Skandal i dalsze manifestacje

  Zacznę od skandalu.  Dwie godziny temu [w dniu 18.12.2016] TVP Info doniosło, że od soboty [wczoraj - 17.12.2016] w ponad połowie Polski nie można odbierać sygnału TVP {TUTAJ}.  Co się okazało? Otóż nadawaniem sygnału TVP dysponuje AMERYKAŃSKA firma EmiTel {TUTAJ}.  W roku 2011 firma zarządzająca sygnałem TVP została sprzedana  spółce EM Bidco (kontrolowanej przez Montagu Private Equity).  Spółka ta tłumaczy się teraz jakimiś awariami, które dziwnym trafem zdarzyły się właśnie teraz. Uniemożliwiały one m.in wysłuchanie orędzia premier Beaty Szydło.

 Moim zdaniem jest to skandal.  Rząd PiS od roku chwali się, ze prawica przejęła media publiczne, ale nikt się nie postarał o zabezpieczenie swobody nadawania.  Teraz widzimy skutki.  Być może za EmiTelem stoją ludzie Sorosa.  Kto wie?.    Przejdę do manifestacji.  KOD żegnał przed Trybunalem Konstytucyjnym prezesa TK prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.  Jego sprawa.  Od godz. 16:00 przed Pałacem Prezydenckim trwa manifestacja Klubów Gazety Polskiej w obronie demokracji i rządu PiS {TUTAJ}.

 I własnie ta ostatnia demonstracja budzi moje zastrzeżenia.  Stała się ona powodem do wygłoszenia przemówień przez Piotra Glińskiego, Joachima Brudzińskiego i Tomasza Sakiewicza.  Mowy te były bardzo słuszne, ale najbardziej niepokoi mnie to, że w wiecu udział wzieło kilka tysięcy uczestników.  Aby tego rodzaju manifestacja w obronie rządu miała jakieś znaczenie - powinna zgromadzić co najmniej dziesięć razy tyle ludzi.  Inaczej staje się dowodem słabości.  Poza tym uważam, ze w tej chwili sterczenie na ulicach trzeba pozostawić opozycji i KOD.  PiS rządzi, więc niech to robi, a nie udaje, iż wciąż jest w opozycji.

 Prezydent Andrzej Duda zaoferował wczoraj mediację i stara się ją prowadzić, spotykając się dziś z przywódcami partii opozycyjnych.  O 19:30 ma się spotkać z Grzegorzem Schetyną.

 Nie wróżę powodzenia tej misji.  Portal wPolityce.pl ujawnił {TUTAJ} plany opozycji polegające na okupacji budynku Sejmu i wywołaniu "Majdanu w Warszawie".  Przy takim podejściu opozycji - dialog nie jest możliwy, przynajmniej na razie.  Trzeba ich powstrzymywać i czekać, aż skruszeją na mrozie.  Mamy czas do 11 stycznia, kiedy to planowane jest następne posiedzenie Sejmu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika laesir

18-12-2016 [18:59] - laesir | Link:

Dla ścisłości historia EmiTelu jest bardziej skomplikowana.
1 stycznia 1992 roku - to co dziś jest EmiTelem wchodzi w skład Telekomunikacji Polskiej.
2000 rok - rozpoczełą się prywatyzacja TP i sprzedaż w ciągu 2 lat prawie 50% akcji.
2002 rok - TP wydziela spółkę TP EmiTel
2010 rok - Skarb Państwa sprzedaje na giełdzie ostatnie posiadane przez siebie 4% akcji TP (ostateczny koniec prywatyzacji)
2011 rok - prywatna TP sprzedaje EmiTel funduszowi Montagu Private Equity
2013 rok - 100% akcji EmiTelu odkupują AMERYKANIE z Alinda Capital Partnrs LLC

To co się dzieje z EmiTelem to czkawka po bezmyślnej "prywatyzacji" TP.

Obrazek użytkownika elig

18-12-2016 [20:17] - elig | Link:

Więcej o EmiTelu jest tu:
http://www.poznanskipis.pl/pro...

Obrazek użytkownika wsiowynieuk

18-12-2016 [20:38] - wsiowynieuk | Link:

Inaczej, historyjka z życia hien żerujących na Polsce. Nóż się otwiera a pięść w kułak zaciska.

Obrazek użytkownika Lektor

18-12-2016 [19:21] - Lektor | Link:

No właśnie, PIS miał już rok temu przewidzieć, że 18 grudnia 2016 zabraknie sygnału nadawania TVP. Tak jest - to błąd PIS-u i skandal !!!
Sakiewicz zwołał demonstrację Klubów Gazety Polskiej w obronie demokracji przed pałacem prezydenckim. No i co ? Sakiewicz i PIS powinni przewidzieć, że zjawi się tam kilka tysięcy ludzi a nie sto tysięcy. Tak jest - to błąd PIS-u i skandal !!!
KOD żegnał ajatollaha rzeplińskiego przed TK. Jak mógł PIS do tego dopuścić ?! Tak jest - to błąd PIS-u i skandal !!!

" Trzeba ich powstrzymywać i czekać, aż skruszeją na mrozie. "
No wie pani co ? To nie po katolicku takie znęcanie się na byłych nie obecnych UBekach, eSBekach czy WSIokach. To też ludzie, a oni demonstrują bo źli ludzie zabrali im dużo pieniędzy, a oni za 2 tys. zł nie wyżyją (tak mówił jeden 80 letni zdych z UB. No bo jak on ma wyżyć kiedy z powodu jego ciężkiej pracy od okładania pałami opozycjonistów nie może teraz ruszać ręcyma). On musi mieć teraz sprzątaczkę i lokaja, a to kosztuje.

Ale teraz poważnie: PIS powinien zorganizować tzw. biuro przewidywań. Posadzić tam kilku specjalistów z różnych dziedzin i niech alarmują PIS o ewentualnych zagrożeniach.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-12-2016 [20:10] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie po to pani Elig-emerytka zaglosowala na PiS żeby teraz PiS nie chodzil jak szwajcarski zegarek :)

Obrazek użytkownika Józef Darski

18-12-2016 [20:21] - Józef Darski | Link:

to jest wojna a na wojnie przewiduje się operacje przeciwnika. Wiadomo, że będą sabotowali co się da, ale jak się jest bezwolnym kastratem, to się zbiera efekty bezczynności. Za chwilę kolejne instytucje przestaną działać, bo przecież nie możemy zwolnić nikogo, ale wykluczać z PiS ludzi samodzielnych i aktywnych możemy, bo zagrożą baronom o dwu lewych rękach. PiS sam dokonuje auto da fe, zbiera owoce swojej polityki kunktatorstwa i bezczynności oraz selekcji negatywnej własnych kadr.

Obrazek użytkownika Józef Darski

18-12-2016 [21:09] - Józef Darski | Link:

PiS nie ma żadnej strategii, żadnej organizacji, jest jak liść na wietrze. Czy ktoś pamięta jeszcze audyt? To teraz zbiera owoce udawania, że zmienia system.

Obrazek użytkownika Mind Service

18-12-2016 [21:56] - Mind Service | Link:

Tiaaaa... O moich podejrzeniach braku strategii pisałem niedawno i całkiem dawno... Tylko jak skomentować ustawkę pod sejmem, gdzie ustawiano scenę, zamawiano kanapki i zwoływano zakodowanych wiele godzin wcześniej. I niby nikt nic nie podejrzewał i nie można było przewidzieć, że dojdzie do blokady drogi wyjazdowej i innych prowokacji? Ile godzin po zakończeniu obrad zaczęto dopiero ściągać dodatkowe siły policyjne? Krótko mówiąc coś tu śmierdzi...

Obrazek użytkownika Jabe

18-12-2016 [23:28] - Jabe | Link:

Zapytajmy jeszcze, kto wymyślił akurat teraz ograniczenie swobody dziennikarzy w Sejmie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-12-2016 [21:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

Żartuje Pani. Wystapienia Brudzińskiego i Glinskiego były fantastyczne. Trafiały dokładnie tam gdzie miały trafić - do twardego jądra zwolenników PiS. Gdyby zakładano że targetem gadki jest 50 procent niezdecydowanych nie użyto by słów anarchia, warcholstwo, jedność plus cala masa idiotcycznych sformułowań świadczacych o braku autorefleksji. Ja miałem deja vu. PiS jak zwykle olał media i wszystkich tych którzy nie spiewają pod batutą Prezesa. Ne martwi mnie to. Partia ktora zakłada że wystarczy dać po pińset by rządzić, nie powinna byc u steru władzy. PiS sie boi, stąd wynika jego polityka lizania d.. własnego elektoratu, który i tak jest przy nim od parunastu lat.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-12-2016 [21:32] - Czesław2 | Link:

Może to przypadek, ale bardziej prawdopodobne jest, że nieopatrznie się odkryli. W końcu decyzji o wyłączeniu telefonów i internetu nie podejmie polski rząd. Zapadną one w "Brukseli".

Obrazek użytkownika smieciu

18-12-2016 [21:46] - smieciu | Link:

Znak czasów.
Orange, dawna Telekomunikacja Polska to Francuzi. Trzymają łapę na głównych światłowodach i serwerach.
Nadawca TVP - jakiś fundusz kontrolowany przez Soroso podobnych ludków.
Kody by działały nasze samoloty, sprzęt wojskowy - w rękach amerykańskiej armii.
Generalnie komputery - to CIA zarządzające Microsoftem, Intelem, Cisco itp. Wszystkie te firmy umożliwiają zdalne przejmowanie kompów. Co zresztą jest zaszyte w amerykańskim prawie.

Tak więc ostatecznie bunt i trwogę można wywołać u nas zdalnie. PiS nawet nie będzie wiedzieć co się dzieje gdy wysiądą telefony, internet i TV.
Może podpowiedzą im że to zemsta służb? Że trzeba użyć innych służb? Armii itp?

Prawdziwy cyrk naszych czasów. Gdy teatralna fikcja stająca się rzeczywistością.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-12-2016 [22:01] - Imć Waszeć | Link:

***Odpowiedź dla @Lektora. Nie wiem czemu to się tu znalazło***

Słusznie. To się nazywa tak: https://en.wikipedia.org/wiki/...

Muszą być przynajmniej trzy stopnie podejmowania strategicznych decyzji:

1) Analiza wszystkich dostępnych informacji (Environmental analysis)
2) Modelowanie przyszłych wydarzeń na podstawie zebranych danych (Scenario planning)
3) Wybieranie najlepszej do podjęcia decyzji spośród przebadanych modeli i zgodnej z już podjętymi działaniami (Corporate strategy).

Wszystko to razem oznacza, że Polska już dawno powinna mieć własną doktrynę polityczną, zbudowaną na współczesnych faktach i własnych możliwościach, a nie na mrzonkach i pobożnych życzeniach ludzi naiwnych. Doktryna to program, który państwo realizuje przez pokolenia, a nie w ciągu jednej kadencji sejmu.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-12-2016 [21:58] - Czesław2 | Link:

Tak jest w każdym niepodległym kraju.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-12-2016 [23:08] - Marek1taki | Link:

Taka sprawdzona doktryna jest o wyciągnięcie ręki: to doktryna cywilizacji łacińskiej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-12-2016 [01:54] - Imć Waszeć | Link:

Nie istnieje doktryna cywilizacji łacińskiej, ponieważ cywilizacja łacińska nie ma żadnego konkretnego celu oprócz, jak to mają w zwyczaju cywilizacje, trwania i ewentualnie podbijania. Doktryna ponadto to jest coś, co nas istotnie odróżnia od innych państw cywilizacji łacińskiej, ponieważ naszym celem strategicznym nie jest wchodzenie im w pupę i np. oddawanie za jeden uśmiech Śląska z Cieszynem Czechom, Mazur Niemcom, Ełku Litwinom i w ogóle czegokolwiek jakiejkolwiek innej części cywilizacji łacińskiej. Doktryną może być raczej tworzenie wspólnoty interesów i więzi politycznych w ramach tzw. Międzymorza. Jednakowoż na tym polu również mamy szereg sprzeczności nawet w ramach pańskiej cywilizacji łacińskiej. Z całą pewnością wchodzimy na odcisk Austrii, której doktryna te tereny cały czas uznaje za część tradycyjnej kolonii austro-węgierskiej. Właśnie dlatego Austria uparła się koniecznie "być w" grupie wyszehradzkiej. Dalej, choć to mniej łacińska cywilizacja, problemem dla nas jest doktryna wielkiej Serbii. Doktrynę jagiellońską realizują dziś bardziej Ukraińcy niż Polska. Natomiast standardowa doktryna Niemiec nie zmieniła się od stuleci, co widać, słychać i czuć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-12-2016 [09:17] - Marek1taki | Link:

Można spierać się o słowa, czy cywilizację łacińską uznamy za doktrynę czy nie i chętnie przyznam rację. Wiadomo jakie są jej podstawy. Obecnie jej zasady nie są podstawą doktryny nigdzie, może poza Watykanem.
Obecność Austrii w grupie Wyszehradzkiej jest problemem wówczas, gdy polityka Austrii w ramach interesów prusko-unijnych jest bardziej atrakcyjna niż Polska. W sytuacji gdyby, hipotetycznie, Austria realizowałaby politykę w imię atrakcyjnej dla Polski doktryny byłoby to dla nas i tak z korzyścią.
Istotą sprawy jest doktryna na tyle atrakcyjna dla bliskich i dalszych sąsiadów, aby nas zbliżała a nie dzieliła.
O doktrynie Niemiec i Rosji można powiedzieć tyle, że nie jest atrakcyjna nawet dla Niemców i Rosjan, co widać z perspektywy lat. Doktryna UE jest antyeuropejska, co zostało uświadomione dopiero po sprowadzeniu tzw. migrantów, ale działa w tym kierunku na wszystkich płaszczyznach i od dawna, z promowaniem eugeniki i seksualnych nienormalności włącznie.
Nie ma innej drogi niż powrót do zasad cywilizacji łacińskiej - to jest wystarczającą doktryną by łączyć okoliczne narody. Nie jest to łatwe, bo interwencjonizmy, socjalny i gospodarczy, stały się powszechne w całej Europie podporządkowując ją cywilizacji socjalistycznej.