Faktury Mateusza Kijowskiego - kolejna wpadka opozycji

  Wczoraj [4.01.2017] późnym wieczorem w portalo Onet.pl ukazał się tekst: "Onet ujawnia: jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury KOD-owi" {TUTAJ}.  Sprawą tą zajęła się też "Rzeczpospolita" w artykule "Wysoka pensja Kijowskiego w KOD" {TUTAJ}.  Okazało się, że w ciągu ostatniego półrocza Kijowski co miesiąc wystawiał KOD-owi fakturę w wysokości ponad 15 tys. złotych, opłacaną ze składek zbieranych wśród zwolenników tego ugrupowania.  Te faktury opiewające w sumie na 91 tys. zł miały być zapłatą za usługi informatyczne świadczone przez firmę małżeństwa Kijowskich.  "Rzeczpospolita" pisze:

 "Mateusz Kijowski wraz z żoną Magdaleną od maja 2014 roku prowadzą pod Warszawą spółkę MKM-Studio. Prezesem jest lider KOD, a członkiem zarządu jego żona, która ma 95 proc. udziałów w firmie. Pozostałe należą do Kijowskiego. (...) W kolejnej rozmowie telefonicznej Mateusz Kijowski przyznał, że faktury, jakie są w naszym posiadaniu, wystawił. (...) Wyceny firmy Kijowskiego za usługi dla KOD skonsultowaliśmy ze specjalistami świadczącymi takie usługi. Od przedstawicieli dwóch różnych firm usłyszeliśmy, że wynagrodzenie jest zawyżone. – Pozycje i kwoty podawane na fakturach wyglądają abstrakcyjnie. Średni roczny koszt domeny to 100 zł, tymczasem na dokumentach to miesięcznie 250 zł. Dodatkowo część pozycji nie ma sensu. ".

 Dziś "Rzeczpospolita" opublikowała wyjaśnienia Kijowskiego w tekście "Lider KOD Mateusz Kijowski: Błędem było połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD" {TUTAJ}.  Lider KOD ujawnienie faktur wiąże z kampanią wyborczą w KOD.

Sprawa faktur Kijowskiego jest ostatnią z długiej listy wpadek opozycji od poczatku jej ofensywy przeciw rządom PiS.  Zaczęła się ona słynnym oświadczeniem o wypowiedzeniu posłuszeństwa demokratycznie wybranym władzom Polski z 3 grudnia 2016.  Potem w dniu 16 grudnia 2016 rozpoczęła się okupacja sali plenarnej Sejmu, nazwana przez internautów "Ciamajdanem".  W ostatnich dniach mieliśmy: przeszukiwanie przez posłów PO pozostawionych w sali plenarnej osobistych rzeczy działaczy PiS, sylwestrową wycieczkę Petru do Portugalii oraz ujawnienie zdjęć z sali kolumnowej, pokazujących iż kworum tam było, wbrew twierdzeniom opozycji.  Teraz zaś mamy "lewe" faktury Kijowskiego.  Ciekawe, co będzie jutro? 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hostoja

05-01-2017 [10:52] - hostoja | Link:

Wzruszające jest to przyznawanie się do "nieostrożności" Kijowskiego. Brakuje mu słów na określenie tego, co robi, czy zapatrzył się na pięknego Rycha, który też "nieostrożnie" zafundował sobie wypad do Portugalii?
Wypada tylko czekać na trzeciego nieostrożnego tenora. Grzechu nie powinien pozostawać w tyle.

Obrazek użytkownika xena2012

05-01-2017 [19:52] - xena2012 | Link:

ależ oni nie przyznają sie do nieostrożności.Uważają ,że to tylko niezreczność ,ot taka sobie nic szczególnego.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-01-2017 [11:33] - Czesław2 | Link:

Kijowski, to zwykły najemnik. Najlepsze jest to, kto te info otrzymał i skąd. Polska jest rozgrywana jak dzieci.

Obrazek użytkownika xena2012

05-01-2017 [16:43] - xena2012 | Link:

chyba mocodawcy których nazywam ,,centralą''tupnęli nogą i wystawili na żer nieudaczników w głupi sposóbprzeprowadzajacych ,,rewolucję''.Znalazły się kwity na Kijowskiego,Petru wezwany na dywanik do Porugali i chyba nieźle obsztorcowany ,bo po przyjeździe wykazuje nienormalna aktywność w mediach.

Obrazek użytkownika twardek

05-01-2017 [19:22] - twardek | Link:

Jeżeli macho R. Petru miał w Portugalii nasz "ogon", a mam nadzieję, że miał, to powinniśmy przy jakiejś okazji dowiedzieć się, kto operacyjnie wspiera go intelektem i zasobami.
Wygląda na to, że wg stanu na dzień dzisiejszy i Nowoczesna i KOD są w defensywie. Osobiście nie mogę natomiast nadziwić się Kosiniakowi-Kamyszowi z PSL, że - jakby nie było w jakimś stopniu - nadal solidaryzuje się z tymi idiotami blokującymi salę posiedzeń. Przecież jak świat zachodni długi i szeroki nikt z normalnych polityków, ewentualnie poza kpiarzami fałszywie mrugającymi z zachętą, nie rozumie w gruncie rzeczy jak takie numery można wykręcać !?

Obrazek użytkownika K.W.

05-01-2017 [22:07] - K.W. | Link:

Swój do swego ciągnie - Schetyna murem za krętaczem.
Nieostrożnie wystawia faktury na siebie nie na słupa.
Faktycznie rozbrajająca szczerość - oni taką lewiznę uważają za standard. Tak się dzieje od początku istnienia PO.
Tego się nie wyruguje - to genetyczna przypadłość, która powoduje, że takie postacie dziwnie łatwo się skrzykują, podobnie jak w czasach późnego Gierka do pzpru ciągnęli konformiści.
Ale nikt dalej nie daje cynku co z zagranicznymi przelewami dla KODu.