Absurdalność tzw. testu Warzechy

Ów test polega na tym – cytuję autora – „aby wyobrazić sobie, że partia aktualnie rządząca i opozycja zamieniają się miejscami, a z rozwiązań wdrażanych dziś przez sprawujących władzę korzysta opozycja.”
 
Wymowny i elokwentny pan redaktor Warzecha jest zapraszany do wielu audycji publicystyczno dyskusyjnych, gdzie w ten błyskotliwy sposób usiłuje zdyskredytować każdą ustawową próbę poprawiającą sterowność spraw państwowych – no bo opozycja na tym skorzysta po  wygraniu następnych wyborów(!?).
 
Nie wiem czy celowo, czy niechcący ktoś tak ukształtował nasz system prawny, że niezwykle ciężko było tu uczynić coś pozytywnego, łatwo zaś skręcić, mówiąc wprost ukraść mienie wartości parędziesięciu milionów zł. Podeprę się tu opinią pana Bartłomieja Sienkiewicza, który jako urzędujący szef administracji państwowej wiedział co mówi. Onegdaj zwierzył się on prywatnie – „Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie.” Uściślił to obrazowo przywołując rezultaty sztandarowego projektu rządu Tuska pod tytułem Polskie Inwestycje Rozwojowe – „Ch.., dupa i kamieni kupa.”
 
Być może właśnie w myśl sprytnych spostrzeżeń pana Warzechy, PO przez 8 lat swoich rządów nie usprawniła systemu prawnego Polski, a jeszcze go w paru miejscach popsuła. I rzeczywiście, ówczesna opozycja nie mogła na tym skorzystać po wygranych wyborach. Nie posłużyło to, jednak również PO, bo lud w dużej mierze stracił cierpliwość i cofnął im poparcie.
 
Prawo i Sprawiedliwość – co pan Warzecha powinien zauważyć – nie wygrało wyborów pod hasłem – „Żeby było tak jak było.” Przeto parafrazując zawołanie Juliusza Cezara – „Zmiany są koniecznością.” Są koniecznością aby skorzystała na tym Polska. Natomiast sparaliżowane państwo przestanie być państwem.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

15-07-2017 [15:21] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Byt pod tytułem Ł.Warzecha...jest sam absurdalny i abstrakcyjny....praca w niemieckim FAKCIE już zupełnie mu skrzywiła wizję Polski. 
To typowy giermek,który za miskę soczewicy zdradzi swojego pana...a jak mu ktoś zaproponuję 30 srebrników...to pójdzie na służbę nawet do meczetu.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-07-2017 [19:41] - gorylisko | Link:

myśli pan ? a Wolski ? swego czasu pop...tj. pełniący obowiązki polaka... inna sprawa, że ten jego pomysł zakłada (moim zdaniem błędnie) że, łooopozycja to ludzie którym lezy interes polski na sercu... oni są tylko polskojęzyczni...nic poza tym

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-07-2017 [19:49] - Imć Waszeć | Link:

Jak widzę artykuł Warzechy i kilku innych miłych panów z prawej strony dziennikarstwa, to od razu przypomina mi się ta scena: https://www.youtube.com/watch?...

Przykład https://www.youtube.com/watch?... - w skrócie "jest dobrze ale jest źle", "500+ jest dobre, ale jest złe".... Okrakiem, okrakiem.