Prawdziwy Brytyjczyk

Prawdziwym Brytyjczykiem okazał się  Rumun. Ubiegający się o brytyjskie obywatelstwo - pochodzący z Rumunii - Florin Morariu to aktualny  bohater brytyjskich socjalmediów. Rumuński piekarz - bohater, kończący w sobotę swoją 14 - godzinna zmianę w piekarni, był świadkiem ataku islamskich terrorystów, lub jak podała, na żółtym pasku TVN 24 " nieporozumienia w centrum Londynu "
Bez chwili wahania wpuścił do piekarni dwie przerażone, krzyczące Brazylijki. Potem jeszcze udzieli schronienia 20 osobom, zanim systuacja na zewnątrz nie stanie się bezpieczna. Jednak wcześniej ruszy w pościg za islamskimi zabójcami, jednego z nich powali na ziemię, resztę zrobią antyterroryści. Nikt nie ma watpliwości, że bohaterskiej postawie piekarza, kilka osób zawdzięcza życie. Choć  bilans zamachu i tak jest tragiczny : 7 osób nie żyje, 48 rannych, 35 osób hospitalizowanych, w tym 15 osób w stanie ciężkim. True hero, true British spirit ! przewala się od wczoraj przez Fejsy i Twittery. Zasłużył na obywatelstwo i medal.  Damn foreigners coming over here, saving our life. Absolute hero deserves a medal... i to jest ta różnica między emigrantami z Europy Wschodniej, a przybyszami z Bliskiego Wschodu i Afryki zalewającymi Europę. Dzieci Florina Morariu będą 100 % Anglikami, a dzieci tych, którym Europa udziela schronienia będą biegać po europejskich stolicach z maczetami i kałachami. I na nic  zdadzą się tu zapewnienia osób pokąsanych polit - poprawnością, na nic twierdzenia, że to nie ma związku z islamem.
Sam Florin Morariu nie uważa, że dokonał wielkiego czynu. 
- Zrobiłem to co każdy zrobiłby na moim miejscu. Tam mógł być twój ojciec lub twoja matka. Mogła być moja matka i mój ojciec. To było straszne, ale współczułem ofiarom, wiedziałem, że muszę pomóc. 
Tylko jak długo te jętki z fejsa i twittera będą pamiętać skromnego rumuńskiego piekarza z piekarni Bread Ahead, nieopodal London Bridge. 
Nie udała się próba wypromowania innego bohatera. Anglika biegnącego z piwem i starającego się nie uronić kropli. Zdjęcie robiło furorę w mediach brytyjskich, a portal gazeta.pl młócił zdjęcie do późnego wieczora. Jakież to brytyjskie ! Jakiż londyński " sense of humor " Jakimi oni są optymistami, jak do wszystkiego podchodzą z typowym angielskim humorem i dystansem. A w domyśle -  jak to kontrastuje z tchórzliwą postawą pisowców i z rozhisteryzowaną premier Szydło. To zdjęcie prawie jak Anglicy grający w piłkę nożną  między transzejami nad Sommą w 1916 roku. Zadziwiają mnie czerscy. Ile oni muszą teraz dokładać starań, by takie zdarzenia bagatelizować. Ile językowej gimnastyki, by nie nazwać rzeczy po imieniu, by do ludzi nie dotarło czym są zdarzenia w Paryżu, Londynie, Berlinie, Brukseli i co zwiastują. 
Podobno jakaś idiotka - lingwistka zaproponowała, by uchodźców nazywać Nowakami. Bo taka jest etymologia nazwiska Nowak, ktoś nowy, nowo przybyły. Podobno sprawa zyskała akceptację samego prof. Miodka. Jeden szkopuł widzę w tym genialnym pomyśle : jeśli tak rozwodnimy polszczyznę to będziemy wiedzieli, że ci którzy do nas przybywają to Nowaki, ale nie będziemy wiedzieli jak nazywają się te Nowaki co czmychają na Ukrainę. Można iść jeszcze dalej, można muzułmanina dźgającego nożem  nazywać Rzeźniczakiem, a biegającego z maczetą panem Ostrzeszewskim, oczywiście muzułmanin z pasem trotylu na brzuchu to Paskiewicz. Jednego Paskiewicza już poznaliśmy, to co nam szkodzi kolejny Paskiewicz ? Język jako materia jest bardzo elastyczny i w swoim rozwoju nie powinien w żadnym stopniu się ograniczać, choć pewne pomysły na początku mogą razić. Wierzę, że czerscy sprostają nowym wyzwaniom, a dziać będzie się na pewno sporo i językowych zadań przybędzie. 

6999 : 1 Wczoraj na krańcach Europy, na wyspie Barra wchodzącej w skład archipelagu Hebrydów Zewnętrznych odbył się pogrzeb 14 - letniej Eilidh MacLeod. 
Uroczystość w kościele w Castlebay zgromadziła ponad 1000 osób, czyli prawie wszystkich mieszkańców wyspy. Prowadzący ceremonię miejscowy proboszcz John Paul MacKinnon zapamiętał Eilidh jako osobę obdarzoną niezwykłym talentem muzycznym, a jej wuj Donald Manford w poruszającej mowie pogrzebowej powiedział między innymi " ... na zawsze pozostaniesz symbolem świata przepełnionego miłością, niewinnością, dobrocią, życzliwością i wiarą " W ostatniej drodze  towarzyszyły nastolatce utwory wykonywane przez Ariane Grande. Po śmierć do Manchesteru 14 - letnia Eilidh pojechała 20 maja, nikt jej nie uprzedził, że może paść ofiarą reguły wymyślonej przez dziennikarkę Gazety Wyborczej. Reguły wymyślonej, by uspokoić sumienia ludzi zaczadzonych chorą ideologią, reguły która ma być jednocześnie przykładem niespotykanego w świecie " humanizmu " czerskich buchalterów, dla których poświęcenie jednego ( najlepiej cudzego życia ) waży mniej niż 6999 ludzkich istnień. Matematycznie się zgadza. A ja mam gdzieś wasz humanizm, bo moja wnuczka za 10 lat też zechce pojechać na taki koncert i żadna siła jej nie zatrzyma. Tak jak Eilidh nie chciałaby słyszeć i nigdy nie wzięłaby na serio jakichś chorych wynurzeń - 6999 : 1 Bo kiedy się ma 14 lat to nareszcie chce się żyć, już nie jest się dzieckiem, a do pełnej dorosłości brakuje tak niewiele. Kolejne  kilka  lat beztroski, a później odpowiedzialnej dorosłości. Tego  Eilidh już nie doświadczy. Beztroskie lata rozbawionej nastolatki umkną również przyjaciółce Eilidh, Laurze MacIntyre. Po takim okaleczeniu nie ma się raczej ochoty na beztroskę, choć Laura miała więcej szczęścia, przypadkiem stała metr dalej, w stanie ciężkim przebywa w manchesterskim Royal Hope Hospital. Nie mogła zginąć,  6999 : 2 to niezgodne z zatwierdzonym bilansem Biura Rachunkowego GW & wspólnicy z ulicy Czerskiej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

07-06-2017 [08:32] - StachMaWielkieOczy | Link:

Fakty,fakty....
41 Afganczyk (zastrzelony przy interwencji Policji) zabil 5 letnie dziecko i ciezko poranil jego matke na oczach rodzenstwa. Dziecko bylo mu za glosne.
http://www.n-tv.de/panorama/Af...

Od ok 2005 przebywa w Niemczech. Dotychczasowy jedyny dorobek to spore akta i wyroki sadowe za
podpalenia i grozne rozboje.
Nie mogl byc wydalony bo:
Dal sie ochrzcic i jako przechrzcie grozi mu w Afganistanie smierc (podobno)
Niemieccy urzednicy zastanawiaja sie niesmialo czy Chrzest byl szczery czy tylko nalezal do planu aby nie zostac wydalonym.
Jednym slowem idealny kandydat do jakiejs polskiej parafi.....
Zaden islamista.
Potwierdzona narodowosc
Chrzescijanin

W Hameln skazano ostatnio 39 letniego "zintegrowanego nowoNiemca" Nurettin B. na kare 14 lat wiezienia.
Po klutni z zona zadal jej pare ciosow mlotkiem po czym zalozyl petle na szyje a sznur do haka w Aucie
I przeciagnal zone za autem po miescie tak dlugo az sznur sie zerwal . W aucie siedzialo ich dziecko.
https://www.welt.de/vermischte...

Obrazek użytkownika Siukum Balala

07-06-2017 [18:48] - Siukum Balala | Link:

och parafie protestanckie w Niemczech to az piały kiedy sie dowiedzialy, ze tak wielu muzulmanow decyduje sie na konwersje. Dopoki sie nie dowiedzieli ze to dla muslimow pewny azyl. Podobnie robili przybywajacy w Polsce nielegalni przybysze z bylego ZSRR, poeplniali drobne przestepstwa, np. nielegalny handel wodka, dawali sie skazywac na grzywny, ktorych nie mogli zaplacic i prosili o rozlozenie na raty, np. na 3 lata. Sad sie oczywiscie godzili, zabieral paszport i wydawal dokument tozsamosci z wipsem zakaz opuszczania terytorium RP, i mial facet azyl na 3 lata. Proste ? proste.