Sejm przyjął uchwałę o wolnej przestrzeni od symboli totalit

W dniu dzisiejszym Sejm przyjął uchwałę  „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Uchwała została przyjęta zdecydowana większością głosów: za było 372 posłów, przeciw 48,  wstrzymało się od głosu 29.
                W prawdzie uchwałę przyjął Sejm Dzieci i Młodzieży to  po wysłuchaniu kilku wypowiedzi muszę przyznać, byłem pod wrażeniem, argumentacji, kultury wypowiedzi i wielkiej dojrzałości młodych ludzi. Jeśli ktoś ma się uczyć od kogoś to obecni parlamentarzyści powinni z uwagą zapoznać się z dzisiejszym „dziecięcym” posiedzeniem.
                Kilka cytatów z dyskusji : „ Aby dekomunizacja przyniosła skutki musi zostać przeprowadzona na wielu płaszczyznach. Na płaszczyźnie psychologicznej i społecznej. Rola tradycji i fundamentalnych wartości jest tutaj niezwykle ważna”  Erwin Rabarijoeta. Co można do tego dodać ? Trzyzdaniowa definicja dekomunizacji i przyczyny jej niepowodzenia w Polsce.
                „ Historia naszego kraju jest bardzo złożona. Musimy nauczyć się  debatować nad nią aby uniknąć konfliktów” Kacper Konecki
                „ Nie dajmy się wciągnąć w bezowocny spór na słowa. Pokażmy , że polska młodzież potrafi zachować kulturę wypowiedzi i dyskusji” Magdalena Richter. Czy młodej Magdalenie rzeczywiście chodziło o polską młodzież czy może był to apel do obecnych posłów ? Trafiony zatopiony ?
                „Apeluję, byśmy wyciągając  wnioski z doświadczeń naszego narodu, zjednoczyli się wokół wspólnych uniwersalnych ideałów” Jakub Durczok. Pozostają tylko brawa.
                Zatroskana problemami dzieci liberalno-lewicowe media powinny dzisiejsze posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży relacjonować z wielką uwaga i analizować poglądy dominujące wśród młodego pokolenia ….a tu cisza…wstydliwa ?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-06-2017 [21:22] - Marek1taki | Link:

Nie tylko koszulki z Che Guevarą ale i flagi unijne idą do kosza. Cieszy mnie to nawet jeżeli jest to dublowanie prawa, bo sędziowie nie egzekwują art.256. KK
https://www.arslege.pl/propago...
Teraz będą umieli rozpoznać totalitaryzm?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2017 [22:01] - Imć Waszeć | Link:

W tej ustawie jest dziura. Nie precyzuje ona, czy symbole islamistyczne są symbolami totalitarnymi, czy może już po europejsku symbolami miłości bliźniego.