Partia prezydencka i ponure proroctwa @wrzucam na Twitterze

  Pod moją poprzednią notką {TUTAJ} pojawił się komentarz JackaB:

  "@elig
Miałem nadzieję, że będzie o partii prezydenckiej i trochę się rozczarowałem ;) Ale później pojawiła się nadzieja - może wakacje się przeciągną i wreszcie nastąpi koniec historii? Serdecznie pozdrawiam.
JacekB / 28, lipiec, 2017 16:33:22".

  No cóż, skoro zostałam wywołana do tablicy, to powiem, co myślę o tej idei.  Jest ona idiotyczna, bo odwołuje się do nieistniejącego elektoratu.  Na takim pomyśle przejechały się już PJN i Solidarna Polska.  Nie oznacza to jednak, że prezydent Andrzej Duda nie może wysunąć podobnego.  Od początku maja bieżącego roku usiłuje on prowadzić swoją własną, niezależną od PiS, politykę.  Zaczął od nierealnego pomysłu referendum konstytucyjnego, a potem przeszedł do wetowana ustaw.   Wywołał w ten sposób chaos na prawicy i wziął na siebie obowiązek napisania nowej reformy sądownictwa.  Owa partia prezydencka stałaby się kolejną nietrafioną ideą, lansowaną przez prezydenta.

  Wczoraj [28.07.2017] znalazłam na Twitterze wpisy @wrzucam {TUTAJ}.  O ile przedwczoraj internauta ten po prostu krytykował weta Dudy i cytował opinie Jerzego Targalskiego na ten temat, to wczoraj zaczął wieszczyć.  Stwierdził, że do wtorku będzie spokój , a potem zacznie się Armageddon i to od przemówienia prezydenta w dniu 1 sierpnia.  Powie on coś takiego, że wszystkim czapki spadną z głów.  Początkowo wielu się to spodoba, ale na jesieni spowoduje bratobójczą wojnę na prawicy, która zakończy się jej klęska w przedterminowych wyborach na wiosnę.  Oczywiście wszyscy pytali go, na czym opiera swe przewidywania.  Internauta wypowiadał się jak Pytia, ale dzisiaj uchylił rąbka tajemnicy.

  Zamieścił u siebie tekst Artura Sladana {TUTAJ} "Prezydent Duda musi teraz przelicytować Prezesa Kaczyńskiego".  Ma to się dokonać w ten sposób, \\\ze prezydent zaproponuje bezpośrednie wybory sędziów Sądu Najwyższego oraz członków KRS przez ogół obywateli.  Zdaniem Sladana z takiego rozwiązania zadowoleni będą wszyscy poza Zjednoczona Prawicą i Jarosławem Kaczyńskim.  Ma to spowodować ostry kryzys na prawicy, jakiego nie było od początku kadencji.  To niewątpliwie zainspirowało proroctwa @wrzucam.

  Pierwszego sierpnia przekonamy się, ile były one warte.  Na zakończenie chciałabym odnotować, że w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i WP.pl {TUTAJ} ukazał się dziś obszerny wywiad z p. Zofią Romaszewską na temat reformy sądownictwa.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

29-07-2017 [20:13] - angela | Link:

Czy pan Ziemiec musi??? podnosic ludziom cisnienie, zapraszajac do dyskusji kochanka golebicy, ktory beszczelnie i w zywe oczy klamie.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

29-07-2017 [20:14] - RinoCeronte | Link:

Sądownictwo to wrzód a czegoś takiego nie można pudrować. Czekamy na cięcie Pana Prezydenta!

Obrazek użytkownika krystal

30-07-2017 [12:03] - krystal | Link:

Jakie ciecie?! Własnie zablokował  reforme. teraz będzie duuużo gadania na temat reformy i nic ponadto.A z p.Romasz. spadła maska i już jawnie wystąpiła w GP, Rz i wp.pl

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-07-2017 [20:36] - Marek1taki | Link:

Jeżeli to prawda, z tymi bezpośrednimi wyborami, to Prezydent bierze udział w osłabieniu rządu w środku kadencji poprzez zaognienie sytuacji politycznej drogą spersonalizowania dyskusji światopoglądowej i przed oczyszczeniem mediów z zagranicznych i marksistowskich wpływów. To się skończy konkursem piękności autorytetów lewicy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-07-2017 [20:55] - Imć Waszeć | Link:

A czy te proroctwa mają jakieś podstawy w konstytucji, czy znów mamy odcinek bajki o żelaznym wilku pt. "Jak zmienimy konstytucję, to się zrobi"? Jeśli konstytucja blokuje takie zmiany, to w jaki sposób prezydent chce przelicytować J.K. skoro obaj nie mają większości konstytucyjnej? Licytowanie się z POszołomami na interpretacje już raz się skończyło źle. Czas na konkrety. Zwłaszcza prawnicy wypowiadający się o niekonstytucyjności czegoś, bez wskazania miejsca w konstytucji gdzie jest niby sprzeczność, są przykładem typowo POlskich brakorobów i olewusów. Bo to prawnicy kształcą się w prawie, a nie cykliści i aptekarze.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-07-2017 [21:28] - Goral Supreme | Link:

Yeah...szczegolnie Romaszewska zna sie na Sadownictwie i Reformach...najlepiej jakby zaczela te Reformy od samej siebie...blazny i tyle..
Z Duda nie wiadomo co jest grane..
Wzial ciezar Reformy Sadownictwa na swoja klate z atakami i politycznym stresem ..teraz  to on bedzie na pierwszej lini ostrzalu Komunistycznych Komisarzy z UE.
Moze o to wlasnie chodzi aby dac odpoczac PIS ,Kaczynskiemu i Rzadzie Szydly  w cieniu daleko od ostrzalu i lini frontu ?...Taki maly polityczny bleff..?
PIS ma teraz kontrole nad sytuacja i kazde parlamentarne Weto nad zbyt mieka propozycja Reformy przez  Dude bedzie poczatkiem jego konca..Duda o tym wie..
TO 3/5 kladlo praktycznie Reforme Sadownictwa..teraz gra zaczyna sie od zera..
Partia Prezydencka ? hehehe Rzadzenie Panstwem wymaga Kadr a poza PIS-em nikt ich nie posiada...........

Obrazek użytkownika jaja -cek

29-07-2017 [22:05] - jaja -cek | Link:

przeczytałem tekst Artura Sladana
ZAMUROWAŁO MNIE
Już wolę, żeby niemcy wkroczyli do Kostrzyna nad Odrą i stanęli na przystanku Woodstok pod pretekstem pilnowania porządku na imprezie owsikowej
i żeby kilka dni później ruskie zielone ludziki wkroczyły z Kaliningradu chronić Puszczę Białowieską i wyzwolić ją od ucisku "PiSiorów"

bo przynajmniej wiedziałbym, że to ONI nas napadli
ALE ŻEBY NASI ?!
żeby miała się sprawdzić wizja poety:
"...   MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG
OSTAŁ CI SIĘ JENO SZNUR" ???!!!
 

Obrazek użytkownika elig

30-07-2017 [06:55] - elig | Link:

 To tylko przepowiednie, które nie muszą się spełnić.  Wkrótce zobaczymy, co naprawdę się stanie.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-07-2017 [23:08] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Mysle, ze pani Elig dojrzala już, żeby isc w slady innego fantasty i napisac swoja wersje "Pasa Kuipera".

Obrazek użytkownika Es

29-07-2017 [23:29] - Es | Link:

Nie chce mi się czytać linkowanych idiotyzmów,dlatego proszę mi podpowiedzieć czy wynika z nich jakaś wiedza na temat postanowienia Prezydenta o rozstaniu się z polityką z końcem kadencji?Czy naprawdę czuła Pani tak silną potrzebę upowszechniania wytworów manipulantów,nie bacząc,że rozgrywają swoich odbiorców jak dzieci?

Obrazek użytkownika elig

30-07-2017 [06:57] - elig | Link:

  Wydaje mi się, iż stanowią one pewien wskaźnik panujących nastrojów.

Obrazek użytkownika Es

30-07-2017 [11:11] - Es | Link:

Owszem.Wszakże jednak ze szczególnym naciskiem na słowo "pewien"
Dla wzmocnienia przekazu mogła Pani podać link do przemówienia Gersdorf w Sejmie,lub do konferencji specjalenej ,czy jakoś tak,kasty.Albo po prostu odesłać czytelników po rzetelną wiedzę na Onet,WP,lub tvn.I podpisać : Cała Polska protestuje przeciw dyktaturze .

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-07-2017 [11:32] - zbieracz śmieci | Link:

Sladan coś wieszczy a wieszczy ,że cos tam kandelabr zaproponuje i wszyscy będa zadowoleni poza zjednoczona prawica i Panem Prezesem a jest jeszcze jakaś prawica...!?

Obrazek użytkownika Dorota M

31-07-2017 [14:25] - Dorota M | Link:

To nielogiczne, bo wtedy zawetowałby wszystkie 3 ustawy. Ta podpisana byłaby w sprzecznosci z tym objawionym pomysłem.