PAD 2:1, ale nikt nie wie, że 3:0

Nawet nasz „kolega”-bloger, PT Szanowny Europoseł, dr nauk ekonomicznych Zbigniew Kuźmiuk, który dzisiaj pisze nam, ku rozmiękczeniu mózgów, cytuję:
ustawa [którą PAD podpisał] o ustroju sądów powszechnych pozwalająca ministrowi sprawiedliwości na odwoływanie prezesów i ich zastępców w sądach rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.
 
- a co dopiero naród pomniejszego płazu!
 
Tymczasem przygotowany i podpisany przez PAD projekt ustawy głosi expressis verbis:
 
§ 2.   Odwołanie prezesa albo wiceprezesa sądu następuje po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa. Zamiar odwołania, wraz z pisemnym uzasadnieniem, Minister Sprawiedliwości przedstawia Krajowej Radzie Sądownictwa w celu uzyskania opinii.
 
§ 3.   Występując o opinię do Krajowej Rady Sądownictwa Minister Sprawiedliwości może zawiesić prezesa albo wiceprezesa sądu w pełnieniu czynności. Przepis art. 22b § 2 stosuje się odpowiednio.
 
§ 4. Negatywna opinia Krajowej Rady Sądownictwa dotycząca odwołania prezesa sądu jest dla Ministra Sprawiedliwości wiążąca, jeżeli uchwała w tej sprawie została podjęta większością dwóch trzecich głosów
.
(za: http://orka.sejm.gov.pl/proc8....).
 
Skisły żurek już się pochwalił, że Ziobro może im skoczyć – im, tj. m. in.:
Gersdorf, Zawistowskiemu, Budce i tp. Członkom Niezłomnym…
 
Mają te 66% ! Rada składa się z 25 członków – 2/3 to 17 głosów:
niech mi kto policzy te dziewięć „naszych” w tym składzie:
 
Dariusz Zawistowski Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa
płk Piotr Raczkowski Wiceprzewodniczący; Sędzia Wojskowego SO w Warszawie
Krzysztof Wojtaszek Wiceprzewodniczący; Sędzia SO w Lublinie
Andrzej Adamczuk Sędzia SO w Poznaniu
Rafał Ambrozik; Senator RP (PiS)
Borys Budka (…)
Janusz Drachal; Sędzia NSA
prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf
Stanisław Gogacz; Senator RP (PiS)
Katarzyna Gonera; Sędzia SN
Jan Grzęda; Sędzia NSA
Wiesław Johann; Przedstawiciel Prezydenta RP
Jan Kremer; Sędzia SA w Krakowie
Maria Motylska-Kucharczyk; Sędzia SO w Łodzi
Andrzej Niedużak; Sędzia SA we Wrocławiu
Gabriela Ott; Sędzia SO w Katowicach
Sławomir Pałka; Sędzia SR w Oławie (z-ca Rzecznika Prasowego KRS)
Krystyna Pawłowicz (uwaga: tak na stronie KRS: bez „dr. hab.” !!!)
Stanisław Piotrowicz
Ewa Preneta-Ambicka; Sędzia SO w Rzeszowie
Tomasz Rzymkowski; Poseł na Sejm RP (Kukiz’15)
Janusz Zimny; Sędzia SO w Gdańsku
Zbigniew Ziobro
prof. dr hab. Marek Zirk-Sadowski; Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego
Waldemar Żurek
 
 
Dziękujemy Ci, PAD!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

27-07-2017 [19:20] - michnikuremek | Link:

 Jakie motywacje towarzyszyły PADowi w jego decyzji o zawetowaniu dwóch najważniejszych ustaw w ostatnim trzydziestoleciu? Są 4 warianty:
1/ Był śpiochem, którego wybudzono i uruchomiono w sytuacji bezpośredniego zagrożenia interesów komunistycznej oligarchii (WSI);
2/ Przestraszył się opłaconej,  KODziarskiej tłuszczy od kilku dni wydziczającej się na ulicach wielu miast;
3/ Został zaszantażowany przez Angelę Merkel, bo wprowadzenie normalności w sądownictwie uderza w interesy niemieckie w Polsce (rozmawiał z nią zupełnie niedawno);
4/ Zagrożono mu fizyczną likwidacją - albo - co jeszcze skuteczniejsze - jego rodziny (PAD podczas ogłaszania "3/5" był bardzo zdenerwowany.....).
NA PEWNO powodem veta nie była troska o jakość prawa i o to, by sądy nie stały się partyjne, ponieważ obecna sytuacja w sądownictwie już gorsza być nie może - Polska to kuriozum w skali europejskiej, gdzie sędziowie wybierają się SAMI, poprzez rodzinne (a właściwie klanowo-mafijne) kooptacje. KAŻDE uchwalone prawo w tej sprawie stworzyłoby sytuację lepszą niż obecna, sądowa patologia.
A więc kim jest PAD i dla kogo on pracuje?
P.S. Tego komentarza nie da się umieścić na interia.pl. Zostaje usunięty beż żadnego komunikatu......
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-07-2017 [20:37] - Imć Waszeć | Link:

Musi być notatka z rozmowy z Merkel inaczej jest to droga Tuska w pasiaki.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-07-2017 [20:46] - Goral Supreme | Link:

Sadzisz ,ze to rozmowa Markel z Duda zastopowala reforme ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2017 [07:50] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli ma obiecane wysokie stanowisko w Unii np. po Junckerze, to jest to możliwe. Juncker został wybrany w 2014 roku, kadencja trwa 5 lat, czyli wyjdzie gdzieś w okolicach listopada 2019. Poza tym patrząc z punktu widzenia interesów Niemiec, jest to w zasadzie uwalenie projektu Trójmorza, albo wprowadzenie do gry zastępczego projektu Trujmorza, o czym wspominał Targalski. Przewodniczący PE jest upoważniony do zgłoszenia nowego prawa wspólnotowego, czyli np. właśnie do zapoczątkowania tworzenia niemieckiego Trujmorza, jako blokady niweczącej wybijanie się na suwerenność wszystkich państw drugiej kategorii. Obecnie może chodzić o takie zablokowanie zmian w Polsce i zaproponowanie takich "reform", żeby bajzel trwał do końca kadencji. Zaznaczam, może ale nie musi. Wszystko zależy od tego, czy Górale są przekupni i czy można ich kupić za czapkę śliwek. ;)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2017 [09:59] - Goral Supreme | Link:

Hmmm.Wysoce logiczna konstrukcja,przyznaje.
Widze jednak w niej slabe ogniwo..
Jest nim Kaczynski i PIS (oboz Patriotyczny)
Taka propozycja zmienia cala dynamike i polityczny  ksztalt Europy.
Duda musial by sie podzielic propozycja takiej wagi   z Kaczynskim..
Kaczynski i Polska poiprzez proxi jest "kamyczkiem u wagi" w cokolwiek by sie nie dzialo w Europie..
Duda jest za slaby aby przyjac taka propozycje bez wsparcia Kaczynskiego..propozycji ktora wymaga glebokich analiz.
Merkel rowniez bez porozumienia z Francja i Beneluxem nie rzucila by takiej propozycji..
Zwroc uwage,ze Berlin i Paryz nie wypowiadaja sie na temat propozycji nalozenia sankcji na Polske..cisza w eterze..
Z drugiej strony intryguje mnie postawa Kaczynskiego PIS w podejsciu do tego ewidentnego zaskoczenia politycznego..ktore przyszlo znikad..
Duda nie jest tak glupi aby postawic sie Kaczynskiemu i calemu Obozowi Patriotycznemu bowiem wie ,ze dla niego to byla by smierc polityczna..
Hmmm te 2 m-ce zwloki mnie zastanawiaj (przeciez Duda nic orginalnego nie wymysli..kazde inna propozycja Reformy w wersji SOFT zostanie odrzucona przez Sejm=PIS)..na co je obie strony potrzebuja ? analize propozycji jezeli taka padla ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2017 [16:05] - Imć Waszeć | Link:

Zauważ jednak, że we wrześniu odbędą się manewry Zapad 2017. To oznacza, że wznowienie prób zorganizowania Majdanu w Polsce zbiegnie się z możliwością stworzenie nowych sytuacji politycznych w naszym regionie:

"Dowódca US Army Europe generał Ben Hodges wyraził obawę, że Zapad 2017 może być „koniem trojańskim”, może bowiem posłużyć do odwrócenia uwagi od innych działań militarnych, podejmowanych przez Rosję. Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwe pozostawienie na Białorusi żołnierzy lub infrastruktury ułatwiającej ewentualne przyszłe działania ofensywne i pozwalającej wywierać presję na Mińsk."

http://www.defence24.pl/633488...

Prezydent dał więc czas Niemcom, które w cichym porozumieniu z Rosją mogą przemeblować całą Europę Środkowo-Wschodnią. J.K. będzie w tym czasie bawił się sądami. To jest właśnie niebezpieczne, bo może zniweczyć cel administracji amerykańskiej, wyrażony w przemówieniu Trumpa. Zauważ, że Polska zdestabilizowana pozwala na uzasadnianie rozmaitych posunięć sprzecznych z traktatami, przez Rosję i EU:

http://www.defence24.pl/547740...

Dlatego dzieje się coś takiego: http://www.defence24.pl/565454...

"Pocisk Accular 122 to propozycja dedykowana dla użytkowników wyrzutni rakietowych kalibru 122 mm, rodziny BM-21. Rakieta charakteryzuje się zasięgiem wynoszącym 40 km, i zapewnia zdolność trafienia celu z kołowym błędem trafienia poniżej 10 metrów. Jest ona wyposażona w głowicę bojową o kontrolowanej fragmentacji lub penetracji, a masa odłamkowo-burzącej głowicy bojowej wynosi 20 kg. System naprowadzania oparty jest o INS/GPS.

Izraelczycy deklarują, że możliwości systemów rakietowych, w tym sposób działania czy wielkość i rodzaj odłamków mogą być dostosowane do potrzeb klienta. Odłamki mogą być stalowe lub wolframowe, a także mieszane, w wybranej przez użytkownika proporcji, w zależności od pożądanych siły i pola rażenia pocisków.

Głowice penetrujące, przeznaczone do rażenia umocnionych celów mogą eksplodować dopiero po przebiciu ściany lub kilku przeszkód. Mają możliwość penetracji kilku kondygnacji, a przy tym utrzymują prostoliniowy tor lotu. Po przebiciu przeszkody, możliwe jest ustawienie detonacji po uderzeniu nie w pierwszą, ale w kolejną przeszkodę w celu skutecznego porażenia."

To już nie jest tylko strącanie rakiet, ale niszczenie bunkrów i wyrzutni.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2017 [16:29] - Imć Waszeć | Link:

Jeszcze jedno. Wczoraj w pasku TV mignęła wiadomość, że dowódca amerykańskich wojsk na Pacyfiku ogłosił gotowość użycia broni jądrowej przeciwko Chinom. Jednak dziś komentarzy w tej sprawie jest jak na lekarstwo. Dziwne.

https://www.nytimes.com/2017/0...
https://www.usatoday.com/story...

"A senior U.S. military official said Thursday that he would launch a nuclear strike against China next week if President Trump ordered it."

Hipotetyczna możliwość, to nie jest straszenie. O, co to to nie ;)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2017 [17:07] - Goral Supreme | Link:

Masz racje..Cos sie dzieje "grubego" za kulisami Teatru zdarzen..
3 dniowa Wizyta Netanyaho w Budapeszcie..ponoc BARDZO przyjacielska i wspolny komunikat..45 minutowy telefon Merkel do Dudy,Ostre sankcje USA przeciwko Putinowi ,bezposrednio uderzajace w Niemieckie,Holenderskie,Francuskie Korporacje energetyczne..Natychmiastowa reakcja komunistycznych sekretarzy z EU z grozbami sankcji wymierzonymi w USA..
Germania nie moze sobie pozwolic na silne Polskie Panstwo ....a ma obecnie ograniczone mozliwosci na ksztaltowanie teatru wydarzen w Polsce (Kaczynski,Duda,Trump,Orban V4 Rumunia-wazny gracz !!)
Cos naprawde "grubego".. nadchodzi..
Amerykanie nigdy nie pozwola na trojmwirant Germansko-Sowiecko-Francuzki..Stad wizyta Trumpa..Co zostalo ustalone (a zostalo) dowiemy sie wkrotce..
Ja uwazam ,ze Merkel zaproponowala Kaczynskiemu via Duda jakis grubszy kasek w nowym politycznym porzadku ( ktory jest do nieunikniecia).
Kaczynski potrzebuje czasu na analize sytuacji....Zauwaz Dudzie rowniez sie nie spieszy..Tak to oceniam..
Oczywiscie sa watki boczne..Jak grupa palantow od Karwowskich,Warzychow i innego b...a,ktorym sie marzy jakas "partia prezydencka"
Kaczynski rozgonil takie pomysly w przeszlosci na 4 wiatry..i tym razem tak bedzie..
Czyli cierpliwe czekanie na grube polityczne wydarzenie..zdecydowanie majace zrodla w USA...i zwiazane z Germania.Rosja i Chinami..
ps.Jak by nie patrzec znalezlismy sie w grze z Anglikami,Amerykanami po tej samej stronie..
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2017 [18:43] - Imć Waszeć | Link:

Sam pomysł tworzenia partii prezydenckiej jest jakimś kuriozum politycznym, bo nie po to prezydent zrzeka się członkostwa jednej partii, żeby stawać się członkiem innej, choćby własnej. Dlatego liczę, że takie inicjatywy zostaną zablokowane w przyszłej konstytucji i prezydent, wzorem szeregowych prezesów korporacji będzie musiał podpisywać wieloletni zakaz konkurencji.

Obrazek użytkownika szara_komórka

27-07-2017 [20:45] - szara_komórka | Link:

Podważającym jego czyste intencje jest fakt, że nie skorzystał z możliwości podpisania i skierowania ustaw do TK (jeżeli miał wątpliwości).
Wolał wyrzucić ustawy do kosza niż pozwolić im funkcjonować z ewentualnymi poprawkami jakie trzeba byłoby wprowadzić (po orzeczeniu TK).
Czyżby chciał mieć pewność "uwalenia" reformy?

Obrazek użytkownika Ptr

28-07-2017 [00:04] - Ptr | Link:

Może i tak. Ale sądze ,że zastosowano narrację z różnych stron, przekonujacą , że musi zastopować rzekomy autorytaryzm pod pretekstem słabej jakości ustaw. Musi być tam ktoś w otoczeniu, kto ciągle nadaje na Jarka. Muszą tam być kobiety żalące się jak bardzo cierpią i martwią się kursem PIS i jakie to będzie straszne. Że trzeba wypośrodkować po krakowsku. Wysłuchać wszystkich stron. I nie palić mostów z własnym środowiskiem, itp. zapytać się przyjaciół, rodziny. Oczywiście to  wszystko z głebi duszy, nocne rozmowy, typu mówię jak jest. I pompowanie ego przez wizyty zagraniczne i sadzanie przy stole. I ten kabaret, którego do końca nie obejrzałem ani jednego odcinka. Trzeba było od razu powiedzieć , ze ten kabaret to fake news i macie to w pogardzie , a nie udawać ,że takie rzeczy macie brać na klatę bo jest pluralizm. I ,że wszystko wytrzymacie. 
Pisałem kiedyś ,że potrzebny prezydent z długopisem. Wyśmiali mnie. Ale zaraz wszystkim sie spodobało ,że prezydent jeździ do Chin. Po jasną tam był ?
 Mam wrażenie ,że ludzie od bezpieczeństwa i różnych zagrożeń nie są w stanie nic tam przewidzieć. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-07-2017 [20:41] - zbieracz śmieci | Link:

Policzyłem ,wywalic budkę[a można] i jest siedmiu.Uwalił dwie aby nie było zmian w KRS jako gwaranta ,że będzie jak było także w SN .Uwalił takze aby minister sprawiedliwości nie mógł wywalić złogi z SN z powodu zmiany ustroju.
Wiedział co robi ale bo obowiązuje stara a ta pozwala ministrowi na kilka ruchów ,trudnych do realizacji ale możliwych.

Obrazek użytkownika marsie

27-07-2017 [20:57] - marsie | Link:

Tak trochę żartem - przecież  7 już  jest, a może 2 się obudzi? A tak na poważnie - trochę cierpliwości!

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-07-2017 [21:37] - Goral Supreme | Link:

Taki kawalek "chodzi" mi po glowie od paru dni https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Dorota M

27-07-2017 [22:11] - Dorota M | Link:

Niech pan sie tak nie cieszy. Nie takie trudności ekipa JK przezwyciężała i poradzą sobie bez lojalności PAD, albo ja wymuszą, bo jak widać można na Prezydenta wpływać. Być może zbyt wiele obiecują sobie wrogowie dobrych zmian w sądach i Polsce, a PAD sie opamięta.

Obrazek użytkownika eska

28-07-2017 [01:07] - eska | Link:

Zapomniałeś, Autorze, o innych paragrafach ustawy, a mianowicie o tym, ze zmienia się w ogóle organizacja sądów, a więc prezesi i tak lecą ze stołków. Może napisz coś o procedurze powoływania, a nie odwoływania.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2017 [10:41] - Goral Supreme | Link:

Oj naiwna ty ,naiwna...:
Aby powolac trzeba wpierw odwolac...a na to sie nie zanosi..nie ma gornego polapu wiekowego wykonywania zawodu przez sedziow..