ARCYBISKUP DZIĘKUJE PREZYDENTOWI.

Zobaczcie, jaka ustawka. Dziś weto Dudy i tego samego dnia wsparcie Gądeckiego. 
A kościelne (episkopalne) młyny podobno tak wolno mielą.*

Czyżby i Episkopat na zmianie ustaw miał dużo do stracenia ?

Zaskoczenie i korelacja działań są tego rodzaju, że Gądeckiego należy publicznie zapytać, czy posiada jakiś pseudonim z przeszłości, a pana Dudę, czy posiada jakąś ciemną kartę ze swej młodości?

Jakby nie było, zdrada na dwóch frontach. Ze strony Prezydenta Dudy jednak to zupełne zaskoczenie. Z tej drugiej mieliśmy już z tym do czynienia w przeszłości.

Na razie tyle, a do Arcybiskupa wrócimy.

* Tzn. one mielą wolno, gdy trzeba coś dobrego zrobić; o, to trzeba poczekać, czy się ktoś z naszą teczką nie zgłosi, albo czy to naszym interesom nie zaszkodzi.
Jak w swoim interesie - to błyskawica !

P.S. (27.07)
Zdaję się, że nie doceniłem powagi sytuacji, w pierwszym odruchu poszukując jakiegoś uzasadnienia pochopnej – wydawałoby się – decyzji.
Co to, to nie; decyzja jest dokładnie przemyślana. Zatrzymanie reformy sądownictwa to nie jest cel sam w sobie. Jest to natomiast dobry punkt startu prezydenckiego planu.
Moim zdaniem, żeby ten plan zrozumieć trzeba cofnąć się do przemówienia Prezydenta wygłoszonego z okazji 6. rocznicy smoleńskiej zbrodni: „Zwracam się z apelem, aby wybaczyć sobie. Za gorszące słowa, momenty gniewu. Apeluję o wybaczenie, bo to Polsce jest ogromnie potrzebne. Ono jest niezbędne”.
A na przeciwległym biegunie słowa Antoniego Macierewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego: "Zgadzam się z prezydentem Dudą, że musi nastąpić czas przebaczenia i wybaczenia, ale najpierw musi przyjść prawda" (A. Macierewicz); „Przebaczenie jest potrzebne, ale po przyznaniu się do winy i wymierzeniu odpowiedniej kary ”(J. Kaczyński).
Pojawił się już – na razie nie ze strony Prezydenta – termin „okrągły stół”.
Oczywiście, jakieś ustawy zostaną przedstawione, może nawet będą w jakimś stopniu reformować zdegenerowany organizm sądownictwa, ale ich filozofia ma opierać się na „niekrzywdzeniu” nikogo z kasty sądowej, a w szczególności samej góry.
Ale to dopiero początek.
List Przewodniczącego Gądeckiego w istocie nie zawiera w sobie żadnej treści. Bo też nie o treść tu chodzi. Chodzi o pokaz. Pokaz „błogosławieństwa” dla kolejnej „grubej kreski”. Zaś szybkość, z jaką nadano mu bieg świadczy, że decyzje Prezydenta były i z tym miejscem konsultowane. Bynajmniej nie była to konsultacja weta. Była to konsultacja owego znacznie szerszego planu.
Jarosław Kaczyński, czy Antoni Macierewicz stanowią dla tego geszeftu zawadę. 

Prezydent Duda postanowił być mężem opatrznościowym. Nie rozumie przy tym wielu zawiłości i zależności, ale zapewne przekona się o ich istnieniu na własnej skórze. 

Wszystko się okaże po pokazaniu projektów ustaw. Zobaczymy...
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

24-07-2017 [16:59] - angela | Link:

Poczekamy, zobaczymy,pospiech dobry nie jest.
Nie wszystko wiemy, o czym moze wiedziec Prezydent.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-07-2017 [17:37] - Andrzej W. | Link:

O jakim pośpiechu Pani pisze? Cuchnie zdradą na całą Polskę: nie ma co się tu doszukiwać finezji. Ktoś tam z kasty mocne atuty ma i tyle. Przez Dudę zdradzona partia, której wszystko zawdzięcza, oraz jego wyborcy. Przez Gądeckiego sprzedani Polacy. Po raz kolejny, biorąc pod uwagę Episkopat.
Proszę sobie przypomnieć wiernopoddańczy akt przyjaźni z Cyrylem z rozkazem odczytania we wszystkich parafiach. Wyszedłem wtedy z kościoła, po odczycie wróciłem.

Pewnie, że nie wszystko wiemy, co może wiedzieć Prezydent. Właśnie piszę, że trzeba go o to zapytać. Takich zachowań bez powodu nie ma.

Obrazek użytkownika OLI

24-07-2017 [17:52] - OLI | Link:

Dziękuję za szczere słowa, bo tu na NB niektórzy już zaczęli ubierać g..o w girlandy sztucznych kwiatów. Plastuś jest bez charakteru, i przywlókł ze sobą Obcego do pałacu prezydenckiego. Poprzedni prezydent był po stażu w UW, ten też. Należało być świadomym, co to może oznaczać.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-07-2017 [18:38] - Andrzej W. | Link:

Dziś, gdzieś tu czytałem, że jest dużo gorzej. Ktoś napisał, że ma u siebie doradców z UW. Jeśli to prawda to go to dyskwalifikuje. Pamięta Pani jego wypowiedź w 6- tą rocznicę Smoleńska; gdzieś tu też o tym wtedy pisałem. Zobaczymy, co dalej.
To ja dziękuję Pani za komentarz.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika eska

24-07-2017 [17:57] - eska | Link:

Na czym konkretnie polega ta zdrada? Na tym, że cofnął ustawy, które są wzajemnie sprzeczne i do tego z błędami? Że nie dał sędziom do ręki narzędzia do odwoływania się w trybunałach UE?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-07-2017 [18:19] - Andrzej W. | Link:

 Widać wyraźnie całkowite zaskoczenie po stronie PIS. A Dudzie to skąd nogi wyrosły? Takich numerów nie robi się bez poważnych powodów.
Lepiej już żeby się odwoływali niż żeby było tak jak było. A teraz tak właśnie zostanie. Poza tym, słowa o błędach to Pani zdanie, oraz kasty. Ja mam zaufanie do polityków PIS.
A teraz jeszcze ten błyskawica Gądecki. I nagłe przeprosiny Gersdorf. Takie korelacje nie zdarzają się bez wcześniejszych uzgodnień.
Jeśli Pani tego nie widzi to nic więcej nie mogę poradzić.
Pozdrawiam Panią.
 

Obrazek użytkownika michnikuremek

24-07-2017 [17:33] - michnikuremek | Link:

To wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem, że pastor Paweł Chojecki z Lublina ma RACJĘ  w swojej krytyce Kościoła katolickiego. Można na niego pomstować, można wyzywać od sekciarza - ale to nic nie zmienia: on właściwie ocenia tą międzynarodową korporację.
Myślę, że GŁÓWNYM powodem nie ujawnienia aneksu są zawarte tam informacje o niechlubnej przeszłości bardzo wielu purpuratów.....

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-07-2017 [18:29] - Andrzej W. | Link:

Nie znam krytyki Kościoła dokonywanej przez pastora Chojeckiego; w sferze wiary sam błądzi i to ciężko, bowiem nie ma zbawienia poza Kościołem Katolickim. Krytyka hierarchii i w ogóle duchowieństwa to, co innego; sam jej dokonywałem już od pierwszych swych tekstów tutaj. Co do Aneksu nie wiem; co do niechlubnej przeszłości - sami się pośrednio przed laty przyznali powołując komisję, która niczego nie wyjaśniła, lecz wszystko ukryła.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika paparazzi

24-07-2017 [19:29] - paparazzi | Link:

Kilka razy o tym pisalem. Dlatego nie bedzie ujawnienia aneksu. Pan minister Macierewicz to zna.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-07-2017 [21:41] - Andrzej W. | Link:

Może rzeczywiście ma Pan rację? Zobaczymy...

Obrazek użytkownika wsiowynieuk

24-07-2017 [17:59] - wsiowynieuk | Link:

Wszyscy szukali przez 2 lata słabych ogniw wśród rządzących. Jak nie Waszczykowski to to Jurgiel, Błaszczak albo Macierewicz. Makrela znalazła. Wystarczyło 45 min i "po ptokach"

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-07-2017 [22:16] - Andrzej W. | Link:

Może kilka czynników się złożyło. A że słaby punkt, wiadomo było od wypowiedzi w 6. rocznicę Smoleńska.

Obrazek użytkownika xena2012

25-07-2017 [06:47] - xena2012 | Link:

Wsparcie Kościoła jakoś niewiele dało.bo w kilka godzin po ,,historycznym vecie'' pod Pałacem Prezydenckim urządzono kolejną demonstrację a organizatorzy zapewniają ,że nie zaprzestaną protestów dopóki prezydent nie  spełni ich żądań i nie zmusi rząd do ustąpienia.Abp Gadecki dumny ,bo nawet Onet go pochwalił, za chwilę będzie patetycznie wolał,ze zwyciężyło dobro.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

25-07-2017 [08:48] - Andrzej W. | Link:

Wiadomo było, że to ich jeszcze bardziej rozbestwi. Przewodniczący Gądecki zyskał być może na Onecie, ale stracił tam, gdzie go powinno interesować najbardziej. Powinno, ale nie interesuje. Skalkulował, że najważniejsze było załatwienie tej sprawy, a owieczki i tak będą go kochały. Co do tych durnych na pewno się nie pomyli. Ale dno.
A, i zapomniałem dodać, że prezydent Pobożniś w przeddzień dokonania zdrady był na Apelu na Jasnej Górze. Następny hipokryta. Widać było tylko, że bardzo się spocił.

Za to wczoraj wieczorem w "Rozmowach niedokończonych" w RM Pan Minister Antoni Macierewicz znakomity, w najwyższej formie.