Krokodyle łzy "Gazety Wyborczej"

  Dziś [10.04.2017] jest siódma rocznica tragedii smoleńskiej.  Z tej okazji na stronie internetowej "Gazety Wyborczej" {TUTAJ} ukazał się artykuł "Ludzie oburzeni. BOR odgradza Pałac Prezydencki. "Tylko z zaproszeniami"".  Znajdujemy tam wypowiedź:

  "Krakowskie Przedmieście w okolicach Pałacu Prezydenckiego jest dziś zamknięte. Niektóre osoby są zaskoczone, że na teren wygrodzony przez BOR można wejść tylko z zaproszeniami.
- Człowiek jedzie tyle kilometrów i nie może wejść. Od tylu lat tu jeździmy, siedem lat temu byliśmy jednymi z pierwszych tutaj. Siedzieliśmy wtedy dzień i noc - żali się jedna z kobiet.".

  Do tekstu dołączono kilkanaście zdjęć barierek odgradzających tzw. strefy bezpieczeńskwa koło Palacu Prezydenckiego.  Nie chce mi się jednak wierzyć, że "Gazeta Wyborcza" rzeczywiście współczuje cytowanej przez siebie pani.  Sądzę, iż prawdziwa przyczyna narzekań redaktorów tego pisma jest inna.   Nowelizacja ustawy o zgromadzeniach i utworzenie owych stref bespieczeństwa było spowodowane przez działalność pupili "Gazety Wyborczej", czyli KOD i Obywateli RP, polegającą na zakłócaniu manifestacji patriotycznych, m.in miesięcznic smoleńskich.

  Co wiecej po otrzymaniu zakazu gromadzenia się przed Pałacem Prezydenckim organizacje te głośno zapowiadały, że wmieszają się w tłum uczestników oficjalnych obchodów i będą urzadzać jakieś burdy.  Stad owe zaproszenia oraz identyfikatory.  Wszystko to utrudnia realizację planów "GW" siania zamętu w Polsce i stąd szczery żal jej redakcji.

  Środowisko "Gazety Wyborczej jest też prawdopodobnie niezadowolone z nadania obchodom rocznicy tragedii smoleńskiej rangi oficjalnych uroczystości państwowych.  To musi "GW" mocno boleć.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2017 [13:03] - Jabe | Link:

Władza z zakłócaniem sobie nie radziła (Czy rzeczywiście?), więc wprowadzono reglamentację. Pochowali się za barierkami, demonstrując oficjalnie, że to nie są sprawy szarych nadwiślańskich autochtonów. Czemu władza dała się tak łatwo zastraszyć i zagnać do gett „prawdziwej polskości”?

Obrazek użytkownika elig

10-04-2017 [13:33] - elig | Link:

  Moim zdaniem wynika to z nadania tym obchodom rangi uroczystości państwowej.  Te ostatnie zawsze zabezpieczane są w ten sposób.  Coś za coś.