Rożek zdemaskował Trumpa

Gazecie Wyborczej ubywa czytelników, gdzie trafiają? Być może do "Gościa Niedzielnego". Przynajmniej "w temacie" Stanów Zjednoczonych znajdą ukojenie. Temat ten w jakże szacownym tygodniku o rosnącej sprzedaży, konweniującej z spadkiem GW, zabezpiecza nijaki Rożek Tomasz. Zabezpiecza dobrze, bo jak tu nie docenić ostatniego odkrycia Rożka, że w Polsce wygrałaby wybory Hilary Clinton, bo miała więcej głosów i tylko pokrętna, sprzyjająca motłochowi ordynacja sprawiła, że przegrała. Domyślamy się, bo Rożek jest zbyt kulturnyj by wygarnąć wprost, że taki przygłup jak Trump przy innej ordynacji prowadziłby taką samą kampanię.

Z Gazety Wyborczej już wiemy, że wygrał dzięki motłochowi, który dał się omamić populiście. "Większość wyborców nie podejmuje decyzji na podstawie racjonalnej analizy faktów" - wtóruje GW Rożek i odsłania całą grozę: wygrał za pomocą internetu, a ściślej botów - programów komputerowych podszywających się pod żywego człowieka. W sieci wszak "nie tyle jakość się liczy ile ilość. A jeżeli tak... droga do manipulacji zostaje otwarta. (...) Gdy mamy za mało ludzi do komentowania, pisania  postów, inicjowania dyskusji na setkach, tysiącach forów, a nawet do pisania newsów... zatrudniamy boty (...) Korzystały obydwa sztaby wyborcze ale sztab Trumpa zrobił to nieporównywalnie skuteczniej (...) boty uczą się, argumentują, wchodzą w spór i są w stanie wykazać słabość argumentów drugiej strony. Przede wszystkim są jednak przekonywające. Bo jest ich dużo i są zdeterminowane. (...)  Po pierwszej debacie w portalach społecznościowych wybuchła wręcz euforia związana z Trumpem. Spora część tych euforycznych głosów nie była pisana przez ludzi."

Mocne, prawda?  Na jakiej podstawie Rożek stawia swoje tezy? Jest przekonany, bo jak wyjaśnia "boty są tak doskonałe, że nawet korzystając ze specjalistycznych narzędzi, nie zawsze da się odróżnić wpisy ludzi od generowanych przez programy". Zatem doskonałość botów, ich niewykrywalność dowodzi niezbicie ich perfidnego istnienia.   Dowiadujemy się wprawdzie, że uczeni z Oxfordu "rozłożyli ręce", ale Rożek nie poddał się. Tamci przyjęli, że konta generujące ponad 50 wpisów dziennie wskazują na maszynę i wyszło im niewiele. "W czym problem, by zamiast jednego fałszywego konta z 50 wpisami dziennie założyć 10 kont z 5 wpisami dziennie?" - odkrywa Rożek i jest w domu, teza obroniona: "Tylko na twitterze boty wygenerowały do miliona tweetów wspierających Trumpa." W dalszej części tekstu rozkręca się jeszcze bardziej: "szacuje się, że na samym tylko Twitterze jest 15 milionów kont obsługiwanych przez boty."

Po tak niepozostawiającej cienia wątpliwości analizie pozostało już tylko Rożkowi zdemaskowanie zasobów, z których czerpały boty. "W jednym z mołdawskich miasteczek powstało 100 stron internetowych, które zajmowały się publikowaniem fałszywych informacji o Hilary Clinton." - czytamy no i mamy jasność - jak Mołdawia to wszyscy wiedzą... długie ramię Rosji. I tu iluminacja - za Trumpem stoi Putin - przebija nasze myśli.

Putin stoi nie tylko za Trumpem ale także za Macierewiczem, czego dowodem niepozostawiającym cienia wątpliwości, jest, jak przekonują wybitni publicyści "Polityki", brak dowodów.

Uczcie się tumoki z GW  jak to się robi, bo odetną kasę!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

28-11-2016 [06:50] - admin | Link:

Można jakiś link do tego tekstu?

Obrazek użytkownika Janko Walski

28-11-2016 [09:13] - Janko Walski | Link:

Korzystałem z papierowego wydania GN 48/2016. Zajrzałem właśnie na stronę internetową - nie ma tam tego tekstu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-11-2016 [09:55] - Imć Waszeć | Link:

Pewnie chodzi o ten tekst: http://gosc.pl/doc/3566970.Kto...

Obrazek użytkownika Janko Walski

28-11-2016 [12:13] - Janko Walski | Link:

dokładnie

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-11-2016 [15:07] - Imć Waszeć | Link:

Pewnie wiele osób nie ogarnia tematu, więc podam tu kilka dodatkowych faktów.

1) Tomasz Rożek jest twórcą nowej Sondy. Sonda 2 jest kontynuacją znanego w PRL-u programu popularno naukowego.
2) Ma/miał on swój blog na Salon24: http://tomasz.rozek.salon24.pl/ Ostatni wpis jest ze stycznia 2015.
3) Zanim powstała Sonda 2, prowadził cykl wykładów w śląskich plenerach, m. in. w Opolu: https://www.ngopole.pl/2014/06...
3) Z tego co piszą o nim ludzie, podobno na studiach był wybitny. Jako jedyny z roku potrafił nie zaliczyć egzaminu, ponieważ cały rok męczył wykładowcę głupimi pytaniami. Oczywiście nie umniejsza to wiedzy pana Tomasza, a pokazuje jedynie jakich w Polsce mamy wykładowców ;)

Obrazek użytkownika Janko Walski

28-11-2016 [17:53] - Janko Walski | Link:

W takich przypadkach przychodzą mi na myśl słowa Babci: "tak mądry, że aż głupi"