Radny Tomaszewski bierze w obronę ministra Macierewicza

  Wczoraj [10.01.2017] napisałam notkę "Minister Antoni Macierewicz blokuje Nowy Jedwabny Szlak" {TUTAJ}.  Dziś jednak bloger Traube znalazl link do wypowiedzi Jerzego Kropiwnickiego na jego blogu {TUTAJ}.  Kropiwnicki przytoczył  w dniu 9.01.2017 wypowiedź radnego Włodzimierza Tomaszewskiego na konferencji prasowej [w dniu 7.01.2017].  Jej najważniejszy fragment to:

 "Minister Antoni Macierewicz odwołując przetarg nieograniczony otworzył drogę Ministerstwu Rozwoju i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej do przeprowadzenia przetargu łącznego, czyli przetargu na działkę pod  realizacje inwestycji terminala przeładunkowego.
  Za to powinno się podziękować ministrowi Antoniemu Macierewiczowi, a nie atakować w wyniku skandalicznej niewiedzy autorów fałszywych informacji. 

Włodzimierz Tomaszewski,      Radny Rady Miejskiej w Łodzi".

 Wynikałoby z tego, że intencje ministra Macierewicza były wręcz odwrotne od tego, co sugerowała moja notka.  Jedno tylko mnie zastanawia.  Po co w ogóle ten przetarg?  "Ustawione" przetargi źle się kojarzą.  Czy nie lepiej było po prostu sprzedać tę działkę Chińczykom bezprzetargowo?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

11-01-2017 [12:47] - Lektor | Link:

Kochana pani elig, jeśli nie ma pani sprawdzonych informacji, to nie pisz pani głupot, a zajmij się pani innymi tematami. No, kto jak kto, ale Minister Macierewicz ani nie potrzebuje obrońcy, ani nie blokuje szlaku. Pani musi przecież wiedzieć, że Antoni Macierewicz to jednym z najlepszych polityków obecnie w Polsce, a pani oceniła go w swojej notce jak jakiegoś młota z PO. Cała masa znaków zapytania, które pani stawia świadczy, że pani nie ma zielonego pojęcia w temacie o którym pani pisze, Nie rób pani tego więcej !

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-01-2017 [13:07] - Kazimierz Kozio... | Link:

sluzby potafia wmanewrowac osoby wiarygodne w rozglaszanie sciemy. tak WSIoki kiedys wykorzystaly p.Dorote Kanie

Obrazek użytkownika elig

11-01-2017 [15:01] - elig | Link:

Wcale nie wiadomo, czy radny Tomaszewski ma rację. O prawdziwych intencjach Macierewicza będzie świadczył dalszy przebieg wydarzeń. Istnieje jednak stara rzymska zasada. Jeśli chcesz poznać prawdę - musisz wysłuchać OBU stron.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-01-2017 [15:41] - zbieracz śmieci | Link:

Wie już Pani co powiedziały obie strony i nie tylko więc proszę samej napisać jakie osiągniemy korzyści z budowy tego terminalu w środku Polski skoro tam mają pracować tylko Chińczycy .Mało Pani bezrobocia w Polsce i emigracji bo zlikwidowano u nas przemysł a produkcję przeniesiono do Chin które zalały chłamem nie tylko Polskę ale i Europę ,niszcząc setki tysięcy firm rodzinnych i nie tylko .tam powstały miejsca pracy a u nas bezrobocie które też kosztuje.
Trzeba być kompletnym ignorantem aby nie rozumieć prostych zależności i co daje światu wzrastająca potęga Chin.

Obrazek użytkownika fritz

11-01-2017 [16:57] - fritz | Link:

Jeśli chcesz poznać prawdę - musisz wysłuchać OBU stron.

*** Przepraszam, ale to swiadczy o dziecinnej naiwnosci.
Druga strona powie wszystko, zeby osiagnac cel. I dokladnie tak samo oszczednie bedzie sie prawda poslugiwac.

A Polakow charakteryzuje wrecz dziecinna naiwnosc niemowlecia w piaskownicy.

Obrazek użytkownika wandaherbert

11-01-2017 [18:56] - wandaherbert | Link:

Ma Pani watpliwosci co do racji radnego Tomaszewskiego i intencji Ministra Macierewicza .Natomiast do wiadomosci ,ktore publikuje "Gazeta Wyborcza",znana z prawdomownosci i"milosci "do Antoniego Macierewicza i obecnego rządu ,tych watpliwosci Pani nie ma.Bardzo to dziwne!

Obrazek użytkownika fritz

11-01-2017 [16:50] - fritz | Link:

...Czy nie lepiej było po prostu sprzedać tę działkę Chińczykom bezprzetargowo?

*** Nie, dzialka wogole nie powinna byc sprzedana tylko wynajeta na powiedzmy 50 lat. Umowa moze byc przedluzona. Ziemie sprzedajac traci sie na zawsze.

Tak sie robi na zachodzie. Tylko tybulcy nad Wisla wyprzedaja ziemie jak dzieci za paciorki

.

.
**PS. I have a dream: Beata Szydlo nastepnym Prezydentem Polski**

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2017 [20:18] - Jabe | Link:

Działkę trzeba zwyczajnie zlicytować. Wtedy zobaczymy, komu bardziej zależy, Chińczykom, Amerykanom czy Rosjanom.

Obrazek użytkownika Domasuł

11-01-2017 [21:11] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ech ci blogerzy. Tak obserwuje to wszystko i widze ze ten rząd jest mądrzejszy od wszystkich blogerow wziętych do kupy. W tej poprzedniej notce ktoś nawet widział analogie historyczne miedzy potega Polski a potega Chin dynastii Ming. Czego to dyletanci nie wymysla... Zalosne.