4 sprawy, które zaniechał rząd PiS. Dobrze, czy źle?

1.    Media antypolskie. TVN wprost zagrzewa ludzi do wyjścia na ulicę przeciwko rządowi, razem z Polsatem robi relację na żywo z każdego pierdnięcia Mateusza, SB-ków i innych ludzi zmanipulowanych pod sztandarem KOD. Jarosław Kaczyński jest wielkim strategiem i co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości, ale być może brakuje kogoś w jego otoczeniu, kto umiałby rozwiązać sprawę braku równowagi w mediach. W tej chwili jest to 70 do 30 dla postkomunistów. Na razie nie ma pomysłu jak to zmienić. Jedyny postęp jaki udało się w tej materii prawicy uczynić, to zmiana definicji z „repolonizacja mediów” na „udomowienie mediów”. Patrz: wypowiedzi Elżbiety Kruk. Poza tym nic. A przecież nie brakuje ludzi z kapitałem i dobrą wolą, którzy chcieliby powołać nową telewizję i nowe media internetowe. Prasę stawiam na trzecim miejscu, bo jej znaczenie spada. Jeżeli teraz prawica nie weźmie się za media, to kiedy? W tej chwili wygląda na to, że PiS będzie rządził przez 2 kadencje, ale żadnej pewności co do tego nie ma. Sytuacja zmienia się dynamicznie.

2.    Brak marszów poparcia dla rządu. Z tego co obserwuję obywatele przebierają nogami by dać wyraz poparcia dla rządu. Niestety od wyborów nie było żadnego takiego marszu. Nie wiem z czego to wynika. Czy to jest element jakiejś szerszej strategii obozu rządzącego? Rząd nie chce teraz wyprowadzać swoich zwolenników na ulicę? Na Węgrzech takie marsze się odbywały. Prawo i Sprawiedliwość obiecuje manifestacje, ale ich nie zwołuje.

3.    Brak kar dla PO i .N. Od samego początku, gdy tylko okupacja sejmu przez PO i .N się zakończyła wiedziałem, że posłowie chcący rewolty żadnych kar nie poniosą, że to o czym mówił prezes PiS i inni posłowie o karach to tylko straszenie. Zobaczymy jak to podziała na zadymiarzy. Krnąbrnych i buńczucznych wypowiedzi z ich stron nie brakuje. Może PiS liczy na uspokojenie nastrojów, a może jest to błąd i hucpiarzy trzeba ukarać bo inaczej będą dalej demolować kraj? Zobaczymy… Być może tutaj strategia prezesa okaże się skuteczna.

4.     Brak działań skierowanych do przedsiębiorców. Uważam, że tutaj rząd powinien zrobić więcej. To co w tej chwili wstrzymuje nasz rozwój, to wysokie podatki i składki ubezpieczeniowe, przy małej sile nabywczej konsumentów  i niskich pensjach. Na razie rząd dba tylko o ten najbiedniejszy elektorat, a co z resztą społeczeństwa?

Pozostawiam Państwu te cztery zagadnienia do dyskusji. Uważam, że pisanie w kółko o wykolejeńcach broniących III RP nie ma sensu i stało się jałowe. Sukcesy rządu oczywiście dostrzegam. W tej chwili 90% działań rządu mi się podoba. Celowo nie zamieściłem w punktach powyżej tego, że PiS nie wsadza złodziei do więzień, bo wiem, że bez reformy sądownictwa nie jest to możliwe.

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/4-sprawy-ktore-zaniechal-rzad-pis.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

15-01-2017 [16:43] - angela | Link:

To prawda,media spolecznosciowe,i tv publiczna,to za malo.
Ich mozna zniszczyc finansowo,ale trzeba narod uswiadomic,zeby nie ogladali tv nie kupowali gazet.

https://youtu.be/zAnGA2N2BBY

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-01-2017 [17:52] - Marek1taki | Link:

Z telewizją sprawa jest taka, że PiS taktycznie nie dopuszcza poglądów prawicowych aby mieć monopol propagandowy na tle V kolumny.

Nie dostrzegam żadnych pozytywnych działań strategicznych PiS. Widzę doraźne działania taktyczne wymuszone grą słabymi kartami, które muszą w dalszej i szerszej perspektywie przynieść efekty ujemne. Błędem jest więc ich gloryfikowanie zamiast przedstawiania jako kompromisu.
Chyba, że to gra strategiczna w szeregach lewicy skłania do tych działań, że lepiej przegrać z każdą lewicą byle nie zrobić coś prawicowego.

Obrazek użytkownika adriano

15-01-2017 [22:06] - adriano | Link:

Może i tak? Może tu brakuje strategii a jest tylko reakcja na to co robi postkomuna? 

Obrazek użytkownika jaja -cek

15-01-2017 [18:01] - jaja -cek | Link:

Uwagi, że PiS coś zaniechał są słuszne.
Pytanie: "...jeśli nie teraz - to kiedy?" też jest słuszne.
Też się zastanawiam dlaczego nie ukarano p.Osłów z PO i N.? dlaczego brak marszów poparcia dla rządu, dlaczego nie zrepolonizowano mediów? dlaczego ...
A może właśnie od "mendiów" trzeba zacząć?
Skoro jak sam autor pisze, że stosunek mendiów zagranicznych i postkomuszych jest jak 70:30 - to gdy ludzie wyjdą żeby poprzeć, to jaki będzie SUMARYCZNY przekaz do Polaków jaki popłynie z TVN, Polsatu i innego SZAMBA jak to określił sam red.Max Kolonko z USA?
ODP: jak powiedział Witold Gadowski: spreparowany i zmanipulowany
Gdybym miał taką decyzję podjąć bardzo bym się obawiał, że takie ZDARZENIE zostanie zmanipulowane i umniejszone
A takiego błędu, żeby energię tych ludzi którzy są aktywni roztrwonić - zrobić NIE WOLNO!
Czyli, że najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie: DLACZEGO tak wielu Polaków jest OBOJĘTNYCH? (*Węgrzy byli bardziej aktywni)
a później dotrzeć z informacją - do wielu z tych, którzy NIE IDĄ NA WYBORY! i z propagandą też!

A to mogą tylko zrobić właśnie media: polskie media, narodowe media, patriotyczne media
To tam Polacy mają się dowiedzieć gdzie i do kogo wypłynęły miliardy z KGHM?
ile kasy dostał pawlak, że sprowadzamy z Rosji gaz drożej niż Niemcy? kto zarobił na tym, że budowaliśmy 2x drożej autostrady, kto wziął w łapę za to, że mieliśmy kupić 2x drożej Caracale?
Tam mają Polacy dowiedzieć się skąd wzięły się fortuny kwaśniewskich, kulczyków, solorzów, wejchertów i gdzie jest ten inwestor Katarski co to miał w nasze stocznie inwestować?
i wreszcie niech Polacy dowiedzą się o tych donosicielach SB-ckiech ze Zbioru Zastrzeżonego IPN i WSI

I nawet gdy nie brakuje ludzi z kapitałem i dobrą wolą, którzy chcieliby powołać nową telewizję i nowe media internetowe
i choćby było tysiąc atletów a każdy zjadłby tysiąc kotletów...
to nie udźwignie (od razu)
taki to ciężar

Uważam więc, że najpierw i równocześnie zreformować trzeba: media i wymiar (nie)sprawiedliwości bo gdyby prokuratorzy i sędziowe mieliby "procesować" te afery marszałkowe i kamieniczne tak samo jak Amber Gold ... to nie daj Panie B.
nie umniejszając nic reformie oświaty, szkolnictwa wyższego, gospodarki, finansów, rolnictwa, służby zdrowia, wojska, policji, służby celnej, administracji etc, etc, etc

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-01-2017 [20:54] - Józef Darski | Link:

Jak to PiS zaniechał ukarania? Zbrodniarza Zygmunta Miernika potrafiła wsadzić na 5 miesięcy. Kiedy PiS chce to potrafi.

Nie będzie żadnych marszów- przypominam hucpę z marszem miliona

Nikt nie zostanie ukarany, no może poza Miernikem, którego wsadzą pod jakimś pretekstem. Przesadziłem, oczywiście znajdzie sią winny. W poniedziałek z całą surowością prawa zostanie ukarana Anna Kołakowska, bo Pomaska poczuła się urażona. Targowicy trzeba bronić, bo Targowica ma prawa, patrioci praw nie mają. Dobra zmiana czuwa.

Obrazek użytkownika Lektor

15-01-2017 [19:21] - Lektor | Link:

adriano, no przecież kilka dni tenu widziałeś co się działo ze strony tot opozycji po propozycji PIS-u o uporządkowaniu pracy mediów w sejmie. To należy zrobić, jeszcze raz, ale przed samymi wakacjami. Dlaczego ? Bo jak tym durniom z tot opozycji zachciałoby się okupować ponownie mównicę, to mieliby całe wakacje do dyspozycji.
W 2017 należy naprawić media lokalne (głównie poprzez wypieprzenie stąd niemieckich właścicieli !). KRRiT musi się wreszcie zająć radiem i telewizją (TVN i Polsat) i karać finansowo za każde kłamstwo czy manipulację.

2. Nie zgadzam się, że co tydzień czy co miesiąc marsz poparcia. Ludzie chcą mieć spokój a nie maszerowanie w tej cholernej lewackiej Warszawie. Z tego co wiem kolejny marsz jest organizowany na koniec stycznia - to wystarczy ! Rząd ma takie możliwości jak policja czy żandarmeria wojskowa i oni muszą sobie poradzić z chołotą - oczywiście bez pałowania, ale nie jak do tej pory głaskając ich.

3. Kary dla tych okupantów z PO i Now. muszą być nałożone. Poczekajmy parę dni, obecnie są prowadzone prace w sejmie nad klasywikacją karną ich czynu, tak aby nikt nie miał wątpliwości za co jest ukarany. Trwają także prace nad zmianami w regulaminie sejmu, i te jak wiem będą zakońcuone do 25.01.2017.

4. To bardzo ważna sprawa, i Morawiecki zapowiada, że ten rok będzie przeznaczony dla gospodarki i programu mieszkanie plus. Poczekajmy kochani, naprawdę jeszcze trochę cierpliwości, bo nie da się naprawić w ciągu jednego roku tego co psuło się 8 lat !
Pamiętajmy, że czekają nas bardzo rudne reformy: edukacji i wymiaru sprawiedliwości, a także wybory samorządowe. Możemy tylko sobie teraz wyobrazić jaki to będzie skowyt dla komuchów, lewactwa i KOD-PO-Now. duractwa.

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-01-2017 [20:04] - Józef Darski | Link:

Ukaranie TVN jest od miesięcy sabotowane przez Witka Kołodziejskiego w KRRiT. PiS wie kogo gdzie posłać, żeby było jak było. 

I tak w każdej instytucji gdzie są pisowscy funkcjonariusze i nominaci.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

16-01-2017 [08:04] - Roz Sądek | Link:

Nie śledzę na bieżąco Pana działalności politycznej, ale coś się musiało stać, skoro bije Pan w PIS jak w bęben?

Obrazek użytkownika Józef Darski

16-01-2017 [12:42] - Józef Darski | Link:

nic się nie stało, a działalności politycznej  nie prowadzę.. Nie jestem zalepiony tylko analizuję sytuację i mam informacje  oraz znam ludzi od strony ich działania a nie deklaracji dla takich jak Pan.

Obrazek użytkownika JJC

16-01-2017 [13:14] - JJC | Link:

Zza klawiatury łatwo być bardziej papieskim niż papież.

Obrazek użytkownika Józef Darski

16-01-2017 [15:12] - Józef Darski | Link:

A skąd informacje, że zza klawiatury. Jak sią o czymś nie ma pojęcia to lepiej skorzystać z prawa do milczenia.

Obrazek użytkownika JJC

16-01-2017 [21:21] - JJC | Link:

Aaa... nie zza klawiatury tylko z jakiegoś Centrum Dowodzenia? To co innego.

Obrazek użytkownika adriano

15-01-2017 [22:00] - adriano | Link:

Nikt nie pisze o marszach co tydzień. Ale faktem jest, że nie ma w ogóle takich marszów. 

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

15-01-2017 [20:56] - Stoczniowiec | Link:

Zaniechanie w sprawach moralności chrześcijańskiej. Może to nie zaniechanie, a raczej ukazanie prawdziwego oblicza.
- głosowanie za tworzeniem struktur LGBT (czy jak tam te genderowskie środowiska teraz się zwą) w ONZ
- finansowanie przez MEN zboczonych 'edukatorów'
- deklaracja niewycofywania antyrodzinnej ustawy "antyprzemocowej"
- utrzymanie ustawy aborcyjnej (głosowanie wraz z PO i innymi zbokami przeciw projektowi nr1, teraz zamrażanie i przemilczanie projektu nr2)
- po jakiś pozornych ruchach oficjalna promocja invitro

Przy tym wszystkim odrzucenie przez przedstawicieli władz zaproszenia episkopatu na uroczystą intronizację Chrystusa na króla Polski (nie dot Prezydenta) jest zrozumiałe.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-01-2017 [05:10] - mmisiek | Link:

Bezsensowne próby kokietowania środowisk lewicowych były widoczne również ostatnim razem.
A dzisiaj zamiast wyrywania zarazy z korzeniami mamy powtarzanie dokładnie tego samego błędu - trudno doprawdy powiedzieć czy to skrajna niezdolność do wyciągania wniosków czy może faktycznie "prawdziwe oblicze" i sterowanie tą samą ręką (tyle że na nieco inną nutę). Osobiście nie mogę się między nimi jeszcze zdecydować.

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2017 [21:32] - Jabe | Link:

Dorzućmy jeszcze narzekania Gadającego Grzyba, skoro przyszła na to pora, choćby na temat inwigilacji czy bardziej przeglądowo. Ile z tego pozostaje aktualne? Przy okazji spytam, czy GG sam stąd poszedł, czy mu zasugerowano?

A od siebie powiem, że nie ładnie tak domagać się represji wobec opozycji i jej mediów, nawet jeśli im się należy. Oni jeszcze nie dawno rządzili i z tego powinni zostać rozliczeni. Władzę trzeba rozliczać, i tą, i tamtą.

Obrazek użytkownika adriano

15-01-2017 [22:05] - adriano | Link:

Gdzie ja się domagam represji? Powołanie do życia nowych mediów to represje? Ukaranie zadymiarzy okupujących sejm to represje? 

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2017 [22:35] - Jabe | Link:

Co racja to racja, ale to co robi władza jest ważniejsze i powinno być surowiej oceniane. A przeszłość jakby znikła. Liczy się tylko bieżąca naparzanka.

Dorzucę jeszcze, że pkt 4 uważam za bardzo ważny. Tylko wolałbym, żeby był ujęty jako swoboda ekonomiczna obywateli, a nie przedsiębiorców, bo, jak się dowiaduję choćby z wpisów posła Kuźmiuka, drobny przedsiębiorca to ten, który ma spółkę z o.o. Tymczasem przede wszystkim chodzi o to, żeby drobnym życia o obrzydzać, żeby rozwijali się bez jarzma biurokracji. I nie mówię tu o preferencjach czy pomocy – nie chodzi o specjalne traktowanie wyselekcjonowanych grup.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-01-2017 [04:43] - mmisiek | Link:

"Jarosław Kaczyński jest wielkim strategiem i co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości, ale być może brakuje kogoś w jego otoczeniu, kto umiałby rozwiązać sprawę braku równowagi w mediach."
- - -
Puścić z torbami TVN i Polsat można niemal jednym palcem.
PiS albo do dzisiaj zupełnie nie rozumie kluczowej roli mediów albo z jakichś powodów boi się to szambo ruszyć.
Innego wytłumaczenia nie widzę.