Dęby i chrząszcze, czyli pułapki politycznej poprawności

  W Rogalinie rosną okazałe, stare dęby - pomniki przyrody.  Są one pod ścisłą ochroną.  Drzewa te są jednak zjadane przez chrząszcze - koziorogi dębosze - niezwykle rzadkie i zagrożone wyginięciem.  Jest to również gatunek chroniony.  Co więc mają zrobić obrońcy przyrody?  Chronić chrząszcze, poświęcając dęby, czy też zwalczać chrząszcze przyczyniając się do zagłady tych owadów?  Dalsze informacje na ten temat można znaleźć {TUTAJ}. 

  Przed podobnymi dylematami stają obecnie zwolennicy tzw. "poprawności politycznej".  Uważają oni, iż antysemityzm i rasizm to przejawy zła absolutnego, godne najwyższego potępienia.  Co maja jednak zrobić w sytuacji, gdy okazało się, że najgorszymi antysemitami są muzułmanie?  Ci co występują przeciw tym ostatnim rutynowo oskarżani są o rasizm.  Żydzi zresztą też muzułmanów nie kochają, czego najlepszym dowodem jest los Palestyńczyków.  W tej sytuacji nie sposób pozostać "politycznie poprawnym".  Można tylko być antysemitą lub rasistą.  Innego wyjścia nie ma.
 
  W ostatnich dwóch-trzech latach wpuszczono do Europy ponad 1,5 miliona imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki [tylko 5,4% z nich to prawdziwi uchodźcy - patrz {TUTAJ}].  W ich obozach przedstawiciele różnych ludów walczą ze sobą: Kurdowie, Turcy, Arabowie, a nawet Afgańczycy.  Kogo mają lać pałami policjanci pilnujący tam porządku?  Boją się oni oskarżenia o dyskryminację rasową i na ogół nie robią nic.  W ten sposób "polityczna poprawność" obraca się przeciw tym, których miała jakoby chronić.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

22-04-2017 [20:57] - eska | Link:

To jest piękna notka! Naprawdę! Pokazuje na prostych i oczywistych przykładach paranoję ideologii, która przewraca się o własne nogi.

Obrazek użytkownika elig

22-04-2017 [22:57] - elig | Link:

Taki był cel jej napisania :)))

Obrazek użytkownika RoK

22-04-2017 [23:47] - RoK | Link:

Jest jeszcze gorzej niż Pani opisała. Arabowie to także lud semicki, więc broniąc Izraela jest się zarazem antysemitą i rasistą. Co robić? Głowa puchnie.

Obrazek użytkownika marsie

23-04-2017 [00:16] - marsie | Link:

Pytanie do obu Pań (i nie tylko zresztą, ale reszta wydaje się niereformowalna!) - dlaczego piszecie tylko na "prawicowych" portalach? Wszak chwalenie księdza na plebanii to żadna sztuka!

Obrazek użytkownika elig

23-04-2017 [00:49] - elig | Link:

Ja piszę na blog/wirtualnemedia.pl . To nie jest prawicowy portal.  Także Salon24 wyraźnie przestaje być prawicowy.

Obrazek użytkownika marsie

23-04-2017 [01:16] - marsie | Link:

Zajrzałem, faktycznie nie jest, brawo!