Dlaczego wybuchają rewolucje?

Pozwólcie, że omówienie tego poważnego tematu rozpocznę od niewinnego wywiadu (który przeszedł bez echa), jakiego udzieliła nie tak dawno pewna Polka mieszkająca w Bawarii. Pani ta zapragnęła otworzyć nieduży pensjonat w jakiejś wiosce pod Alpami i jej perypetie z tym zamysłem biznesowym związane byłyby tu nas mało interesujące – gdyby nie ten krótki fragment:
W 2010 r. [Merkel] mówiła, że polityka multikulti się nie sprawdza, ludzie obcy kulturowo się nie asymilują z niemieckim społeczeństwem, a w 2011 r. rząd niemiecki zaczyna ganianie, a w zasadzie polowanie, na duże domy, w których mogliby zamieszkać imigranci, uchodźcy, choć jeszcze przecież wtedy nie było uchodźców. Nie wiedzieliśmy, o co chodzi. Nikt nie słyszał o uchodźcach. A napór na skupowanie domów był ogromny. Zastanawialiśmy się, skąd mają być ci uchodźcy, szał trwał. I nagle [w 2015 r.] słyszymy w mediach, jak Angela Merkel zaprasza wszystkich z Syrii, że Niemcy wszystkich przyjmą. Wtedy jeszcze nie wiemy, że do Europy płyną setki tysięcy ludzi. Po chwili zaczynamy rozumieć, co się dzieje. Skąd jednak niemiecki rząd wiedział, że coś takiego nastąpi? (za: http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/525835,azylanci-uchodzcy-w-bawarii-w-niemczech-rozmowa-rigamonti.html).
Dla przypomnienia: Rewolucja Jaśminowa (początek „Arabskiej Wiosny Ludów”) rozpoczęła się w Tunezji na przełomie 2010/2011 („AWL” rok później)…
 
Tak oto stajemy przed tytułowym pytaniem, które w powszechnej świadomości wydawało się retoryczne: „wiadomo było” przecież, że rewolucje wynikają z buntu uciśnionych! Otóż – nie do końca…
Króciutki rys historyczny:
 
Mayer Amschel Bauer* to najlepsza ilustracja postawionej tezy;  jak znajdujemy w Wikipedii: W trakcie rewolucji amerykańskiej oraz francuskiej jego biznes bankowy znacznie rozrósł się. (na marginesie „interesu amerykańskiego”: Bauer uczył się finansów w Hanowerze, u niejakiego Samuela Oppenheimera). O ile rewolucja amerykańska (i takiż interes) polegała m.in. na emisji dolara - z pięknym, rzec by można ludowym, hasłem In God we trust – o tyle hasło r. francuskiej okazało się bardziej zawoalowane: wszak wolność przyniosła zniewolenie ateistyczne, kwitnąca równość zaowocowała znaną i nam z autopsji konstatacją „są równi i równiejsi”, wreszcie braterstwo natychmiast zrodziło ogląd iż „rewolucja pożera własne dzieci” – jednak korzyść była oczywista: pożyczanie pieniędzy jedynemu hegemonowi (jakim był król Francji) nie było już konieczne w sytuacji wzrostu liczby potrzebujących (kapitalistów) – a było ryzykowne…
 
Akcent polski: jak zauważył Sławomir Koper (Wielcy zdrajcy od Piastów do PRL, Warszawa 2012, s.211), krwawe wystąpienia chłopskie miały miejsce przede wszystkim na tym obszarze, gdzie rozwinął się masowy ruch trzeźwości, propagowany przez Kościół katolicki, który w ciągu roku przyniósł spadek spożycia alkoholu do kilku procent wielkości wcześniejszej. Prawdopodobnie brak możliwości utopienia chłopskich krzywd w alkoholu stał się przyczyną nasilenia drastyczności buntu (dot. Rzezi Galicyjskiej Jakuba Szeli – wymordowano wówczas do 3000 osób, niemal wyłącznie ziemian, urzędników dworskich i rządowych oraz kilkudziesięciu księży. Jak ustalił i podkreślał prof. Stefan Kieniewicz, mimo skali wydarzeń, ani jeden Żyd nie padł ich ofiarą). Retoryczne pytanie: kim byli liczni właściciele karczem i szynków? Bo odpowiedz, dlaczego nie interweniował rząd austriacki pośrednio znamy: Gdy pewnego razu Salomona Rothschilda odwiedził minister finansów Austrii z prośbą o pożyczkę przed zbliżającą się wojną z Prusami, zbladł, gdy usłyszał odmowę, i rzekł przerażony: „W takim razie rząd zbankrutuje” (za: http://nczas.com/publicystyka/wozinski-ewenement-rodziny-rothschildow-czy-swiatem-rzadzi-finansjera-pochodzenia-zydowskiego/ )
 
Kolejna rewolucja (bolszewicka) przyniosła nowe hasło: internacjonalizm. Przytocze za Wikipedią: Za Wikipedią: pogląd, że za propagowaniem internacjonalizmu stoją Żydzi, którym zależy na utworzeniu jednej wspólnoty ogólnoludzkiej, co byłoby im na rękę w realizowaniu handlu na nieograniczoną granicami skalę. Internacjonalizm ułatwić też miał Żydom głoszenie doktryn kulturowych i postaw życiowych, które prędzej czy później miały doprowadzać do umierania organizmów narodowych (…) Żydzi skłaniając państwa do uznania doktryny internacjonalizmu, będą mogli łatwiej osiedlać się na terenach wszelkich krajów, a także narzucić narodom i całemu światu kult pieniądza i ekonomii, które były uznawane za typowo żydowskie. (Cytat ten jest niepełny; dwa pierwsze słowa to: „Hitlerowcy głosili”…). I to samo pytanie: cui bono?
 
Wreszcie ostatni przykład: bostońska rewolta 1968 i jej europejskie odpowiedniki. Uniwersytet Columbia przyjął onegdaj (w 1937 r.) założycieli tzw. szkoły frankfurckiej (pod nazwą  Instytut Badań Społecznych - wszyscy jego badacze byli Żydami). Ci neomarksiści (Antonio Gramsci, Gyorgy Lukács, Max Horkheimer – propagator freudyzmu, Theodore Adorno i, przede wszystkim, Erich Fromm i Herbert Marcuse – ze swoimi apelami o „wyzwolenie seksualne”). Stworzyli oni tzw. Teorię Krytyczną, która polegała na tym, by… krytykować: zwłaszcza kulturę (i w ogóle: cywilizacje) Zachodu i porządek kapitalistyczny, by otworzyć pole dla wspomnianego wyżej internacjonalizmu;  Marcuse np. w swoich tekstach nawoływał do utworzenia społeczeństwa „wielopostaciowej perwersyjności”. Hasłem tej rewolty było „zabrania się zabraniać!” – jej uczestnicy szybko stali się czołowymi przedstawicielami amerykańskiego i europejskiego establishmentu (na marginesie: czy hasło to Wam czegoś nie przypomina? Tak! „Róbta, co chceta”! – a zauważcie, że Fundacja Złoty Melon ma się nad wyraz dobrze).
 
Wystarczy tych przykładów, by zrozumieć, że rewolucje „nie wybuchają same”; że nie „byt kształtuje świadomość” (jak usiłowali nam klarować marksiści), ale „świadomość” kształtują ideolodzy: poprzez uniwersytety i poprzez media. To od tych demiurgów kulturowego neomarksizmu płyną takie projekty jak „przestępstwa nienawiści” (hate crimes), „tolerancja wyzwalająca” (liberating tolerance), czy „hell no - we won’t go”.
Ale nie oszukujmy się – to wszystko ma swoich promotorów. I naiwne byłoby sądzić, że mogli nimi być Angela Merkel (Zaczęła się akcja propagandowa, wmawianie ludziom, że uchodźcy to nowa siła, która sprawi, że niemiecka gospodarka się dźwignie, ci ludzie pójdą do pracy, będą też rodzić dzieci, więc społeczeństwo się nie zestarzeje) czy zainteresowany zniknięciem „z pola konfliktu” miliona młodych arabskich mężczyzn rząd Izraela: nie mają takich możliwości politycznych. Gra toczy się o stawkę geopolityczną (np. o ukrócenie unii Europa-Rosja), dla której potrzeba „islamskiej Europy” wydaje się jasna.
 
Być może czeka Polskę w tym kontekście lepsza przyszłość niż jej zachodnioeuropejskich patronów – o ile wyborcy zrozumieją, o jaką stawkę idzie gra; jesteśmy bowiem w przededniu kolejnej rewolucji, a raczej: kontrrewolucji – i możemy dać do niej i zachętę i dobry przykład, nie oberwawszy przy tym rykoszetem zamieszek. Polska Winkelriedem Narodów? Bez przesady – ratujemy jedynie własną tradycję cywilizacyjną (tak wściekle zwalczaną przez internacjonalistów z Brukseli), choć to się chyba i innym podoba…
Mamy więc pierwszą od stulecia odzyskania niepodległości szansę na ponowne jej odzyskanie: nie wolno jej zmarnować! Działajmy z determinacją, zdecydowanie i nie oglądając się na innych: „brukselska” (lizbońska) rewolucja już przegrała. No i Trump wygrał!
 
Boże, którego ramię sprawiedliwe
Żelazne berła władców świata kruszy,
Skarć naszych wrogów zamiary szkodliwe
Obudź nadzieję w każdej polskiej duszy.
 
 
 
* w 1769 r. przyjął nazwisko nazwisko Rothschild - po nadaniu mu w tymże roku tytułu barona przez landgrafa Hesji-Kassel Wilhelma IX.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

22-06-2017 [18:26] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam
Dobry tekst 
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika damascen

22-06-2017 [19:11] - damascen | Link:

Miło mi. Też bym chciał usłyszeć, skąd młody Tusk wiedział, że AG to lipa :)
Serdecznie

Obrazek użytkownika smieciu

22-06-2017 [19:13] - smieciu | Link:

Ech po tym co pan napisał dziwi mnie ta wiara w Trumpa.
Skoro potrafią się bawić w takie perfidne rewolucje to czemu nie mieliby się pobawić w jakieś kontrrewolucje?
Tym przecież jest to zabawniejsze że Trump wywodzi się dokładnie od nich. Ma zięcia Żyda a Ivanka od małego była przekonana że wyjdzie za Żyda. Bo to Żydzi w otoczeniu Trumpa nadawali ten cały szyk i roztaczali magiczny urok władzy i specyficznej kultury. No i w końcu sama stała się Żydówką.

Przecież to zbyt nachalne jest i oczywiste by nie było gierką. Ten cały zły Soros, złe media propagujące imigrantów i lewactwo. Normalnie na tacy mamy wyłożone kto jest zły. W Polsce mamy KOD, którego zadaniem jest robienie z siebie idiotów, kompromitację opozycji wobec PiS. To samo jest w USA. Idiotyczne zarzuty wobec Trumpa, jawna groteska bijąca z mediów typu CNN.
Skoro to jest tak głupie to może zamierzone?

Może jest w cel w tej kontrewolucji zgodnie zasadą 2 kroki do przodu, jeden w tył. Ludzie potrzebują odreagowania. Pomyślunku że coś tam znaczą. Dlatego potrzebny jest ten krok w tył. Jakoby z powodu nacisku ludu.
Po czym może się łatwo okazać że ci wszyscy kontrewolucjoniści z Trumpem i PiSem na czele doprowadzą, jakoś, do takiego gówna że ludzie zapragną tego co było wcześniej. Tej równości, i w ogóle. Tej całej cywilizacji, którą ukształtowały rewolucje.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-06-2017 [20:01] - zbieracz śmieci | Link:

Twoje fobie dotyczące PIS są znane ale to dowód jak masz czerep wylasowany przez propagandę lewacką i szkoda czasu i atłasu na dyskusje z tobą ,na jakikolwiek temat.

Obrazek użytkownika smieciu

22-06-2017 [21:50] - smieciu | Link:

Uwielbiam tą merytoryczność :)
Tak swoją drogą to nie wiem właściwie czy ten krok w tył ma rzeczywiście miejsce. Bo w sumie... co takiego prawicowego jest w PiS? Przecież oni kontynuują to samo. Owszem zmniejszyli być może trochę rozpasanie różnych złodziei. Ale systemowo?
Ciągle tkwią w lewackiej Unii głośno gadając w sprawie imigrantów, która ideologicznie jest drugorzędna. Bo unijne lewactwo to nie imigranci ale różne gendery, centralne sterowanie, narzucanie swojego lewackiego prawa, jeden pieniądz, jedna ideologia, system gospodarczy pod kontrolą korporacji.
Przecież ja jestem przeciw temu wszystkiemu! UE. A PiS? Czemu ja mam dostać łatkę lewaka a nie PiS? Podpisujący CETĘ, wzmacniający (niezweryfikowane) służby specjalne?
Co takiego prawicowego jest w programie 500+? Przecież różne takie mniej lub bardziej podobne dotacje są w całej UE! Czemu państwo musi tworzyć tą całą biurokrację sterującą poborem i przydziałem pieniądza zamiast stworzyć takie ramy gospodarcze gdzie każdy chętny do roboty zwyczajnie sobie wypracuje te pieniądze?
Kto właściwie pokrywa jego koszty? Najpierw kolo, ojciec dzieci musi zapłacić podatki żeby te zostały przetrawione przez biurokratyczną machinę i wróciły do niego. To jest prawicowe?
A może to że są ludzie, którzy mają jedno dziecko ale postanowią „podgonić” bo nie chcą łożyć na innych? Jak pan sobie to dalej wyobraża? Że program ten utrzyma garstka ludzi, która z różnych życiowych powodów nie będzie mieć dzieci lub będzie mieć ich bardzo mało?
Czemu U DIABŁA po prostu nie zrobić tego za pomocą obniżenia jakichś progów podatkowych dla ludzi, którzy PRACUJĄ? Czyż nie byłoby to logiczne i prawicowe? Kolo pracuje, znaczy jest zaradny, nadaje się na głowę rodziny, dajmy mu pieniądze!
Nie! Prawicowa idea polega tu na tym że dajemy wszystkim. Równo jak w socjalizmie. Leżysz, jesteś Cyganem płodzącym dzieci seriami? To super, dostaniesz kasę, robisz dobrze!
Inne działania PiSu wpisują się w ten styl. Wielka centralizacja. Wszelkie dane dotyczące twojej aktywności gospodarczej w jednym miejscu. Służby mające wgląd do danych. A my? Będziemy mieć  wgląd do tych danych?
A może prawicowa będzie likwidacja gotówki? Rząd PiSowski mocno działa w tym kierunku! Wyobraźcie sobie tą piękną chwilę! Kiedy jakiś bank, w którym ma się konto, i rząd, który ma wgląd, wie o tobie WSZYSTKO! Każdy zakup, może jakiś prezent dla kochanki. Zresztą każdy ma jakąś słabość. (chociaż jak sądzę, ludzie tu uważają że szefowie PiS nie). Cóż to za problem. Jakiś szantażyk. Kolo chodzi jak po sznurku. Realizując rządowe, prawicowe oczywiście! idee.
No bo jakie inne? Za sterami rządu już zawsze będą ludzie, którzy tą całą państwową machinę kontrolującą ludzików obywateli, wykorzystają do realizacji prawicowych idei.

No więc... tak w sumie...
En Marche! Jak to słusznie ujęła nasza nowa gwiazda polityki, o której, jestem pewien, wiele usłyszymy jeszcze!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-06-2017 [22:44] - zbieracz śmieci | Link:

Lewactwo tak już cie przerobiło ,że masz dusze raba,to trudne słowo ale dzięki PIS i nawet wbrew tobie odzyskasz podmiotowość a przestaniesz być przedmiotem.

Obrazek użytkownika xena2012

22-06-2017 [20:17] - xena2012 | Link:

,,Ludzie zapragną tego co było wcześniej.Tej równości i w ogóle''.....U nas pani reżyser Holland z wyprzedzeniem wyraziła to pragnienie ,,aby bylo tak jak było''Tyle że tak nie będzie,bo nowe czyli szariat stoi u bram.I po kontrewolucji!

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-06-2017 [23:00] - Marek1taki | Link:

"Skoro potrafią się bawić w takie perfidne rewolucje to czemu nie mieliby się pobawić w jakieś kontrrewolucje?" W tym nie ma sprzeczności ponieważ chodzi o poprawę sprawności mechanizmów politycznych i gospodarczych. Tak jak Lenin wprowadził NEP dla celów rewolucji, tak teraz stagnację zwalcza się zwrotem w polityce dokonywanym przez PiS czy Trumpa. Stary system też nie jest bezczynny, wywołał rewolucję jaśminową i z "rewolucyjnych mas" zorganizował najazd na Europę.
To jest zabawa w dwa ognie. Pozwala wykorzystać interakcję by popchnąć ludzi do działań, by był ruch w polityce i w interesie. Ze stabilizacji się nie da tego wycisnąć. Destabilizacja jest zmianą równowagi. Zmiana równowagi pozwala wyprowadzić ruch.

Obrazek użytkownika damascen

23-06-2017 [10:58] - damascen | Link:

Bardzo słuszna uwaga, ale - po części: nie dotyczy obszarów niesterowalnych. Interior Ameryki i tradycyjna Polska są zbyt mocno oparte na chrześcijańskiej koncepcji człowieka, czego nie zmieniły "nowe czasy" (nawet na Białorusi tak jest!), natomiast takie plany jak America First czy tandemu Duda-Morawiecki pozwalają tę kulturowo-cywilizacyjną kontrrewolucję dokonywać własnymi rękoma (co - i tu w pełni się zgadzam, pisząc zresztą o tym w artykule - nie będzie dane Europejczykom z Zachodu: ilustracją są polityczne losy Petru i Macrona). Żeby jednak dokonała się (np. u nas) w pełni - potrzebne są konsekwentne i mądre ("dobre") zmiany: mam przekonanie, że tak się dzieje, stąd takie teksty jak poprzedni (http://naszeblogi.pl/47039-panstwo-solidarne) - nawiązuję do tradycji pozytywistów - bo "samo" się nie zrobi; zgodnie z tym, co Pan podkreśla - musimy wspólnym wysiłkiem zapobiec "kontrrewolucji sterowanej".

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-06-2017 [12:05] - Marek1taki | Link:

Tak. To również od nas - maluczkich - zależy by państwo nie było kupą kamieni. Na co dzień spotykam się z dorzucaniem się w instytucjach państwa do tej kupy drogą takiej interpretacji przepisów by rzeczywistość postawić na głowie w rzekomej trosce o literę prawa. I to jest wynik propagandy na poziomie zawodowym i ogólnospołecznym. Trzeba się nie dawać.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-06-2017 [19:19] - zbieracz śmieci | Link:

Fajny tekst całkowicie inny od sieczki tu proponowanej.Czy dojdzie do rewolucji w Europie Zachodniej bo ta jest zarażana i zarażona najsilniej tego typu polityką w jakimś sensownym i przewidywalnym czasie ,wątpię ale wykluczyć nie można.
To zależy od tego co będzie robił Marcon u siebie i w sojuszu z Niemcami,ma stosowne przygotowanie i związki z bankami w tym Rohtschilda a jego karierą bez wątpliwości sterowała żona,jest pod jej wpływem ale jej poglądów my nie znamy.
Czy idea powszechnego kibucu się spełni ,jest przeszkoda i to poważna a jest nią piłka nożna i mecze reprezentacji narodowych ,kibole są w stanie obalić komunę...!?
PS.Tytuły baronów bogaci żydzi kupowali i na ten patent wpadły władze finansowe CK Austrii i Węgier,r oża thun jest po mężu taką baronową

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-06-2017 [23:45] - zbieracz śmieci | Link:

Rewolucja ,kontrewolucja  i Polska co ma to zainicjować,my niczego nie zainicjujemy ale dajemy przykład ,że można dać odpór .Nie wszyscy na Zachodzie maja wypalone mózgi i nie wszyscy godzą się z tym co jest i co ma być i trzeba się wsłuchać co mówią angielscy kibice a co potrafią i jak są zorganizowani to każdy kibic wie,wie ,że czego jak czego ale duch walki u nich pozostał..Mas kiedyś osiągnie swój punkt krytyczny i nie ma znaczenia czy to będzie zorganizowana prowokacja czy nie ale zapalnikiem będzie rozlana krew i to duży strumień i krew dzieci i to w kraju takim jak UK czy Niemcy.Siły policyjne i służby w obu tych krajach tez pomrukują bo nie mogą się pogodzić gdy rządy krepują im ręce gdy łamane jest prawo .
Niezauważenie przeszła informacja ,że w Szwecji przywrócono obowiązkową służbę wojskową ,,ot tak sobie czy cztery rody panujące w Szwecji uznały ,że wszystko poszło za daleko i armia będzie potrzebna aby zachować państwo , swoje wpływy i ogromny majątek bo w ich rekach jest 90 % całego majątku Szwecji.
Tutaj musi polać się krew bo nie ma dyskusji z lewactwem i ich twórcami ,oni uważają się za nieśmiertelnych ale do czasu gdy bomba zostanie zdetonowana w jakiejś galerii w niedzielne przedpołudnie gdy udadzą się tam na cotygodniowe nabożeństwo całymi rodzinami.