Chałupnicze zamachy islamistów

 Trudno zgodzić się z artykułem "W co uderza islamski terroryzm?" opublikowanym przez Romana Graczyka w portalu Interia.pl {TUTAJ}.  Autor używa bowiem wczorajszego [22.03.2017] zamachu terrorystycznego w Londynie jako argumentu przeciw PiS.  Jeden jednak fragment tego tekstu trafił mi do przekonania.  Graczyk pisze:

  "wyraźne są też podobieństwa [zamachu w Londynie] do zamachów w Nicei (14 lipca 2016), w Berlinie (19 grudnia 2016) i na lotnisku Paris-Orly w miniony weekend (18 marca 2017) w zakresie metody ataku. Wszystkie cztery ataki łączy sposób - by się tak wyrazić - chałupniczy, który organizacja Państwa Islamskiego zaleca swoim zwolennikom w Europie od pewnego czasu. Odkąd panowanie Daesh nad konkretnym terytorium w Iraku i w Syrii kurczy się, preferowana jest przezeń właśnie metoda "chałupnicza", która pozwala właściwie każdemu, dostatecznie zdeterminowanemu zwolennikowi dżihadu, zaatakować w swoim otoczeniu (w wielkim mieście, jak Paryż czy Nicea, albo w miasteczku jak Saint-Ētienne-du- Rouvray, 26 lipca 2016), przy pomocy niemal dowolnych środków (wynajęta ciężarówka, jak w Nicei, zrabowana ciężarówka, jak w Berlinie, wynajęty samochód osobowy i nóż, jak wczoraj w Londynie). A, jak wiadomo, kadr Państwa Islamskiego w Europie nie brakuje, w szeregach wielomilionowej imigracji z krajów islamskich, osiadłej tam od kilku pokoleń, ale słabo (albo wcale) zintegrowanej z zachodnim stylem życia, z zachodnimi wartościami.".

  Graczyk ma świętą rację.  Ostatni raz islamistom udało się wysłać do Europy [lub zorganizować w Europie] zbrojną bojówkę w listopadzie 2015 roku.  Dokonała ona zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób {TUTAJ}.  Teraz muszą polegać na pojedynczych osobach, dokonujących coraz mniej skutecznych akcji.  Nie są to w dodatku wyszkoleni bojownicy, ale dość przypadkowi frustraci lub kryminaliści.  Dziś brytyjska policja ujawniła tożsamość sprawcy wczorajszego zamachu.  Okazał się nim:

  "Sprawca wczorajszego zamachu w Londynie to 52-letni Khalid Masood, urodzony w hrabstwie Kent obywatel Wielkiej Brytanii, który był wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną – poinformowała dziś londyńska policja. W zamachu zginęły cztery osoby – w tym Khalid Masood." {TUTAJ}.

  Dziś także poinformowano o udaremnieniu podobnego zamachu w Antwerpii, który planował niejaki Mohammed R. [patrz {TUTAJ}].  Pogarszająca się "jakość" działań islamistów zauważyli także inni komentatorzy.  Możemy {TUTAJ} przeczytać wypowiedź Valsera:

  "Te wszystkie zamachy to robią jakieś popierdułki, albo jest to propagandowa ustawka. Gdybym swoją energię i zdolności organizacyjne w tym kierunku skumulował, to by mieli chłopaki niezłą zagwozdkę o co chodzi i co się stało? Tylko moja wolna wola o tym decyduje, że tego nie zrobię.
Popaczta na to…
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
głupia cysterna na kempingu. Ile takich bomb dziennie porusza się po drogach Europy? W ciemno zakładam, że tysiące. Zorganizowanie porządnego „boom” to nie jest żaden problem. A jakaś popierdułka z nożem na moście to jest jakiś żart.
Rzeczywiście lepiej dać sobie spokój i się goownem nie pompować. To nie ma sensu.".

  Ja uważam, że ta "chałupniczość" islamistów jest dowodem na to, iż działania europejskich służb specjalnych przynoszą pewien efekt.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

23-03-2017 [22:32] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Ładna historyja. To ja już całe gumno kredkami obrysowałem, na pastwisku głośniki wystawiłem, żeby krowom "Imedżyn" grały na cały regulator, jak na dyskotece w remizie, a Pani szanowna powiada, że to chałupnicy i żeby się nie przejmować...

Jakby nie Wielki Post, to chyba bym na wódke poszedł. Z tym, że w Nicei to jednak ten diabelski chałupnik wydajny był, kozisyn.

Swoją drogą, red. Graczyk to ciekawy przykład nieuleczalnego autsajdera, który zawsze będzie kwękał, czy to zgodne z jego wcześniejszymi poglądami, czy nie. Miło wiedzieć, że mimo to zachował trochę sprawności umysłowej.

Obrazek użytkownika elig

24-03-2017 [00:34] - elig | Link:

  W Nicei....  Nawet chałupnik może czegoś dokonać, jeśli nikt nie będzie mu przeszkadzał.

Obrazek użytkownika Adam66

24-03-2017 [02:10] - Adam66 | Link:

Demilitaryzacja się kłania...Powszechny dostęp do broni przynajmniej trochę by pomógł.
Służby specjalne do pewnego stopnia są samodzielne ale jednak podlegają rządowi danego kraju, w przypadku rządów tzw. krajów zachodnich to głównie lewactwo...
Być może w końcu dowodzący służbami specjalnymi zabrali się za robotę pomijając polityczną prawidłowość i olali teoretycznych decydentów ale obawiam się że to jest podpucha. Pracowałem z arabami i oni nie są tacy głupi jak się ich maluje ale są fanatykami i myślę, że to jednak jest jakaś podpucha przed wielkim "booom" - niestety....
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-03-2017 [07:57] - Marek1taki | Link:

"W zamachu zginęły cztery osoby – w tym Khalid Masood."
Zwróciła moją uwagę ta forma informacji wczoraj w radio RMF.
To brzmi jakby były cztery ofiary zamachu. Ofiary śmiertelne były trzy, morderca-terrorysta został zabity.
To jest "wgrywanie" nowomowy. Potem ten język rozpowszechnia się jak "separatyści" i "migranci".
Słowom towarzyszą znaczenia i następuje powszechne posługiwanie się zmienionymi pojęciami zgodnie z intencją propagandy.
W kolejnym etapie posługiwanie się nowomową prowadzi do fałszywych wniosków i uniemożliwia analizę zagadnienia w obrębie opanowanej przez propagandę grupy - następuje przyjęcie przez nią wersji propagandowej "do wierzenia". 
Konsekwencją jest uniemożliwienie dyskusji merytoryczna z osobami, które nie weszły w zmieniony zakres pojęciowy.
W efekcie jest podział społeczeństwa i sterowalność jego częścią.
Gdy ta część staje się demokratyczną większością (a demokratyczną większością w demokracji przy 50% frekwencji i proporcjonalnym sposobie liczenia głosów może być mniejszość wykreowana przez media i służby), wówczas zgodnie z linią propagandy i pod szlachetnym pozorem wprowadza się wydatki i ustanawia prawa degradujące wroga.
W kolejnym etapie opozycja reprezentuje już ten poziom "wyrobienia ideologicznego", że gdy przejmie władzę kontynuuje dzieło agentury bezwiednie, a tym skuteczniej o ile wprowadzi się do niej agenturę wpływu i wylansuje na czołowe stanowiska.
Czy tak nie było z koalicją AWS/UW i rządami Jerzego Buzka?

Obrazek użytkownika michnikuremek

24-03-2017 [08:48] - michnikuremek | Link:

Antonio Gramci zalecał "odwracanie pojęć" w ramach marksizmu kulturowego.... A rządzą Europą jego bardzo pilni uczniowie.....

Obrazek użytkownika xena2012

24-03-2017 [09:39] - xena2012 | Link:

Nie efekt a efekcik.I jak sobie Europa wyobraża dalsze trwanie kiedy każda impreza jest obstawiona zwiekszoną ochroną ,zwykły spacer jest ryzykiem,a stan wyjątkowy jak we Francji normalnością? To tak mamy żyć bezbronni przed tymi ,,chałupnikami''? No chyba że uzbroimy się w kredki.