Niemieckie standardy i włażenie bez mydła

  Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich kilku dni był list  szefa koncernu Ringier Axel Springer Marka Dekana do polskich dziennikarzy pracujących w jego koncernie.  Instruował on w nim - co należy pisać o Unii Europejskiej i polskim rządzie [pełen tekst - {TUTAJ}].  Marcin Palade zauważył {TUTAJ}, że: "Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Axel Springer napisała "Mark Dekan w swoim cotygodniowym liście". Dwa samobóje w ciągu jednej doby?".  Wydaje mi się, iż Mark Dekan zastosował w swoich wydawnictwach w Polsce standardy obowiązujące powszechnie w Niemczech.  Wystarczy bowiem prześledzić to co prasa niemiecka pisze o Polsce od chwili powstania rządu PiS, by się przekonać, że tamtejsi dziennikarze są "ręcznie sterowani".  To co nas oburza - u nich jest standardem.

  Ów list Dekana spotkał się z powszechną krytyką.  Jednak nie u wszystkich.  Oto Towarzystwo Dziennikarskie postanowiło przeprosić Niemców za nią.  W portalu Wirtualnemedia.pl {TUTAJ} czytamy:

"Towarzystwo Dziennikarskie skierowało list otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech, w którym wyraziło przeprosiny i ubolewanie z powodu „nikczemnej kampanii propagandowej”. Za jej przejawy uznało m.in. okładkę obecnego numeru „Gazety Polskiej” i krytykę listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy.".

  O okładce "Gazety Polskiej" pisano m.in. {TUTAJ}, a Tomasz Sakiewicz, naczelny redaktor pisma, wypowiedział się w tej sprawie {TUTAJ}.  Towarzystwo Dziennikarskie to stowarzyszenie lewackich publicystów, kierowane przez Seweryna Blumsztajna.  Do listu TD najbardziej pasuje określenie "włażenie Niemcom w d... bez mydła".  Ciekawe jest - po co oni to robią?  Większość publicystów Towarzystwa Dziennikarskiego związana jest bowiem ze środowiskiem "Gazety Wyborczej", a nie z polskojęzycznymi mediami niemieckimi.  Ja widzę dwie możliwości: albo "GW" chce naciągnąc Niemców na jakieś pieniądze, albo jej publicyści, przewidując upadek swej gazety, zaczynają się rozglądać za robotą u Niemców.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

19-03-2017 [07:15] - Czesław2 | Link:

Zastanawiam się, czy wprowadzenie obowiązkowego polskiego kapitału w mediach coś zmieni. Po pierwsze,Polsat i początkowo TVN też były teoretycznie polskie, ale nie reprezentowały polskiej racji stanu. Po drugie niby Niemcy i Francuzi mają swoje media. I co z tego, skoro centrala decyzyjna jest dziwna i może zablokować niewygodny news. Po trzecie, ważniejsza jest świadomość i uczciwość ludzi,a z tym jest źle. Połowa ludzi sądzi, że RMF jest polską stacją, a wielu na myśl o Niemcach i niemieckich produktach dostają orgazmu.

Obrazek użytkownika Domasuł

19-03-2017 [14:39] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Spokojnie, panie Czeslawie. Krok po kroku. Nie od razu Krakow zbudowano.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-03-2017 [16:01] - Czesław2 | Link:

Zgoda, tylko zmian za dwa pokolenia nie dożyję, a efekty lubię widzieć od razu. Niestety, jeśli chodzi o homosovieticusa, musi wymrzeć ( pod warunkiem, że nie produkują nowych- patrz tzw uniwersytety) .

Obrazek użytkownika jaja -cek

19-03-2017 [13:36] - jaja -cek | Link:

oooo! gdyby to była prawda, że rozglądają się za ROBOTAMI u SZKOPÓW
- wreszcie Platforma Obywatelska zrealizowałaby swój program wyborczy (*chociaż ten JEDEN,  JEDYNY!)
Bowiem w kampanii wyborczej obiecali NAM:
.... jak wygra PiS - to wyjeżdżamy z tego kraju

Proponuję więc rządowi Pani Premier BS pilne wdrożenie programu społecznego dla zwolenników PO:
500+ na bilety bezpowrotne
 

Obrazek użytkownika Domasuł

19-03-2017 [14:40] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Swietny pomysl :)

Obrazek użytkownika Domasuł

19-03-2017 [16:19] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Przepraszamy pana Dekana i caly narod niemiecki za nikczemne i haniebne słowa krytyki z powodu listu pana Dekana. Dziękujemy panu Dekanowi i calemu narodowi niemieckiemu za troske o los Polski. Dziękujemy tez calemu narodowi niemieckiemu za troske o los Polski w ciągu długiej historii przyjazni polsko-niemieckiej. W ciągu wiekow, wtedy kiedy w Polsce zle się dzialo i Polacy nie potrafili sobie poradzić we własnym kraju, narod niemiecki zawsze przychodzil nam z pomocą. Dziękujemy i prosimy o więcej!