Perły propagandy PiS - efektem wniosku o wotum nieufności

  odrzuconego dzisiaj [7.04.2017] przez Sejm.  Platforma Obywatelska, jego autorka, poniosła więc kolejną porażkę [na własne życzenie zresztą].  Prawo i Sprawiedliwość zareagowało na akcję PO istną ofensywą propagandową.  Jej skutek było widać we wczorajszych Wiadomościach TVP o 19:30 {TUTAJ}.  Ponad połowa tego serwisu informacyjnego była poświęcona wychwalaniu dokonań i zamierzeń rządu Beaty Szydło oraz krytyce postępowania PO.  To była pierwsza perła propagandy.

  Druga - to najnowszy spot propagandowy PiS, który znalazłam dziś na Twitterze {TUTAJ}.  Jego pierwsza część to utrzymana w kolorach czarno białych krytyka PO, a druga jest kolorową wizją sukcesów rządu PiS.  Nic na to nie poradzę, ale ta toporna i łopatologiczna propaganda skojarzyła mi się natychmiast ze znanym wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Zima z wypisów szkolnych" {TUTAJ} napisanym w 1936 roku i wyśmiewającym propagandę rządową sanacji.  Dedykuję go propagandzistom PiS:

  "ZIMA Z WYPISÓW 
SZKOLNYCH

Któż to tak śnieżkiem prószy z niebiosów?
Dyć oczywiście pan wojewoda;
módl się, dziecino, z całą krainą —
niech Bóg mu siły doda;
śnieżku naprószył, śnieżek poruszył
dobry pan wojewoda.

A któż na szybach maluje kwiaty,
czy mróz, czy mróz, dziecino?
Nie, to rączuchną dla ciebie, żabuchno,
starosta ze starościną;
srebrzyste prążki, listki, gałązki
dla ciebie, dziwna dziecino.

A któż te śliczne zawiesił sople
za oknem u okapu?
Czy może także mróz niedobry
swą fantastyczną łapą?
Nie, moje złoto, to referenci,
podkierownicy, nadasystenci
nocą nie spali, hurra! wołali,
sople poprzyklejali.

Hej, tam w Warszawie jest pan minister
siwy i taki miły,
przez okno rzuca spojrzenia bystre,
bo chce, by dla ciebie były
zimą sopelki, śniegi i lody:
wszystkie zimowe wygody.

Jeżeli tedy sanki usłyszysz
i dzwonki ich tajemnicze,
wiedz: to minister w skupionej ciszy
nacisnął taki guziczek,
że gwiazdki dzwonią i gwiazdki lśnią
nad miastem i nad wsią.

1936
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

07-04-2017 [19:00] - xena2012 | Link:

znaczy się że PiS przegiął z tą propagandą?  Ale czy w tym co podały wczoraj ,,Wiadomości'' były jakieś kłamstwa lub nieistniejace fakty? Jeśli nie to dlaczego stan faktyczny nazywamy propagandą?

Obrazek użytkownika elig

07-04-2017 [19:21] - elig | Link:

Serwis informacyjny powinien informowac o bieżących wydarzeniach, a nie produkować laurki dla rządu.

Obrazek użytkownika Jabe

07-04-2017 [20:19] - Jabe | Link:

Nic nowego w takim z góry skazanym na niepowodzenie wotum nieufności. Nie sądzę, że to była dobra okazja do kontrataku medialnego, nawet gdyby był dobrze zorganizowany. A prezes Kaczyński powinien był zakończyć przemówienie na pierwszym zdaniu, bo szkoda gadać. Istotne jest, że Grzegorz Schetyna po raz kolejny pokazał, że kiepski z niego mówca. No i dano Pawłowi Kukizowi okazję do popisu.

Obrazek użytkownika marsie

07-04-2017 [23:13] - marsie | Link:

"łopatologiczna propaganda skojarzyła mi się natychmiast ze znanym wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Zima z wypisów szkolnych" " Droga "elig", to zdanie to zupełnie  jak z tekstów znanego tu "dr-a" - nie przeginaj! PiS radzi sobie zupełnie dobrze - a będzie jeszcze lepiej! Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika elig

09-04-2017 [00:19] - elig | Link:

Gdy widzę taką propagandę, to czerwona lampka mi się zapala, a w uszach słyszę syrenę alarmową.  Może jednak ktoś to lubi - każda potwora znajdzie swego amatora.