Grzegorz Braun i "Gwiezdne Wojny"

 

.Wczoraj [1.03.2017] przeglądałam Internet i znalazłam dwie ciekawe rzeczy, które przegapiłam 22 miesiące temu oraz 6,5 miesiąca temu.  Chodzi mi o dwa krótkie wywiady Grzegorza Brauna dotyczące "Gwiezdnych Wojen".  Pierwszy z nich nakręcony 1 maja 2015 roku {TUTAJ} na lotnisku w Brukseli znalazł spory oddźwięk w sieci, od portalu wPolityce.pl {TUTAJ} po "Gazetę Wyborczą" {TUTAJ}.  Braun dokonuje w nim analizy pierwszych sześciu części sagi i dochodzi do dość nieoczekiwanych wniosków.  Portal w Polityce.pl pisze:  "

  "Rycerze Jedi to ubecy, a Lord Vader to płk. Kukliński. Zobacz hit sieci: Grzegorz Braun odpowiada na pytanie, czy Yoda był Żydem.", a następnie cytuje Brauna:
  "To pytanie o prawdziwy sens „Gwiezdnych wojen”, co naprawdę jest grane, kto jest kim za tą propagandową fasadą, jaką jest narracja Lucasa. (…) Szydło [z worka] wychodzi w drugiej serii „Gwiezdnych wojen”, według serii produkcji, zrobionej w latach 90. Dowiadujemy się o szeregu istotnych faktów, które pomagają nam zrozumieć, jaki jest rozkład sił i podział ról. To dopiero tam dowiadujemy się, jaka jest pierwotna przyczyna tej wielkiej wojny galaktycznej. Doszło [do niej], bo intergalaktyczny senat podniósł podatki.".

  Zdaniem Brauna - Luke Skywalker to odpowiednik Pawlika Morozowa, donoszącego na własnego ojca.  W sierpniu 2016 Grzegorz Braun omówił siódmą, ostatnią [jak na razie] część "Gwiezdnych wojen" czyli "Przebudzenie mocy".  Drugi krótki wywiad, zatytułowany "Czy Darth Vader był żołnierzem wyklętym?" został zarejestrowany na dworcu kolejowym [patrz {TUTAJ}]..  Nie wzbudził on już takiego zainteresowania, prawdopodobnie dlatego, iż od kampanii prezydenckiej Grzegorza Brauna minęło już sporo czasu.  Niemniej, jego omówienie można znaleźć np. w portalu Antyradio.pl {TUTAJ}.  Cytowane są tam wypowiedzi Brauna:

  "Han Solo i pani generał, niegdysiejsza księżniczka Leia, mają ten problem, że ich własne dzieci nie idą w ich ślady i wolą zakładać odrażające dla nich mundury szukając własnej ścieżki. To droga żołnierzy wyklętych. Młodzież „Gwiezdnych wojen” to kolejne ich pokolenie, ku przerażeniu i abominacji swoich rodziców - dawnych dzieci kwiatów. (...) {Han Solo] Na starość dalej musi się trudnić przemytem. To lumpenproletariat, element przestępczy, to są kadry rewolucyjne. Bardzo znaczące jest to, że moment śmierci tego bohatera nie jest wcale do łez przejmujący. No ale czy płakaliście Państwo po odejściu Sekuły czy mniemanej śmierci Kulczyka?".  Braun cieszy się z tego, że rewolucjoniści nie mają następców i czeka z utęsknieniem na ósmą część sagi.

  Opinie na temat analiz Brauna są różne.  Jedni zgadzają się z nimi, inni protestują, a jeszcze inni uważają, iż Braun robi wszystkich w konia.  Nie to jest jednak ważne.  Braun pokazuje, że wytwory kultury popularnej można i należy traktować poważnie i analizować ich sens.  Ja na przykład oglądała "Gwiezdne Wojny" zupełnie bezmyślnie bawiąc sie scenami pogoni i bitew oraz żartami dwóch sympatycznych robotów.  Rację ma jednak Coryllus twierdzący, iż sztuka, zwłaszcza popularna, służy zwykle jakiejś propagandzie.  Powinniśmy wiec zachowywac czujność i myśleć.

  Na zakończenie warto dodać, iż pierwszy wywiad z Braunem ma 543259 odsłon, a drugi 198 345.  Moim zdaniem odegrały one ważną rolę edukacyjną.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-03-2017 [20:43] - Imć Waszeć | Link:

Do czego prowadzi kąpanie się w fikcji i dopasowywanie wszystkiego do własnych wymysłów widać wyraźnie tu. Uwaga! Istnieje realne ryzyko szoku poznawczego i popadnięcia w obłęd. Niemniej jednak warto to obejrzeć jako memento:

https://www.youtube.com/watch?...

Można zasadnie powiedzieć, że to ekipa Brauno-podobna. Ponieważ niektórzy tu się tak potrafią nadąć, że nie przyjmą do wiadomości nawet arytmetyki i nie uwierzą w 2x2=4, więc warto podawać jawnie tytuły filmów i fragment treści:

"Stary Testament a Imperium Polaków. Rozm.ekspert Szczytyński, B. Andrejas i S. Salomon
KRÓLEWSKA TV przedstawia drugi film z 7 serii spotkań we Wrocławiu z ekspertem niebocentryzmu Mariuszem Szczytyńskim, w której udział wziął także inż. Sławomir Salomon, były kandydat na prezydenta III RP, Marszałek Sejmiku Ziemskiego Grodzkiego Wrocławia oraz Beata Andrejas - Marszałek Sejmiku Ziemskiego Prowincji Wrocławskiej. Film 7.2 porusza między innymi odpowiedzi na takie tematy jak Czym jest: POLONORUM IMPERIUM, Słowiańskie Wedy i pismo, runy, Konkordat, Watykan, Biblia Rozmowa przy okrągłym stoliku miała miejsce w miesięcznicę zbrodni smoleńskiej 10.XII.2015, w której na zlecenie ministra MON Macierewicza uroczystości w Warszawie otrzymały oprawę wojskową - mamy nadzieję, ze nie zostanie to wykorzystane do atakowania Rosji. Naszym celem jest wprowadzenie polskiej narodowej telewizji KRÓLEWSKA TV na polski MUX /Polska dostała w 2006 r. - Genewa 8 multipleksów po 8 miejsc na każdym, czyli razem 64 miejsca koncesjonowane przez organ konstytucyjny KRRiT/ - ogólnopolskie nadawanie naziemne, z którego odbiór będzie dla Polaków w Polsce darmowy, a na to potrzebne są środki i profesjonalny zespół. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę wspierającą realizację tworzenia KRÓLEWSKA TV."

Ktoś pamięta może "60 minut na godzinę"? Tamto było robieniem jaj, a tu siedzą realni napuszeni posiadacze polskich tytułów naukowych i bredzą. Z jakiegoś powodu pewni ludzie patrzą na tę ekipę krzywo. Czyżby inni ludzie byli żydami (wg powyższych = chrześcijanami, watykańczykami), czy może mamy do czynienia z kolejną ustawką służb specjalnych pt. "maksymalnie obniżyć w narodzie krytycyzm i zniszczyć logiczne myślenie, żeby przez zrobioną wyrwę każdą bzdurę można już było im wcisnąć"?:

https://wiernipolsce1.wordpres...

Obrazek użytkownika Domasuł

03-03-2017 [18:43] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ekipa niesamowita :) Wiem ze maja swoich bardzo wiernych fanow.

Obrazek użytkownika Misiek

02-03-2017 [23:07] - Misiek | Link:

Znalazłem kiedyś znakomitą ripostę pod pełnym uwielbienia wpisem fana Brauna "Pan Grzegorz w najwyższej formie" pod którymś z jego "genialnych wykładów". A brzmiała ona: "Oczytanego debila". Nie dajmy się zwariować ambitnemu poloniście. Braun ma rzeczywiście jedną wielką cechę wyróżniającą: ma małpią umiejętność przyswajania wszystkiego co przeczytał i usłyszał. Obawiam się jednak, że dzieje się to kosztem jakiegoś okaleczenia osobowościowo-emocjonalnego. Patrząc na filmiki można się zastanawiać czy leci tak na żywca, czy futruje się jakimiś wzmacniaczami.

Obrazek użytkownika admin

03-03-2017 [06:50] - admin | Link:

Po absurdalnych wywodach dotyczących Gwiezdnych Wojen omijam Brauna szeroki łukiem. Mniej więcej w tym samym czasie zaczął mówić, że Amerykanie w PL to zagrożenie itd. Posunął się do insynuowania wwozu do PL przez Amerykanów brudnych bomb. Więc obrona Imperium (rosyjskiego czy galaktyczngo) stała się u niego jakimś nowym wyznacznikiem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-03-2017 [14:26] - Imć Waszeć | Link:

Ludzie tacy jak Braun, Jabłonowski, Podlecki, Salomon et con. tworzą w polskiej infosferze brudne hallo. Nie potencjalne zagrożenie, jakim byłaby składowana gdzieś w magazynach hipotetyczna brudna bomba, ale tworzą toksyczną chmurę po detonacji takiej bomby w przestrzeni medialnej. Nie są groźni? Zobaczymy niebawem. Jak już napisałem wyżej, teorie wzorowane na spiskowych, nie mające nawet krzty logiki i zgodności z faktami, stały się dla wywiadów bronią w wojnie informacyjnej. Jest to broń masowego rażenia. Każdy idiota, którego przekona do swoich rojeń taki Braun, może zostać również przekonany, że premier Szydło jest jaszczurką z podwójnym językiem. To jest metoda na nowych Cybów, ale takich bardziej z psychiatryka. Ja w każdym razie nie mam wątpliwości, do czego dąży "układ".

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

03-03-2017 [17:40] - ExWroclawianin | Link:

Imc Waszec:

100/100

Dla mnie Grzegorz Braun to bardzo specyficznie zakamuflowana rosyjska V kolumna. Bardzo wiele rzeczy o ktorych mowi "wyglada bardzo propolsko" ale miedzy wierszami ja doczytuje sie zupelnie innego przekazu ktory niestety nie ma nic wspolnego z polska racja stanu. Prosze go teraz zaczac uwaznie sluchac, z ktorej stolicy nadaje lub dostaje instrukcje. Wiadomo ze dla odwrocenia uwagi zlodziej bedzie krzyczal: "Lapac zlodzieja"........nie dajmy sie wiecej nabrac na ten szkolny "numer"......Bylem na bardzo kameralnym spotkaniu z Braunem na plebanii kosciola katolickiego w ktorym uczestniczylo 11 osob i bardzo uwaznie przysluchiwalem sie Braunowi....... dla mnie ten facet ma jakas "misje" i ja realizuje.......

Obrazek użytkownika Domasuł

03-03-2017 [18:47] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem, jak jest teraz, ale pan Braun miał jakiś czas temu na NB bardzo zagorzałych zwolennikow. Teraz zdaje się NB staly się popularnym miejscem dla specow gospodarczych od Korwina.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

17-05-2017 [20:31] - Teresa Bochwic | Link:

Odbiorcą są fani Gwiezdnych Wojen? 

Obrazek użytkownika V for Vendetta

03-03-2017 [08:10] - V for Vendetta | Link:

Poważne traktowanie Grzesia Browna, z całym szacunkiem Pani Elig, ale to dziecinada. Pan Grzesio to nic innego przecież jak kolejna mutacja moskiewskiego pajaca Januszka Ko-Muszka. To starzy kumple są zresztą. Pierwsze 10 sekund filmiku na ten dowód => https://youtu.be/SZAk3gNNJYk

Obrazek użytkownika Domasuł

03-03-2017 [18:49] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tak, jeszcze dodatkowo Michalkiewicz do kompletu.

Obrazek użytkownika michnikuremek

03-03-2017 [08:45] - michnikuremek | Link:

Braun ma na koncie wiele dobrych rzeczy - filmy demaskujące komunizm, jego spojrzenie na polskie powstania czy wykłady na przykład o układzie wrocławskim. Niestety - ostatnio odjeżdża coraz bardziej. Ja przestałem go słuchać kiedy razem z niejakim "Jabłonowskim" zaczął stręczyć Rosję i Putina i bluzgać na USA. Zwrot w jego poglądach dokonał się tak gwałtownie, że nawet zacząłem mieć pewne podejrzenia czy dokonało to się bezinteresownie.........

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-03-2017 [09:09] - Józef Darski | Link:

Czy znalazła Pani już bomby chemiczne podłożone przez Amerykanów w warszawskim metrze w czasie Anacondy - zdaniem Pani geniusza analizy Brauna, by mordować Polaków na rozkaz Izraela, gdyż trzeba przesiedlić jego 7 mln mieszkańców na obszar Międzymorza, gdzie powstanie Nowy Izrael i tylko Rosja może nas zbawić? Dlatego musimy wystąpić u NATO o ogłosić neutralność. To zapewne skutki działać żyda Yody.

Obrazek użytkownika michnikuremek

03-03-2017 [09:14] - michnikuremek | Link:

Zgadza się - Braun odjechał i to mocno. Można znaleźć jego opowieść, że Amerykanie chcą obalić rząd PISu..... Dlaczego Amerykanie mieliby obalać najbardziej proamerykański rząd - nie wyjaśnia.....

Obrazek użytkownika elig

03-03-2017 [13:59] - elig | Link:

 Bzdury, które Grzegorz Braun mówił kiedyś o Amerykanach nie mają związku ani z jego twórczością filmową, ani z wypowiedziami na temat "Gwiezdnych Wojen".  Kulturę popularną można interpretować w różny sposób.  Miałam kiedyś książkę "The Gospel According to Peanuts", w której prezbiteriański pastor Robert L Short omawiał znany komiks w duchu Ewangelii. Patrz:  https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-03-2017 [09:26] - Józef Darski | Link:

nie kiedyś tylko non stop. Co jest warta interpretacja GW w kontekście misji Brauna przeciw Izraelowi i za imperium Putina, to najlepiej widać właśnie po żydzie Yoda. Ciekawe tylko czy ktoś nim inteligentnie steruje: słuchajcie Braun jesteście genialni, tylko Wy zbawicie świat - a głupcy te jego brednie łykają, czy też po prostu zarabia na życie. W obu wypadkach .jednak potrzebny jest lekarz, a twórczość z okresu legitymizacji to inna sprawa. Zawsze agenta się legitymizuje na początku,

Obrazek użytkownika Jabe

04-03-2017 [13:33] - Jabe | Link:

Znalazłby Pan bliżej ludzi, którym mógłby Pan napisać: „słuchajcie ████████ jesteście genialni, tylko Wy zbawicie świat - a głupcy te jego brednie łykają”. A tych, co panu Braunowi trociczki palą jest garstka co najwyżej. Aż dziw bierze, że zadał sobie Pan trud zwrócenia na nich uwagi.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-03-2017 [13:50] - Józef Darski | Link:

No to się Elig ucieszy - w garstce bez znaczenia osób z problemami psychiatrycznymi.
Myli się Pan, to jest minimum 100 tys. ludzi aktywnych plus nieznana liczna osób łykających osobne tezy. Braun jest wyjątkowo skuteczny w zatruwaniu internetu i umysłów, zwłaszcza młodych poczciwych idiotów. Stykam się z takimi bez przerwy, liczby idą w setki bezpośrednio poznanych. A co do innych - znam wszystkich.
Liczą się aktywni, którzy narzucają ton.