Modernizacja Naszych Blogów

Szanowni blogerzy, komentatorzy i czytelnicy Naszych Blogów. W najbliższy weekend będzie modernizowany system informatyczny portalu. Od piątku od godz. 20 portal będzie niedostępny dla użytkowników. Trudno powiedzieć, kiedy przerwa się zakończy ale może potrwać kilka lub kilkanaście godzin, w zależności od tego jak sprawnie potoczą się prace. Modernizacja pozwoli na lepsze zabezpieczenie portalu, jak również da możliwość wprowadzenia funkcjonalnej wersji mobilnej. Nie będzie natomiast dostępna poczta wewnętrzna. W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

We'll be back..
Admin

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-02-2017 [12:57] - Ula Ujejska | Link:

Witam

Mam nadzieję że zmienicie także parę rzeczy, choćby spamerską zakładkę pt. "Najczęściej komentowane" - to należy zlikwidować. Jeśli już jakiś ranking musi być, to proponuję wprowadzić  tzw. średnią kliknięć za notkę.  No i może doczekamy się nowej szaty graficznej Naszych Blogów?

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Mind Service

09-02-2017 [15:41] - Mind Service | Link:

Hej,
niech lepiej nic nie zmieniają, bo jeszcze skończy się taką klapą jak w Salonie24. A wszelkie rankingi trzeba traktować z przymróżeniem oka, bo gdyby były zliczane unikalne odsłony, to było by OK, a tak to można się uśmiechnąć na takich, którzy sobie sami nabijają odsłony. Nietrudno zauważyć narcyzów, którym zwiększają się liczniki w tempie ekspresowym, he he he. Co do spamu, te jest dobrze, bo praktycznie nie ma tu ruskich trolli, jak to ma miejsce na NeOnie24.ru, czy w niepoprawnej piaskownicy. To znaczy paru z nich ma tu swoje konta jak Trybeus, ale na szczęście nie zabierają głosu. I masz rację, że gdyby paru takich zaczęło tu nawalankę, to notka w rankingu poszybowała by w górę. Ale tak jak pisałem, ten ranking komentarzy też jest niewiarygodny, bo najwięcej komentarzy pojawia się pod notkami traktującymi o bzdurach, albo nic nie wnoszącymi. Jednak jest OK, bo nikt nie pozycjonuje notek do jakiś polecanych, tak jak np. Gawrion, gdzie na pudło często trafia ruska propaganda, albo jacyś poeci. A tutaj notki sobie spokojnie spływają w dół w kolejności zamieszczania. Mnie najbardziej denerwują tacy, którzy NB traktują jako słup ogłoszeniowy, jako jedno z wielu miejsc w sieci, gdzie rozlepiają kopie swoich wypocin, najcześciej niewiele wnoszących. I nie raczą odpowiedzieć na komentarze pod swoimi wpisami. Takich notek wogóle nie czytam, bo to strata czasu. A najbardziej śmieszą mnie ci z manią wielkości, ą, ę i walą na per pan/pani, bo chcą aby ich też tak tytułować. I tak dobrze, że jeszcze nie wpadli na to aby innych tytułować "wasza eminencjo", tzn. jeszcze im się ta eminencja nie udzieliła, bo Goryl już zaczął. Tak więc jest fajnie, bo jest śmiesznie. Szkoda, tylko, że dyskusji na poważne tematy jest jak na lekarstwo, ale coś za coś.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-02-2017 [12:52] - Ula Ujejska | Link:

Witaj

Doprecyzuję swoją poprzednią wypowiedź: Uważam że żaden systemowy ranking nie jest nam potrzebny na NB. To czytelnicy i ogólnie sieć, pokazują siłę rażenia notki i naszą popularność lub jej brak. Dam klasyczny przykład: Jerzy Targalski nie napisał zbyt wielu notek i pisze raczej rzadko, ale spójrz na średnią oglądalność jego notek, na zasięg i siłę rażenia - nie ma tu lepszego i skuteczniejszego blogera :) Jego teksty i wypowiedzi czy teksty innych, nawiązujące do tematów które porusza Jerzy Targalski biją na NB  wszelkie rekordy.

To jest najprawdziwszy i uczciwy ranking.

Obrazek użytkownika Mind Service

10-02-2017 [16:25] - Mind Service | Link:

Dokładnie tak. Te rankingi są dobre dla dzieciaków, bo się nimi rajają. I tak jak napisałem, ci którzy tu na NB sami sobie nabijają odsłon budzić mogą jedynie uśmiech politowania. Ale nie porównuj Targalskiego do innych, bo on ma taką siłę rażenia, że mało kto się może z nim równać. Gdyby więcej było takich i więcej poważnych tematów, to było by jeszcze ciekawiej, ale jak to mówią, nie można mieć wszystkiego...

Obrazek użytkownika Jabe

09-02-2017 [13:27] - Jabe | Link:

Wiedziałem, że to się stanie. Nic, co dobre, nie trwa wiecznie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-02-2017 [13:53] - Imć Waszeć | Link:

Proszę wprowadzić MathJax, to osieroceni przez PO liberałowie staną się mniej skłonni do głoszenia tutaj swoich wiszących w POwietrzu poglądów o socjalach i innych takich ;)

https://www.mathjax.org/

Obrazek użytkownika Tarantoga

09-02-2017 [16:23] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Coby tu jeszcze spieprzyć panowie...coby tu jeszcze spieprzyć...zacytuję slowa pewnej pieśni...pewnego artysty...

Albo drugie Prawo Murphiego:"Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gorzej".

Na s 24 już się nie da wejść bez odruchu wymiotnego...jeszcze NB?
  

Obrazek użytkownika Mind Service

09-02-2017 [18:29] - Mind Service | Link:

Ja ostrzegałem na S24, i stało się dokładnie to co przewidziałem. Wielu blogerów i komentatorów odeszło, ale pod względem technicznym jest to jeszcze do uratowania. Trzeba zrezygnować z FB i zmniejszyć obrazki na stronie głównej dodając jednocześnie więcej opisów i innego tekstu. Tym sposobem upodobni się to do WP, ale jak zostaną przy barwach niemieckich, to będzie się odróżniać....

Obrazek użytkownika admin

09-02-2017 [18:54] - admin | Link:

@ALL
Zmieniane będą w zasadzie tylko bebechy. Zmiany od frontu będą kosmetyczne.

Obrazek użytkownika Mind Service

09-02-2017 [21:27] - Mind Service | Link:

"Zmiany od frontu będą kosmetyczne"
- i chwała Bogu!

Obrazek użytkownika Domasuł

09-02-2017 [19:36] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Wezcie usprawnijcie troche ten portal. Jak ktoś słusznie zauważył, wszystko działa w zolwim tempie. Zanim się dyskusja rozkręci to już zdazy zdechnąć.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

09-02-2017 [20:49] - Anna Borycka | Link:

Wielkie usprawnienie nie jest tu potrzebne. Potrzeba zatrudnić kilku dodatkowych moderatorów i podzielić im prace na zmiany. Myślę że to zlikwiduje czsem długie czekanie na pojawienie się komentarzy. Admin to także człowiek i ma swoje życie, więc nie oczekujmy że będzie tu siedział dzień i noc. Może ma tam kogoś do pomocy, ale pewnie ze dwie osoby, nie więcej.

Obrazek użytkownika Domasuł

09-02-2017 [21:24] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Bez urazy, ale szczegoly pracy moderatorow nie interesują mnie. Chodzi o to żeby efekt był taki, ze usatysfakcjonuje uzytkownikow.

Obrazek użytkownika Mind Service

09-02-2017 [21:26] - Mind Service | Link:

"Potrzeba zatrudnić kilku dodatkowych moderatorów"
- o to to to!

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2017 [08:19] - Jabe | Link:

@admin Potrafi Pan się zorientować, kto skomentował kogo powyżej?

Ewidentnie komentarz Domasuła [19:36] skomentowali Anna Borycka [20:49] i sam Domasuł [21:24]. Jemu zaś odpowiedział Mind Service [21:26]. Można się o tym zorientować, patrząc na stopień wcięcia tekstu komentarza. Ale bajzel!

I jeszcze raz: Po co komentarze mają tytuł? Bo tak było na S24?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-02-2017 [22:09] - HenrykHenry | Link:

Prosze Admina o odpowiedz ... czy to prawda ze zniknie , nie bedzie Poczty Wew. ?!.

Jezeli tak to czego sie boi administracja NB ?!

Obrazek użytkownika admin

10-02-2017 [10:53] - admin | Link:

J.w.

Obrazek użytkownika eska

10-02-2017 [02:07] - eska | Link:

Jak znam życie, to znowu coś popsujecie...
Boże, dlaczego zamiast usprawniać to co jest, musicie być "nowocześni"?????
I co to znaczy, że nie będzie poczty? W ogóle????

Obrazek użytkownika admin

10-02-2017 [10:52] - admin | Link:

Są starania żeby poczta wewnętrzna jednak była. Ale na pewno nie będzie jej od razu po aktualizacji systemu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-02-2017 [11:23] - Marek1taki | Link:

Było dobrze. Nie podzielam pędu za zmianami i unowocześnianiem czegoś co dobrze funkcjonuje. Kto chciał inaczej mógł działać na FB i w innych miejscach. Jeśli jednak właściciel witryny kieruje się do innych użytkowników sieci to czekamy. Z działania wynikną zamiary. Może jest to odpowiedź na samozaoranie Salonu 24 i próba przejęcia "elektoratu".

Obrazek użytkownika Jabe

10-02-2017 [23:44] - Jabe | Link:

Ale koszmar! Jedynej rzeczy potrzebnej, czyli powiększenia tekstu, nie zrobiono. Za to jest zupełnie niepotrzebny tytuł komentarza. Sabotaż!

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2017 [00:19] - Jabe | Link:

Gdzie się podziała edycja komentarza?

Dodam jeszcze, że jeśli się chce coś poprawić, daje się to fachowcom. To dziecko po studiach, które te zmiany robiło, nie wie, że powinno się umieszczać informacje jedna pod drugą, żeby uniknąć chaosu. Dlaczego na głównej stronie notki są obok siebie, nie jedna pod drugą? Layout jest kompletnie skopany – sieczka. Rozmiary czcionek – losowe. Marginesów brak. Amatorszczyzna i partactwo.

Obrazek użytkownika Mind Service

11-02-2017 [01:19] - Mind Service | Link:

Komentarze wreszcie są w porządku chronologicznym i z wcięciami, do tego jest edycja, znaczek "nowy" i ukazują się natychmiast, więc nie jęcz, bo to akurat jest na plus.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-02-2017 [23:46] - Ula Ujejska | Link:

Gratuluję - to mi się podoba. Mam pytanie: Czy doszły jakieś nowe funkcjonalności dla blogerów?

Obrazek użytkownika admin

11-02-2017 [13:01] - admin | Link:

Proszę dziś (sobota) powstrzymać się w miarę możliwości z komentowaniem. Trwają wciąż prace na portalu, w tym nad systemem moderacji. Będą więc na pewno duże opóźnienia.