej kampanii wyborczej Stanisław Karczewski został marszałkiem Senatu, Elżbieta Witek poszła z Szydło do kancelarii przy Alejach Ujazdowskich, tak samo Paweł Szefernaker. Tylko dla Łapińskiego nie znalazło się żadne stanowisko.".

  Możliwe, iż Łapiński stara się obecnie "odegrać" na PiS za to lekceważenie.
  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2017 [20:57] - Jabe | Link:

Ach, to jest ta strasznie bezczelna wypowiedź. Dowiadujemy się z niej, że prezydent, gdyby chodziły mu po głowie zmiany w rządzie, zwróciłby się do szefa partii rządzącej. Afera!

Dowiaduję się też, że jakiś wiceminister pouczał prezydenta, na co mu rzecznik prezydencki grzecznie przypomniał, kto jest kim. Afera!

Z tych doniesień o rzekomych chęciach Krzysztofa Łapińskiego, można tylko domniemywać, że murzyn zrobił swoje, ale skoro jest bystry (bo jest), to nie powinien był wiele oczekiwać. No nie powinien. Widocznie aż tak bystry nie jest.

Obrazek użytkownika michnikuremek

06-09-2017 [22:17] - michnikuremek | Link:

Dziecko ! Ty jeszcze nie w łóżku o tej porze? Jutro na ósmą do szkoły! Tornister już spakowałeś?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-09-2017 [20:31] - zbieracz śmieci | Link:

Przypomniał sobie o nim 3/5 i trzy weta gdy musiał acz zapewne z niechęcia magirowskiego ,człowieka gazwymiot od którego się wszystko zaczęło i to co wyczynial było mu na rekę do czasu ,ale wart pac pałaca i zamienił stryjek siekierkę na kijek .Tylko ,że to może być z czasem kijek samobijek i pracodawca na własnym grzbiecie odczuje.
PS.Złe dzieci Pani adoptuje i otacza nię tylko troska ale i promuje,wcześniej ziemkiewicza a teraz wielgucki ,nowy "guru".

Obrazek użytkownika OLI

07-09-2017 [00:39] - OLI | Link:

Wielguckiego będę bronić, w przeciwieństwie do Ziemkiewicza.
Ziemkiewicz opisuje rzeczywistości pożądane i wytęsknione, czekając na swego Godota, który nie nadchodzi.
Wielgucki opisuje rzeczywistość, która jest, wykorzystując logikę, wiedzę z dziedziny nauk społecznych i chłopski rozum. I, paje, to je to, o co chodzi; bo nie wiem, jak on to liczy, ale wyniki ma zawsze dobre.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-09-2017 [07:19] - zbieracz śmieci | Link:

Rzeczywistość wieguckiego to u mnie jest inna niż Pana/Pani ale tonotka nie wielguckim więc tematu nie bedę rozwijał a co do wyników to chetnie bym zobaczył coś pod linkiem.
U ziemkiewicza niejest żaden Godot ale ktos kto ma kasę i mu zaproponuje za napisanie czegokolwiek i na każdy temat i on napisze bo on nie ma poglądów ani kręgosłupa.
Pierwszy rok gdy nie napisał czegoś plugawego o Powstaniu Warszawskim.

Obrazek użytkownika xena2012

06-09-2017 [20:43] - xena2012 | Link:

Nie sądzę że tu chodzi tylko o odegranie sie na PiS-ie.Łapiński uwaza ,że ma do spełnienia życiowa misję odsunięcia PiS-u przy pomocy PSL i Kukiza który dziwnym trafem kreci się wokół Pałacu Prezydenckiego jak fryga i posłów Zjednoczonej Prawicy.Nie jest zresztą osamotniony,bo w Pałacu jest pan Kolarski też przeciwnik J.Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-09-2017 [08:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

Najdowcipniejsze jest to, że rzecznik się w tym nie myli. Premier Szydło jest przecież fasadą.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

08-09-2017 [03:37] - ExWroclawianin | Link:

No nieeee! Naprawde???????????????????

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-09-2017 [10:15] - zbieracz śmieci | Link:

Póki będzie istniał 3/5 i trzy weta tyle będzie i jego rzecznika.Pamieta ktoś jeszcze masztalerka który zlekcewazył sobie zyczenie Prezesa a zasługi w kampanii prezydenckiej miał nie mniejsze niż Łapiński .Masztalerek zniknął w pustym przestrzniu jak i zniknie Łapiński razem z pracodawcą,chociaż ten drugi będzie miał dożywotnią obstawę i emeryturę  a jedynie co mu pozostanie to pisanie listów protestacyjnych razem z bulem, olkiem i bolkiem.

Obrazek użytkownika Denker

07-09-2017 [11:32] - Denker | Link:

A na koniec okazało się, że to PAD tak zalecił powiedzieć swojemu rzecznikowi.  Ten sam PAD, który dzięki PISowi i z pomocą PBS został prezydentem. Niedogolony KŁ jakkolwiek postać abominacyjna, nie winiowaty tym razem.

Obrazek użytkownika gracz ogame

07-09-2017 [15:19] - gracz ogame | Link:

A pamięta Pani jak B. Szydło zapewniała, że Macierewicz nie będzie ministrem obrony narodowej?

Błędem rzecznika Prezydenta było powiedzenie prawdy. Najlepszym też zdarzają się błędy. Najlepszym, bo Łapiński to sympatyczny, pracowity, dobrze radzący sobie w mediach młody jeszcze człowiek, którego spotykają takie komentarze jak Patryka Jakiego, który powiedział o nim,  że nie jest on dla niego partnerem do dyskusji. Tak jakby Patryk Jaki był jakimś autorytetem?

Obrazek użytkownika xena2012

07-09-2017 [16:44] - xena2012 | Link:

Powiedzenie prawdy? Przeciez sam teraz opowiada,że jest tylko ,,przekaźnikiem'' rozkazu ! I dlaczego pani premier tak irytuje Pałac Prezydencki a może tylko jego kancelarię.? Bo jest kobietą? Bo jest aktywna? Bo pracowała jak mrówka w kampanii prezydenta aby teraz swoją pogardę przekazywał jej chłystek? 

Obrazek użytkownika gracz ogame

07-09-2017 [17:04] - gracz ogame | Link:

Pani używa okropnych słów. To co powiedział ten rzecznik jest czymś o czym wszyscy wiemy, a nie "pogardą". Premierem powinien być J.K. i brać za to co robi/ proponuje odpowiedzialność.

Obrazek użytkownika xena2012

07-09-2017 [18:26] - xena2012 | Link:

To o czym tak wszyscy wiemy? Przecież jeśli jej poglądy sa tożsame  z pogladami J.K to co ma zrobic pani premier ,na złość PiS-owi podejmować inne decyzje tylko żeby zadowolić przeciwników PiS-u? 

Obrazek użytkownika xena2012

07-09-2017 [19:40] - xena2012 | Link:

Pani premier Szydlo ma duże poparcie w sondażach,więc chyba tylko zwykła zawiść jest przyczyną tego ataku na nią.Chyba trudno przebolec,że została uhonorowana w Krynicy tytułem ,,czlowieka roku''.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-09-2017 [22:42] - ExWroclawianin | Link:

xena1012

100/100

Absolutnie PRAWDA i pelna zgoda.......niestety ale wg mnie "Czarne chmury" zbieraja sie nad "palacem prezydenckim"............jakos wiele rzeczy zaczyna powoli "ukladac sie w pewien obraz"......no czekam na 24 Wrzesnia i wszystko bedzie jasne.....a Krzysztof Lapinski powinien wyleciec z hukiem.....

Obrazek użytkownika xena2012

07-09-2017 [23:09] - xena2012 | Link:

Czarne chmury zbieraja się na PiS-em potraktowanym jak pochyłe drzewo na ktore kazdy może wskoczyć.Nawet jak donosi Onet polski Episkopat zlozony z ,,oswieconych''biskupów wystąpił przeciw Kaczyńskiemu zarzucajac brak empatii w stosunku do uchodźców,próby ujarzmienia niezawisłych sądów  i arogancję.Z kolei pani niejaka Renata Kim z Newsweeka uraga pani premier,kieruje na badania psychologiczne. Nawet zza oceanu do nagonki dołączył swój bełkot Max Kolonko. Oczywiscie w takiej sytuacji pan Łapiński stał sie bohaterem mediów i blogerów z NB.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-09-2017 [22:45] - ExWroclawianin | Link:

gracz ogame
0/100
Pudlo.................jak kula w plot!

Jak mozna az tak bredzic ze jednym cos wolno a innych nie............Patryk Jaki jest wspanialym. mlodym politykiem ktory nie uzywa "jezyka polityki" tylko mowi prawde i ZAWSZE jest po stronie pokrzywdzonych......kiedy ostatnio w Polsce mielismy polityka ktory tak by "walczyl" o tych co nie moga sie bronic sami....? Brawo panie Patryku....

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

07-09-2017 [15:46] - Lech Makowiecki | Link:

Krzysztof Łapiński nie ma ani prezencji, ani powagi (że o braku intelektualnych podstaw do piastowania tej funkcji nie wspomnę). Rzecznik prezydenta musi i wyglądać, i umieć powiedzieć tyle, ile akurat trzeba. A czasami nauczyć się milczeć, zamiast palnąć jakieś głupstwo.
Zdziwił mnie bardzo ten wybór. Zwłaszcza po Magierowskim, który jednak miał pewną klasę...

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

07-09-2017 [19:24] - ...Trzy kropki... | Link:

...Całkowicie się z Panem zgadzam !!!...Ten nie-do--rzecznik PAD wyraźnie próbuje  zaistnieć i  dlatego wyłazi  przed szereg , zamiast  schować się  w ostatnim rzędzie i nie odstręczać ludzi  swoim widokiem, że o języku i zachowaniu już  nie wspomnę !!!...

Obrazek użytkownika Domasuł

08-09-2017 [00:55] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

I pani Elig nie mogla nie dorzucić do pieca w temacie prezydenta. I ten wylew bezcennych komentarzy. Miodzio!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

09-09-2017 [20:55] - Andrzej W. | Link:

Ty jesteś tutaj niemiecko-ruską agenturą, więc dziwne tylko, dlaczego Admin jeszcze tego nie zauważył. Jak jednak doczekałem się satysfakcji w innym przypadku, tak doczekam się i teraz. Cierpliwości...

Obrazek użytkownika Andrzej W.

09-09-2017 [21:00] - Andrzej W. | Link:

j.w.

Obrazek użytkownika gracz ogame

08-09-2017 [04:22] - gracz ogame | Link:

@xena2012, ExWroclawianin

Wczoraj w informacjach na Polsacie przed godz. 19:00 zaprezentowano wypowiedź Terleckiego, który powiedział to samo co Łapiński. Czyli, że w sprawach personalnych należy zwracać się do Prezesa partii.

https://wiadomosci.wp.pl/rysza...

http://wiadomosci.onet.pl/tylk...