Przywołać Francję do porządku

Śmierć polskiego kierowcy ciężarówki pod Calais będąca tragicznym ale jednocześnie - niestety - również logicznym następstwem bezradności francuskiego państwa, jak również ponawiane bezczelne sugestie prezydenta Macrona o nałożeniu na Polskę sankcji za tak zwany "brak solidarności", wywołały taką oto moją krótką refleksję:

Francja jest krajem, który nie potrafi na terytorium, za które odpowiada, zapewnić bezpieczeństwa Obywatelom Rzeczypospolitej. W związku z tym:

1. Po pierwsze niech nie poucza nas na temat "europejskiej solidarności", skoro sama nie jest w stanie wykazać nawet tak całkowitych jej minimów.
2. Po drugie niech od tej pory polskie ciężarówki wjeżdżają na teren Francji pod zbrojną eskortą polskich ochroniarzy lub funkcjonariuszy, którzy będą mieli prawo do działania na terytorium Francji, włącznie z prawem do użycia broni. Należy w tym celu podpisać odpowiednie półtorastronne porozumienie (Francja, która stopniowo traci panowanie nad swoim własnym terytorium, nie może być traktowana poważnie i w związku z tym nie może być też uważana za pełnoprawną stronę jakiegokolwiek porozumienia, niemniej dopóki nie jest jeszcze drugą Somalią, może jakieś tam dokumenty podpisywać).

Część czytelników zapewne uzna ten drugi punkt za przesadzony, ale uważam, że lepiej już teraz zacząć się oswajać z wizją tego typu rozwiązań. Sytuacja kryzysu migracyjnego w Europie jest bowiem rozwojowa: to już nie jest pierwszy raz, kiedy Polak pada ofiarą ł-ropejskiej politpoprawności i naprawdę brak jest jakichkolwiek przesłanek pozwalających przypuszczać, że był to raz ostatni. Jeśli Francuzi, czy też Niemcy uparli się w imię swoich opętańczych lewicowych ideologicznych rojeń dać się powybijać, to ich sprawa. Siebie samych jednak powinniśmy bronić.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

24-06-2017 [15:29] - michnikuremek | Link:

A tymczasem w Polsce niektórzy stają wręcz na głowach, by tą azjatycko-afrykańska dzicz osiedlić i u nas.  Słyszymy o konieczności chrześcijańskiego miłosierdzia i tym, że "uchodźcy mają twarze Chrystusa"..... Próbuje nam się wprowadzić tą chorobę poprzez zakrystię.....
Ile pieniędzy obiecano Caritasowi za jednego "uchodźcę o twarzy Chrystusa"?
Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że panami w sutannach kierują jakieś inne pobudki?

Obrazek użytkownika 3rdOf9

24-06-2017 [17:41] - 3rdOf9 | Link:

Panami w sutannach kierują zapewne pobudki rozmaite, część z nich prawdopodobnie autentycznie wierzy w wypowiadane przez siebie androny. "Chrześcijański" pacyfizm stanowi - moim zdaniem - zagrożenie bardzo poważne i tym poważniejsze, że zbyt mało się ten zgubny prąd myślowy dostrzega i zbyt mało zdecydowanie z nim się walczy.

Uwalić trzeba zarówno "próby wprowadzenia nam uchodźców poprzez zakrystię", jak i też należy zablokować wszelkie próby redefinicji moralności chrześcijańskiej według pacyfistycznego klucza. Powinni nad tym ciężko i intensywnie pracować zarówno ci z biskupów polskich, którzy otrzymali od Boga Dar Rozsądku, jak i prawicowi publicyści.

Obrazek użytkownika xena2012

24-06-2017 [16:26] - xena2012 | Link:

Może Tusk go doprowazi do porzadku,bo widzi,że jego pozycja pierwszego pzydupasa Merkelowej jest mocno zagrożona.

Obrazek użytkownika anakonda

24-06-2017 [19:10] - anakonda | Link:

Instrumentalizuje Pan zwykly wypadek drogowy, spowodowany nieuwaga kierowcy, dla podsycania nienawisci wobec afrykansko - azjatyckich migrantow zarobkowych.
Tymczasem sytuacja pod Calais jest znana od lat, wladze francuskie juz w przeszlosci niejednokrotnie staraly sie ja rozwiazac ale bez skutku bo ciagle przybywaja
nowi migranci, ktorzy postanowili ( podobnie jak Polacy ) znalesc lepsze zycie w Anglii niz mieli je w rodzinnym kraju.
Niestety, dopoki nie ustawi sie tam kilka karabinow maszynowych i nie zacznie sie strzelac do tych ludzi to sie nic nie zmieni, bo wlodarze tego swiata wola wydawc
setki miliardow dolarow na zbrojenie swoich armii niz na poprawe zycia wlasnych obywateli.
 

Obrazek użytkownika xena2012

24-06-2017 [20:51] - xena2012 | Link:

Zwykły wypadek drogowy? To gałęzie i pniaki na szosę przywiał zapewne wiatr też jest zwykłym zjawiskiem?

Obrazek użytkownika anakonda

24-06-2017 [21:07] - anakonda | Link:

Powolutku prosze Pani, przed polska furgonetka jechaly bodaj trzy ciezarowki ktorych kierowcy uwazali
i zdazyli sie zatrzymac przed przeszkoda, natomiast polski kierowca sie zagapil i nalechal na ciezarowke,
a tu sie robi z niego martyrologa.

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-06-2017 [14:58] - michnikuremek | Link:

Jesteś prowokatorem czy id**iotą?

Obrazek użytkownika 3rdOf9

24-06-2017 [22:37] - 3rdOf9 | Link:

Powodem "zwykłych wypadków drogowych" nie są płonące barykady ułożone na jezdni, proszę zatem nie wygadywać bzdur, że to był "zwykły wypadek". Oskarżenia pod moim adresem o chęć podsycania nienawiści nie mają realnych podstaw i stanowią akt zwykłej, zgniłej lewackiej bezczelności.

Proszę też nie obrażać imigrantów z Polski przez porównania ze zwykłymi bandytami: Polacy w Anglii przede wszystkim uczciwie pracują i płacą podatki a nie zajmują się rabowaniem TIR-ów na drogach.

W jednym tylko częściowa racja: dopóki się nie zacznie podejmować zdecydowanych działań, to nic się rzeczywiście nie zmieni. Ale nie potrzeba wcale karabinów maszynowych. Wystarczyłoby poczęstować jednego, czy dwóch z tych rabusiów gumową kulą w tyłek. Więcej jeszcze: gdyby policja francuska podjęła JAKIEKOLWIEK zdecydowane działania, to zapewne nawet nie trzeba by było strzelać. Problem w tym, że francuska policja, zadaniowana przez ludzi opętanych polityczną poprawnością, do zdecydowanych działań nie jest zdolna.

 

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-06-2017 [15:44] - michnikuremek | Link:

Ja z takimi osobnikami jak ten "anakonda" nie mam siły dyskutować. Bez przerwy powtarzają polipoprawne brednie i czynią to z jakąś masochistyczną przyjemnością....
A jeżeli ktoś pisze, że człowiek wręcz zamordowany pod Calais jest sam sobie winien (w Smoleńsku winni byli ci co tam zginęli, bo po co tam się pchali?) - to uważam go za zdemoralizowanego s***syna! Najwyższą podłością, która rodzi się w bolszewickich głowach jest zrzucanie winy za zbrodnię na ofiarę!

Obrazek użytkownika anakonda

25-06-2017 [18:02] - anakonda | Link:

" Ja z takimi osobnikami jak ten "anakonda" nie mam siły dyskutować. Bez przerwy powtarzają polipoprawne brednie... "

Otworz oczy i spojrz wkolo siebie, moze zauwazysz, ze dzieki takim kierowcom jak ten ktory zginal w Calais, macie w Polsce najwyzsza ilosc smiertelnych ofiar wypadkow drogowych w calej UE.
Czy Ty na prawde uwazasz, ze gdyby ta ciezarowka nagle zahamowala z innej przyczyny niz ta, ze emigranci ustawili przeszkode na jezdni, to ten polski kierowca by nie
najechal na nia ???  Tak, moze by nie najechal ale tylko wtedy gdyby stosowal sie do zasad obowiazujacych w ruchu drogowym.
Na koniec mala uwaga, " zdemoralizowanego s***syna " to se poszukaj w swojej rodzinie, a odemnie sie odczep i nie odpowiadaj na moje komentarze.

Obrazek użytkownika xena2012

25-06-2017 [18:33] - xena2012 | Link:

,,Dzięki takim kierowcom jak ten który zginął śmiertelność wypadków w całej UE''.Ma Pan tu chyba na myśli takiego kierowcę jak Nitras z PO i jego słynne wygibasy na autostradzie w Niemczech.Tyle że policja niemiecka zareagowała natychmiast,a policja francuska przestała już zupełnie panowac nad sytuacją pomimo że incydentów kończących się wypadkami w Calais jest bardzo dużo.Jednak jakos nikt oprócz anakondy nie atakuje w tak obrzydliwy sposób.Pan ma w sobie coś z Bodnara.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

25-06-2017 [21:56] - 3rdOf9 | Link:

@anakonda
Ta i jeszcze powrzucamy na polskich kierowców, jacy to ci kierowcy polscy są źli, bo tak nam mówili w tefauenie, że oni tacy źli są...

Kierowcy obecnie są przecież grupą społeczną uciśnioną przez kaczystowski reżim zabierający im prawa jazdy - taka wersja powinna być teraz w tefauenie obowiązująca (logicznie rzecz biorąc) tylko ktoś zapomniał wajchę przełożyć, także lepiej na kierowców nie wygaduj. 

2. Piszesz "otwórz oczy i spójrz wokół"... Powiem, że warto umieć samemu zrobić to, czego się od innych wymaga.

Cały czas jest takie gadanie na lewicy, że w zasadzie to nie ma czym się martwić z tymi imigrantami "bo przecież gwałty i rabunki zdarzają się również bez ich udziału" i tak się próbujecie uspokajać. Kierowca sam się zabił, Niemki w Berlinie pewnie też same się gwałciły. Czego wam trzeba na tej tam lewicy, żebyście to wy w końcu otworzyli oczy i przyjęli do wiadomości, że imigranci jednak SĄ zagrożeniem? Musi w Paryżu walnąć w końcu atomówka?

Przy okazji: piszesz "macie w Polsce"... Skąd Ty piszesz?

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-06-2017 [22:03] - michnikuremek | Link:

Lewactwo to ciężkie upośledzenie umysłowe połączone ze ślepotą. Na tym proponuję zakończyć dyskusję z "anakondą".

Obrazek użytkownika Zunrin

25-06-2017 [13:24] - Zunrin | Link:

To jest kropla przelewająca czarę. Od tego momentu powinno się żądać stanowczych działań, przypominając tę sprawę przy każdej okazji.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

25-06-2017 [21:38] - 3rdOf9 | Link:

No o to właśnie chodzi... Mamy prawo wymagać, by bezpieczeństwo naszym obywatelom było zapewnione.