Dzień wcześniej, czyli "Obywatele RP" w akcji

  Przed Marszem Niepodległości 11 listopada 2016 "Gazeta Wyborcza" pisała {TUTAJ} :

 "- Albo respektujecie prawo, albo nie przejdziecie w naszym sąsiedztwie - takie warunki stawiają działacze nieformalnej grupy Obywatele RP, którzy przechytrzyli narodowców i wyprzedzili ich, zgłaszając na 11 listopada serię zgromadzeń publicznych na trasie Marszu Niepodległości".

 Jak wiemy efektem tej akcji była jedna kilkudziesięciosobowa pikieta na trasie Marszu, która zostla skutecznie zasłonięta czarnymi płachtami przez Straż Marszu.  To nie zniechęcilo jednak związanych z KOD "Obywateli RP" do powtórzenia tego numeru.  Minister Mariusz Błaszczak był dzisiaj [6.12.2012] gościem Wiadomości TVP i powiedział m.in: Obywatele RP zgłosili manifestację w miejscu obchodów miesiecznicy smoleńskiej dzień wcześniej niż organizatorzy tej ostatniej.  Chcą zablokować miesięcznicę.

 Problem w tym, że miesięcznice nie mają swej straży.  Bloger UPARTY wyraził w swym komentarzu {TUTAJ} obawę:

 "Myślę, że rozważają teraz możliwość zablokowania kontrmanifestacją najbliższej miesięcznicy w celu wywołania jakiejś dużej draki w którą bezie uwikłany bezpośrednio Jarosław Kaczyński. Niestety na miesięcznicach jest coraz mniej ludzi i nie wiem czy uda się zmobilizować dość dużo naszych by się lewactwu przeciwstawić.".

 Rzeczywiście, miesięcznica to łatwiejszy cel prowokacji niz Marsz Niepodległości.  Zobaczymy, co z tego wyniknie.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika elig

06-12-2016 [23:54] - elig | Link:

Wypowiedź ministra Błaszczak jest tu:

http://fakty.interia.pl/polska...

Obrazek użytkownika ruisdael

07-12-2016 [08:54] - ruisdael | Link:

Nie przejmowałbym się biadoleniem całej opozycji (m.in. v-ce marszałka Tyszki w pr3). Przecież wiadomo, że lewacy mają w planie zadymę i darcie ryja o łamaniu praw człowieka. Prowokacja ze stałymi marszami patriotycznymi (przez lewacką, niemiecką antifę) to jedno a drugie to procesje religijne, gdzie z założenia biorący w nich udział są nastawieni pokojowo. Trudno sobie wyobrazić, aby wystawili zbrojne oddziały przeciw lewackim hienom, którym (jak już się przekonaliśmy) procesje zakłócają porządek świata. Nie wolno ulegać presji i robić swoje!!!