Kulisy manipulacji Lemingami (1)

W związku z tym, że trochę się w zeszłym roku pisało na temat podejścia do Lemingów, tudzież na temat samych Lemingów oraz formułowane są plany z tymi stworzeniami postępowania, postanowiłem podsumować krótko moje spostrzeżenia na temat tego, w jaki sposób Lemingi robione są w... no powiedzmy w wała (bo koń, to byłby jednak pewien awans a na tym akurat manipulatorom bynajmniej nie zależy), jak również zaproponować i skrótowo omówić możliwe techniki przeciwdziałania.

Choć nie jest to odkrycie Ameryki, wypada „zacząć od początku”: przeciętny Leming słucha, ogląda bądź czyta media mainstreemowe. Zwykle nie wykonuje tych trzech czynności naraz, ponieważ wystarcza mu całkowicie jedno Zaufane Źródło Informacji, przy czym zaufanie to nie ma podstaw logicznych a co najwyżej emocjonalne (może też nie mieć żadnych). Leming albo odziedziczył Zaufane Źródło po rodzicach (no tak, bo Lemingi mają rodziców, chociaż nie zawsze są skłonne o tym fakcie pamiętać), albo przyjął je od Grupy w drodze odruchowego konformizmu i z czasem się przyzwyczaił. W jego hmm.... Centralnym Ośrodku Wyszukiwania Sałaty nigdy nie rodzi się potrzeba weryfikowania informacji w jakikolwiek sposób, jaki sobie można wyobrazić, choćby nawet najłatwiejszy.

Leming zatem coś tam sobie słucha (wg algorytmu: muza i to co wciskają pomiędzy), udziela się trochę na fejsie, albo przegląda (rzadziej: komentuje) popularne reżimowe portale (nie można wykluczyć, że przy okazji odwiedzania jakiegoś „pudelka”). Telewizja nie jest aż tak często w użyciu Lemingów, ponieważ nie przepadają one za piłką nożną, niemniej tym, co może je do telewizji przywabiać są seriale (choć warto nadmienić, że „Gra o tron” stanowi najbardziej ambitną z możliwości) i przy tej okazji mogą natknąć się na rozmaite „wiadomości” i „fakty”.

Lemingi (z wyjątkiem Lemingów Wyższych) raczej nie oglądają wiadomości telewizyjnych specjalnie (chyba, że prognozę pogody), ponieważ zazwyczaj nie interesują się polityką. Cały zatem Stelaż Rzeczywistości budowany w COWS Lemingów pochodzi z przekazu podświadomego. Nie jest to przekaz podprogowy, niemniej podświadomym należy go nazwać, ponieważ w momencie jego przyswajania Leming nie zdaje sobie sprawy z jego znaczenia: odbiera po prostu jeden z wielu bodźców dostarczanych mu za pośrednictwem danego medium. Leming nie widzi powodów dla których miałby darzyć redaktorów przekazujących wiadomości o charakterze politycznym mniejszym zaufaniem, aniżeli „panią chmurkę”.

Lemingi Wyższe różnią się tym, że jako Zaufane Źródło Informacji odziedziczyli jedno z reżimowych mediów politycznych (zawsze tylko jedno – innych przypadków nie obserwowałem), co pozwala im na zainteresowanie polityką. Zaufane Źródło studiują z uwagą i skupieniem, część poczucia wartości własnej czerpiąc następnie z tego, że uważają się za Zorientowane (nabytą wiedzę, mogą przekazać później Lemingom zwykłym i przez chwilę poczuć się „jak sam redaktor Liz”).

Z omówionych do tej pory podstaw powinno być już dość jasno widać, jak łatwy i bezbronny łup stanowi Leming dla hien panujących obecnie w polskiej przestrzeni medialnej. Dla znakomicie zorganizowanych grup świadomych, dobrze opłacanych oficerów służb, socjotechników, socjologów, psychologów, profesjonalnych montażystów, specjalistów od dźwięku, obrazu oraz marketingu przeciętny Leming nie stanowi żadnego przeciwnika: stanowi materiał, który można dowolnie ukształtować.

Gigantyczny wpływ, jaki media posiadają na Lemingi jest wykorzystywany głównie do tego, by przedstawić polityków niewygodnych jako Zagrożenie a polityków wygodnych jako Remedium na to zagrożenie. To truizm, ale gwoli ścisłości warto może go przywołać.

Dla niniejszych rozważań ważniejsze natomiast jest co innego: poprzez media zaszczepia się w COWS Lemingów Pogardę. Ma ona bardzo istotne znaczenie... Jej główną rolą jest hermetyzacja środowiska Lemingów w stosunku do ludzi, którzy mogliby wyprowadzić je z błędu.

Wsiowy moher, sfrustrowana prawicowa puszka, pisior, pisuar, bydło, oszołom, ciemnogród, wąsaty Janusz z Podkarpacia, katol albo katotalib, nie może stanowić dla Leminga Zaufanego Źródła Informacji, ponieważ jedynym, czym się – według obrazu ukształtowanego w COWS Leminga – taki osobnik kieruje, jest nienawiść, faszyzm, albo też połączenie średniowiecznych zabobonów religijnych z dziewiętnastowiecznymi romantycznymi odruchami wpojonymi przez nadopiekuńcze mamusie w okowach tradycyjnej rodziny.

Innymi słowy: prawicowiec w oczach Leminga jest kimś, kto absolutnie nie kieruje się rozumem a za to kieruje się gwałtownymi uczuciami, i to najczęściej z grupy tych negatywnych (frustracja, nienawiść).

Jak widać powody, dla których Lemingi nie mogą zaufać prawicowym politykom, działaczom, ani nawet znajomym o prawicowych poglądach są – w swoisty sposób – logiczne.

W tym miejscu warto zauważyć bardzo ważną rzecz: jeżeli z jakichś przyczyn dochodzi do konfrontacji, okazuje się, że – najczęściej – Leming nie posiada żadnych szans w merytorycznej dyskusji z przeciętnym prawicowcem na jakikolwiek temat. Fakt ten jest – wbrew pozorom – bardzo korzystny dla utrzymania status quo, ponieważ wzmaga w Lemingach poczucie zagrożenia i zachęca je do stosowania wobec nas odrzucenia (wykluczenia) i okazywania pogardy, albo chociażby do stosowania w dyskusji chwytów niemerytorycznych, co nas niewymownie wkurza, ponieważ zazwyczaj nie wiemy, że za pomocą tych chwytów Leming wcale nas nie chce zaatakować... Przeciwnie: on się przed nami broni.

Aby poczuć się przez chwilę w jego skórze dobrze jest porozmawiać sobie z jakimś politykiem, czy działaczem, o którym wiemy, że na pewno nie ma racji, ale który jest – jak to się mówi – „wyszczekany”. Z kimś typu Brauna, Korwina, ze świadkami Jehowy, albo nawet – dajmy na to – z kimś, kto jest aktywistą ruchu poszukiwaczy UFO... (to ostatnie aż strach doradzać). Na sto procent takiej dyskusji nie wygramy. Jeśli będziemy mieli szczęście, to może sami nie zwariujemy (jeśli mamy dobrą pamięć, to można sobie post factum poukładać wszystko w głowie i znaleźć luki w tym niesamowitym konstrukcie logicznym, który tego typu człowiek przed nami rozwinie), ale dowiemy się na pewno jednego: słowo oszołom nie powstało z niczego... Ono jedynie jest wobec nas nadużywane :)

Powróćmy jednak do agresywnych chwytów niemerytorycznych, które Leming zastosuje przeciwko nam w samoobronie... Teoretycznie jesteśmy na coś takiego nieco bardziej odporni aniżeli same Lemingi, ponieważ bardzo często wyznajemy i praktykujemy (czyli generalnie: wyznajemy na poważnie) wiarę chrześcijańską, która nakazuje nie tylko powstrzymać się od nienawiści, ale również w ogóle – w miarę możliwości – nie żywić negatywnych uczuć wobec ludzi, również nieprzyjaciół.

Nie ma się jednak co oszukiwać: jesteśmy tylko ludźmi i pogarda, złośliwości, obelgi oraz groźba wykluczenia zrodzi w nas frustrację, złość a w skrajnych przypadkach może nawet i nienawiść. W ten oto prosty sposób kłamstwo staje się prawdą a hieny za pośrednictwem zmanipulowanych wcześniej Lemingów uzyskują wpływ także i na nas, na nasze uczucia.

Dodać należy w tym miejscu i to, że aby poszerzyć rów wykopany pomiędzy Lemingami i prawicą, te pierwsze są nie tylko faszerowane Pogardą do nas jako moherów, pisiorów itd. ale także zachęcane do bezczeszczenia (pod różnymi pretekstami) tego, co dla nas jest Święte albo Drogie naszym sercom.

Tu nasuwa się od razu ważna uwaga: Lemingi także mogą mieć serca i mogą istnieć rzeczy bardzo dla nich ważne emocjonalnie (mogą np. wzruszać się losem Żydów w Oświęcimiu, albo losem ofiar akcji Wisła)... Jednak niezdolne do logicznego myślenia – a więc również do przeprowadzenia analogii – nie zdają sobie sprawy, że ewentualną nienawiść pod swoim adresem wywołują przez bezczeszczenie cudzych świętości: nie przyjdzie im do głowy, że w zachowaniu swoim wykazują głęboki brak tolerancji.

Kolejną ważną sprawą jest różnica w ocenie rzeczy i zjawisk jako ważne, lub nieważne. Dla Lemingów poważne zajmowanie się lustracją, albo zakulisowymi działaniami służb specjalnych jest objawem „życia w matriksie”, ponieważ – jak Lemingom wiadomo – Polska jest normalnym, bezpiecznym, spokojnym i demokratycznym krajem. A w normalnym, bezpiecznym, spokojnym i demokratycznym kraju wszystkie ważne decyzje zapadają – jak również Lemingom wiadomo – jawnie, oficjalnie, w świetle jupiterów i kamer. Tajne służby niby istnieją, ale należy pamiętać, że – jako się rzekło – Lemingi nie myślą – a przynajmniej nie oznacza to u nich tego, co przywykliśmy myśleniem nazywać – i nie są w stanie dostrzec ciągów przyczynowo skutkowych, które mogłyby zagrozić ich dobremu samopoczuciu. Powoduje to swoistą blokadę w stosunku do informacji odpowiadających na pytanie „co w związku z tym, że istnieją tajne służby?”. W typowym COWS Leminga można zresztą zaobserwować rozmaite inne tego typu blokady...

(c.d.n.)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Aandy

16-02-2015 [05:04] - Aandy | Link:

Warto dodać, iż osobniki nazywane tu lemingami, z zasady cierpią na jednostkę chorobową zwaną „lemingoza” – dlatego bezmyślnie, całkowicie wyrzekają się jakiejkolwiek możliwości samodzielnego myślenia – a więc jakiejkolwiek oryginalności i własnych poglądów oraz zainteresowań... Lemingi pragną tego, by stać się niemal identyczną kopią wszystkich innych bezmyślnych lemingów. Jednak, jednocześnie czasem bardzo agresywnie atakują tych, którzy nie są chorzy na lemingozę.
.
To społeczeństwo lemingów pozostaje bierne POmimo tego, że jest okradane i wyzyskiwane na wszelkie możliwe sposoby przez władze, którym tak ufają. Jednak nie jest w stanie nic zrobić nawet gdy wyraźnie przedstawi im się twarde dowody na to w jakim mafijnym systemie żyją.
.
Nawet przy silnym naświetleniu oszustw oraz afer finansowych, bądź gospodarczych działaczy PO -- argumenty lemingów ograniczają się jedynie do stwierdzeń typu "takie życie, trzeba żyć dalej, nic na to nie poradzimy, trudno", itp.
.
Szczególnym, ale też bardzo powszechnym typem lemingozy jest lemingoza internetowa. Objawia się ona proklamacją w sieci typowo lemingowskich haseł i poglądów. Jednak dodatkowym jej objawem są agresywne próby zabłyśnięcia "inteligencją", czy usilne doszukiwanie się i wytykanie cudzych błędów…

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-02-2015 [06:59] - maks jamnicki | Link:

Ciekawy i przemyślany wykład, dopracowany, widać, ze autor zadał sobie trud... Jednak od tego "co to", czyli zdiagnozowania zjawiska", zawsze bardziej cenię sobie propozycje, nawet mylne, jak z tym można postępować by leczyć, lub dlaczego to niemożliwe. Bo to jest właśnie pośrednie przejście od pisania do działania. A ONI, ci co za tym stoją, pisania się nie boją. Co innego działanie... Ale pozdrawiam i czekam na cz 2

Obrazek użytkownika mada

16-02-2015 [09:32] - mada | Link:

A podstawą wszystkiego jest nienawiść. Zwyczajna, krwawa nienawiść. Z PO rozlewająca się na cały kraj.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2015 [09:22] - NASZ_HENRY | Link:

Lemingi mają matrixa wdrukowanego w czerep ;-)

Obrazek użytkownika jerzy4701

16-02-2015 [10:09] - jerzy4701 | Link:

Tekst konkretny i przedobry, tylko jak wytłumaczyć lemingowi, że jest lemingiem,nikt się nie przyznaje, to oni, nie ja, zapowiada zadowolony z życia grubas,popijający piwkiem, kebaba,lub inne jadło. Nawet ,oglądając Ferdka Kiepskiego smieje się, nie zdając sobie sprawy , że to o nim jest. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Piotr Jelicz

16-02-2015 [10:16] - Piotr Jelicz (niezweryfikowany) | Link:

Ważny temat - z niecierpliwością czekam na kolejne teksty.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2015 [10:28] - Marek1taki | Link:

@autor
Chyba wszyscy ulegamy temu - opisanemu przez Pana - mechanizmowi. Może w różnym stopniu. Może mamy różne potrzeby ulegania konformizmowi. W różnym stopniu spychamy do podświadomości lub stawiamy czoła informacjom trudnym do zaakceptowania. A główny przekaz brzmi "Zostaniecie asymilowani - opór nie ma sensu".
Można więc mieć pobłażliwość do polityków występujących pod publiczkę. Jeśli jednak odbywają się głosowania w parlamencie o zasadniczym znaczeniu to zbliżamy się do prawdy. I wynika z niej zazwyczaj, że udział polityków akceptujących asymilację jest bliski 100%.

Obrazek użytkownika Lektor

16-02-2015 [11:29] - Lektor | Link:

Co to jest te 30% popierające PO-PSL. Kim są ci „ludzie” nazywani powszechnie lemingami lub platfusami. Początkowo byłem przekonany, że to ludzie chorzy na Tuskofilię lub Lemingozę. Po pewnym jednak czasie zrozumiałem, że nie ! Że następstwem choroby jest śmierć albo wyzdrowienie. Ponieważ od 2007 roku ci ludzie żyją i są dalej zacietrzewieni w swoich poglądach, stąd nie może to być choroba. Obecnie już nawet niedawni wielcy ich zwolennicy zauważają, że działalność PO-PSL jest szkodliwa i zdradziecka dla Polski, natomiast te żelazne 30% nadal zaciekle trwa w kłamstwie i zajadle broni i wspiera tą szajkę rządzącą przeciw Polakom.
No więc co, jeśli nie choroba ?
Jedynym wytłumaczeniem tego zjawiska jest ewolucja wsteczna i mutacje ! Środkiem mutagennym było i nadal jest działanie czynników zewnętrznych, głównie poprzez ścierwomedia, a w szczególności GW i TVN, którym poddano całą populację Polaków. Zmiany mutacyjne, gdzie gen dominujący M warunkujący myślenie zmutował się na gen recesywny m = bezmyślność, obserwuje się u około 30% najbardziej podatnych osobników z całej populacji Polaków. Najnowszym przypadkiem mutacji jest Jan Tomaszewski - bramkarz. Takie mutacje, których konsekwencjami są zmiany w mózgu są praktycznie nieodwracalne. Wniosek jest następujący: Ta część (~30%) populacji polskiego społeczeństwa, a mówię tu o osobnikach z co najmniej średnim wykształceniem, nie zrozumie już prawdy i nie zmieni swoich poglądów politycznych. Oni są upośledzeni i nie czują że są niewoleni. Polskę trzeba wyzwolić raz jeszcze !!!

Obrazek użytkownika Zyga

16-02-2015 [12:18] - Zyga | Link:

"Jedynym wytłumaczeniem tego zjawiska jest ewolucja wsteczna i mutacje !" - oczywiście, że to nie jest prawda. Po prostu ludzie mają w życiu rózne priorytety. Zakładać, że sąsiad ma dokładnie taki sam system wartości jak my to podstawowy błąd. Jedni wolą rewolucję inni ciepłą wodę w kranie.

Obrazek użytkownika Lektor

16-02-2015 [20:47] - Lektor | Link:

Veto !!! Ci ludzie się już nie zmienią i będą do końca swoich dni popierać PO. Oczywiście że oni nie są tacy sami. Oni mają zmutowane różne geny, niemniej wszystkie zaistniałe mutacje charakteryzują się zmianami w mózgach.

To mniej więcej jak żydokomuna w Polsce. Widzisz oni się przepoczwarczyli z PZPR na SLD i dalej brną w tym komunistycznym gównie - i się nie zmienią.

Tych popaprańców się nie da zmienić - nie ma szans ! Oni mają już mózgi odwrócone na stałe. Andrzej Duda musi walczyć o młodych ludzi i tych jeszcze nie zdecydowanych. Jeśli ich przekona do siebie to wygra !!!

Obrazek użytkownika joey joey

16-02-2015 [11:51] - joey joey | Link:

Nazwałeś Brauna i Korwina oszołomami ,którzy na pewno nie mają racji,ale są wyszczekani na poziomie świadków Jehowy,a rozmowa z nimi to pranie mózgu? Dobrze zrozumiałem?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

16-02-2015 [12:09] - CzarnaLimuzyna | Link:

Ja kiedyś proponowałem najpierw:
1. zrozumienie zjawiska manipulacji w sposób bardziej niż pobieżny
2. rozpoczęcie procesu "detoksykacji lingwistycznej"

czyli zamiast biadolić i ubliżać lemingom - stosować w praktyce

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-02-2015 [14:04] - Janko Walski | Link:

W kraju uogólnionego kłamstwa dyskusja podatności na nie może być kluczem do wydostania się z tego. Moją uwagę zwrócił ten oto fragment:

"jeżeli z jakichś przyczyn dochodzi do konfrontacji, okazuje się, że – najczęściej – Leming nie posiada żadnych szans w merytorycznej dyskusji z przeciętnym prawicowcem na jakikolwiek temat. Fakt ten jest – wbrew pozorom – bardzo korzystny dla utrzymania status quo, ponieważ wzmaga w Lemingach poczucie zagrożenia i zachęca je do stosowania wobec nas odrzucenia (wykluczenia) i okazywania pogardy, albo chociażby do stosowania w dyskusji chwytów niemerytorycznych, co nas niewymownie wkurza, ponieważ zazwyczaj nie wiemy, że za pomocą tych chwytów Leming wcale nas nie chce zaatakować... Przeciwnie: on się przed nami broni.

Aby poczuć się przez chwilę w jego skórze dobrze jest porozmawiać sobie z jakimś politykiem, czy działaczem, o którym wiemy, że na pewno nie ma racji, ale który jest – jak to się mówi – „wyszczekany”. Z kimś typu Brauna, Korwina, ze świadkami Jehowy, albo nawet – dajmy na to – z kimś, kto jest aktywistą ruchu poszukiwaczy UFO..."

Rzeczywiście takie zjawisko ma miejsce.  Mamy więc i strach i odruchową obronę oraz kalsyczną ksenofobię budowaną na inności onych - tych złych, zagrażających nam. Cały aparat medialny pracuje nad utrzymaniem tego stanu, trzeba powiedzieć skutecznie. Z powyższej diagnozy dostajemy jednak wskazówki jak postępować, ale rozumiem że to znajdzie się w następnych częściach.

Obrazek użytkownika V

16-02-2015 [15:39] - V | Link:

Wg mnie medialna agentura wpływu utwierdza społeczeństwo w przekonaniu o istnieniu lemingów, PO to żeby możliwe było fałszowanie wyborów na tak ogromną skalę. Szczynukow ma POpracie 3%, ale my napiszemy o lemingach głosujących na niego. Czyż nie tak panie bloger ?

Obrazek użytkownika Zwykły człowiek

16-02-2015 [16:17] - Zwykły człowiek | Link:

Bardzo dobry artykuł.

Pragnę zaznaczyć, że też uległeś pewnej manipulacji. Chodzi mi o JKM, bo pisząc oszołom itd. pewnie kierowałeś się tym, co szłyszałeś w mediach, więc i podświadomie to podchwyciłeś. Z JKM nie musisz się zgadzać, nie musisz popierać, nie musisz głosować, ale faktem jest, że jego wypowiedzi są przeinaczane, jego osoba prezentowana jako wariat i szowinista. Mimo wszystko myślę, że mimo radykalnych poglądów nie można go nazwać oszołomem, bo to co mówi od dziesiątek lat ma względny, bo względny w tym środowisku (raczej pisowskim, które tak przy okazji darzę sympatią, oprócz spraw gospodarczych) ale jednak swój sens.

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika matimikolow99

16-02-2015 [17:19] - matimikolow99 | Link:

Teoria norm i motywacji J. Kosseckiego Organizatorzy: HarFOR http://harfor.pl/
Dzisiaj o godzinie 19:00 Zapraszamy serdecznie! kontakt : info@harfor.pl
http://youtu.be/HTqjt48cPhk https://www.facebook.com/event... Polska Szkoła Cybernetyki

Na wykładzie przedstawione zostaną:
* Oryginalna, autorska klasyfikacja norm i motywacji oparta na dedukcji socjocybernetycznej;
* Znaczenie norm programowanych genetycznie (rejestraty wstępne) oraz nabytych w trakcie rozwoju osobniczego;
* Udział bodźców energetycznych i informacyjnych w poszczególnych rodzajach motywacji.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

17-02-2015 [22:50] - 3rdOf9 | Link:

O! Nie spodziewałem się, że temat wzbudzi aż tak wielkie zainteresowanie :)

Po pierwsze dziękuję wszystkim za komentarze

Po drugie owszem: w następnych częściach spróbuję wskazać pewne konkretne propozycje sposobów przeciwstawiania się, chociaż muszę stwierdzić, że znacznie prościej jest zdiagnozować to zjawisko, niż dobrze wskazać metody przeciwdziałania mu. Sądzę, że będziecie mogli znacząco uzupełnić moje propozycje. Jednak tak duże zainteresowanie rodzi nadzieję, że dopracujemy się w końcu w naszym środowisku metod skutecznych...

Po trzecie, zwolennikom Korwina i/lub Brauna: Cóż - może się znacząco różnimy w ocenie tych akurat postaci, zważcie jednak, że nie ma to kluczowego znaczenia dla meritum omawianej tu sprawy.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2015 [08:30] - Jabe | Link:

Lemingi kierują się strachem. Boją się, że przyjdzie Zły i znowu zacznie Blidy mordować. Ten lęk jest w nich stale podsycany. Przypuszczam, że towarzyszy temu niepokój przed porzuceniem błogiej ignorancji. Lemingoza jest zresztą powszechna i nie dotyczy tylko klasycznch lemingów – po tej stronie też można by się jej z pewnością doszukać.